Jednání zastupitelstva

dotazy na zastupitele a radní

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Jirka » 03 srp 2017 16:30

Vše v královském městě Litoměřice řídí neviditelné ruce ne trhu, jak pravil módní guru Václav Klaus, ale zločinecká skupina různorodého složení (podnikatelé, úředníci, politické strany, zapsané spolky, atd). Vše koordinují nezvolení šíbři.
Ale k tématu. Město bývalé sportoviště ženijní brigády mohlo dávno od Vondry lacino koupit. Nechalo ho místní šedé eminenci, co se předvádí s líným míčem. Je otázka, zda už to státu zaplatili. Funkční sportoviště zdevastovali, tuny oceli odvezli do sběru a místo je plné bordelu po tvorbě zahrádek zbohatlíkům. To je hlavní džob futsalisty, co jemu a dalším rezidentům u baráčku město udělalo parčík. Stejně se postupovalo u pivovaru a starých mraziren.
Tajné hlasování je obranná reakce připosraných vůdců koalice a jejich poskoků před zcela jistým trestním stíháním v budoucnu. A že se to blíží je jisté.
Jinak akce dokazuje bezradnost města po pseudo soutěži k budoucí tváři kasáren Pod Radobýlem.
Opozici nezbývá v současném systému nic jiného než se tajných hlasování nezúčastňovat a vystoupit ze všech komisí a výborů. Nebo budou spoluviníci.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod LTM 1994 » 03 srp 2017 17:25

Paráda :-D Nejdříve požehnali dotaci na soukromé hokejbalové hřiště a teď i pro Gardenline. To už je neskutečný.Ty peníze by mohly jít na milion důležitějších věcí :-(
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod LTM 1994 » 03 srp 2017 17:43

Jirka: Naprostej souhlas,opozici nezbejvá nic jinýho ,než nehlasovat vůbec.
Jedinej minimální lék na tohle ,je slepě nevolit ty rádoby hrdiny dělající vše ,tak maximálně na oko .
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 10 srp 2017 22:06

1) Zastupitelstvem schválena podpora ve výši 5 mil. pro akci „Rekonstrukce sportovního areálu Pod Radobýlem Litoměřice“, příjemce spolek Gardenline Litoměřice (tedy pouze v případě, že bude dotace přidělena ze strany Ministerstva školství). 2) Dále schválena dotace pro FK Litoměřicko, z.s,. ve výši 200.000 Kč (nad rámec už přidělených 2.400.000 Kč). 3) Potom se ještě projednávala změna zřizovací listiny městské nemocnice a dodatek ke smlouvě s ÚZSVM, opět ve vztahu k nemocnici. Jedná se už o logické kroky navazující na schválení převodu na a.s., zde nebyl při hlasování problém. Já osobně jsem u 1) a 2) hlasoval proti u 3) pro.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod UderNick » 14 srp 2017 11:33

citace z aktuality: https://www.litomerice.cz/aktuality/589 ... alovy-klub

"... „Město na mimořádném zasedání zastupitelstva rozhodlo o příslibu finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára). To budou kromě tohoto klubu moci využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza."

Co je to "umělá tvára", tráva se škvárou? :)
UderNick
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18 pro 2013 20:59

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 11 zář 2017 17:32

Zastupitelstvo města Litoměřic se bude konat dne 14. 9. 2017 od 16:00 hod. v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích, Tyršovo nám. 68. Podkladové materiály jsou zde: https://www.litomerice.cz/podklady-zm/6 ... -14-9-2017
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 01 pro 2017 07:25

Zastupitelstvo města se bude konat dne 7. 12. 2017 od 16:00 hod. v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích, se sídlem Tyršovo nám. 68. Nejdůležitějším bodem je schválení rozpočtu na r. 2018, ale celý program je obsáhlý. S programem i podkladovými materiály se můžete seznámit na tomto odkaze:
https://www.litomerice.cz/podklady-zm/6 ... -7-12-2017
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod LTM 1994 » 11 pro 2017 19:36

Bude z posledního zasedání záznam na youtube ?
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Urbánek » 11 pro 2017 22:31

Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 25 led 2018 17:50

Podklady pro jednání zastupitelstva dne 1.2.2018.
https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 2018-1.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Urbánek » 25 bře 2018 22:21

UderNick píše:citace z aktuality: https://www.litomerice.cz/aktuality/589 ... alovy-klub

"... „Město na mimořádném zasedání zastupitelstva rozhodlo o příslibu finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára). To budou kromě tohoto klubu moci využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza."

Co je to "umělá tvára", tráva se škvárou? :)


Tak se ukázalo, že ve městě máme dlouholetého odborníka na využití fotbalových hříšť (viz reportáž OJK na níže uvedeném odkazu v čase 2:05-12:50)
https://play.iprima.cz/ocima-josefa-kli ... my-2018-12

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 26 bře 2018 08:46

Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 18 čer 2018 06:57

Materiály do čtvrtečního jednání zastupitelstva https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 6-2018.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 23 čer 2018 11:39

Do jednání zastupitelstva jsem navrhl vyhlášku omezující hlučnou zábavní pyrotechniku (pouze světelná nevadí). Nejsem zastáncem příliš mnoha vyhlášek, právě naopak. Stejně tak vím, že užívání petard už není v takovém množství, jako to bývalo kdysi. Můj záměr byl, pozitivně se vyvíjejícímu trendu napomoci, vše urychlit a za 3 - 4 roky případně vyhlášku zrušit. Předpokládám, že na vyhlášku by reagovali i obchodnící a užívání petard by se postupně snižovalo, až by bylo časem úplně marginální. Další zdůvodnění je následující:
Zábavní hlučná pyrotechnika škodí lidem i zvířatům. Způsobuje nadměrný hluk, který špatně snáší především malé děti, senioři a citlivější lidé. U zvířat divokých i domácích, které mají mnohonásobně citlivější sluch, způsobuje paniku a stres, při níž zvířata bezhlavě utíkají. Běžně pak vbíhají pod auta, narážejí do překážek a dochází ke zraněním i úmrtím. Výbuchy uvolňují do vzduchu řadu jedovatých látek, které mohou způsobit zdravotní potíže především dýchacího ústrojí. Opět nejohroženější skupinou jsou děti, straší občané a nemocní lidé. Dále při neopatrném zacházení se zábavní pyrotechnikou hrozí nebezpečí požárů a zranění, která nezřídka končí trvalými následky. Ve výčtu uvedených negativ je patrné, že ,,petardy“ vlastně jen škodí a pozitivní efekt, kromě vteřinového pobavení těch, kdo je používají, nemají žádný. Proto jsem připravil návrh obecně závazné vyhlášky, kterou bude regulováno používání zábavní pyrotechniky na veřejných prostranstvích ve městě Litoměřice. Zároveň je třeba zmínit, že k omezení používání zábavní pyrotechniky přikročila už řada měst, například: Praha, Cheb, Mikulov, Prostějov, Neratovice, Přerov, Planá nad Lužnicí.
Zákaz nebyl absolutní, nevztahoval se na Silvestra a vždy by byla možnost dát vyjímku na ohňostroje při nějakých slavnostech.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 08 zář 2018 08:29

Podklady pro jednání zastupitelstva (13.9. od 16.00 hod. gotický hrad) https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... ady-zm.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 14 zář 2018 20:31

A máme po posledním zastupitelstvu v tomto volebním období. Informace a foto v článku Litoměřického deníku:
https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80914.html
Několik málo osobních poznámek. Jako jediný ze zastupitelů jsem hlasoval proti přidělení dotace Destinační agentuře na pořádání konference cestovního ruchu Stop and Stay. Důvodem je, že částka 250.000 Kč na akci pro cca 25 - 30 osob na jeden večer a jeden celý den, mě přijde prostě moc. Minimálně reálný přinos vůči vynaloženým financím je v nepoměru. Od ředitele destinační agentury zaznělo, že je v tom částka 100.000 Kč na platy, která z části saturuje platy zaměstnanců destinačky. Prý dělají na pořádání konference, ale plat by dostali i kdyby pořádána nebyla. Tedy je to v tom spíše skryté financování provozních nákladů žadatele, než reálné náklady na konferenci.
Ještě jsem podal interpelaci, přičemž po mě byly vrhány pohledy, jakože to je na posledním zastupitelstvu napatřičné :) Reaguje na tuto žádost i informaci:
https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 180719.pdf
Moje interpelace je v příloze. Pokud si dobře vzpomínám, tak za celé 4 roky moc zastupitelů svého oprávnění interpelovat nevyužilo. Já jsem to považoval za velmi dobrý nástroj opozičního zastupitele, jak se dobrat informací.
Mohu říci, že jsem snad jako zastupitel práci odvedl. Snažil jsem se vystupovat k projednávaným bodům a celkem dost návrhu na projednání jsem podával. Pravdou je, že drtivá většina jich byla neschválena. Za celé funkční období jsem uspěl asi 3 x (jestli si dobře pamatuji).
Koalice tvrdí, že opozice byla příliš opoziční a v komunále má jít hlavně o věc a ne o politiku. Potom ovšem nevím, proč například hned na začátku koalice neumožnila opozici obsadit místa ve všech výborech a komisích. To vydrželo celé volební období. Já jenom doufám, že nové zastupitelstvo bude v tomto rozumnější a například toto bude samozřejmé.
Jestli se znovu dostanu do zastupitelstva nevím. Pokud ano, budu rád. Byla to zajímavá zkušenost. Jestli ne, nevadí. O fungování našeho města se budu zajímat dál. Teď už je to v rukou voličů.
Přílohy
interpelace zakázky komunitní plánování soc služeb 2017 GoldMedia.pdf
(414.96 KiB) 1458 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 14 říj 2018 09:48

Obdržel jsem odpověď na mou interpelaci (viz. příloha). Jsem zaskočen z toho, jak koaliční litoměřičtí politici stále zdůrazňují, že se mají podporovat místní podnikatelé. Ovšem v rámci zakázky na tisk osloví pouze ústecké tiskárny. V našem městě je jich hned několik. Zajímavé je, že všechny poptané byly pouze z Ústí nad Labem a ne z jiného města. Úplně nejlepší ovšem je, že druhý a třetí zájemce v pořadí dávají na korunu přesně stejnou cenou nabídku. Webové stránky vítěze nedohledáte, jsou v rekonstrukci. Z oslovených firem má funkční web momentálně pouze jedna společnost. Divné? Podle mého rozhodně ano. Budu se ptát dál.
Přílohy
odpověď_interpelace_Gold_Media.pdf
(719.17 KiB) 1513 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Rapid » 21 říj 2018 17:35

Blíží se čas, kdy se vedení města pustí do práce, aby vyhodnotilo své možnosti, které mu dává jeden hlas navíc v zastupitelstvu. Naivita komunistů, kteří v uplynulém volebním období sehráli roli trojského koně skončila a nezbývá jim nic jiného než čekat, zda si o ně někdo otře svoje boty. Tak slepá a hloupá byla strategie jejich vedení, které hrálo ruletu, aby v těchto volbách zjistilo, že se vlastně hrají šachy. Je to pro ně zvláštní situace, která nastane při některých hlasováních, kdy budou jazýčkem na vahách, aby záměr vyšel. Samozřejmě, že se počítá s tím, že s nimi bude „koalice“ - ODS projekt po projektu jednat a bude jim nabízet, a to možná dříve, než si myslíme různé formy slibů, či výhod. Pokud mají zdravý rozum v hlavě, mělo by jim docvaknout, a to zejména panu Růžičkovi, jaké ze sebe udělal trdlo a jak špatně občanům města a své straně posloužil. Uvidíme chlapci s červenými šátky, jak se na vás můžeme spolehnout, jakou kartou budete vlastně hrát.
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod Petr Panaš » 26 říj 2018 18:31

1. ustavující zasedání Zastupitelstva města Litoměřic pro volební období 2018-2022, konané dne 1. 11. 2018 od 16:00 hod. v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích, se sídlem Tyršovo nám. 68
https://www.litomerice.cz/podklady-zm/7 ... -1-11-2018
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Jednání zastupitelstva

Příspěvekod babča » 01 lis 2018 10:09

litomerice-plastika-pametni-deska-20181029-4_galerie-980.jpg
Možná, že přijde i kouzelník :)
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron