Kvalita ovzduší

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod LTM 1994 » 10 črc 2017 17:49

Můžete být v klidu :-) k radnici mám asi tak blízko jako k vaší straně vytvořené agentem Burešem ,který drancuje menší podniky,následně je odkoupí a nová pracovní místa jsou na světě. Vaše reakce nepřekvapila :-) Sám A.B. říkal,že má v Ltm své lidi a vy jste toho důkazem.
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Petr Panaš » 22 srp 2017 06:21

Na webu radnice jsem nalezl poskytnutou informaci ke kontrolám ochrany ovzduší
https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 170802.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Achab » 28 lis 2017 08:57

jsem zvedav kdo bude urceny jako znecistovatel https://usti.idnes.cz/rozhovor-mf-dnes- ... pravy_vac2
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Pátková » 29 lis 2017 13:08

No konečně začínají pátrat. Po tolika letech známého faktu. Kolik nás to již odneslo na zdraví. A dál naše děti!
Já sama podezřívám hlavně spalovnu Čížkovice. Stačilo co bylo, ještě k tomu kaly.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 29 lis 2017 18:09

K článku připojuji moji reakci, kterou jsem zveřejnil na Facebooku k prvnímu článku, který vyšel v 5+2 již minulý týden:

Pavel Gryndler je mi jako člověk blízký. Je nepochybně odborníkem a ekologie je náplní jeho života. Po přečtení článku musím však reagovat, protože se nestačím divit. Co už po léta hledá jako příčinu vysoké prašnosti v Litoměřicích? Nejsem odborník na ekologii, stejně jako většina obyvatel města, přesto jsou mnohým občanům, tak jako mě jasné příčiny vysoké prašnosti: 1.) vysoká dopravní zátěž centra nákladní dopravou. Především po ulici Komenského a Na Valech, kde je sice zákaz průjezdu nákladních aut, ale nikdo dodržování zákazu nekontroluje. Svůj velký podíl mají i osobní auta s dieslovým motorem a odstraněným filtrem částic z výfuku. Po otevření mostu generála Fábery se zmíněné ulice staly pro nákladní auta tranzitní komunikací přes město 2.) zimní posyp jemně drceným kamenem, který zůstáva po zimním období ležet na okrajích komunikací a ve spárách dlaždy komunikací, kterých je v ulicích centra mnoho. Kamínky jsou po celý rok průjezdy aut drceny na jemný prach, který je následně zvednut. Při větším závanu větru bývají ulice v centru tohoto prachu plné. Od roku 1993 mám prodejny v Lidické ulici, takže s dopravou, prachem i větrem má můj personál bohaté zkušenosti. Několikrát jsem radnici i TSM upozorňoval na problém neuklizeného zimního posypu. Bohužel vždy bez jakékoliv odezvy. Chápu, že posyp solí není ideální řešení. Má však okamžitou účinnost bez dopadu na prašnost. Jenomže nápad s ekologickým posypem kamínky vznikl na odboru životního prostředí. Přiznat pravdu o příčinách prašnosti se teď nikomu nechce.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Llukas007 » 30 lis 2017 08:04

Je přeci logické, že když jsme si zvolili to co bylo před rokem 1989 patří k tomu i stejná kvalita ovzduší. Jedno jde ruku v ruce s druhým.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod vodomerka » 30 lis 2017 09:33

Llukas007 píše:Je přeci logické, že když jsme si zvolili to co bylo před rokem 1989 patří k tomu i stejná kvalita ovzduší. Jedno jde ruku v ruce s druhým.


Myslíte ODS, ČSSD, TOP09 atd.?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Llukas007 » 30 lis 2017 19:23

Tak ze zmíněných stran existovala snad jen ČSSD. Myslím vůli lidu. Premiér agent STB s podporou komunistů a extrémistů. Tak proč by mělo být lepší ovzduší než před rokem 1989?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod del » 05 pro 2017 10:56

Těžko se dočkáme čistého vzduchu, když někteří topítakhle. Situace je stejná každý rok. Změna žádná. Dům na Vojtešském náměstí u kruhového objezdu (u Severky).
Přílohy
20171205_102805-1-1-1.jpg
del
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 říj 2014 09:35

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod LTM 1994 » 20 pro 2017 16:29

Dnešní stav ovzduší :( Překonali jsme i podkrušnohorskou pánev .
Přílohy
aqindex_U.png
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 20 pro 2017 18:09

Není to dobrá vizitka lídra Zdravých měst v ČR.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod LTM 1994 » 20 pro 2017 18:35

Že by Lovochemie nebo čížkovická cementárna kde se dodnes pálí ostravské kaly ? Nepřijde mi ,že za dlouhodobě katastrofální situaci kvality ovzduší , může pár šílených topičů.
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Llukas007 » 20 pro 2017 19:36

Je téměř jisté, že za nynější kvalitou ovzduší není pár soukromých komínů a zvýšený provoz aut. Když se zeptáte jakéhokoliv lékaře řekne vám o kolik případů se zhoršily dýchací potíže dětí i dospělých za posledních pár let. Ostravské kaly pálené v cementárně za to mohou podle mého názoru téměř jistě a fabrika agenta Bureše tomu podle mého názoru asi nepřidává.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 20 pro 2017 19:52

V Čížkovické cementárně byl nedávno spálen poslední náklad ostravských kalů:
https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 71213.html

Za katastrofální stav ovzduší může jednoznačně vysoká dopravní zátěž centra města, zimní posyp kamínky a celkově nedůsledně prováděný úklid města. Dobře se město stará o údržbu zeleně. Na druhé straně se zanedbává zametání komunikací a v létě kropení. Polétavý prach, který trápí Litoměřice nevzniká v žádné z továren v okolí. Zdroje vzniku jsou přímo ve městě.

Příkladem řešení nám může být historické město Tábor, kde radnice zakázala vjezd nákladních vozidel do centra města. Řidič, který neprokáže zásobování jako důvod vjezdu je nemilosrdně pokutován. Radnice využila platného zákona, kdy je možné zakázat vjezd, pokud existuje objízdná trasa pro nákladní dopravu. Taková trasa u nás je: Po mostech na silnici č.608 mezi kruháči u Lovosic a Terezína.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Llukas007 » 20 pro 2017 20:32

Jistě se shodneme, že jde o více jevů, které zhoršují ovzduší. Na druhou stranu proč to zhoršení. Auta jezdí stejně. Úklidy ulic také. Ale přesto změna. Každý doktor vám jasně potvrdí jako mě nárůst pacientů s dýchacími problémy. Ale proč? Bylo by dobré to zjistit.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod LTM 1994 » 20 pro 2017 22:32

Hodně známých ,kteří jezdí zpět po D8 říká ,že jsou nad Lovochemií vidět obláčky rúzných barev a já sám jsem měl tu čest také . Pak je zde také energie holding a katastrofální dopravní situace ,kterou nikdo nehodlá řešit .
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 20 pro 2017 23:36

O Lovochemii to není. To nakonec řekl i Pavel Gryndler. O Lovochemii (tehdy SCHZ) to bylo před rokem 1989. Za třicet let bylo do technologie výroby a splnění hygienických norem nainvestováno stovky mil. Kč. Vše probíhalo hlavně v období, kdy byl ředitelem v Lovochemii Richard Brabec, současný a minulý ministr životního prostředí. Pan ministr je znám svým vřelým vztahem k přírodě a Českému středohoří. Nyní žije s rodinou nedaleko Litoměřic a Lovochemii má doslova na dohled pod kontrolou.
Nikde jsem ale nezaznamenal, zda se měřilo znečištění ovzduší z komína litoměřické výtopny u ZČ. Komín je jistě jedním ze zdrojů, ne však tím hlavním. Tím hlavním je nepochybně vysoká dopravní zátěž města. Rozloha Litoměřic je malá. Město je navíc od západu, severu a částečně i z východu sevřeno kopci Českého středohoří. Svůj podíl na znečištění má jistě také hustá zástavba historického centra a vysoká zástavba paneláky v okolí (Cihelna, Zásada, Severozápad, Kocanda).
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod LTM 1994 » 20 pro 2017 23:56

No ale samotná stanice se nachází na severozápadním okraji města v Seifertově ul. a tam jsou v okolí asi 4 domky a zbytek jsou paneláky vytápěné energiú holding ,nějak hustá doprava vedle na Kamýcké ul. taky asi není . Bude to oříšek
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 21 pro 2017 00:39

V Seifertově ulici stojí několik osmipatrových paneláků. V okolí je velmi hustá osobní i nákladní doprava díky obchodní zóně v čele s Lidlem. Především se jedná o ulice: 28.října, Kamýcká, Štursova a Odboje. Svůj dopad bude mít i křižovatka u pokratických závor. Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě vůbec. Na křižovatce a v ústících ulicích stojí přes den téměř nepřetržitě kolony vozidel, které se neustále rozjíždějí, což je velkým zdrojem znečištění. Podobné je to při velké frekvenci parkujících aut u Lidlu. Je známo, že vozový park v ČR je velmi starý a v našem městě to není jinak. Většinu tvoří dovezená ojetá auta s dieslovým motorem, kde je nákladná výměna filtru výfuku, takže ji velká část majitelů aut neřeší.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Kvalita ovzduší

Příspěvekod Pátková » 21 pro 2017 02:50

Čížkovická cementárna údajně už kaly přestala pálit. Ale teď bude o to více pálit drcené pneumatiky.
Za SCHZ bych také nedala ruku do ohně. V noci ty kouře jsou vidět - příšerné.
Prašností v Litoměřicích vynikáme i v létě, když se netopí.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

PředchozíDalší

Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron