Palachova ulice

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 12 zář 2018 11:04

DSCN1205.JPG
Při "zbulvárnění" Palachovy ulice se upravují i části navazujících ulic. V Křižíkově ulici si můžeme všimnout jakýchsi "lunet", z nichž dvě hostí po sloupu veřejného osvětlení, další se pyšní směskou trávy s plevelem. Mezi plochami s touto drze vlezlou a nezkolaudovanou zelení a přilehlými obrubníky jsou ve dvou případech m e z e r y ,na které laik civí a odborník získává barvu slibované městské zeleně. No co, naváté listí,prach,vajgly uklidí metař fukarem. Sníh a led stejně nebude, i toho deště při změně klimatu bude pomálu. Kropicí vůz zbytky spláchne do Palachovky. Kolaudace vše vyřeší a kverulantně paranoidním rejpalům zatne tipec !
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Jirka » 12 zář 2018 11:44

Kverulanti nepochopili zákonitosti toku peněz z pomalu prázdné městské kasy. Každý výrobek mazače z CS přináší desátek do kapsy. A vo tom to je.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Palachova ulice

Příspěvekod gibush » 12 zář 2018 16:19

Petr píše:Asi vám ušlo (nebo z neznalosti), že jde nejspíš a tzv. přechodová místa, jako je např. to na Teplické ulici před hor. nádražím, kde je pouze zúžená vozovka pro bezpečnější přechod pro chodce, ale bez jakéhokoli označení a bez přednosti pro chodce! Provoz v Palachovce nikdy nebude velký, navíc "boule" v každé křižovatce mají dopravu zpomalovat a šířka vozovky je pouhých 6 metrů. Ani bych se nedivil, kdyby tu někdo ještě vyžadoval semafor na každém přechodu pro absolutní bezpečnost chodců...Nemám určitě větší znalosti o stavbě než vy, ale často mám pocit, že našinec potřebuje cokoliv nového hanit (Jiráskovy sady, zimní stadion, Havlův park, hrad, nádraží, cyklověž atd.) a potom se mnohé ukáže jako potřebné, líbivé a hlavně hojně využívané ke spokojenosti veřejnosti.


Tak ono řidiči asi i dojde, že je to možná přechodové místo. Ač to provedení je dost nešťastné. Ale komu to nedochází, jsou chodci, kteří si do vozovky lezou, jak se jim zlíbí a často nečekají, zda jim řidič dá přednost. Nebo nevím, jestli chodci dostali na rozdíl od řidičů nějaké školení, že tu přednost mají :D Jezdím tudy několikrát denně a opravdu se modlím, aby mi pod to auto někdo neskočil.
Jinak, co mě dost vytáčí, je zúžení nájezdu do křižovatky z ulice Palackého a Křižíkovy. Občas mi přijde, že se tam dvě auta vedle sebe sotva vytočí a ještě když těsně nad křižovatkou v Křižíkovce parkují auta. :roll:
gibush
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 12 zář 2018 20:46

DSCN1203.JPG
Ještě foto z Křižíkovy ulice. A douška pro - Petra - :" Našinec se dívá a může se i mýlit, ale stále v tom obraze předkládaném občanům je nemálo vadných pixelů."
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Petr » 13 zář 2018 07:30

To s vámi souhlasím, nic není dokonalé... Ta Křižíkovka mě taky štve. Ani ne to zúžení (zase asi kvůli chodcům a zpomalení dopravy), ale parkování aut těsně u křižovatky, kdy není možnost dostatečného rozhledu. Tam určitě dají stopku :twisted: , než aby ubrali jedno parkovací místo... Dnes je pro našince důležitější mít svého miláčka pod okny (i když jich má třeba i několik), než bezpečno na silnicích.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Pátková » 13 zář 2018 10:22

Ta auta, bránící ve výhledu jsou všude. Ne jenom v Křižíkovce.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 15 zář 2018 20:36

V aktualitách - Novinkách města je článek z 11.9.2018 pod titulem "Richard příjemně překvapil",.... V posledním odstavci je zmínka o tom, že město za úložiště ročně dostává od státu 5 miliónů Kč. Dále se zde píše:- Kromě toho Litoměřice v uplynulých měsících obdržely v souvislosti se změnou atomového zákona i jednorázový příspěvek ve výši 50 miliónů korun. "Tyto prostředky dosud nebyly vyčerpány, ovšem stejně jako každoroční příspěvky budou investovány do zlepšení životního prostředí," ujistil starosta Ladislav Chlupáč.
Když se podívám na plánky rekonstrukce Palachovy ulice, tak na druhém výkresu je zakresleno při vyústění Křižíkovy ulice místo, potažmo prostor pro podzemní kontejnery.
Nevím jak probíhá tok peněz přes městskou kasu, ale ty podzemní kontejnery se snad mohly zabudovat souběžně s probíhající rekonstrukcí Palachovy ul.
Litoměřický deník ze dne 10.9.2018 uvádí, že investice do jednoho stanoviště s podzemními kontejnery se pohybuje okolo 700.000 korun. Takže až budou peníze, tak to nově zbudované trošku rozkopeme !
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 16 zář 2018 20:20

DSCN1219.JPG
Rukáv - trychtýř, který v těchto místech vyprojektoval jakýsi vizionář / při stávájících směrech průjezdu a při zvoleném parkování v Palackého ulici / se neosvědčil ! Určitě to nezvládli i odborníci přes dopravu na naší radnici. Před projetím touto pastí se často čeká kdo počká,popřípadě couvne. Už jenom při zatáčení u Johannahófu je to zvláště pro autobusy točení....Důsledkem je zpomalení dopravy, méně bezpečnosti, větší hluk, více zplodin. Tuto stavbu desetiletí, a to nejenom kvůli tomuto konkrétnímu problémku, by bylo dobré přihlásit do nějaké soutěže !!!
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Pavel 007 » 17 zář 2018 17:22

lupus píše:
DSCN1219.JPG
Rukáv - trychtýř, který v těchto místech vyprojektoval jakýsi vizionář / při stávájících směrech průjezdu a při zvoleném parkování v Palackého ulici / se neosvědčil ! Určitě to nezvládli i odborníci přes dopravu na naší radnici. Před projetím touto pastí se často čeká kdo počká,popřípadě couvne. Už jenom při zatáčení u Johannahófu je to zvláště pro autobusy točení....Důsledkem je zpomalení dopravy, méně bezpečnosti, větší hluk, více zplodin. Tuto stavbu desetiletí, a to nejenom kvůli tomuto konkrétnímu problémku, by bylo dobré přihlásit do nějaké soutěže !!!

Téma "Palachovka" je u mne den ode dne čím dál více tématem tzv. "no comment", ale jsme ještě možná trošku Češi, čili "bez komentáře". Nedávno jsem seděl na venkovním posezení v Johannahofu, tedy pro pamětníky "U Čepičků" a měl jsem nepříjemný pocit, že autobus jedoucí od Palackého na nás bude muset najet, protože se zrovna v protisměru objevilo auto přímo na té "bezpečné" zúžené křižovatce. Naštěstí jsem tam neseděl během křižování dvou autobusů, to bych možná byl nucen utéct bez zaplacení, což jaksi nebývá mým zvykem...
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 21 zář 2018 20:19

DSCN1229.JPG
Objektem zájmu není to psí hoví..., ale práce v dolní pravé části našeho bulváru směřujícího ke šťastným zítřkům...
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 22 zář 2018 10:47

DSCN1226.JPG
Výběr projektanta ? Výběr zhotovitele stavby ? Vyber solidní partnery do vedení města !!!
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Jimheisdead » 22 zář 2018 16:09

Petr píše:Asi vám ušlo (nebo z neznalosti), že jde nejspíš a tzv. přechodová místa, jako je např. to na Teplické ulici před hor. nádražím, kde je pouze zúžená vozovka pro bezpečnější přechod pro chodce, ale bez jakéhokoli označení a bez přednosti pro chodce! Provoz v Palachovce nikdy nebude velký, navíc "boule" v každé křižovatce mají dopravu zpomalovat a šířka vozovky je pouhých 6 metrů. Ani bych se nedivil, kdyby tu někdo ještě vyžadoval semafor na každém přechodu pro absolutní bezpečnost chodců...Nemám určitě větší znalosti o stavbě než vy, ale často mám pocit, že našinec potřebuje cokoliv nového hanit (Jiráskovy sady, zimní stadion, Havlův park, hrad, nádraží, cyklověž atd.) a potom se mnohé ukáže jako potřebné, líbivé a hlavně hojně využívané ke spokojenosti veřejnosti.


Neušlo. Bohůžel to ušlo chodcům kteří tam lidem skáčou pod kola z neznalosti případně ze zvyku na bývalé přechody.
Jimheisdead
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 srp 2018 12:45

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 04 říj 2018 20:46

DSCN1210.JPG
Tak tento strom nikdo neukradne !
To nikdo, ale opravdu nikdo na radnici neporovnal plány dopravního řešení Palachovy ulice s projektem umístění veřejného osvětlení ? To nemáme ve městě ani jednoho erudovaného odborníka ? A když ne, tak kdo za ten tristní stav odpovídá ?
Politik nebo úředník. A co kontrolní dny na staveništi ? To jste si takové pitomosti nevšimli ? Alibismus, vlastně nekompetentnost ! Uvedený "lapsus" je jen zlomkem toho, co na tomto veleslavném bulváru lze obdivovat !
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod ronyk » 12 lis 2018 13:18

Tak se zdá, že to mají definitivně spočítaný
Přílohy
IMG_20181112_121406.jpg
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Palachova ulice

Příspěvekod Pavel 007 » 16 lis 2018 11:15

ronyk píše:Tak se zdá, že to mají definitivně spočítaný

Dneska jsem opět procházel Palachovkou a bylo mi z toho jako rodilému litoměřičákoci fakt úzko. Stromy fuč (není se čemu divit) a kravál při opravách dlažby okolo minichlívečků pro kořeny již neexistujících stromů. Všude špína a bláto, no fakt bych tam chtěl bydlet a upřímně lituji každého, kdo v té ulici bydlí. Opravdu, povedlo se to - bulvár jak noha!!! :evil:
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Palachova ulice

Příspěvekod laik » 16 lis 2018 21:15

Nebudu hodnotit stavbu, ale požádám o odpověď na otázku proč je hotová ulice poměrně dlouhou dobu uzavřená. Chybí kapacita úředníků, představitelé města nemají čas k slavnostnímu otevření, vánoční svátky a tím spojené dárky jsou daleko, dohled nad dodržováním dopravního značení nikoho nezajímá, provizorní uzavření je v rukou silnějšího, dodavatel stavby zmizel, umístění dopravních značek vede řidiče do těžko řešitelných situací viz jednosměrná Šaldova ulice uzavřená stavební buňkou, stavebním strojem a plasticky posuvným plotem dle uvážení uživatelů. To není znevážení práce zhotovitele, ale skutečnost a ostuda odpovědných.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Palachova ulice

Příspěvekod laik » 23 lis 2018 18:43

Přes skutečnost, že nikdo nereagoval protože to nikdo nezajímá došlo k zázraku. Měsíc hotová komunikace bude zprovozněna. Přes názorovou rozpolcenost mohu konstatovat, že systém usměrnění dopravy v daném území logiku nepostrádá. Možná chybí málo, poděkovat zhotoviteli za odvedenou práci. Podmínky za kterých pracoval rozhodně nepatří k ideálním. Zde nehovořím o projektovém zpracování, které zhotovitel nemohl ovlivnit. Pokud to neudělal nikdo z odpovědných, tak já jako občan Vám za odvedenou práci děkuji.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Palachova ulice

Příspěvekod ronyk » 23 lis 2018 19:37

Já jenom mám dojem, že vznikly kvalitativně dvě Palachovky, dolní a horní.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Palachova ulice

Příspěvekod laik » 24 lis 2018 12:37

Nezbývá než souhlasit, ta horní více odpovídá potřebám a kvalitativně je o poznání lepší. Rozhodně k tomu přispívá změna materiálu pro dláždění parkovacích míst a snížení množství různých nepřirozených míst řazených do parkovacích zón. Umístění velkoobjemových kontejnerů na tříděný odpad je funkční a estetické při minimálním záboru plochy pro parkování. Je zcela nepochybné, že jako u každého nového řešení se může názor jednotlivců lišit, ne všechno je stoprocentní, ale celkově jsem názoru, že posun proti minulosti je zcela hmatatelný.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Palachova ulice

Příspěvekod laik » 26 lis 2018 13:29

Logiku systém usměrnění dopravy u horního nádraží nepostrádá, provedení je o poznaní horší.
1. Který označník autobusové zastávky platí / nový nebo starý / - stáčí jeden zneplatnit cca 3 min práce/
2. Autobus větších rozměrů má zjevné problémy do nově vyznačeného prostoru vjíždět, proto jezdí dle uvážení řidiče, který obtížně hledá optimální řešení /pokud směrujete autobus do uvedených prostor, je nutné zabezpečit možnost vjezdu a výjezdu z toho plyne, že na krajích nemohou stát vozidla/
3. Na konci ulice Křižíkova je zúžení, kdy autobus musí kličkovat mezi zmatečně zaparkovanými vozidly s velkou pravděpodobností vzájemné kolize
/ je nutné v nezbytné míře upravit či zamezit způsob stání v uvedeném prostoru /.
Za to nemůže řidič, cestující, obyvatel ulice. To je věcí předkladatele, schvalovatele a příslušných kontrolních orgánů. Vše co popisuji zjistíte jednou jízdou autobusových linek vedenou předmětnou lokalitou. Jsem toho názoru, že náprava /alespoň dílčí/ nevyžaduje mnoho času .
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

PředchozíDalší

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron