Koho volit v Litoměřicích?

Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 06 kvě 2018 15:41

Zakládám nové téma ke komunálním volbám 2018.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 kvě 2018 19:02

Rozhodně mě! :)
Dělám si legraci. Nicméně by to vážně chtělo změnu, roky je u vesla pořád ta stejná parta, za tu dobu se tam stihla pěkně usadit a dost si to různými vazbami pojistit. Ve výsledku jsou pak ochotni se spolčit i s čertem nebo komunisty aby odtamtud nemuseli pryč a někdo nový náhodou nezačal šťourat do spousty nepěkných věcí. Poslední spojení s komunisty stálo ve výsledku 4 roky placení funkce komunistického předsedy kontrolní komise, který na to totálně kašle, kontrola z principu není žádná. Suma sumárum občané přišli asi o dva milóny, kolik činí jeho plat. Co by se za ty dva miliony dalo udělat? Třeba pořádné farmářské trhy, které další spojenec ODS totálně zabil a dovedl k nule, takže se již žádné nekonají.
Štve vás to? Pusťte tam nové lidi. Oosobně bych sázel na piráty, zelené a nikdy bych nevěřil, že to řeknu, i na některé lidi z ANO. A rozhodně bych tam pustil víc holek! :)
Diskutujte. Jsem opravdu zvědav, a třeba se objeví některá nová jména, která stojí za to - vím o některých u Severočechů, ale dost se divím, že do toho byznys projektu tam vlezli, ale uvidíme
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod LTM 1994 » 07 kvě 2018 23:22

Zdá se mi že piráti a zelení nezačali předvolební kampaň ? Byla by škoda to podcenit, stávající vedení má tu výhodu, že ji vede celou dobu v rad. zpravodaji a částečně na sociálních sítích .
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Rapid » 08 kvě 2018 20:41

Souhlasím s názorem, že by mohla nastat změna ve vedené radnice, ale změna k lepšímu prosím. Změna k lepšímu znamená, že nově zvolené vedení radnice bude svou práci brát vážně, bude myslet především na občany a pokusí se napravit některá nekoncepční rozhodnutí předchozího vedení. Došlo tak trochu k otupění, což je určitým způsobem záměr těch, kteří jsou vždy u vesla. Počítají s tím, že občané zapomínají, že uplynuly čtyři roky a je třeba opět slibovat nesplnitelné
a zároveň si tak trochu zalhat a zahrát na spasitele, který když tu nebude, tak nastanou zlé časy. Ten, kdo trochu pozoruje situaci vidí, že se opět formuje koalice, která bude čekat, zda její hlasy po sečtení budou potřebovat ještě doplnit například o komunisty, nebo je budou moci nakopnout do zadku. Za poslední čtyři roky, u některých i více, nastalo co jméno, to pojem, co pojem to čin, co čin, to za hranicí morálky. Morálka, co to vlastně znamená? Planý pojem, nebo nevhodné slovo, které nepatří do slovníku? Myslím si, že mnoho z těch, kteří se jí na oko snaží dodržovat, by se mělo každý večer modlit k panence Marii a odříkávat desatero. Místo toho však vymýšlejí další a další předvolební čertoviny. Každý, kdo se rozhodne jít k volbám by si měl odříkat jména těch, kteří mu lhali, kteří se opět snaží nadrápat tam, kde je jim teplo, a to je vždy pod lampou!
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 08 kvě 2018 21:31

Rapid píše:Souhlasím s názorem, že by mohla nastat změna ve vedené radnice, ale změna k lepšímu prosím. Změna k lepšímu znamená, že nově zvolené vedení radnice bude svou práci brát vážně, bude myslet především na občany a pokusí se napravit některá nekoncepční rozhodnutí předchozího vedení. Došlo tak trochu k otupění, což je určitým způsobem záměr těch, kteří jsou vždy u vesla. Počítají s tím, že občané zapomínají, že uplynuly čtyři roky a je třeba opět slibovat nesplnitelné
a zároveň si tak trochu zalhat a zahrát na spasitele, který když tu nebude, tak nastanou zlé časy. Ten, kdo trochu pozoruje situaci vidí, že se opět formuje koalice, která bude čekat, zda její hlasy po sečtení budou potřebovat ještě doplnit například o komunisty, nebo je budou moci nakopnout do zadku. Za poslední čtyři roky, u některých i více, nastalo co jméno, to pojem, co pojem to čin, co čin, to za hranicí morálky. Morálka, co to vlastně znamená? Planý pojem, nebo nevhodné slovo, které nepatří do slovníku? Myslím si, že mnoho z těch, kteří se jí na oko snaží dodržovat, by se mělo každý večer modlit k panence Marii a odříkávat desatero. Místo toho však vymýšlejí další a další předvolební čertoviny. Každý, kdo se rozhodne jít k volbám by si měl odříkat jména těch, kteří mu lhali, kteří se opět snaží nadrápat tam, kde je jim teplo, a to je vždy pod lampou!


Máte naprostou pravdu.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Petr » 10 kvě 2018 08:07

Píšete o morálce, přitom většina našich voličů nedávno ve dvou posledních volbách projevila naprostou absenci morálky, když se vzhlíží v lidech s udavačskou minulostí, nesnášenlivých, trestně stíhaných, kterým nedělá problém jakýkoli názorový veletoč. Nebo si snad myslíte, že v Litoměřicích takoví lidé nejsou, že tu žije výkvět národa? Ne, já jsem rád, že přes všechny nedokonalosti našeho vedení, žijeme v krásném městě, které nám kdekdo závidí. O absenci morálky a slušnosti mám jasno v celostátní politice. Pevně věřím, že se tady k takové úrovni nesnížíme a budu rád i za ten vámi kritizovaný současný stav věcí.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Llukas007 » 10 kvě 2018 08:19

Petr píše:Píšete o morálce, přitom většina našich voličů nedávno ve dvou posledních volbách projevila naprostou absenci morálky, když se vzhlíží v lidech s udavačskou minulostí, nesnášenlivých, trestně stíhaných, kterým nedělá problém jakýkoli názorový veletoč. Nebo si snad myslíte, že v Litoměřicích takoví lidé nejsou, že tu žije výkvět národa? Ne, já jsem rád, že přes všechny nedokonalosti našeho vedení, žijeme v krásném městě, které nám kdekdo závidí. O absenci morálky a slušnosti mám jasno v celostátní politice. Pevně věřím, že se tady k takové úrovni nesnížíme a budu rád i za ten vámi kritizovaný současný stav věcí.


Krááásně řečeno
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 10 kvě 2018 09:54

Tak jelikož jsem téma založil tak přidám i můj pohled.

- v podstatě do minulých voleb jsem v Ltm volil Zelené, v dávné minulosti pak ODS (PAK UŽ TO VÁŽNĚ NEŠLO).

Pro letošek zatím nemám koho volit místní Zelení se spojili s levičáckými, sociálními inženýry - Piráty, dále převolili předsednictvo, vyrazili genderovým směrem a dalšími představami jediného správného názoru (hřebíček do rakve bylo pro mne osobně bylo vyhlášení cíle - náměstí bez dopravy - asi p. Horák???), takže Zelení letos opravdu Nee!

Severočeši, radši bez komentáře (NEHODÍ SE DO SLUŠNÉ SPOLEČNOSTI) jen prosím jejich případné voliče, PROSÍM,OPAKUJTE SI ZAHRADA ČECH, FARMÁŘSKÉ TRHY!!!

ČSSD v podstatě v Ltm neexistuje, zaplať pán Bůh.

ANO jsem měl jako druhou stranu v minulých komunálních volbách, pan Urbánek byl dobrým hlídacím opozičním "psem", za což se mu sluší poděkovat, ale po tom, co předvádí toto hnutí jako celek, tak bohužel, ani tito pro mne nejsou volitelní.

ODS na tu jsem letos zvědavý, podle mne to tady už zabalili dopředu, ještě městu odpomůžou od nemocnice a pak ahoooj ...

Takže zatím nikdo, komu bych mohl s čistým svědomím dát svůj hlas, uvidíme jak se to vyvine dál ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod LTM 1994 » 10 kvě 2018 13:36

Nejlepší na tom je že jsou dvě varianty: zelení-piráti-ano x ods+všechny zbývající strany :D
Letos je opravdu na výběr :D
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Vladislav Liška » 10 kvě 2018 13:54

Jsem poslední, kdo by se chtěl zastávat ANO jako parlamentní strany, ale obecně si myslím, že na komunální úrovni je to úplně jiné. Nejen u Ano. Celé to bude o lidech. Z mého pohledu půjde vybrat slušné lidi nezatížené problémy s městem spojené.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod vodomerka » 10 kvě 2018 17:17

Adson z Melku píše:...

Pro letošek zatím nemám koho volit místní Zelení se spojili s levičáckými, sociálními inženýry - Piráty, dále převolili předsednictvo, vyrazili genderovým směrem a dalšími představami jediného správného názoru (hřebíček do rakve bylo pro mne osobně bylo vyhlášení cíle - náměstí bez dopravy - asi p. Horák???), takže Zelení letos opravdu Nee! ...


Adsone, možná úplně nesledujete Zelené dění... převolili jsme předsednictvo a vrátili důraz na trvale udržitelný rozvoj od poněkud větší akcentace genderových témat za minulého předsedy. Možná jste si úplně nevšiml.
Co se týká dopravy - kde jste vzal cíl - náměstí bez dopravy ? Z tohoto? "Mírové náměstí je dnes velké parkoviště, přitom by mohlo být centrem společenského života. Nechceme lidem vjezd do centra zakazovat, chceme motivovat, aby využili jiný způsob dopravy. Levnou a pohodlnou MHD, nebo třeba kolo. Prvním krokem ke zpříjemnění náměstí bude nový přechod pro chodce od ulice 5. května směrem k radnici."

Tak jako tak, přeji dobrý výběr. Už jenom to, že tady na tomhle neoficiálním fóru diskutujeme, je dobrou známkou angažovanosti.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 10 kvě 2018 21:51

Chodník s pohodlně schůdným povrchem od ul. 5. května k radnici je dobrá myšlenka.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Adson z Melku » 11 kvě 2018 08:32

Vodoměrko, nechci úplně rejpat do litoměřických Zelených, vžycky jsem vás volil, i když celostátní Zelení byla jedna velká tragédie a vážím si jak pana Panaše, tak pana Hrkala, tak pana Pospíšila, udělali toho pro Ltm hodně i mimo politiku, takže už z tohohle důvodu vám tu nebudu okopávat kotníky víc než jsem to již udělal. ALE ...

cituji z webu litoměřických Zelených

"V politice ženy chybí a litoměřická radnice není žádnou výjimkou. Aktuálně máme dvě zastupitelky a v minulých volebních obdobích to nebylo lepší. Do rady města se politička nedostala už hodně dlouhou dobu. A starostku jsme neměli nikdy. Zelení prosazují větší zapojení žen do politického dění dlouhodobě. Zapojovat nelze jen teoreticky, ale musí se udělat praktické kroky.

V základní organizaci Strany zelených v Litoměřicích proběhly primární volby ke kandidátce do komunálních voleb. A hned na první dvě místa byly zvoleny ženy. Jako jednička PhDr. Lenka Simerská a druhá Mgr. Renata Vášová. Ani jedna není v komunální politice úplným nováčkem, neboť pracují v komisích rady města.

A co na zvolení říká lídryně Zelených Lenká Simerská, aktuálně spolupředsedkyně litoměřické organizace? „Nešla bych do toho, kdybych nevěděla, že mám plnou podporu zkušených a spolehlivých lidí ve městě, a to i odborníků z řad příznivců mimo naši kandidátku. Máme co předat a s tím jdeme do voleb – dát do služby odbornost, profesionalitu a otevřené fér jednání pro náš program.“

Tandem první dvojky doplňuje Renata Vášová, která se k volbě vyjádřila takto: „Chci navázat na své aktivity v neziskové oblasti, pracovat na tom, aby Litoměřice byly férovým městem pro lidi a řešily jejich praktické každodenní problémy s ohledem na zdravé životní podmínky a budoucnost. Ženy tvoří přes 50 % populace, ale v politice jsou zastoupeny naprosto minimálně. Myslím, že bychom mohly do zastupitelstva vnést jiný styl přemýšlení o fungování města, jiný styl politiky a více vůle ke kompromisu a praktickým řešením problémů."



To k tomu genderově neziskovkářskému směřování SZ v Ltm, bohužel jdete cestou celostátních Zelených, vč. spojení s Piráty a to není nic pro mne.

A to o tom náměstí si najděte na tomto fóru, v odkazu Doprava a komunikace, sekce Náměstí, podebatovali jsme si v srpnu 2016.

Je mi líto, ale za těhle okolností Vás fakt volit nemůžu, ale zase Vám to jistě přihraje jiné voliče. Já si chci pokud možno o svém životě rozhodovat sám a nepotřebuji žádné genderové, rasové, uprchlické kvóty, pozitivní (i jakékoliv jiné) diskriminace, neziskové organizace s jediným správným názorem, které nám utahují šrouby osobních svobod.
Pokud bych si měl na tvrdo vybrat, tak radši víc osobní svobody i přes všechna negativa demokracie (koryta, cinknuté zakázky, apod) než nesvoboda, omezování a přikazování co je správné a co nikoliv. Doufám, že se v Ltm vyprofiluje opravdová středopravicová strana s rozumným programem a důvěryhodnou osobností.

Přeji všem pěkný den ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod LtmPavelka » 11 kvě 2018 19:12

Hezky napsáno, pro mne taktéž nevolitelné.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Petr Panaš » 11 kvě 2018 19:38

Pro Adsona a další. Zatím tu nepadly ještě dvě strany ze zastupitelstva: KDU-ČSL a TOP 09. Nevím, zda jsou pro vás možností volby. Do voleb půjde SPD (alespoň to avizovala) a pokud jim zůstane alespoň část voličů z parlamentních voleb, tak nějaký mandát získají. Ale z toho osobně radost nemám.
Kdo si nevybere žádnou stranu, má možnost volby napříč kandidátkami. Byť s tím, že každým označeným kandidátem dává podporu i jeho straně. Ale lepší, než nevolit vůbec.
Potom je tu poslední možnost a podle mého ta nejefektivnější. Sehnat podobně smýšlející lidi a jít do voleb. Pokud se vám nechce sbírat podpisy pro registraci, je možné se nechat zaštítit některou z lokálních oficiálních politických stran, které nejsou negativně spojovány s politikou celostátní. Minimálně dle příspěvatelů zde na fóru by se základ kandidátky postavit dal.
Já osobně zatím o žádné nové kandidátce nevím, což neznamená, že se nechystá. Možná tedy pro připomenutí, kdo všechno kandidoval před 4 lety.
https://volby.cz/pls/kv2014/kv1111?xjaz ... 0&xvyber=0
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod vodomerka » 12 kvě 2018 05:51

Adson z Melku píše:Vodoměrko, ...

Pojďte si o tom spíš někdy popovídat. Myslím, že zde dochází ke zbytečné zkratce.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Rapid » 12 kvě 2018 21:10

Vladislav Liška píše:Jsem poslední, kdo by se chtěl zastávat ANO jako parlamentní strany, ale obecně si myslím, že na komunální úrovni je to úplně jiné. Nejen u Ano. Celé to bude o lidech. Z mého pohledu půjde vybrat slušné lidi nezatížené problémy s městem spojené.


Připojuji se k názoru, že je třeba vybrat slušné lidi. Není jich málo, jen je přesvědčit, aby se nebáli, aby se nestyděli, aby dali své vědomosti a zkušenosti ve prospěch města a jeho občanů. Vím, je to těžká práce, navíc, v momentě, kdy se to tzv. provalí, stane se dotyčný často terčem zájmu právě těch lidí, kteří už by v politice být neměli. Jen oni dobře vědí, proč se tam drží zuby, nehty, proč kolem sebe začnou kopat a hledat něco, co by slušného člověka zkompromitovalo a odradilo od zájmu o veřejnou práci. Co myslíte, to je to tak zajímavá práce? Nebo by za tím snad mohlo být i něco jiného? Možná tomu všemu nerozumím . . . :-)
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Rapid » 16 kvě 2018 16:52

Patrně mám málo času shánět drby, nebo špatně vyvinutý pozorovací reflex, ale koutkem oka jsem v rychlosti zahlédl oslovení občanů hrdinným hnutím Severočeši, shánějící 1800 podpisů k možné účasti v komunálních volbách v letošním roce. Pan Zelenka z Mostu, který byl otcem celkem slušné myšlenky, jak severočeské občany zainteresovat na správě věcí veřejných v postiženém ústeckém kraji jistě netušil, jaká horda „aktivních“ severočechů se mu najednou do jeho hnutí přikutálí, aby si jej postupně přizpůsobila k účelu svému. Je to i příklad našich trapně žadonících litoměřických „přátel“, kterým se jejich působení na litoměřické radnici nezvykle zalíbilo a čítankově nám ukazují, co to znamená prahnout
po moci alespoň místní. Je to vlastně intelektuálně prázdná a uzavřená skupina osob, jenž nemá žádné povědomí o odpovědnosti, která má přislíben politický handl, jímž by si mohla splnit svá osobní přání bez skutečné možnosti do čehokoliv mluvit. Když bych to přesně pojmenoval, jedná se o partičku trapíků z pořadu Tele - Tele, která čeká, zda na ní zbyde alespoň ohryzaná kost. Tedy pardon, kromě jejich předsedy, který si každý měsíc bez ostychu vyzvedne svou zaslouženou odměnu jednatele za poctivou práci pro Zahradu Čech!
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod LtmPavelka » 17 kvě 2018 18:22

Ale no tak, nekřivděte mu, pan letuška se dokáže u každého ho..a krásně vyfotit a to je co říci při tom "fičáku" na ZČ. Ale teď vážně, je to prodejná banda, ale to jsou bohužel i voliči, za slib, koblihu....
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Koho volit v Litoměřicích?

Příspěvekod Rapid » 25 kvě 2018 22:14

Tak se nám u přátel pěkně rozběhlo hlasování členské základny o míře alibizmu, kterou má vedení přátel napovědět, zda nastoupit do rakety, nebo se stáhnout do ulity slimáka. Popravdě řečeno, za skvělé výsledky uplynulých let je to spíše na slimáka než do rakety. Tradiční oranžová barva již dlouho přitahuje karierní dobrodruhy, jako lepící mucholapka na babiččině lustru. Pohled na Hamáčka v televizi vyvolává dojem, že má plné kalhoty již nyní, a to ještě nezačal ani „vládnout“.
Podíváme-li se do naší místní kuchyně, necítíme zde už vůbec nic, tedy žádnou vůni, žádné napětí, žádné předvolební koláčky, prostě nic. Copak se nám to stalo? Není totiž kuchař, který by navařil, není číšník, který by obsloužil, není pokladní, který by vybral. Všichni jsou už pomalu v úprku a zanechávají za sebou jen spálený odér zpackané minulosti, kterou naslibovali do modro oranžové budoucnosti. Děkujeme vám za sliby, které jste nám dali, neděkujeme za výsledky, kterých jste nedosáhli!!!
Rapid
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Další

Zpět na Komunální volby 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron