Parkování

Parkování u školky a dětského stacionáře

Příspěvekod marek » 23 úno 2018 13:42

Bylo by možné vyřešit parkování u školky v Revoluční ulici? Je zajímavé pozorovat způsoby parkování podle toho, jak kdo odkud přijede. Většina lidí si totiž krátí vjezd ke školce a jeslím z Revoluční ulice, čímž vědomě porušují zákaz vjezdu. Tímto zákazem mohou projíždět jen řidiči, kteří mají v autě označení pro zdravotně postižené osoby. Většinou tam parkují auta šikmo. No alespoň se jich tam vejde víc. Nějaký chytrolín tam loni namaloval na zem dvě parkovací místa pro invalidy a světe div se, vodorovně podél chodníku. Takže tam stojí šikmo zleva mezi nimi jeden rovně, ale ten vyjede s vypětím všech sil, protože ho blokuje ten, co parkuje šikmo zprava :D . Zajímavé je, že k těm dvěma parkovacím místům pro invalidy je postavená značka s označení parkování pro invalidy, jenže je umístěná ze strany od zákazu vjezdu. Přes hustý porost keřů a stromů ty značky stejně nejsou vidět. No je to vymyšlené přímo hlavou.
marek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2016 11:59

Re: Parkování

Příspěvekod ronyk » 14 zář 2018 12:44

IMG_20180914_074812.jpg
Kdyby náhodou sem někdo koukal z městské policie, tenhle taky řidič takhle parkuje v Dukelské alespoň dvakrát za týden. Mohla by projíždějící hlídka MP upozornit svoje druhy ve zbrani, kteří rozdávají botičky ať se tady zastaví. Není zdánlivý problém ho obejít, nebo objet kočárem,ale vždy jsou tam auta a není místo.
ronyk
 
Příspěvky: 481
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Parkování

Příspěvekod jamarltm » 21 lis 2018 07:41

Bydlím v Muchovce už víc jak 30 let. Já vím, není to zrovna Miřejovická stráň nebo pražská Ořechovka, ale žít se tam dá. Na jednu stranu výhled na město, Radobýl a Hazmburk a na druhou stranu do přírody, na Mostnou horu, Hradiště a tak. Snad jeden jediný problém v Muchovce je, a to nedostatek parkovacích míst. A je to opravdu velký problém, po čtvrté hodině odpolední už prostě před domem nezaparkujete a musíte objíždět sídliště, než nějaké místo najdete. Za těch třicet let i přes poměrně rušný provoz nepamatuji, že by se zde v ulici přihodil nějaký úraz chodci, byť ulice disponuje jedním přechodem, hned na jejím začátku u stánku. Tak mi někdo vysvětlete proč se našel mně neznámý dobroser, který se rozhodl nám místním zkvalitnit život? Myslíte, že mám na mysli nějaké rozšíření parkovacích míst, viďte? Ale kdeže, náš milý dobroser rozhodl, že nám za to, že jsme byli celých 30 let hodní a kvůli tomu nedostatku parkovacích míst moc neprudili, postaví nový přechod pro chodce. A protože v Litoměřicích na to máme, tak to nebude jen tak ledajaký přechod, ale rovnou dublovaný a s pořádným ostrůvkem na jedné straně a 10 m dlouhými žlutými čarami před a za na straně druhé. Takový, který nikde jen tak nemají, leda možná v Praze před Strahovem, kde sloužil pro nástup spartakiádních cvičenců v osmistupech. To, že obyvatele ulice s největším nedostatkem parkovacích míst ve městě připravil svým „dárkem“ o cca 8 parkovacích míst, dobroserovi zřejmě nevadí. Hlavně, že se prostavěly nějaké prostředky.
Přílohy
foto_prechod1.jpg
jamarltm
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 2011 08:30

Re: Parkování

Příspěvekod Vinař » 24 lis 2018 00:11

Naprosto souhlasím,
v Muchovce mám služební byt a mám hrůzu z každé pozdní cesty do Litoměřic.
Z vlastní zkušenosti jsou Litoměřice jedno z nejhorších měst na parkování.
Ježdění kolem dokola mě fakt nebaví.
Auta večer parkují na trávě,chodnících,přechodech,ráno jezdí MP a rozdává pokuty.
Na základě vlastní zkušenosti, potvrzené rozsudkem krajského odboru dopravy jsou některé vodorovné značky V12C zjevně v rozporu s vyhláškou,doporučuji tyto čáry ignorovat.
Občané nepotřebují dotační nesmysly typu bike tower,ale potřebují zaparkovat,a je jim jedno, jestli na parkovací místa jsou,nebo nejsou dotace.
Přijde mi, kdyby byly dotace na hromadu hoven,už ji máte dávno na náměstí a starosta se u ní vyfotí, hned vedle výstavky korejských vozů,další místní unikát, který jsem nikde jinde neviděl...

Apelujte občané na své zástupce v radě města, Krejzo, chodíš přece pravidelně do Pokratic na pivo,zkus zvednout hlavu a
podívat se na potřeby obyčejných občanů , pro které je parkování nutnost !!

Michal P.
Vinař
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 říj 2015 07:21

Re: Parkování

Příspěvekod jamarltm » 14 pro 2018 08:53

Pokud by měl někdo zájem dozvědět se původce a cenu toho veledíla v Muchovce, tak přikládám odpověď z MěÚ.
Přílohy
doc00092020181214084026.pdf
(57.61 KiB) 160 krát
jamarltm
 
Příspěvky: 16
Registrován: 01 led 2011 08:30

Re: Parkování

Příspěvekod vodomerka » 14 pro 2018 11:39

Dopravní stavby Filip jsou podepsaný v LTM snad pod vším, s čím jsou/byly nějaký problémy. Oblíbený projektant paní inženýrky B.
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 565
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron