Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Urbánek » 03 pro 2019 02:33

Jak hájí radní města zájmy občanů při jednáních o převodu litoměřické nemocnice na Ústecký kraj a Krajskou zdravotní? To se ukázalo na pondělním pracovním setkání zastupitelů kraje s náměstkem hejtmana pro zdravotnictví.

1) Memorandum dojednané na setkání starosty s hejtmanem 20.11.2019 měla schvalovat zastupitelstva města a kraje na svých nejbližších veřejných zasedáních. Vedení města však v minulém týdnu požádalo o změnu, aby jej namísto zastupitelstva mohla schvalovat pouze rada města na svém neveřejném zasedání za zavřenými dveřmi, z nějž neexistuje žádný záznam o tom jak jednotliví radní hlasovali. Proč radní dosud neposkytli zastupitelům města žádné informace, odmítají účast zástupců petičního výboru na jednáních a chtějí tajit memorandum i před veřejností?

2) Vedení města nepožadovalo v memorandu žádné záruky, které by Ústeckému kraji a Krajské zdravotní znemožňovaly prodat následně litoměřickou nemocnici soukromému subjektu. Pokud by se tedy po dalších volbách dostala do vedení kraje ODS, nic by KK nebránilo obejít jednoznačný výsledek referenda a prodat ji svojí spřátelené finanční skupině (tzv. "strategickému partnerovi"). Výsledek místního referenda je totiž závazný pouze pro zastupitelstvo města, nikoli již pro zastupitelstvo kraje. A přesvědčit minimálně 35% z 800 tisíc občanů kraje k účasti v případném krajském referendu je asi utopií.

3) Radní tak dlouho předstírali, že má nemocnice zásadní ekonomické a personální problémy, až se jim podařilo srazit její hodnotu na nulu. Jednají tak o bezplatném převodu majetku v pořizovací hodnotě stovek milionů korun (v dnešních cenách možná miliard korun), a dokonce za to nežádají ani jednoznačné záruky investic do jejího dalšího rozvoje či zachování rozsahu a kvality zdravotní péče (formulace jako "Město Litoměřice a Ústecký kraj jsou si vědomy potřeby dlouhodobého zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče v litoměřické nemocnici a jejího zásadního významu pro občany Města Litoměřice a Ústeckého kraje, jakož i pro další pacienty." či "Ústecký kraj prohlašuje, že je v zájmu Ústeckého kraje a jeho občanů investovat do rozvoje litoměřické nemocnice obdobně jako do ostatních nemocnic začleněných do Krajské zdravotní." jsou pouhými politickými deklaracemi, nikoli zárukami, že bude dodrženo).

Opět se tak potvrdilo, že bez důsledné veřejné kontroly a pokračujícího viditelného tlaku veřejnosti není zaručeno zachování naší nemocnice ve veřejném vlastnictví ani její další rozvoj. Nenechme se tedy ukolébat skvělým výsledkem referenda a pokračujme dokud nebudou dojednány odpovídající podmínky převodu nemocnice na kraj či nepadne rozhodnutí ponechat nemocnici ve vlastnictví města s výměnou politiků v jejím vedení za odborníky.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 292
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Urbánek » 24 led 2020 18:05

Jednání o převodu nemocnice z města na Ústecký kraj a Krajskou zdravotní se zadrhla. Šéf nemocnice asi nechce přijít o své nadstandardně placené místo a tak město začalo nově prosazovat zdlouhavější a komplikovanější způsob převodu. Osobní zájmy tak dostaly přednost před rychlou stabilizací nemocnice. Nebo že by se KK s LW vrátili k dřívějšímu plánu vše protahovat až do krajských voleb, aby o osudu nemocnice mohli finálně rozhodnout až dle jejich výsledku? Doufejme, že nejde o zárodek staronového plánu jak prosadit prodej nemocnice spřátelené soukromé finanční skupině.

Ačkoli byla transformace nemocnice z příspěvkové organizace na akciovou společnost provedena v roce 2018 formou prodeje obchodního závodu, a stejná forma byla dle doporučení auditorů dohodnuta i na lednovém jednání společné pracovní skupiny města a kraje, tak nyní vedení města tuto formu začalo odmítat a prosazuje prodej akcií, který by dle vyjádření KZ trval o půl roku déle. Některé argumenty připravené právničkou města jsou přitom více než úsměvné a v mnoha ohledech si protiřečí. Holt účel světí prostředky.

Pro zájemce o další podrobnosti přikládám v níže připojených souborech dokumenty předložené pro jednání zastupitelstva kraje v pondělí 27.1.2020.
26_ZUK_MAT_12_2.pdf
(164.55 KiB) 53 krát
26_ZUK_MAT_12_2_priloha_1.pdf
(714.88 KiB) 29 krát
26_ZUK_MAT_12_2_priloha_2.pdf
(165.13 KiB) 25 krát
26_ZUK_MAT_12_2_priloha_3.pdf
(770.57 KiB) 24 krát
26_ZUK_MAT_12_2_priloha_4.pdf
(318.09 KiB) 26 krát

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 292
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 26 led 2020 12:16

Krátký komentář : Chytrý Karel Krejza a hloupý Lukáš Wünsch, neoblíbený a politicky protěžovaný Radek Lončák, jako hlavní zástupci města ve vyjednávací skupině! Co k tomu dodat? Vymyslet záměrné prodlužování celého procesu je dle mého názoru smrtelné pro aktéry vládnoucí koalice. Jak ODS, tak Severočeši si uvnitř svých kruhů vytyčili cíl pro krajské volby. U ODS si vsadili na pana Kulhánka z Kadaně, Severočeši svého hejtmana mít určitě nebudou, ale pan Wünsch si myslí na místo v radě kraje. Rada kraje je orgánem, který by mohl v určitém složení změnit nastavené kormidlo kraje, kdy se za stávajícího hejtmana přestalo krást a podvádět, jako tomu bylo za vlády ODS a ČSSD. Obě tyto „tradiční strany“ ukázaly opakovaně občanům, že míra loket nemusí být 59 cm, ale taktéž například 79 cm, když se to někomu hodí do krámu. Komu dnes něco říká jméno darebák Jiří Šulc – ODS a darebačka – Jana Vaňhová – ČSSD, bývalí hejtmani ÚKR. Oba jsou již mnoho let spojování s největšími korupčními kauzami v Ústeckém kraji. V našem případě je snaha opět rozjet mašinu! Zda je korupční, či nikoliv se můžeme jenom domnívat. Každopádně je jasné, že nemocnice v Litoměřicích, kterou při delimitaci majetku dostalo do majetku město Litoměřice zdarma, patří občanům tohoto města, nikoliv radě radnice, či nějaké politické straně. Různé účelové převody, které vedly k rozdělení majetku na budovy a na zařízení nemocnice měly v hlavách politiků ODS jejich smysl. Nevím, zda se tak trochu nezapomnělo na to nejcennější, co nemocnice má, na lidský potenciál, který je součástí každé řádně provedené DD. Z různých prohlášení a z chování rady města a některých členů vedení nemocnice bylo vidět, že zrovna tento potenciál je pro ně prázdným pojmem. Dnes tedy stojíme dle uvedených materiálů opět před problémem, jak pro občany města a okolní obce zajistit kvalitní lékařskou péči, která by byla součástí celého systému služeb poskytovaných Krajskou zdravotní a.s. Pan Krejza, jako absolvent MFF jistě dobře ví, co je to průnik množin! ( vás paní Zalabáková si vážím a opravdu Vás lituji, že u toho musíte asistovat. V zájmu občanů města a vlastní cti buďte prosím opatrná a nenechte se omráčit sliby )
Rapid
 
Příspěvky: 69
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Privatizace městské nemocnice v Litoměřicích

Příspěvekod Rapid » 22 úno 2020 17:11

Každé ráno, když procházím s odporem kolem recepce v nemocnici a vidím tam rektálního horolezce, který mi svým vzhledem připomíná agenta STB, jenž podává hlášení svému řídícímu důstojníkovi, kdo kolem něj prošel, dělá se mi z něj špatně od žaludku. Tento pocit nemám sám, má jej mnoho zaměstnanců nemocnice, kteří se těší na ukončení celé té frašky kolem prodeje a ukradeného referenda vedením města, které jej uvádí jako svůj úspěch v soupisu všech úspěchů za uplynulý rok 2019. Rozměr této drzosti se nedá ani popsat, ale její směr je celkem jasný. ODS si vyhodnotila svou velkou chybu a zároveň podraz na zaměstnancích a zároveň na občanech města. Odstartovala tím vlastně i občanskou nevoli k sobě samé i ke svým koaličním partnerům, kteří se vezou v kolaboračním zákrytu proti občanům města. Co tak asi mohou slibovat občanům v příštích volbách, když teď lhali jako když tiskne? Dobře si pamatujme všechna jména „politiků“ z ODS a Severočechů, kteří tvoří korupční politiku pro sebe a své blízké!
Rapid
 
Příspěvky: 69
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron