Koho volit?

Koho volit?

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 zář 2014 07:35

Po posledních událostech nejen zde na fóru na mě padla skepse, že volič nemá pořádně koho nového volit. Udělal jsem si tedy menší analýzu nad kandidátkami.

ODS - staré struktury napojené na divné hospodaření na radnici, plno slibů, plno lží, plno mlžení. Kdysi pro mě akceptovatelný pan Mareš, se bohužel také vnořil do té partičky a svým chováním celý špatný pocit z ODS jen prohlubuje. BTW poslední plakát cílící na děti je dle mého totální etické bahno.

ČSSD - absolutně nečitelná strana, která se u nás dost rozpadla. Na plakátech k místním volbám dává svého premiéra a recyklovaná hesla z kampaně do parlamentu.

ANO - po podivném rozjezdu s podivným časopisem - volebním letákem konečně strana, která by měla šanci tu něco předvést. Bohužel poslední události ukazují, že to nebude tak jednoduché a že kvalitních lidí mají málo. Doufám, že se nepotvrdí drby, že jim jde taky jen o korýtka.

Severočeši - opět podivná partička, která vlastně neví ani jak se jmenovat a za koho kandidovat. Ze všeho nejvíce vyčnívá pan Dostál, kterému je vyčítáno, že si to dělá jako komerční projekt k udržení si napojení na zakázky radnice. Úzké vazby na stávající vedení. Pár kvalitních lidí (např. Lukáš Balaštík) tam ale mají. Bohužel jak je psáno na jejich webu, budou všichni dělat jen stafáž jejich dvoum dopředu vybraným politkům, takže kroužkovat u nich nemá vůbec smysl.

Komunisti - velké omlazení týmu, převážně neznýmých lidí. Z morálních důvodů pro mě nevolitelní i kdyby tam byl Pánbůh.

Sport a zdraví - Václav Červín a spol. Velmi kontroverzní osoba, staré struktury a jejich nabalení kamarádi.

Zelení - Pro mě favorit. Místni se zbavili právě V. Červína a jeho lidí a strana je plná kandidátů, kteří skutečně něco dělají pro ostatní a ne jen pro své zisky. De facto jediný kdo celé volební období dělal práci opozice byl lídr kandidátky Petr Panaš.

Ostatní strany - ani nemá smysl řešit. Nemají žádnou šanci, nebo se jedná o různá obskurní seskupení.

Osobně zvažuji, že budu panašovat (tedy vybírat kandidáty kroužkováním). Určitě má smysl volit i ty, u kterých to vypadá, že se tam třeba nedostanou, minimálně to bude jasný signál stávajícím strukturám, že je tu opravdu nechceme. Z čeho je mi smutno, tak že už teď probíhají jednání kdo co s kým po volbách. Nejvíc mě to mrzí u ANO. Že se chce spojit stávající vedení radnice s kýmkoliv, kdo je nechá u vesla je jasné a je potřeba tomu zamezit a dle ohlasů mého okolí, jim nikdo hlasy dávat ani nehodlá. Snad to tak je ve většině.

A jak to vidíte vy? Prosím jen slušnou diskuzi (pokud se to stočí jinam, budu to zde moderovat) aby i nově příchozí měli šanci se tu vyznat.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit?

Příspěvekod Litomericko24.cz » 16 zář 2014 08:03

Asi není vhodné, aby sebe sami nominovali :) , takže:

Volba pro Litoměřice - Chybí vám tam Volba pro Litoměřice, která má také lidi, kteří pro sport (nejen basketbal v podobě Pepy Mayera a dalších) v Litoměřicích hodně udělali. Libor Hejhal stál u mohutného rozvoje florbalu, Vláďa Cikner v minulosti futsal za Radobýl, tým, který se stal mistrem republiky (sice už v novém složení, ale stejným jménem a lidmi okolo, Jan Stejskal - tělem u duší veslování, pan Jánošík, Jirka Skřivánek, který s rodinou a nadšenci z ničeho postavili Killers arénu, Jirka Háček, který s potápěči mnoho let uklízí okolo jezera atd. atd.

TOP09 - Martin Hrdina a jeho atletické aktivity, přípravka, která nese první ovoce a velké úspěchy mladých běžců na republikové scéně.

Takto by se asi dala projít každá kandidátka a je rozhodně z čeho vybírat. A za sebe - jsem přesvědčen, že to, co bylo posledních 12 let, se nebude opakovat - dominantní postavení, které měla ODS, už nemá šanci nikdo získat - už i s ohledem na personální kvalitu jednotlivých kandidátek.

------- (jen upřesnění, pokud se toto do moderovaného vlákna nehodí, tak ať to admin klidně smaže)-------
Záleží na tom, jak pak bude kdo odstupovat. U nás to až do 14. místa garantujeme, že nikdo odstupovat nebude a své voliče bude zastupovat. Ostatní pak pomáhají radami (zejména v hromadných mailových korespondencích). A i ve druhé polovině jsou lidé, kteří by své místo v zastupitelstvu nepřepustili.
------- (jen upřesnění, pokud se to do moderovaného vlákna nehodí, tak ať to admin klidně smaže)-------
Litomericko24.cz
 
Příspěvky: 149
Registrován: 07 čer 2012 19:07

Re: Koho volit?

Příspěvekod Adson z Melku » 16 zář 2014 09:04

Mám na uvedené pol. strany podobný názor jako p. Liška, budu volit zřejmě kandidáty SZ a p. Urbánka z ANO + možná některé jejich další kandidáty.

Mezi obskurní seskupení počítám i litoměřickou ODS a ČSSD, obě nám již dostatečně ukázali co dovedou.

Osobně by se mi zamlouvala koalice SZ, ANO a TOP09,
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Koho volit?

Příspěvekod LtmPavelka » 16 zář 2014 10:07

já bych volil jednotlivce, férové lidi, někoho, kdo pro naše město něco opravdu dělá, ne že jednou za 4 roky podá kandidátku jako místní Topka :roll:
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Koho volit?

Příspěvekod wind » 16 zář 2014 12:56

Tak to bych od správce fóra, nakloněného straně zelených vůbec nečekal. Zvolit takto primitivní agitaci těsně před volbami je hloupé. Jak zde již bylo napsáno, pracovitého zeleného je třeba hledat, jako jehlu v kupce sena. Na tom trvám!!!
wind
 
Příspěvky: 89
Registrován: 21 říj 2010 15:11

Re: Koho volit?

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 zář 2014 13:32

wind, to není žádná agitace, nejsem členem strany zelených, nekandiduji ani za ně, a dokonce ani nejsem odpůrcem jádra, D8 a podobně. Mluvím zde o konkrétních lidech v LTM. Nezaměňoval bych to s různými hnutí duha a podobně. Znám pár lidí z kandidátky osobně nebo z doslechu (ale to asi ze všech kandidátek) a rozhodně můžu popřít, že by tam byla nemakačenka (z těch co znám) :)
Kolik lidí od místních zelených znáte vy a víte o nich, že nejsou pracovití? Třeba takoví jsou, nepocházím z LTM, byť tu pár let žiji, takže všechny fakt neznám. Napište je. Díky moc.

Mimochodem, můžete napsat svůj pohled na věc, určitě to bude přínosnější, než pindání.

A druhá věc. Vysvětlete mi prosím do soukromé zprávy jaké máte vztahy k ostatním uživatelům, kteří se připojují do tohoto fóra z vašeho počítače/připojení. Děkuji.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Koho volit?

Příspěvekod mabe » 16 zář 2014 17:01

Pan Liška má pravdu.A to nejsem příznivcem zelených ,ale Renata Vášová by měla sedět v zastupitelstvu.Je to přesně ten člověk ,který hodně pro město udělá a bez zisku . Mraky lidí ani neví co všechno díky ní máme naposledy filmový festival atd.Takové lidi je potřeba kroužkovat.Ona má můj kroužek... :)
mabe
 
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2012 21:37

Re: Koho volit?

Příspěvekod Llukas007 » 16 zář 2014 19:00

Osobně mám problém u zelených s osobou paní Simerské. Na stránkách zelených s ní není žádný rozhovor ikdyž je 3 kandidátky. Navíc z jsem zaslechl, že žije z dotací na prapodivné projekty. Jestli je to pravda či ne nevím.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Koho volit?

Příspěvekod Petr Panaš » 19 zář 2014 19:27

Lenka Simerská je na čtvrté pozici. Osobně jsem přesvědčen, že to je velmi kvalitní kandidátka do litoměřického zastupitelstva.
Zde je odkaz na její profil : http://litomerice.zeleni.cz/index.php/k ... a-simerska
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit?

Příspěvekod subform » 22 zář 2014 09:17

Koho volit??? za mne určitě Jardu Mareše, nevolím podle stran, ale podle lidí, o nichž jsem přesvědčen že budou přínosem. Určitě ne p. Panaše, snímž jsem se již dostal do sporu a jeho argumenty mne nijak nepřesvědčily.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Koho volit?

Příspěvekod winie » 22 zář 2014 09:32

Na kroužkování nevěřím - budu volit TOP09 - má pro mě nejvíc důvěryhodných tváří a snad žádný skandál. Dalším důvodem je jakési naředění hlasů pro ANO, které dle mého v LTM vyhraje a nechci aby to byla výhra drtivá.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Koho volit?

Příspěvekod Achab » 22 zář 2014 11:59

TOP 09 neni vubec spatna volba. s jedinou vyhradou ale mozna podstatnou. me prijdou neviditelny. nenasel jsem web, FB stranku, program. vim ze jsou v opozici ale neznam jejich nazory na podstatne veci ve meste. treba geotermal, hokej, zahrada cech a dalsi o kterych se tady pise. to same plati pro lidovce. klidne bych volil ale dopadl jsem stejne jako u topky.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Koho volit?

Příspěvekod jarin » 22 zář 2014 12:27

jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: Koho volit?

Příspěvekod ronyk » 30 zář 2014 16:04

Tak mi to nadělení dali dnes do schránky,při studiu kandidátek mě napadlo jest-li bych s těmi křížky neměl větší šanci na správný tip v Sazce. :D
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Koho volit?

Příspěvekod Petr Panaš » 06 říj 2014 22:23

Nepíšu koho volit :) ale máte možnost se podívat na video, jaký je systém volby do obecního zastupitelstva a zejména jak to je, tedy spíše není, s preferenčními hlasy. http://www.youtube.com/watch?v=KVittZNl0H8
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Koho volit?

Příspěvekod simi » 07 říj 2014 07:50

hezké video , ale skákat se dá, např. p. Vysoudil z 10 na 2 místo. Volby 2010
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Koho volit?

Příspěvekod Petr » 07 říj 2014 07:52

Petr Panaš píše:Nepíšu koho volit :) ale máte možnost se podívat na video, jaký je systém volby do obecního zastupitelstva a zejména jak to je, tedy spíše není, s preferenčními hlasy. http://www.youtube.com/watch?v=KVittZNl0H8


Přesto raději zvolím např. 3 strany, kde zaškrtnu sedm kandidátů. Vynechám ty kandidáty těchto stran (hnutí), kterým nedůvěřuji, i když prakticky podporuji prostřednictvím volené strany i je. Jiná možnost selekce prostě není a v obecních volbách se nevolí politické ideje, ale konkrétní lidé, kterým důvěřuji. Proto využiji této možnosti, třeba jen pro vlastní svědomí ;) Hezký den
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Koho volit?

Příspěvekod Honza » 08 říj 2014 13:52

Pokusy údajného uplácení voličů v Lovosicích? Hrozí to i jinde? http://www.litomericko.severoceskydenik ... olicu.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Koho volit?

Příspěvekod Lukino » 08 říj 2014 14:46

V pátek volby a já fakt nevím, koho volit. To se mi snad ještě nestalo :(
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Koho volit?

Příspěvekod Petr Urbánek » 08 říj 2014 15:46

Lukino píše:V pátek volby a já fakt nevím, koho volit. To se mi snad ještě nestalo :(

Pokud máte zájem, tak já vám velice rád poradím :D a zadarmo :P.

PS : Věřím, že budete mít pochopení pro můj humor v napjaté předvolební atmosféře. Pokud nikoli, tak se předem omlouvám.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Další

Zpět na Komunálni volby 2014

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků