Adventní trhy v Litoměřicích

neděkujeme...

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod vojta » 11 říj 2016 19:40

No co, alespoň neudělá ZČ další ostudu.
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 09 pro 2017 09:01

Vánoční trhy bude i letos dělat Zahrada Čech s.r.o. Od Zastupitelstva na to dostala dotaci 150.000 Kč. Já jsem pro ní nehlasoval a navrhoval jsem její projednání až na dalším zastupitelstvu. Důvodem je, že podle mého mohlo dojít v rámci loňské přidělené dotace k neoprávněnému vyplacení. Dle podmínek smlouvy nesměly být peníze vyplaceny, pokud příjemce dotace (Zahrada Čech s.r.o.) má nesplacenou pohledávku vůči městu. A zrovna v tom období účelově neplatila nájem za 3 měsíce, aby mohla být vypovězena nájemní smlouva na areál výstaviště a uzavřena nová, ovšem za nižší nájemné. Podrobnosti v interpelaci, která je přílohou.
Přílohy
Mgr_Petr_Panas_interpelace.pdf
(515.75 KiB) 1020 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 19 pro 2017 21:32

Dnes jsem navštívil cestou z práce litoměřické vánoční trhy na náměstí. Šel jsem směrem od Dlouhé a první dojem byl dobrý. Stánky jednotné a sortiment vánoční. Celkem šok jsou předváděcí auta od Horejska, která jsou v podstatě součástí trhů. To je podle mého úplně mimo. Vzdálenější stánky už moc vánoční nejsou. Prodej triček s nějakou heavy metalovou tematikou a podobné. Když jsem procházel, tak Štěpánka opakovaně zvala děti na divadelní představení. Téměř žádné tam nebyly a vzhledem k nevlídnému počasí nevím, zda se na venkovní divadlo vydrží dívat. Jak to dopadlo nevím. Vánoční atmosféru jsem nějak nenasál, koupil si dvě jitrnice a doufám, že budou dobré. Nechci být úplně negativistický, posun oproti munulým letům je, ale pořád to není ono. Vím, že těžko srovnávat z Úštěkem, kde je to akce na jeden den a zde na více. Ale nedovedu si představit, že by v Úštěku kvůli reklamě mezi stánky stála předváděcí auta.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 19 pro 2017 22:19

Také jsem si všiml, že máme na náměstí vánoční autosalon G.Horejska z peněz města. Jakoby nestačil celoroční autosalon několika značek na památkově chráněném litoměřickém náměstí. To jinde v republice neexistuje. Auta se jinde v exteriéru vystavují u benzinových pump nebo u obchodních center za zcela jiné komerční nájmy.

usnesení ZM ze dne 7.12.2017:

163/8/2017
Poskytnutí individuální dotace společnosti Zahrada Čech s.r.o. – „Vánoční trhy v Litoměřicích“

ZM schvaluje poskytnutí dotace ve výši 150tis.Kč Zahradě Čech s.r.o., se sídlem Na Vinici 948/13, 412 01 Litoměřice, IČO: 22794701 na realizaci projektu “ Vánoční trhy v Litoměřicích“ v termínu od 14. 12. 2017 do 22. 12. 2017 a zároveň schvaluje uzavření veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí dotace (smlouva viz příloha orig. zápisu).

Mimochodem. Při několikaletém provozování areálu výstaviště minulým nájemcem Výstavy s.r.o. nebyl poskytován na vánoční trhy žádný příspěvek z rozpočtu města! Město je 50% vlastníkem spol. Zahrada Čech. Veřejnost by jistě zajímalo, zda druhý 50% vlastník společnost EXPO CZ dal také 150.000Kč. Pan radní Lukas Wünsch (Severočeši.cz) je placeným zástupcem města ve společnosti Zahrada Čech a sleduje toto fórum. Jistě zde vše uvede na pravou míru, aby se zabránilo spekulacím, že vše platí jenom město. Prosím tedy pana radního o vysvětlení. Děkuji JT.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod lupus » 19 pro 2017 22:39

Souhlasím s tím, že ta Horejskova auta vecpaná do Vánočního trhu jsou vrcholem nevkusu. Vždyť i tak, si těch reklamních aut na náměstí, v srdci Městské památkové rezervace, užijem víc než dost.
Příští rok, by nějaké to auto mohla paní Bc.Mokrá vrazit místo volka a osla rovnou k JESLIČKÁM !!!
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod vodomerka » 24 pro 2017 10:44

Byl letos na náměstí prodej stromků a já si jenom nevšimnul? Viděl jsem jenom chvojí...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Llukas007 » 24 pro 2017 13:17

Na trzích ani klobása. Hrůza
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 pro 2017 13:34

vodomerka píše:Byl letos na náměstí prodej stromků a já si jenom nevšimnul? Viděl jsem jenom chvojí...

Nebyl, a pokud jsem si dobre vsiml, nebyl tam ani prodej ryb, kterey chybel i na Dlouhe.
Nejak nam to upada, obavam se, ze vystava aut na podiu to nenahradi. Bohuzel to bude asi zacarovany kruh, prodejcum se vyplati jet pred supermarket, kde je pohyb lidi mnohem vyssi. Letosni trhy mi prisly na prvni pohled hezke, ale na druhy pohled to bylo asi slabsi nez loni, lidi mene, programu asi take. Nevim, jestli je to vina poradatele, netusim kolik stoji pronajem stanku, nebo jestli lide opravdu nemaji zajem :( Mozna kombinace vseho.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 26 pro 2017 10:50

V příloze jsou tabulky, které jsem si vyžádal jako podkladový materiál pro rozhodnutí o dotaci na Vánoční trhy 2017. Kolik stojí pronájem jednoho stánku nevím, ale za všechny je předpoklad tržeb cca 145.000 Kč. Za sponzoring a reklamu se počítá příjem ve výši 84.700 Kč. Částka, která mě přijde celkem vysoká, je v druhé části tabulky - plán nákladů 2017. Zde je plánováno téměř 108.000 Kč na personální náklady a bezpečnostní agenturu. Co se skrývá pod personálními náklady těžko říci (honoráře vystupujících to nejsou, ty jsou v samostatné kapitole). Bezpečnostní agenturu jsem tam neviděl (ale třeba hlídala v noci stánky, nevím). Přiměřenost nákladů nejsem schopen posoudit, v této oblastii se neorientuji.
Přílohy
Výnosy 2016 + předpoklad 2017.xls
(35 KiB) 1023 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod vodomerka » 27 pro 2017 08:50

Nebylo by levnější na těch pár týdnů zaplatit kyvadlovku do jiného města, kde Adventní trhy fungují dobře a stylově?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 08 led 2018 22:37

Z odpovědi na interpelaci (viz. příloha) se zatím moc nedovíme. Tak uvidíme dále.
Přílohy
Panaš_odpověď_interpelace_20171207.pdf
(314.73 KiB) 1055 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 26 led 2018 18:41

Výsledek mé interpelace k Vánočním trhům je na světě a bude se projednávat na zastupitelstvu (můžete si ho přečíst v příloze). Podstatný je tento závěr:
Z interního šetření vyplynulo, že nebyl dodržen čl. 4 odst. 5) Veřejnosprávní smlouvy o poskytnutí dotace č. ŠKAS 170/16 ze dne 9.12.2016 ve výši 150.000,-Kč uzavřené mezi Městem Litoměřice a Zahradou Čech s.r.o.
Bylo ověřeno, že za nedodržení výše uvedeného článku není možno postihnout konkrétního pracovníka. Výše uvedené pochybení je důsledkem chybně nastaveného procesu.
Lze konstatovat, že přestože nebyl dodržen čl. 4 odst. 5) smlouvy, Městu Litoměřice nevznikla žádná finanční újma, jelikož Zahrada Čech s.r.o. svůj závazek vůči městu Litoměřice vyrovnává formou splátkového kalendáře.

Já nerozumím tomu, jak nemohla vzniknout škoda, když bylo podle podmínek smlouvy neoprávněně vyplaceno 150.000 Kč. Pokud tedy už nedošlo ke splácení předmětných 150.000 Kč. Jestli je tím však myšleno splácení dluhu za neuhrazené nájemné, tak to nemá s tímto pochybením co společného. Uvidíme, jak to bude vysvětleno.
Přílohy
Zpráva o dodržení podmínek dotace ZC.doc
(52.5 KiB) 985 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Llukas007 » 26 led 2018 19:27

Já vám to vysvětlím. Ve státě kde premiér neoprávněně ukra... tedy vyčerpá 50milionů a nikomu to nevadí a naopak ho volí se nedivím vůbec ničemu. Vy Ano? Já Ne!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod ronyk » 27 led 2018 09:22

Ale zpráva nad Vámi se týká hospodaření města, které vede ODS nikoliv Babiš.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Předchozí

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron