Aktualni info z Farmarskeho trhu

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod vojta » 11 úno 2015 18:09

Že by další inteligentní nápad pana Zahrada Čech ?
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Stanislav Hylán » 11 úno 2015 22:32

V České Lípě jsou už minimálně dva roky každý - zdůrazňuji každý - čtvrtek a v pohodě. Fakt je, že skočit si po práci pro pečivo je něco jiného jako v sobotu v 8 hodin ráno ;) .
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Filda » 12 úno 2015 13:42

Rozhodnutí o přesunu FT ze soboty na středu není vůbec dobré. Je evidentní, že Farmářské trhy v Roudnici našim borcům ze Zahrady Čech vyfoukli termíny a včas si zamluvili prodejce. A jak zalhat a neudělat ze sebe blbce? Jednoduše.......vždyť středa je přece nejlepší řešení :lol: , je to na přání prodejců. Hmm, pod tím se dá schovat opravdu všechno i hloupá rozhodnutí. Za sebe mohu říci, že jsem chodil pravidelně v sobotu na FT nakupovat víkendové nákupy - ryby, maso , zeleninu. Ve středu to nejen pro mě, ale i pro mnoho lidí v mém okolí nepůjde. Jako normální pracující pracuji do 16 hodin.
Je to jen další krok, kdy vedení společnosti ZČ ukázalo, jak amatérsky tyto věci řídí. Že by to byl nový manažerský počin pana Zahrady Čech? A nebylo by také dobré hlavní výstavu přesunout ze září na leden. To je totiž nejméně výstavních akcí a vystavovatelé si to třeba budou přát a budou mít čas :evil: .
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod vodomerka » 11 bře 2015 17:45

na FB stránkách Strany zelených Litoměřice se docela rozjela diskuze ohledně termínu farmářských trhů https://www.facebook.com/litomerice.zeleni.cz (kdo si chcete přečíst zejména příspěvek p. Dostála, který se domnívá, že farmářské trhy jsou v Litoměřicích "mimo")
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod kočka » 24 dub 2015 07:25

Podle dnešního vydání regionální mutace MF Dnes - Severní Čechy, strana B3, by se v měsíci květnu měly farmářské trhy v Litoměřicích konat opět v sobotu 2. a 30.5. od 10 - 17 hod. Tak snad to není šotek, protože mi tam jedno datum chybí.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 kvě 2015 15:42

Takže trhy se konaly opět ve středu a opět bída. Stánků bych řekl méně než minule, někteří balili už ve čtyři hodiny, ve čtvrt na pět už tam nebylo a nebo mělo sbaleno odhadem tak polovina prodejců. Čerstvé ryby opět nebyly. V pravé poledne jsem napočítal na trhu 11 zákazníků. Bavil jsem se i s některými prodejci a jsou zklamaní, jeden mi řekl, že příště to ještě zkusí a když se to nezlepší tak už nepřijede, že to nemá smysl. Přikládám pár foto, jak to tam vypadalo, až se zase v některých novinách bude psát, že prodejci jsou nadšení a že tam je spousty zákazníků, tak aby si každý mohl udělat názor sám jak to asi vypadá.
Jó pryč jsou doby kdy se tam loni stály u stánků fronty...

IMG_2368.JPG

IMG_2367.JPG

IMG_2363.JPG
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Achab » 06 kvě 2015 20:55

Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Vladislav Liška » 07 kvě 2015 11:00

To by možná skutečně nebylo špatné, pokud to dobře chápu, tak pak by tam mohli přijít klidně i lidé co prostě pěstují na zahrádce a mají přebytky. Udělat tomu trošku propagaci tak pak věřím, že by skutečně přišli a já osobně bych si tam rád takhle nakoupil.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Filda » 07 kvě 2015 11:51

V této souvislosti mi vrtá hlavou, proč se pan Wunsch k tomuto tématu vůbec nevyjadřuje a v Dostálově plátku se zabývá nicneříkajícími tématy. Já mám zase chuť pane Wunschi napsat " Tak tohle mi hlava nebere". Minulý víkend akce=propadák Relax na výstavišti, teď píše pan Liška aktuální info z Farmářských trhů, že také žádná hitparáda, naopak minimum návštěvníků a nespokojení stánkaři. A k tomuto od Vás ani řádka, ani vzkaz občanům Litoměřic. Mrtvý brouk. Vím, že tyto neúspěchy jdou především na vrub "podnikatelům" Náprstkovi a Skřivánkovi, kteří si evidentně vzali pro ně příliš náročné sousto, ale již půl roku jste jednatelem ZČ. Vždyť všechny akce se rok od roku horší. Teď už jenom očekávám tiskovou zprávu paní Mokré, že i přes protesty občanů jsou farmářské trhy úspěšné a stánkaři spokojení........

Vladislav Liška píše:Takže trhy se konaly opět ve středu a opět bída. Stánků bych řekl méně než minule, někteří balili už ve čtyři hodiny, ve čtvrt na pět už tam nebylo a nebo mělo sbaleno odhadem tak polovina prodejců. Čerstvé ryby opět nebyly. V pravé poledne jsem napočítal na trhu 11 zákazníků. Bavil jsem se i s některými prodejci a jsou zklamaní, jeden mi řekl, že příště to ještě zkusí a když se to nezlepší tak už nepřijede, že to nemá smysl. Přikládám pár foto, jak to tam vypadalo, až se zase v některých novinách bude psát, že prodejci jsou nadšení a že tam je spousty zákazníků, tak aby si každý mohl udělat názor sám jak to asi vypadá.
Jó pryč jsou doby kdy se tam loni stály u stánků fronty...

IMG_2368.JPG

IMG_2367.JPG

IMG_2363.JPG
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Petr Panaš » 07 kvě 2015 18:41

Roudnické farmářské trhy dělají dobrovolníci a řekl bych, že se jim daří.
Mají svůj web : http://www.roudnicketrhy.cz/
a také FB stránky : https://www.facebook.com/roudnickefarmarsketrhy
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Achab » 14 kvě 2015 13:05

na webu radnice je videoreportaz s timhle textem :D
13.05.2015 v 17:06 Letošní litoměřické farmářské trhy provází řada emocí. Organizátor oblíbené akce, kterým je výstaviště Zahrada Čech, totiž změnil termín jejich konání. Trhy na Kostelním náměstí probíhají i nadále jednou za čtrnáct dní, ale přesunuly se ze soboty na středu. I přestože změna vzbudila vlnu nevole, prodejci jsou s trhy v tento čas vesměs spokojeni.
https://www.youtube.com/watch?v=GfVDHpYTqrw
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod jiri.rudolf » 14 kvě 2015 18:11

Vesměs je nádherné slovo. Ještě, že máme ten jazyk tak bohatý.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Petr Panaš » 21 kvě 2015 21:55

Jak dopadly další farmářské trhy ? Ve středu se z práce vracím pozdě a nemám šanci tam zajít. Ideálně informace od přímého účastníka :)
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Vladislav Liška » 21 kvě 2015 22:52

Tak ja myslim, ze loajalni media nam to zase vymaluji :)

Realne to vypadalo tak, ze ucast jak stankaru tak navstevniku byla jeste horsi nez minule. Ve tri hodiny uz meli nekteri sbaleno a byli pryc. Pry se trhy udelaly ve stredu do peti aby si tam mohli dojit pracujici - oficialni argument Zahrady Cech, asi nekomu nejak nedoslo, ze streda je uredni den a maka se taky do peti takze neni sance.
Je to smutne a mrzi me to. Prijde mi, ze se hraje o neco jineho a buh vi ci a jaky zajem v likvidaci trhu tam je. Mozna uz to asi nejde zmenit a priznat obcanum pravdu je proste tezke. Skoda preskoda.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Petr Panaš » 22 kvě 2015 14:15

Díval jsme se a naše trhy nefigurují třeba ani na tomto webu : http://www.severoceskefarmarsketrhy.cz/ nebo zde : http://www.webtrziste.cz/trhy/farmar/

Zkoušel jsem weby farmářských trhů okolních měst a docela zajímavě vypadají v České Lípě (ale osobně jsem tam nebyl)

http://www.farmarsketrhy-ceskalipa.cz/

Pro zajímavost ještě dávám další. Mám obavu, že pokud bude pokračovat tento sestupný trend, tak litoměřické trhy brzo zaniknou :(

Ústí n/L : http://www.farmarsketrhyusti.cz/

Ředhošť : http://www.trhyredhost.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 čer 2015 13:29

Aktuální info, stánků je opět o něco méně, už nepřijel ani ten nadšený bača z reportáže místní tv. Jedna masna říkala, že příště už nepřijedou, jak kvůli teplému počasí, tak kvůli obratu. Zajímavé info mi dala paní z jediného stánku se zeleninou (z Tišic) - příště už to prý nebude středa, ale opět sobota. Takže jsem skutečně zvědav.

Pro zajímavost měsíc a půl staré vyjádření z radnice:

„Důvodem (pro středu) je rozšíření nabídky od prodejců, kteří nemají prostor jezdit v sobotu a možnost i pro ty, kteří nejsou přímo z Litoměřic, aby si mohli čerstvé a domácí výrobky zakoupit. Všední den nám navíc umožňuje prodloužit dobu konání jednotlivých akcí až do odpoledních hodin," vysvětlila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu Zahrady Čech.

Návštěvníci trhů zakoupí na stáncích čerstvé ovoce a zeleninu, sušené ovoce, bylinky, koření, ovocné šťávy, džusy, mošty, pečivo, domácí uzeniny, živé ryby, houby, mléčné výrobky, káva a různé další pochutiny. Chybět nebude ani sadba, květiny hrnkové i řezané či ručně tvořené výrobky.


A nyní realita: čerstvá zelenina je jen jeden stánek, živé ryby letos nebyly vůbec, mléčné výrobky už dnes taky nebyly a tak by se dalo pokračovat se vším. Dominantou trhů jsou dvě auta s uzeninami, které jsou všechno jen ne farmářské, jednou auto s uzenými rybami - převážně mořskými (takže lokální produkt to asi taky nebude), dnes stánek s jahodami, stánek se zeleninou, stánek s pečivem, které je dle mého názoru horší než nedaleká pekárna, nějaké sušené koření, různé žampiony a jeden stánek s moštem. Toť vše přátelé. Jsem zvědav jakou slovní ekvilibristiku nám lokální závislá média předvedou tentokrát aby zachovala zdání úspěšných trhů :)

Není ostudou se splést, ostudou je si o tom vymýšlet a mlžit místo sebereflexe a nápravy.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Filda » 03 čer 2015 13:58

Pane Liško, děkujeme za aktuální informace z Farmářských trhů v LTM. My, co pracujeme do pozdních odpoledních hodin nemáme šanci tyto trhy navštívit. Když se trhy konaly v sobotu, byl jsem pravidelným návštěvníkem. Letos jsem nebyl ani jednou, středa je prostě termín mimo mísu. Souhlasím, že špatné rozhodnutí se přihodí, ale že tvrdohlavé vedení ZČ situaci neřeší, to je už doopravdy hloupé. Kde je se svými kritikami pisálek Dostál, kde dříve výřečný Wünsch, kde ostatní z vedení ZČ? Možná jen paní Mokrá v novinách pochválí a vyzdvihne spokojenost občanů a hlavně farmářů/prodejců. Řeknu Vám kde jsou. Dostál dostal zaplaceno ze ZČ i z města a drží krok s hubu, Wünsche oblbne jeho kolega Skřivánek, jen aby jim moc nekoukal do ekonomiky. Náprstek, ten se k tomu raději nevyjadřuje a není vidět. Stydí se za celý svůj projekt Zahrady Čech. Minulý měsíc oznámili, že ruší jednu z tradičních akcí Můj dům, můj hrad, která byla v minulosti vždy hojně navštěvovaná. A teď sleduji pomalý, ale jistý konec středečních Farmářských trhů v Litoměřicích. Doopravdy dost smutný pohled na to, jak současné vedení výstaviště pracuje.
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod VercaK » 16 čer 2015 11:59

Tak dle informací ze stránek Zahrady Čech se farmářské trhy od července přesouvají zpět na soboty. To to trvalo...
http://zahrada-cech.cz/akce/56-farmarsk ... m-namesti/
VercaK
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2015 11:57

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod Filda » 16 čer 2015 13:15

No to jim to trvalo. Udělali tedy ze sebe pěkný blb*e. Odpovídá to ale jejich přístupu.......
Filda
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20 srp 2014 15:47

Re: Aktualni info z Farmarskeho trhu

Příspěvekod del » 10 črc 2015 14:22

Dobrý den,

ptám se trochu pozdě, ale jak vypadal první sobotní farmářský trh 4.7.? Stál za návštěvu? Kolik bylo stánků?
del
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 říj 2014 09:35

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků