Geotermální projekt vychladl

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Petr Urbánek » 11 zář 2014 07:26

Vážený pane Dostál, i Vám přeji krásný dobrý den.

Vzhledem k "objektivitě" Vašich médií a ke "specifičnosti" Vašeho osobního jednání se vůbec nedivím, že Vás všichni ignorují a na vaše dotazy neodpovídají. Váš konflikt zájmů mezi rolí "objektivního" novináře a zároveň politika využívajícího svá média k přímé i nepřímé propagaci sdružení za nějž kandiduje je totiž příliš zřejmý. Předpokládám, že zde proti tomuto budete argumentovat vlastnictvím médií i naším předsedou panem Babišem. V odpovědi na tuto pravděpodobnou výhradu Vás odkazuji na sérii rozhovorů s lídry 5 největších politických subjektů kandidujících v Litoměřicích, které začaly vycházet v jím vlastněném týdeníku 5+2 Litoměřicko, kde se jako první již představil starosta města pan Ladislav Chlupáč. Na rozdíl od Vás totiž nemá pan Babiš problém zpřístupnit bezplatně svá média i politické konkurenci. Hnutí ANO chce totiž vyhrát volby ve férovém souboji programů a osobností bez zneužívání pro nás nedovolených prostředků.

Pravděpodobně jste zatím dosud nezaregistroval, že vedení města změnilo v loňském roce geotermální projekt na výzkumný a proto jedná o případných dotacích s ministerstvem školství, jež má vědu a výzkum ve své kompetenci. S Vaším dotazem na ministra životního prostředí jste tedy pravděpodobně na špatné adrese a měl by jste se raději obrátit přímo na kompetentní ministerstvo. Je však pravdou, že pan Richard Brabec pomohl jako poslanec Parlamentu ČR zvolený za hnutí ANO při jednání města s Ministerstvem dopravy a Ředitelstvím silnic a dálnic vedoucím k potvrzení termínu dlouho odkládané opravy havarijního stavu Tyršova mostu a lze očekávat, že bude našemu městu obdobným způsobem i nadále pomáhat při prosazování našich programových priorit.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 294
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Missorka » 11 zář 2014 08:04

Pane Urbánek,

jste si opravdu jistý, že prostor pro strany v 5+2 je poskytován bezplatně?

Díky.

Petra
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Jaromír Mareš » 11 zář 2014 08:07

Vážený pane Urbánku,
opět jste nezklamal. Píšete, že „negativa jsou v tichosti zametány pod koberec a před veřejností zatajovány“ a zároveň jako důkaz podáte veřejně přístupný materiál. Je až s podivem, že Vy jako člověk "světaznalý" nevíte, jak časově náročné takovéto projekty jsou. Vaše negativní kampaň proti tomuto projektu, je jen ukázkou toho, jak si Vážíte práce lidí, kteří na tomto projektu léta pracují.

Mohu se Vás, pane Urbánku, ještě zeptat, kde vlastně pracujete?
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod rajnoha » 11 zář 2014 08:25

Projekt termálu jse špatně nastaven od začátku. Nejprve to byl koníček pana Gryndlera s věřím dobrým úmyslem míněný. Pak se toho začala chytat ODS, protože z toho kouká spousty stavebních zakázek. Následně jim sklaplo, neb podmínky pro dotaci z mezinárodní rozvojové banky (snad si nepletu název) byly tak přísné a tak hodně kontrolované, že bylo jasné, že tam levárny jako s hradem nebo hokejem dělat nepůjdou. Takže se to nakonec radši zrušilo jako nereálné. Teď se hledají způsoby jak to dále vytěžit a tak se zkouší kde co, přičemž nic z toho není jisté. Nemyslím, že by se jednalo o znevažování práce lidí, protože ta klidně může přijít vniveč - nikdo totiž neví jak ten zkušební vrt dopadne a pokud tam ta teplota nebude, tak se vyhodí 500 (opravdu pětset!) milionů za nějaký pokus. A toto se velmi málo píše! Včera to naštestí tuším bylo na idnes.

Někdy začátkem roku se někdo myslím z etergeo prsil tím, že stejný projekt už je rozběhnut u Tanvaldu, a že to tam skvěle odsýpá a bude to rychle a že tak to půjde i u nás. Nějak už se ale neřeklo, že tam se to celé zastavilo. Proč? Občané to odmítli i v petici. Prostě je to nevýhodné a ekonomicky nesmyslné.

A těch problémů kolem toho je u nás dalko více. Rozvod tepla po městě, blokace sítí od potenciální konkurence - teplárny. Dokonce byl i nějaký soud, a tak dále. To že starosta argumentuje tím, že teplárna je největší znečišťovatel ve městě je citové vydírání. Největší znečišťovatel je rozhodně doprava, a vůbec je to celé poněkud složitější.

Celé to na mě působí tak, že ve městě nemáme muslimy, takže se ODS musí chytnout něčeho jiného co lidem slibovat. Ovšem hrát na to, že dotáhne projekt, který za 12 let nebyla schopna dotáhnout dál než ke koupeli starosty v bazénku za pádesát městských a 50 státních mega je skutečně trapné.

Neslibujeme - děláme. Už 12 let bez výsledku. TVL.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Litomericko24.cz » 11 zář 2014 09:52

Dotazy pro ministra ... 25.1. Odeslano Tomasovi Sarnovskemu...Hoj, dokážeš pro mě připravit rozhovor s ministrem?

Jste ministrem životního prostředí, zároveň bývalým ředitelem jednoho z největších podniků na Litoměřicku. Určitě vnímáte problematiku životního prostředí zde v okrese.

1. Co je podle vás největším problémem u nás na Litoměřicku?

2. Jaké konkrétní kroky mohou Litoměřicku pomoci?

3. Co si myslíte o problematice spalování kalů v cementárně?

4. Když byste mohl sám rozhodnout o projektech s ohledem na životní prostředí na Litoměřicku - do čeho by se mělo nejvíce investovat?

5. Rychle stručně - Fotovoltaika / Vodní elektrárny / Geotermální vrt / Větrné elektrárny / Jiné - co je vám nejbližší?

6. Labe - jak to vidíte se splavností Labe - Plavební stupeň Děčín

7. Budete podporovat další protipovodňové ochrany na Litoměřicku?

8. Cokoliv vás napadne, má zaznít, chcete se zeptat "sám sebe" :)

Dík... v pátek je uzávěrka...kdyby to nestihl, tak to tam dáme jako lákadlo na příští měsíc, že jsme otázky poslali a čekáme :)

Petr Urbanek : dekuji za odpovedi...jen jedna odpoved na vas dloooouhataaansky text : vas volebni manazer ma uplne stejne registrovany tisk jako ja...na stejnem ministerstvu kultury a kandiduje v prvni petce tusim? A dava prostor tusim pouze ANO...ale pan Babis je jina liga...ten dava prostor vsem :)
Přílohy
image.jpg
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Achab » 14 zář 2014 11:25

vracim se k uspechu ods a radnice jak je psano o geotermalnim vrtu. jak je mozny dohledat z tisku mel byt uz spusten alespon ve 3 terminech a tuto zimu nas mela hrat uz teplo z nitra zeme. ale jako o velkem uslechu je koncem roku 2014 psano ze je vydano nejake uredni poveleni k vrtani. to je skutecne vysmech. nyni bych ale spis rad vedel jak dopadla zadost podana do operacni programu zivotni prostredi. nikde se uz nemluvi o tom jak dopadla a jsme masirovani tim jak vsechno super jede. pro jistotu jeden z dukazu jak melo byt a neni http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 11111.html
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Ropovod » 15 zář 2014 00:47

Pročetl jsem si trochu té smutné geotermohistorie, a pokud by to byl soukromý projekt (firma, idea, pokus), dávno by nic z toho neexistovalo. Zbylý majetek by byl v exekuci, majitel ve společném hrobě.
Předpokládané náklady na výstavbu geotermální elektrárny a teplárny jsou odhadovány na 1,1 miliardy korun, dokončena by mohla být do roku 2010.
Vážení přátelé, ano! Dát si to jako volební tahák je obdivuhodný menedžerský počin.


Ještě tochu dostálovského humoru ....
Tuto slavnou fotku:

vrt8_denik-380.jpg


a toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=O1Shbe1cUbU

dělilo ve skutečnosti 20 minut....

.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 137
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Honza » 09 říj 2014 17:42

Ministr Brabec o geotermálu v Litoměřicích. http://www.litomericko.severoceskydenik ... icich.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Petr Panaš » 01 lis 2014 09:07

Aktualizace Státní energetické koncepce ČR (nový dokument)
"Geotermální energie má v ČR jen omezený potenciál, a to zvláště v oblasti vytápění a klimatizace. Geotermální elektrárny, které by u nás potřebovaly extrémně hluboké vrty, jsou na našem území realizovatelné ve velmi omezeném rozsahu. Ekonomicky opodstatněné využití geotermální energie v širším měřítku v podmínkách střední Evropy bude případně záležitostí vzdálenější budoucnosti."
Zda to může mít vliv na litoměřický projekt, to nedokážu odhadnout.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Honza » 06 bře 2015 02:17

Geotermální vrt v Litoměřicích nepotřebujeme, když zbouráme Horní Jiřetín:
http://www.litomericko.severoceskydenik ... retin.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod litomericka_surikata » 05 dub 2015 19:54

Uživatelský avatar
litomericka_surikata
 
Příspěvky: 16
Registrován: 05 dub 2015 14:09

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Petr Panaš » 01 črc 2015 06:05

Je otázkou, zda budou Litoměřice první město v ČR s geotermální teplárnou a elektrárnou. Tanvald se také snaží a dle jejich webu se na realizaci průběžně pracuje.

https://www.tanvald.cz/aktuality/geotermalnielektrarna/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Achab » 24 srp 2015 07:41

Petr Panaš píše:Je otázkou, zda budou Litoměřice první město v ČR s geotermální teplárnou a elektrárnou. Tanvald se také snaží a dle jejich webu se na realizaci průběžně pracuje.

https://www.tanvald.cz/aktuality/geotermalnielektrarna/


problem ale je ze tam lidi vrty nechteji http://liberec.idnes.cz/geotermalni-ele ... zpravy_ddt
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Achab » 18 led 2018 06:23

dum v kasarnach se stavi ale dotace na samotny vrt neprosla. ze se bude voda ohrivat za 5 let tomu nemuze verit ani ten nejvetsi optimista :roll: https://www.litomerice.cz/aktuality/666 ... are-garaze
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod LTM 1994 » 18 led 2018 16:14

Od samotného začátku je tento nápad šílený . Návratnost by při dobré konstelaci hvězd byla minimálně 100 let,rozvodná síť tepla patří energii holding . Je to jenom další hoax jako všechny závažnější sliby radních
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Achab » 23 bře 2019 08:55

geotermalni vrt cekaji uz jen ruzove zítřky https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 90319.html
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Geotermální projekt vychladl

Příspěvekod Achab » 25 bře 2019 07:41

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Předchozí

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník