Strana zelených

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 01 pro 2015 13:27

Dávám odkaz na článek k problematice čistoty (nebo spíše nečistoty) ovzduší.
http://www.novinky.cz/domaci/387911-zam ... cechu.html
Pokusím se zjistit, jaká jsou nejnovější data z měření v Litoměřicích a jestli nelze identifikovat potenciální největší znečišťovatele.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 pro 2015 15:38

Tak to by mě taky zajímalo, plus pokud někdo chtěl třeba stavět nějakou domácí měřící stanici, tak bych to za nějakýchpodmínek i rád zasponzoroval, protože se obávám, že tu není jeden velký znečišťovatel, ale hromady malých.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 983
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 01 pro 2015 16:01

Tak soudruzi z CHMI nám v létě zrušili dusík, momentálně jim nefunguje teplota ani vlhkost, síra vypadává - od 10 k 5.
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/aqindex_slide4/mp_ULTTA_CZ.html
Navíc jsem si několikrát všiml, že pokud dojde k náhlému růstu (např.SO2), data se záhadně ztratí. Typicky každý silvestr.
Na mail neodpoví, stránky jsou každou chvíli přetížené :roll:

Stejně to nic neřeší, dokud nebude definován podíl a původ zdrojů. To je podle mne řešitelné např. analýzou částic z filtrů.
Taky bych se zapojil do nějakého projektu, sice ne finančně, ale třeba technicky.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Ropovod » 01 pro 2015 16:16

Petr Panaš píše:Dávám odkaz na článek k problematice čistoty (nebo spíše nečistoty) ovzduší.
http://www.novinky.cz/domaci/387911-zam ... cechu.html


On ten článek ani moc o znečištění není, je to taková typická hovinkárna.cz
Smíchaj všechno se vším, metan, oteplování, povodně, ozon,sucha ....
A do mapy znečištění přimíchat O3 je hloupé.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 03 pro 2015 22:25

Ještě odkaz na jeden web, kde jsou tedy jen velcí znečišťovatelé. Ale zase je dobré, že zadáte svou adresu a na mapě je vám to vyhledá a v tabulce se dočtete, kolik čeho produkují http://www.znecistovatele.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 10 pro 2015 23:48

Krátké info, jak proběhlo dnešní zastupitelstvo. Jediné pozitivní - prošel náš návrh na přírodní dětské hřiště na Mostce. Zrušení uvolněné funkce předsedy kontrolního výboru nám neprošlo. Dobré ale je, že pro hlasovali i někteří koaliční zastupitelé, ale stále to bylo málo. Jako průšvih vnímám schválení v rámci územního plánu, který vrací do hry zástavbu k Bílým stráním. Jinak taková zajímavost. Koalice si odhlasovala, že schvalování rozpočtu na r. 2016 bude přesunuto jako úplně poslední bod. Asi aby opozice už neměla sílu do toho rejpat.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 05 led 2016 13:17

Ještě se vrátím ke znečišťování ovzduší. Na níže uvedeném webu lze dohledat vývoj znečištění v čase, a to i přímo v Litoměřicích.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_ ... e--1570624
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Vladislav Liška » 05 led 2016 16:44

Hodne zajima graf, diky za nej. Nejhorsi prosincova cisla jsou 30. v půl sedmé ráno. Další špaténka začíná druhého pozdě odpoledne a kulminuje někdy po desáté. Čím to je dáno? Fabriky asi většinou nejdou, provoz rozhodně žádný není. Nemůže to být nějak ovlivněno třeba tím, že kus od měřící stanici bydlí dědek topící petflaškama?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 983
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 04 bře 2016 11:45

Odbočka k předchozím příspěvkům, týkajících se participativního rozpočtu. Nás hlasování čeká v dubnu. Tento článek je, jak to dopadla na Praze 10.
http://desitkar.cz/obyvatele-prahy-10-r ... ava-metra/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod vodomerka » 21 dub 2016 07:07

Trochu jiný pohled na výsledek participativního rozpočtu než od pana Dostála (zde - https://goo.gl/rQ4q8P):

Participativní rozpočet a nařčení z duplicity

Tisková zpráva
Strana zelených Litoměřice
20.4.2016V pondělí 11.4.2016 občané Litoměřic v Kulturním domě hlasovali o vítězný projekt participativního rozpočtu. Nejvyšším počtem hlasů zvítězil projekt Rozšíření dětského hřiště na Mostné hoře podaný Petrem Panašem.

Projekt rozšiřuje již existující dětské hřiště na úpatí Mostné hory, a sice o dva dřevěné herní prvky, mobiliář, budky pro ptáky a krmítka. Herní prvky budou takové, jaké se na dětská hřiště běžně umisťují a odpovídají příslušným bezpečnostním normám. „Šlo mi o zpestření tohoto hřiště, je to pěkná lokalita v lesoparku a rodičům s dětmi umožňuje pobyt v přírodě, aniž by opustili město“, říká autor projektu Petr Panaš, zastupitel za Stranu zelených.

Strana zelených také před časem podala návrh Zastupitelstvu na úplně nové hřiště. Návrh byl 10.12.2015 schválen a v lokalitě Mostné hory bude nyní vznikat netradiční inovativní dětské hřiště, které je pojato jako tzv. „přírodní“. V prostoru lesoparku budou umístěny skupiny kamenů a kmenů tak, aby přirozeně zapadly do prostředí a zároveň sloužily dětem ke hře. Jedná se o víceletou vizi, která bude postupně realizována, o lokalitách se nyní jedná. Více o plánovaném přírodním hřišti v TV spotu [https://goo.gl/D7LYXg].

Vyskytly se hlasy šířící mylnou informaci, že do soutěže participativního rozpočtu byl přihlášen stejný projekt, který byl schválen již zastupitelstvem. Akce schválená zastupiteli je o něčem úplně jiném než vítězný projekt participativního rozpočtu a v žádném případě nedochází k žádné duplicitě nebo překrývání financování.

K celé záležitosti se vyjádřil Petr Panaš následovně: „Jsem rád, že se podařilo můj návrh na zavedení participativního rozpočtování prosadit, byť ho prvotně zastupitelstvo nechtělo podpořit. Je to moderní forma otevřeného demokratického rozhodování. Oceňuji také, že byly podány kvalitní projekty a zaslouží si, aby se s jejich podporou počítalo do budoucna. Také občané si postupně zvyknou na tuto možnost prosadit své myšlenky pro město a do veřejného hlasování půjde více projektů. Jsem rád, že se úsilí o využití možností Mostné hory vyplatilo a těším se na vylepšené staré hřiště i na to nové přírodní. Na úplný závěr bych rád vyzdvihl nápad na zřízení komunitní zahrady, který se mi moc líbí a pod jehož zařazení do participativního rozpočtu se někteří členové Strany zelených podepsali a v hlasování ho podpořili.“
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 555
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 23 dub 2016 10:20

A jedna aktuální informace, nyní ke krajským volbám.

Piráti a Strana zelených podepsali koaliční smlouvu o společném postupu v krajských volbách v Ústeckém kraji.

Vrcholné krajské orgány České pirátské strany a Strany zelených schválily koaliční smlouvu o společném postupu v krajských volbách v Ústeckém kraji. Tu podepsali zástupci obou stran 21. dubna na společné tiskové konferenci v Ústí nad Labem. Kandidátku nazvanou Piráti a Strana zelených povede podnikatel, zemědělec, ochránce přírody a člen Předsednictva Strany zelených Daniel Pitek. Dvojkou kandidátky pak je student a bojovník za transparentní samosprávu Lukáš Blažej nominovaný Piráty.

„S Piráty se shodujeme na krajských tematických prioritách, i na tom, co nás odlišuje od ostatních politických stran – snaha zapojovat veřejnost do rozhodování či odpor k populismu a planým slibům,“ říká předseda ústeckých zelených Jiří Škoda.

V obou stranách nyní probíhají primární volby, jejich výsledek bude znám ke konci června. Kandidátka je koncipována jako zipová, Straně zelených náležejí všechna lichá a Pirátům všechna sudá místa.

„Rozhodli jsme se spojit síly v boji za svobodu informací, transparenci a otevřenost proti klientelistickým strukturám, plýtvání a ignoranci,“ doplňuje předseda ústeckých Pirátů František Navrkal.

Financování kampaně bude kompletně transparentní. Celkové náklady na kampaň nepřesáhnou jeden milion korun.

Daniel Pitek

Daniel Pitek je soukromý zemědělec a lesník, je členem stráže ochrany přírody a krajiny v CHKO České Středohoří, stál u zrodu Milešovského spolku přátel přírody, kterému předsedá. Angažuje se v Asociaci soukromého zemědělství, České společnosti ornitologické či v Pro-bio svazu. Aktivně se zasazoval mimo jiné o obnovu historické trati přes České Středohoří, vystupoval proti prolomení limitů hnědého uhlí v severních Čechách a proti výstavbě logistického centra kamionů na hřebeni Krušných hor. Věnuje se také problematice hospodaření s vodou v krajině a mysliveckému právu. Na svém hospodářství v Milešově pravidelně organizuje akce pro veřejnost, například Milešovské vítání jara či věšení ptačích budek.

Lukáš Blažej

Lukáš Blažej je ústecký aktivista a student Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Mezi jeho hlavní témata patří transparence a svobodný přístup k informacím, v těchto oblastech dosáhl již několika precedenčních/významných rozsudků. Mezi jeho mediálně známější případy patří žaloba opozičního zastupitele Davida Daduče proti Statutárnímu městu Ústí nad Labem, ve které se domáhá otištění článku v Městských novinách. Je zakládajícím členem spolku Ústecké šrouby, z. s., který se věnuje ochraně přírody a krajiny v Ústí nad Labem. Je členem Kontrolního výboru Zastupitelstva MO Ústí nad Labem-centrum. Na počátku uprchlické krize spoluorganizoval humanitární výjezd do Horgoše a na hraniční přechod Berkasovo-Bapske.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 03 čer 2016 11:27

Hledáme pro krajské volby vhodného člověka na pozici volebního manažera pro volby v Ústeckém kraji. Nabídka je určena pro kohokoli vhodného, zájemci nemusí být členy ani jedné z politických stran, které tvoří naši koalici.

Základní předpoklady:
• ukončené alespoň úplné středoškolské vzdělání s maturitou,
• bezúhonnost,
• orientace v politice, strukturách a programu Strany zelených a České pirátské strany.
Osobní předpoklady:
• schopnost pracovat v týmu,
• organizační talent,
• komunikativnost, pečlivost, systematičnost a spolehlivost,
• časová flexibilita,
• řidičský průkaz B + automobil výhodou.
Termín podání přihlášek je pondělí 13. 6. 23:59 hod.
Bližší informace podá: Jiří Škoda, Předseda KO SZ Ústecký kraj, mail@jiriskoda.cz
Tomu také posílejte přihlášky s životopisem a představou vedení kampaně. Sdělí vám výši
finanční odměny a další případné podrobnosti.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 25 čer 2016 07:54

Krátká informace o litoměřickém zastupitelstvu. Měli jsem za Stranu zelených dva návrhy. Obecně závaznou vyhlášku o omezení hazardu, která by zabránila, aby nadále v jedné budově byla škola a herna (ul. Dlouhá) - stažena z programu. Tedy s příslibem, že do budoucna se to bude řešit. Snaha, aby předseda kontrolního výboru byl neuvolněný a naopak ostatní členové tohoto výboru dostávali alespoň symbolickou odměnu, nebyl zařazen na jednání. Jinak to byla reakce i na kontrolu ministerstva vnitra, která u předsedy kontrolního výboru shledala závažná porušení zákona při výkonu funkce. Ale to nevadí. Hlasy komunistů jsou nutně třeba, tak raději budeme nadále jejich člena měsíčně platit jako profesionálního politika.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 10 úno 2017 23:29

Zveme 18.2. na už tradiční věšení ptačích budek pod Milešovkou. Více inormací zde: http://litomerice.zeleni.cz/index.php/a ... budky-2017
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 16 bře 2017 23:06

Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Strana zelených

Příspěvekod Petr Panaš » 06 dub 2017 06:45

Jedna z možností jak se zapojit do celorepublikové sobotní akce Ukliďme Česko - http://litomerice.zeleni.cz/index.php/a ... leny-uklid
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Předchozí

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků

cron