Volné pobíhání psů

neděkujeme...

Volné pobíhání psů

Příspěvekod Llukas007 » 03 zář 2013 18:02

Zajímalo by mě jestli někdo řeší ( například městská policie) volné pobíhání a venčení psů na místech které k tomu nejsou na 100% určeny. Například volně pobíhající psy na Dómském náměstí, v Jiráskových sadech apod. Pokálené chodníky a trávníky jsou nic proti možnému napadnutí volně pobíhajícím psem nedej bože dítěte. Byl jsem svědkem volně pobíhajícího pitbula, který málem napadl dítě v kočárku. Co kdyby třeba MP občas zašla v odpoledních hodinách na místa kde nemají psi co dělat???!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Kendy » 04 zář 2013 08:43

S tím souhlasím. Několikrát jsme byli napadeni s mou ne malou fenou pobíhajícím psem bez přítomnosti majitele. Nikdo na to nedohlíží. Byla by dobrá náprava.
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod vodomerka » 04 zář 2013 13:29

Llukas007 píše:Zajímalo by mě jestli někdo řeší ( například městská policie) volné pobíhání a venčení psů na místech které k tomu nejsou na 100% určeny. Například volně pobíhající psy na Dómském náměstí, v Jiráskových sadech apod. Pokálené chodníky a trávníky jsou nic proti možnému napadnutí volně pobíhajícím psem nedej bože dítěte. Byl jsem svědkem volně pobíhajícího pitbula, který málem napadl dítě v kočárku. Co kdyby třeba MP občas zašla v odpoledních hodinách na místa kde nemají psi co dělat???!


"málem napadl dítě v kočárku" - titulek jak z Novy ;). málem olíznul je možná přesnější, ať tu není zbytečná hysterie. všichni vědí, že nejvíc koušou jezevčíci :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 zář 2013 15:59

Málem napadl, ale byl to pitbul... Pokud pes napadne, vždy to je pitbul že? Pane znáte rasy? Rozdíly mezi třeba pitbulem, stafordem, bulteriérem, stafordšírským teriérem, bandogem, rotobulem a mám dál pokračovat?
A také Honza málem králem, že?
Tím nechci zlehčovat to, že někteří páníčkové své psy nechávají volně pobíhat, souhlasím s určitou formou dohledu, či represe, ale slovo málem a pitbul na to jsem hodně alergický.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Llukas007 » 04 zář 2013 18:32

Tak pro všechny. Tohle byl 100% pitbul. Jinak musím konstatovat, že ať bych se cítil já nebo nedej Bože mé dítě ohroženo bez milosti volně pobíhajícího jezevčíka, pitbula, straforda nebo cokoliv usmrtím! Slovo "málem" je štěstím nejen pro mě a mé dítě, ale především pro psa a jeho nehorázně nezodpovědného majitele!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Kendy » 05 zář 2013 08:17

Také mi vadí to,že se tady řeší rasa,a ne samotný problém. A problém to tohoto města je,nikdo to nekontroluje a volně pobíhající psi obtěžují slušné a pravidladodržující občany.
Kendy
 
Příspěvky: 71
Registrován: 23 bře 2011 11:37

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod winie » 06 zář 2013 07:20

obavam se ze mesto nema nijak oznacene zony pro volny pohyb psu, tudiz je to nekontrolovatelné. Ale dle meho nazoru by napriklad na domske namesti mel byt vstup se psy zakazan uplne. Majitele maji moznost jej vencit jinde v okolí....
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod babča » 06 zář 2013 18:10

babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Petr Panaš » 01 kvě 2018 10:41

Nevím, ale omezovat délku vodítka vyhláškou mě přijde jako blbost. A případné pokuty za porušení jako dvojnásobná. Vzájemná lidská tolerance se žádným právním předpisem nevynutí. Pokud se to kontrolovat nebude, tak nemá cenu to upravovat a jestli se to kontrolovat bude, tak ....... :roll:
https://www.litomerice.cz/aktuality/717 ... em-voditku
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Missorka » 01 kvě 2018 11:04

Petr Panaš píše:Nevím, ale omezovat délku vodítka vyhláškou mě přijde jako blbost. A případné pokuty za porušení jako dvojnásobná. Vzájemná lidská tolerance se žádným právním předpisem nevynutí. Pokud se to kontrolovat nebude, tak nemá cenu to upravovat a jestli se to kontrolovat bude, tak ....... :roll:
https://www.litomerice.cz/aktuality/717 ... em-voditku


Přesně! Díky.

Obecně tenhle trend, že nejsme schopni něco kontrolovat, tak ještě víc omezíme i ty, co to dodržují, je nesmysl...
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 kvě 2018 11:57

Město by mělo napřed kontrolovat stávající vyhlášky a až následně případně přidávat další pokud by to bylo potřeba. Pokud si chce brát za cíl pejskaře, pak v první řadě má kontrolovat a honit ty, co po svém miláčkovi neuklidí. Všude je kamer, že si člověk nemůže jít ani nakoupit bez záznamu, ale jak je někde bordel, tak MP nic nevidí. Nová vyhláška, o které se většina lidí ani nedozví, je úplně k prdu.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod jiri.rudolf » 01 kvě 2018 12:09

No pan radní Lukas Wünsch na facebooku řekl, že změnu vyhlášky odhlasovali jednomyslně všichni zastupitelé. Cituji: Lukas Wünsch Pane Rudolfe, vyhlášku schválili všechny strany jednohlasně. Tedy i hlasy Vašeho hnutí ANO2011. Hezký den.
A město uvedlo tento komentář: Město Litoměřice Dobrý den, děkujeme za Vaše komentáře. Vyhláška byla rozšířena na základě podnětů, které se shromáždily u městské police, kde si řada obyvatel stěžovala, že majitelé psy na dlouhých vodítkách neovládají. Majitel nestačí včas zareagovat, když pes na dlouhém vodítku napadne jiného, nebo když nečekaně vstoupí do vozovky. Hezký den.
Takže přes to, že se MP nebyla schopná vypořádat ani s dodržováním původní vyhlášky, ta byla? iniciátorem této pochybné změny. Chtěl bych vidět to množství stížností. Je zajímavé, že stejně MP nereaguje na podněty k volně pobíhajícím psům a neřeší jejich majitele, kteří jsou dost často agresivní po upozornění na porušování vyhlášky.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod LtmPavelka » 01 kvě 2018 19:08

Takže letos vodítko 1,5 metru. Ničemu to nepomůže i kdyby běhala MP s metrem, příští rok 1,1 m? Rok na to rovnou udusit na vodítku po narození???(P. Wünsch se u toho doufám vyfotí) Kam se ženeme jako civilizace?
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Volné pobíhání psů

Příspěvekod Llukas007 » 02 kvě 2018 14:20

Každý krok pro nápravu nynějšího stavu je správný! Byť by to zachránilo jen jedno napadené dítě či někoho jiného nějakým psem neukázněného majitele, kterých jsou v našem městě stovky. Já bych ještě zvednul poplatek za psa aspoň na desetinásobek a získané peníze využil na kontrolu a údržbu komunikací znečistěných exkrementy.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků