Zákaz hazardu ve městě

dotazy na zastupitele a radní

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LTM 1994 » 23 led 2018 13:26

Už konečně chápu to úsilí radnice udělat z Litoměřic turisty vyhledávanou oblast. Bude se sem jezdit pařit jako do Vegas :D
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Achab » 23 led 2018 17:26

vodomerka píše:Počet automatů za poslední tři roky, kdy radnice začala herny řešit, vzrostl o TŘETINU!
Ke třem případům odhalených nelegálních heren v Lovosicích tleskám! Pokud se v Litoměřicích obávájí, že se je tu nebude dařit odhalovat, ať řeší funkčnost a neúplatnost Městské policie.

https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80123.html


uvadim na pravou miru ze v Lovosicich byly odhaleny 3 nelegalni bedny v jedne herne a nikoli tri nelegalni herny, jinak ale s prispevkem souhlas
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 23 led 2018 17:28

Nespíš to bude časem významný příjem města, až se vyvalí kostlivci z ROPu, rozjede geotermální díra... (ostatně, trend je vidět v rozpočtu na 2018)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 23 led 2018 17:29

Achab píše:
vodomerka píše:Počet automatů za poslední tři roky, kdy radnice začala herny řešit, vzrostl o TŘETINU!
Ke třem případům odhalených nelegálních heren v Lovosicích tleskám! Pokud se v Litoměřicích obávájí, že se je tu nebude dařit odhalovat, ať řeší funkčnost a neúplatnost Městské policie.

https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80123.html


uvadim na pravou miru ze v Lovosicich byly odhaleny 3 nelegalni bedny v jedne herne a nikoli tri nelegalni herny, jinak ale s prispevkem souhlas


OK. Kvalitní žurnalistika. Ostatně, ona ani ta Petrem Panašem navržená vyhláška nebyla protizákonná, výtka z ministerstva řešila pouze nějaké slovíčkaření (což jaksi paní Skoková nezapomněla nezmínit).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 29 led 2018 20:11

Obdržel jsem odpověď na svou interpelaci a o sdělené informace se podělím (najdete v příloze). Pravdou je, že na mnohé otázky jsem pořádnou odpověď nedostal. Ale zase jsem se dozvěděl, že jsem neomarxista s neúctou k autoritám (autoritou je asi myšlen místostarosta a poslanec v jedné osobě - Karel Krejza) a vedu do záhuby celou euro-atlantickou společnost. Všem se vám tímto omlouvám ;)
Přílohy
Odpověď na interpelaci 1.pdf
(159.54 KiB) 720 krát
Odpověď na interpelaci 2.pdf
(142.56 KiB) 972 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LTM 1994 » 30 led 2018 11:47

Petr Panaš píše:Obdržel jsem odpověď na svou interpelaci a o sdělené informace se podělím (najdete v příloze). Pravdou je, že na mnohé otázky jsem pořádnou odpověď nedostal. Ale zase jsem se dozvěděl, že jsem neomarxista s neúctou k autoritám (autoritou je asi myšlen místostarosta a poslanec v jedné osobě - Karel Krejza) a vedu do záhuby celou euro-atlantickou společnost. Všem se vám tímto omlouvám ;)


Ten Krejza je cvok. Nazvat někoho kdo se snaží udělat z Litoměřic lepší místo pro život neomarxistou. :D
Mohl by si uvědomit ,že tohle téma není trable p.Panaše ale velké části obyvatel celého města
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 03 úno 2018 19:21

Na jednání zastupitelstva se k hlasování o mnou navržené vyhlášce vůbec nedostalo. Místostarosta Krejza dal protinávrh, aby byla připravena nová vyhláška, která by se pokusila vymezit ochranná pásma u škol, ale zároveň nebyla v rozporu se stanoviskem ÚOHS. Nejsem si jistý, jestli bude nová vyhláška vůbec vypracována (můžeme se dozvědět, že to prostě nejde) nebo v jakém bude znění a jestli bude problém řešit. V každém případě byl protinávrh přijat a tím pádem se můj návrh na omezení plošné již neprojednával.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 08 úno 2018 10:35

Tak já myslím, že se problém, ted po začátku platnosti nového zákona o hazardu, vyřeší v krátké době tak nějak sám ...


Zákon o hazardu - Povinná registrace hráčů před hrou, je nutné zřídit hráčské konto, provozovatel ověřuje totožnost a věk. Provozovatel musí umožnit sebeomezující opatření (např. nastavení maximální výše sázek, výše čisté prohry, počet přihlášení za den/měsíc) Nařizuje povinnou přestávku po dvou hodinách hry. Herny se od 3 do 10 hodin musejí zavírat.

„Pokud člověk do herny vstoupí s úmyslem hrát, je samozřejmě registrace nutná. Provozovatel herny či kasina je ale povinen provádět identifikaci všech návštěvníků při vstupu. Je také povinen vést denní evidenci všech návštěvníků, stačí si dát jedno pivo, hrát nemusíte a už jste v evidenci.“

Za porušení tohoto nařízení hrozí provozovatelům heren až třímilionová pokuta.

Ministerstvo financí si od zpřísnění podmínek pro herny i hráče slibuje, že řadu lidí restrikce od hraní odradí. Minimálně má však omezit nejrůznější drobnou kriminalitu, která se s gamblerstvím pojí. Systém by měl do budoucna umět i zablokovat hráčský účet těm, kteří například pobírají sociální dávky, případně těm, kteří jsou v úpadku.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 10 úno 2018 10:25

Což však znamená konec hokeje, fotbalu, sportu a kultury obecně. Jak tvrdí radnice, bez peněz z hazardu nic nebude.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Rapid » 09 bře 2018 17:17

Doufejme, že tak hrozné to nebude. Pokud dojde k úplnému zákazu hazardu, což je z hlediska logiky správné, nelze okamžitě tvrdit, že končí sport ve městě. Vyvážení tohoto zákazu jinými zdroji musí přijít zároveň s tím, a to zákonem o sportu jako takovém, o jeho financování. Opět to bude na radnicích a krajích, opět to bude o lidech jako vždy a všude.
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 10 bře 2018 11:31

Radní vydírají své občany prohlášením, že nebude finanční podpora pro sport, když skončí hazard ve městě! Úplně by stačilo kdyby radnice dělala otevřená výběrová řízení i na malé zakázky a smlouvy byly zveřejněny na stránkách města. Prostě neobcházet zákon dělením zakázek a zrušit nařízení tajemníka o vyjimce, které si radní učelově schválili.
Lovosice mají 10 tis. obyvatel. Hazard vedení města zakázalo úplně. Všechna výběrová řízení dělají Lovosice podle zákona. Větší investice (kromě autobusového nádraží) město platí bez dotací z městské kasy. Aktuálně rekonstrukce kulturního střediska Lovoš za 20mil.Kč
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Rapid » 11 bře 2018 20:23

Těžko porovnávat. Rozhodně je správné, a to nejen v Lovosicích a Litoměřicích, ale i v jiných městech, aby se zákony, které byly schváleny, byly i dodržovány. Opět musím poznamenat, že je to o lidech, o volbách, které jsou od toho, aby si voliči vybrali správné politiky. Pokud si tedy stěžujeme, asi jsme nezvolili ty správné. Co k tomu dodat? Volby jsou téměř za dveřmi, tak se zamysleme, abychom si stěžovat nemuseli. Pokud bychom hodnotili dosavadní průběh volebního období, můžeme zatím konstatovat, že největším propadákem jsou Severočeši, následováni zcela neviditelnou ČSSD. Právě tyto dvě skupiny politiků si zakládali na transparentnosti. Asi jim to trochu nevyšlo ;)
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Urbánek » 20 dub 2018 11:27

Vlk se má nažrat a koza zůstat celá. Pod tlakem petice občanů se vedení města uvolilo navrhnout doplnění místní vyhlášky o omezení heren v okruhu pouhých 100 metrů od hlavního vstupu do škol (viz citace níže). Vzhledem k velikosti školních areálů by se takový zákaz týkal téměř výhradně pouze vlastních školních budov. Na Masarykově ulici by tedy herny mohly zůstat (či dokonce nové vzniknout) a děti kolem nich budou i nadále chodit do/ze školy. Úsilí organizátorů petice by tak přišlo nazmar. Samozřejmě neexistuje zázračný recept na stanovení jáká vzdálenost od škol je ta správná, ale tento návrh mi připadá pouze jako pokračování ochrany hazardní lobby. Uvidíme jak dopadne diskuse na ZM 26.4. od 16 hod. v Gotickém hradu.

"Provozování binga, technické hry a živé hry je zakázáno na území vymezeném plochou do vzdáleností 100 metrů vzdušnou čarou od hlavního vstupu do budov škol a školských zařízení vyjmenovaných v příloze vyhlášky. Pokud vymezená plocha pokryje jen část budovy, platí zákaz ještě pro celou takovou budovu. Budovy, na které se tento zákaz vztahuje budou vyjmenovány v příloze vyhlášky."
https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 4_2018.pdf (str.47-53)

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 26 kvě 2018 08:59

Šel jsem dnes kolem Družby a mám takový dojem, že místo restaurace vzniká herna.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod kočka » 26 kvě 2018 17:17

Petr Panaš píše:Šel jsem dnes kolem Družby a mám takový dojem, že místo restaurace vzniká herna.

Další herna vznikla místo hospůdky na rohu 28. října a Plešivecké.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod gibush » 27 kvě 2018 07:51

Ano, restaurace Družba se ruší, na její místo se prý přesune posilovna z horního patra a v horním patře bude herna.
gibush
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 27 čer 2018 21:55

Protinávrh Zelených na zastupitelstvu, aby ochranné pásmo omezující herny bylo 200 metrů od škol, nebyl přijat. Nyní bude 100 metrů, ovšem od hlavního vchodu do budovy. V původním zákoně bylo také 100 metrů, ale od pláště budovy a spadalo tam mnohem více objektů, jako úřady či zdravotnická zařízení. https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80625.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron