Adventní trhy v Litoměřicích

neděkujeme...

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod kočka » 14 pro 2013 05:53

"Tolik kritizovaná akce s Coca colou měla ve výsledku největší úspěch. Náměstí praskalo ve švech, chumelilo, děti oči navrch hlavy, prostě předvánoční atmosféra".
Za pozitivní považuji, že letos nepřijede ta červená, blikající, ale hlavně reklamní zvrhlost od výrobce limonád a dětem se vrátí oči na správné místo v obličeji. http://zpravy.idnes.cz/iniciativa-zachr ... domaci_ert
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 13 pro 2014 22:17

Tak jak se vám líbí Adventní / Vánoční trhy nyní ? Byl jsem tam zatím 2 x. Hodně využíván je vláček pro děti a také se chodí dívat na živá zvířátka. Výběr legín je bohatý, to žádná :lol: Stále je část stánků neobsazena a to nedělá dobrý dojem. Asi bych hodnotil - neurazí ale nenadchnou.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod jiri.rudolf » 13 pro 2014 22:51

Řekl bych, že to je dost hrůza, připadá mě to jako výprodej na vánoční burze. Možná by stálo za to jet se podívat do Úštěka, nebo jak to dělají jinde. Ale nakonec to dělají profíci ze Zahrady čech, tak se tomu ani vlastně nedivím. ;)
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 pro 2014 10:13

Nekde se psalo, ze letos maji byt vice tradicni. Coz tedy bohuzel nevidim. Par stanku jakoze tradicnich tam urcite je - keramika, drevene veci. Ale je jich totalni mensina. Proc je vedle podia vystavena skodovka a co to ma spolecneho s vanoci fakt netusim. Dalsi problem je ten, z na trziste se neda poradne dostat - jedina veetsi pristupova cesta je prave kolem skodovky, a i ta neni nic moc. V minulosti byly vstupy u prechodu u Salvy, u Corsa i vprostred toho. A co me vylozene stve - tak prodejci, kteri maji stanky kolem prechodu a vystavene veci i naproti, takze dva kocarky vedle sebe uz se tam nevejdou, tri lidi uz se take musi vyhybat :(

Co bych pochvalil je fajn program a hudba hrajici vanocne i mimo program, ani nahlas, ani potichu a jeste se to da i prijemne poslouchat.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 14 pro 2014 12:24

Sortiment se dnes na náměstí rozšířil o další stánek, kde jsou leginy + bundy, tepláky a další. Tradiční vánoční duch povznesl velký nafukovací Santa. Jinak program zatím také vnímám pozitivně.
Navštívil jsem ještě vánoční jarmark u Fér Kafe v parku Václava Havla. Byla tam příjemná atmosféra, dobrý sortiment a všechny stánky obsazeny. Prostě lepší než na náměstí.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Filda » 15 pro 2014 15:35

Včera jsem byl s dětmi pln očekávání navštívit Vánoční trhy v Litoměřicích. Byli jsme velice zklamáni. Jsou to nejhorší trhy v posledních 5 letech. Prodejnímu sortimentu dominuje nevhodné oblečení a tretky, jídlo je předražené, reklamní vozidlo vedle pódia - no do vánoční atmosféry to má daleko. Přijde mi, že současné vedení výstaviště nemá jiskru, myšlenku ani dobrý nápad. Možná by to nechtělo na Zahradě Čech vyměnit zaměstnance, ale firmu jako takovou - myslím tím EXPO.CZ. Pánové z této firmy umí možná tak dělat zahrady, ale obor výstav a akcí jim evidentně nejde.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod ronyk » 15 pro 2014 15:54

Možná to chce vzít do úvahy,kolik asi existuje trhovců s takzvaným vánočním zbožím a kolik z nich by chtělo prodávat zrovna v Litoměřicích. A co to je tradiční zboží? Hrnky? Ozdoby? Keramika? Řekněte. Předražené jídlo ,co to je za otázku. Cena se odvijí od trhu. Je asi málo trhů, kde by bylo levněji. A nájem za stánky neznám, možná tady je cesta.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Achab » 15 pro 2014 15:58

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Filda » 15 pro 2014 17:01

ANO, tyto fotky velmi dobře vystihují atmosféru letošních vánočních trhů v Litoměřicích. Smutno. Pohled na prázdné stánky - dost smutné. Stánky jsou plátěné, pokud nepřijel nasmlouvaný prodejce, raději bych je složil a neprovokoval. A znovu postavil až když přijede skutečný zájemce. Nevím jak dnes, možná jsou již obsazené. Problém bude patrně i ve výši nájemného - proto ty vyšší ceny občerstvení. Prostě v době, kdy vedení Zahrady Čech čeká audit smluvních vztahů a splněných závazků, očekával bych daleko větší fantazii a ukázání toho NEJ před veřejností. Raději budeme jezdit do Úštěka.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Pátková » 15 pro 2014 19:06

Je pravdou, že Úštěk celoročně pojímá tyto akce velkolepě. Tak se tam jeďme také podívat. Ale u nás jsem se byla dnes v podvečer podívat - pěkný stromek s jesličkami, pěkně nasvícený, tančící děti na pódiu, i dost lidí. Koupila jsem hezké jmelí, nějaké ty dřevěné výrobky a ještě nějakou textilii z Indie.
Slyšela jsem ale, že do Litoměřic se stánkaři moc nehrnou. Asi to bude o té ceně za místo.
Jo, a mohl tam na tom pódiu být nějaký Děda Mráz (atrakce pro děti).
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 17 pro 2014 08:14

Dědou Mrázem bych už děti nestrašil. Toho ať si velebí pravoslaví v Rusku, užil jsem si ho ažaž... Jsem rád, že tu vůbec nějaké vánoční trhy máme a vůbec nezávidím (proto ani nekritizuji) těm, kteří se celý týden snaží lidem zpříjemnit adventní čas. Dobře vím, jak je těžké sestavit pro každý den kulturní program prakticky z dobrovolníků, příp. za symbolický finanční obnos. A prodejci ve stáncích mám vysloveně za hrdiny. Splňovat kritéria vánočního prodeje, což znamená nabízet zboží neprodejné (každý si např. ozdoby a dekoraci zakoupí v teple marketů), je takřka nemožné. K tomu ještě asi platba za pronájem plochy... Svařák a něco na zub, kolotoč pro děti, malý betlém, s tím si většina lidí vystačí. Kritizovat i vylepšovat je vždycky možné, já děkuji za to co máme i všem účinkujícím na pódiu. Např. v nedalekém Mělníku si nechávají o několikadenních vánočních trzích jen snít...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod jiri.rudolf » 17 pro 2014 11:26

Vždy je možnost věci vylepšovat ale je nutné se poučit z chyb a také se podívat jak se to dělá jinde. Myslím, že právě programu se nic vytknout nedá, nebo jen velice málo. Ostatní již tak k pochvale není a myslím, že říkat, že můžeme být rádi za to co na trzích je, není úplně dobře. Na to, že trhy mají v Litoměřicích tradici, tak se jejich kvalita spíše horší, než zlepšuje. A Svatá rodina z polystyrénu?? to opravdu není žádný zázrak.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Filda » 21 pro 2015 14:07

Jak se vám líbí letošní Vánoční trhy 2015? V jiné části fóra se píše o nepovedeném a drahém umělém kluzišti. Když pominu tento "manažerský pr...r" za mnoho peněz, marně hledám na celkovém pojetí něco, co by mé menší děti zaujalo. Stánky, prodejní sortiment, program, soutěž MŠ o nazdobený vánoční stromek ...vše stejné jako v uplynulých letech. Nic nového, žádná přidaná hodnota, žádné překvapení. Zklamalo mě to. A do toho ještě deštivé počasí. Asi nejsem ale zklamaný jenom já. Občas se podívám na kameru a někdy se tam mihne pouze pár návštěvníků. Včera jsem se dal do řeči i s některými stánkaři a dost nadávali - především na návštěvnost. Bojím se, že Vánoční trhy v LTM dopadnou stejně jako ty farmářské.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod ronyk » 21 pro 2015 18:41

ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Llukas007 » 22 pro 2015 09:03

Letošní vánoční trhy = jedna velká katastrofa!!! :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod LtmPavelka » 23 pro 2015 14:25

O kluzišti se napsalo dost, to se fakt nepovedlo, ale to se stane. Co se týče programu - neprogramu trhů - naprostá zoufalost, zatím nejhorší co jsem tady viděl. Ten kdo to měl letos od severočechů pod palcem ať se do toho prosím příští rok NECPE!!!!!!
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 26 črc 2016 22:04

Zrovna čtu v Mladé Frontě Dnes, že : Společnost Zahrada Čech postoupila do 2 kola výběrového řízení na pronájem Staroměstského náměstí a Václavského náměstí za účelem provozování vánočních a velikonočních trhů. Ve 2. kole, v němž rozhoduje nejvyšší nabídka za pronájem lukrativních lokalit, soupeří litoměřická společnost s firmou Taiko a sdružením Farmářské trhy. Pražský magistrát nyní nabídky vyhodnocuje.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Petr Panaš » 23 zář 2016 21:10

Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 zář 2016 07:45

Zajímavé. Zajímavý je taky komentář onoho zmiňovaného zástupce Zahrady Čech na facebooku. Kde se v podstatě rozčiluje, jak si to může Praha dovolit a samozřejmě se u toho otřel o jeho univerzální zlo v podobě Urbánka :)

Ve zkratce: Praha vypsala výběrko na vánoční a velikonoční trhy na Staromáku, přihlásilo se 6 společností. 3 společnosti splnily kvalifikační předpoklady, ale Praha oslovila jen 2 společnosti - Zahradu Čech ne.

Čistě selským rozumem, aniž bych znal ty kvalifikační podmínky, mi přijde docela nesmyslné, aby malá litoměřická firma o pár lidech, pořádala trhy v Praze. Znamená to, že by na vše musela najímat mraky lidí a vše řešit subdodávkami, takže v podstatě by přes ni jen protejkaly peníze. S Prahou nemá žádné zkušenosti. Možná se taky pražáci poptali jak vypadají trhy v Litoměřicích, a věřím, že panem radním zabité farmářské trhy, nebo průserové vánoční trhy s úžasným kluzištěm jim moc důvěry v onu společnost nepřidaly.

Jako občan Litoměřic a tedy de facto spolumajitel polovičního podílu Zahrady Čech (díky kujónství radního Karla Krejzy, má město ve společnosti nepochopitelně skutečně jen 50%) bych si přál, aby se firma místo vrhání se do podobných nesmyslů, chytila za hlavu, a začla pořádat kvalitní akce u nás v Litoměřicích. Místo skuhrání o tom jak to nejde, nejsou peníze, lidi to nechtěj a mraky dalších výmluv. A samozřejmě, aby začla plnit sliby o výstavišti a dala ho do kupy včetně nových pavilonů, jak tvrdili.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Adventní trhy v Litoměřicích

Příspěvekod Achab » 11 říj 2016 12:54

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

PředchozíDalší

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron