Město plné reklamy !!

Město plné reklamy !!

Příspěvekod salficka » 14 bře 2014 17:16

Ráda bych se zeptala vedení města zda jim nevadí to jak je celé město oblepené různými reklamami. Když jdu okolo Kulturaku tak na každé lampě je tu reklama na nábytek, tu na ledničku tu na levný textil. Reklama je ke všemu v takový řvavý barvě jako pěst na oko. To by snad měla radnice regulovat nebo je to černota ? Nedávno byla v telce reportáž z Prahy jak tuto reklamu hyzdici město zakazují. Jsme to Zdravé město a tak proč si svinit veřejná místa ? Od toho jsou přeci plakátovací plochy. Dost na to že schranka reklamou trvale přetéká.
Salficka
salficka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2013 17:35

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod salficka » 17 bře 2014 11:41

Tak ne že bych čekala od radnice nějakou rynchlou reakci, ale snad existuje i nejaka opozice.
Stále v Deníku čtu Ltm je zdrave město , Ltm je čisté město a pak vyjdete na ulice a pŕipadáte si jak v Disneylandu - co lampa to jina barva.
Kdo tohle povolil v historickem městě ten by potřeboval na zadek. Co ekologove - co dopravaci - co pamatkaři - co stavebni urad - co starosta?

image.jpg
salficka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2013 17:35

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod winie » 18 bře 2014 11:34

salficka píše:Tak ne že bych čekala od radnice nějakou rynchlou reakci, ale snad existuje i nejaka opozice.

Ne neexistuje ;) Město pronajalo nejspis lampy nejake firme ktera tam tu reklamu realizuje. Mozna by nebylo špatné kdyby někdo kdo má víc času vyhledal tu smlouvu, abychom se mohli podívat jaké jsou podmínky a možné zásahy pro neestetické reklamě. Následně to pak můžete publikovat na zasedání zastupitelstva.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod lupus » 24 bře 2014 21:00

Souhlasím s tím , že reklama ve městě je závažný problém . Zmíním se o jednom segmentu této problematiky a to o nelegálním vylepování plakátů . Větším dílem se vyskytuje na
rozvodných skříních . Kolem 16.března jsem si dopřál ten rozmar a zjistil jsem , že v historickém centru města / ohraničeno městským opevněním / je 27 míst kde se s tímto
nešvarem můžeme potkat . Našemu - Zdravému městu - nedochází , že je součástí MPR , kde je nařízena , mimo jiné i ochrana fasád domů . Takže z toho vyplývá , že ten , kdo
je odpovědný za péči o památky , je neinformován nebo n-e-k-o-n-á !!!
Stačí přece zvednout telefon a hříšníky varovat ! Pražské metro tuto věc vyřešilo pokutami a hrozbou soudních žalob.
Luna , Hrádek , Baronka , restaurace U Draka , dokonce i MO ČSSD / pozvánka na ples / to jsou ti prznitelé obrazu Litoměřic .Pardon , zapomněl jsem i - Zdravé město - ! Ještě
dnes visí jeden jeho plakát / z původních 4 ks / na pivovaru z akce PIVOVAR A JEHO BUDOUCNOST Z 19.2.2014 .
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod lupus » 30 bře 2014 12:41

Připomínám, že každá MPR má i tzv. ochranné pásmo, takže zaneřádění nelegálním výlepem zahrnuje takřka celé "ZDRAVÉ MĚSTO". Na desítkách míst v Litoměřicích tato reklama, ať už aktuální, stará nebo zbytky po její likvidaci, krášlí náš svět.
Přílohy
P1010006.JPG
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod vodomerka » 31 bře 2014 10:11

neměly by se o tyto černé výlepy zajímat i MKZ? eventuálně i popostrčit MěP, ať koná? vždyť jim tím utíkají peníze za oficiální výlep... no, holt dobří hospodáři :(
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod LtmPavelka » 31 bře 2014 13:42

teda vodoměrka klobouk dolu!!! černý výlep bude černý zřejmně kvůli tomu že za něj nehodlám platit a platit nebudu nebo ne? Ale proč někoho hned neočernit z nehospodárnosti, nojo, hold jsme tam kde jsme :roll: No a co se týká našich "empíků" tak to bychom si musely z rozpozpočtu pořídit ještě stádo četníků a postavit je ke každému rozvaděči, neb dokud toho kdo to lepí nechytneme za ruku, tak se stím nedá nic dělat. Ale už jsem se dlooouho tak nenasmál :lol: :lol: :lol: díky a jen tak dál.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod litelot » 31 bře 2014 16:39

LtmPavelka píše:teda vodoměrka klobouk dolu!!! černý výlep bude černý zřejmně kvůli tomu že za něj nehodlám platit a platit nebudu nebo ne? Ale proč někoho hned neočernit z nehospodárnosti, nojo, hold jsme tam kde jsme :roll: No a co se týká našich "empíků" tak to bychom si musely z rozpozpočtu pořídit ještě stádo četníků a postavit je ke každému rozvaděči, neb dokud toho kdo to lepí nechytneme za ruku, tak se stím nedá nic dělat. Ale už jsem se dlooouho tak nenasmál :lol: :lol: :lol: díky a jen tak dál.


To skoro vypadá jako obhajoba práce "slepých" úředníků radnice a MP. Černý výlep je prostě také proto, že se plakáty vylepují třeba přímo na fasády nebo rozvaděče.
Vám se to líbí, co kdyby polepená fasáda byla Vaše? Výlep dělají stále dokola stejné "firmy", hlavně diskotéky a bary (např. Laguna Hrdly, Baronka). Když se najde nový lepič, tak je vždy uveden datum a místo konání akce. Dohledat majitele není vůbec žádný problém. Stačí aby MP zašla na akci za majitelem, ukázala fotky vylepených plakátů a důrazně varovala. Za další výlep udělit rovnou vysokou pokutu a správní řízení pro náhradu škody. V případě fasády se může jednat o dost vysokou částku, kterou každý poškozený řádný majitel rád vyčíslí. Když MP provede rovnou na akci nebo v baru černého lepiče kontrolu na podávání alkoholu mladistvým, tak věřte, že to zabere. Radnice a její tisková mluvčí ať napíše článek o zaměření kontroly a postihy černých výlepů do radničního zpravodaje a na stránky města. Není to složité, chce to jenom zvednout zadky a konat. Město bude zase o něco krásnější a následně bude mít také o něco větší tržbu kulturák za další výlepy.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod LtmPavelka » 31 bře 2014 17:24

ale mě se to také vůbec nelíbí, ale šmahem říct jste všichni idioti, děláte to vše úplně na h.... to je velice jednoduché. Litelote, Váš příspěvek měl aspoň snahu se zamyslet nad tím co s tím, což je naprosto ready.a ne jen očerňovat jak zde je běžné. Samozřejmě si to lepí stále dokola ty co o nich píšete, ale vemte si že pokud bude třeba Baronka můj přímý konkurent a zavedou se silné sankce bez dokázání toho, že to je opravdu jejich práce, tak je mohu já zlikvidovat polepením půlky Ltm kde budu "jako Baronka" ;)
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod litelot » 31 bře 2014 19:57

LtmPavelka píše:ale mě se to také vůbec nelíbí, ale šmahem říct jste všichni idioti, děláte to vše úplně na h.... to je velice jednoduché. Litelote, Váš příspěvek měl aspoň snahu se zamyslet nad tím co s tím, což je naprosto ready.a ne jen očerňovat jak zde je běžné. Samozřejmě si to lepí stále dokola ty co o nich píšete, ale vemte si že pokud bude třeba Baronka můj přímý konkurent a zavedou se silné sankce bez dokázání toho, že to je opravdu jejich práce, tak je mohu já zlikvidovat polepením půlky Ltm kde budu "jako Baronka" ;)


Ten kdo dělá něco na černo musí počítat s tím, že na to může taky dojet. O to větší pozor by si dali všichni ostatní lepiči. Možná by stačilo kdyby se v radničním zpravodaji zveřejnily plakáty černých lepičů s patřičným komentářem a výstrahou.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod salficka » 31 bře 2014 20:52

Jak koukam tak se tu okolo reklamou zaneřáděného města docela dost diskutuje. Přiznávám ale bez mučení, že na polepený rozvaděče a různá zákoutí jsem už rezignovala. Jestli mne neklame paměť tak minulé volby někde blekotal starosta jako že to jako vrchní velitel MP vyřeší ale skutek utek… Jako ostatně vždycky když obecní tlučhuba jen mlátí prázdnou slámu. Nečekala jsem ale, že k černým plakátům nalepeným na rozvaděčích ještě přibyde na každé lampě další reklama. Někdo tu psal, že ta je asi legální, tedy je asi na smlouvu s radnicí. Jednak bych tu smlouvu ráda viděla, jaký to byl pro město výhodný obchod a pak by mne moc zajímalo jaký estét je pod ní podepsán. Ta fotka od Lupuse s reklamou vedle chvalozpěvu na Zdravé město je úžasná, naprostý výsměch občanům města.
Podle mne patří takováto reklama jen a výhradně na plakátovací sloupy nebo plakátovací desky. Všude jinde je to fujtajbl a ostuda radnice.
salficka
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 říj 2013 17:35

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod vodomerka » 01 dub 2014 08:34

LtmPavelka píše:teda vodoměrka klobouk dolu!!! černý výlep bude černý zřejmně kvůli tomu že za něj nehodlám platit a platit nebudu nebo ne? Ale proč někoho hned neočernit z nehospodárnosti, nojo, hold jsme tam kde jsme :roll: No a co se týká našich "empíků" tak to bychom si musely z rozpozpočtu pořídit ještě stádo četníků a postavit je ke každému rozvaděči, neb dokud toho kdo to lepí nechytneme za ruku, tak se stím nedá nic dělat. Ale už jsem se dlooouho tak nenasmál :lol: :lol: :lol: díky a jen tak dál.


děkuji. taky jste mne pobavil. berte to tedy jako nefér podporu těch, kteří jsou při černém výlepu tolerováni na úkor zodpovědných... o poškozování památkové zóny ani nemluvě (evidentně práce pro ty naše Simíry)
jste šéf nějaké firmy? rád bych pro vás pracoval. evidentně bych se nepředřel...

když jsou MěP schopni lovit pomocí kamer pár děcek, co jedou večer na kole po chodníku, mohli by si i líp ošéfovat toto. AKCE LTM Kobra 11 - http://policie.litomerice.cz/?p=3625
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod litelot » 01 dub 2014 10:22

vodomerka píše:
LtmPavelka píše:teda vodoměrka klobouk dolu!!! černý výlep bude černý zřejmně kvůli tomu že za něj nehodlám platit a platit nebudu nebo ne? Ale proč někoho hned neočernit z nehospodárnosti, nojo, hold jsme tam kde jsme :roll: No a co se týká našich "empíků" tak to bychom si musely z rozpozpočtu pořídit ještě stádo četníků a postavit je ke každému rozvaděči, neb dokud toho kdo to lepí nechytneme za ruku, tak se stím nedá nic dělat. Ale už jsem se dlooouho tak nenasmál :lol: :lol: :lol: díky a jen tak dál.


děkuji. taky jste mne pobavil. berte to tedy jako nefér podporu těch, kteří jsou při černém výlepu tolerováni na úkor zodpovědných... o poškozování památkové zóny ani nemluvě (evidentně práce pro ty naše Simíry)
jste šéf nějaké firmy? rád bych pro vás pracoval. evidentně bych se nepředřel...

když jsou MěP schopni lovit pomocí kamer pár děcek, co jedou večer na kole po chodníku, mohli by si i líp ošéfovat toto. AKCE LTM Kobra 11 - http://policie.litomerice.cz/?p=3625


Radnice nedělá vůbec nic pro cyklisty a MP ještě prudí proti nim. Opravdu zdravé město! Mimochodem v jiných městech s jízdou cyklistů do jednosměrek
žádný problém není. Naopak to správně vyzvyhují jako dobrý počin:
http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/c ... 20407.html
V Litoměřicích přesně naopak.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod vodomerka » 01 dub 2014 12:15

no, abych radnici uplne nekrivdil. pro cyklisty jsou rozplanovany nejaky, i rozumny, dopravni zmeny. vcetne zprujezdneni par jednosmerek. nicmene ne vsechno naplanovane je super (treba odboceni pro cyklisty smerem z mostu do Vavrinecky)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod Calib » 01 dub 2014 13:47

Nelegální výlep plakátů

Myslím si, že úředníkům MU Litoměřice ani strážníkům Městské Policie Litoměřice není lhostejný nelegální výlep plakátů a reklamních sdělení mimo výlepová místa. Bohužel jak již zde bylo uvedeno, za tento přestupek lze postihnout pouze “Vylepovače přistiženého přímo při činu”, což Městská Policie Ltm činí a lze toto doložit z činnosti MP. Bohužel vylepovačů je mnohem víc a na místech, které ani kamerový systém nepokryje a tak případné chycení a postih jednoho vylepovače je jak kapka v moři, ale je postižen. Bohužel na základě zákonných norem nelze postihnou majitele reklamy nebo podniku kterého se reklama týká. Aby se tak stalo, musely by být změněny právní normy.

Znovu zdůrazňuji: “Vylepovač musí být chycen přímo při činu, nebo musí být důkazy (kamerový záznam, fotodokumentace, popřípadě svědectví nějaké osoby), aby mohl být skutek vyřešen a přestupce potrestán.

Jízda cyklistů v jednosměrce

Aby cyklisté mohli projíždět na kolech v jednosměrné ulici v protisměru je možné, ale toto musí být ošetřeno vodorovným (na silnici namalovaným) nebo svislým (dopravní značka nebo dodatková tabulka) dopravním značením. Pokud tomu není, je povinnosti jak strážníků tak i státních policistů dohlížet nad dodržováním obecných pravidel provozu na pozemních komunikacích a řešení případných přestupků. Některá města (naposledy Louny) přistupují k průjezdnosti cyklistů jednosměrkami, ale toto je ošetřeno dopravním značením. V Litoměřicích se koncepce cyklistické dopravy řeší a změny by měly být v blízké budoucnosti realizovány. Nikdy ovšem nebudou zrealizovány veškeré změny a požadavky občanů, protože některé ulice v centru města nesplňují bezpečnostní podmínky této realizace a průjezdnosti pro cyklisty, tak aby nedošlo k jejich ohrožení.

Hrubiško Dušan
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod litelot » 01 dub 2014 17:02

Calib píše:Nelegální výlep plakátů

Myslím si, že úředníkům MU Litoměřice ani strážníkům Městské Policie Litoměřice není lhostejný nelegální výlep plakátů a reklamních sdělení mimo výlepová místa. Bohužel jak již zde bylo uvedeno, za tento přestupek lze postihnout pouze “Vylepovače přistiženého přímo při činu”, což Městská Policie Ltm činí a lze toto doložit z činnosti MP. Bohužel vylepovačů je mnohem víc a na místech, které ani kamerový systém nepokryje a tak případné chycení a postih jednoho vylepovače je jak kapka v moři, ale je postižen. Bohužel na základě zákonných norem nelze postihnou majitele reklamy nebo podniku kterého se reklama týká. Aby se tak stalo, musely by být změněny právní normy.

Znovu zdůrazňuji: “Vylepovač musí být chycen přímo při činu, nebo musí být důkazy (kamerový záznam, fotodokumentace, popřípadě svědectví nějaké osoby), aby mohl být skutek vyřešen a přestupce potrestán.

Jízda cyklistů v jednosměrce

Aby cyklisté mohli projíždět na kolech v jednosměrné ulici v protisměru je možné, ale toto musí být ošetřeno vodorovným (na silnici namalovaným) nebo svislým (dopravní značka nebo dodatková tabulka) dopravním značením. Pokud tomu není, je povinnosti jak strážníků tak i státních policistů dohlížet nad dodržováním obecných pravidel provozu na pozemních komunikacích a řešení případných přestupků. Některá města (naposledy Louny) přistupují k průjezdnosti cyklistů jednosměrkami, ale toto je ošetřeno dopravním značením. V Litoměřicích se koncepce cyklistické dopravy řeší a změny by měly být v blízké budoucnosti realizovány. Nikdy ovšem nebudou zrealizovány veškeré změny a požadavky občanů, protože některé ulice v centru města nesplňují bezpečnostní podmínky této realizace a průjezdnosti pro cyklisty, tak aby nedošlo k jejich ohrožení.

Hrubiško Dušan


Tak tady nám zástupce velitele MP p. Hrubiško krásně popsal jak "pracují" oni a mnozí úředníci radnice. Žádná snaha věci řešit, naopak, buď se schovat za zákon nebo v druhém případě se vymluvit, že zákon není. Dál sedět na stanici prohlížet kamerový
systém a spoléhat na to, že málokdo posoudí, zda v rámci zákona lze konat či nikoliv. Pane Hrubiško, zkuste nám tady vysvětlit
co je v tom případě zákonná norma, která Vám neumožňuje konat. Když si někdo postaví reklamní áčko na chodník před prodejnou, tak vždy dohledáte majitele a donutíte ho zaplatit poplatek nebo pokutu. Jak to, že můžete v tomto případě postihovat majitele reklamy? V příspěvku jsem naznačil, že jsou i jiné způsoby jak postihovat majitelé diskoték a barů "zákonnou normou", když nám zasviňují město.
K cyklistice: dnes je sice schválena podoba vodorovného značení pro cyklisty v jednosměrce ale v mnoha jiných městech jsou
instalovány pouze dopravní značky s dodatkovou tabulkou. Řešení např. pro ulice 5.května, Novobranská, Vavřinecká,
Dominikánská, kde je velmi omezený provoz aut (v podstatě jenom zásobování) a šířka ulice, tak jako v jiných podobných městech, ani neumožňuje namalovat samostatný pruh pro cyklisty. Řešení může být rychlé a není vůbec drahé (značka cca 3.000 Kč). Opět se tady někdo vymlouvá na nějakou koncepci. Začít se může po jednotlivých ulicích, tam kde je to jasné. Pokud vím, tak v třeba v citovaných Lounech jsou podobně úzké uličky (ostatně jako ve všech historických městech) jako u nás. Chce to ale odvahu a chuť něco řešit pro občany a návštěvníky Litoměřic. Neschovávat se za zákony a prsit se zdravým městem, kde se kašle na cyklisty.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod kočka » 01 dub 2014 17:50

Výlep plakátů

Dotaz :

Zajímá mě: 1) jakými předpisy se řídí výlep plakátů mimo vyznačené plochy? 2) jaké jsou pokuty za nelegální výlep plakátů? 3) kdy mohu pokutu dostat (zda mě musí přichytit při činu, nebo i dodatečně)? V některých vesnicích nemohu najít žádné oficiální výlepové plochy a cizí plakáty jsem našel např. na zastávkách MHD, sloupech elektrického vedení apod... tak chci vědět, co riskuji, když plakát nalepím na tyto místa.

Odpověď :

Výlep plakátů by měla v každé obci upravovat obecně závazná vyhláška obce, kterou obec může vydat na základě oprávnění daného § 10 odst. 1 písm. c) zákona o obcích. Zkuste tedy v jednotlivých obcích zjistit, zda tato vyhláška existuje, případně se domluvit s příslušnými orgány na možnostech výlepu v případě, že tuto vyhlášku dosud nevydaly. Pokuty za nelegální výlep skutečně hrozí, a to v závislosti na tom, kde by byla takováto reklama umístěna. Např. v případě polepu jízdních řádů na zastávkách, dopravních značek či semaforů, by mohlo by jít o přestupek na úseku dopravy a na úseku silničního hospodářství podle § 23 odst. 1 písm. a) zákona o přestupcích, za který lze uložit pokutu až do výše 5 000,- Kč. Nejčastěji však půjde o přestupek proti veřejnému pořádku podle § 47 odst. 1 písm. d), e) nebo g) za který hrozí pokuta až do výše 50 000,- Kč. V závažnějších případech by dokonce mohlo jít o trestný čin. Co se týče odpovědnosti - postihnuty by byly především ty osoby, které by příslušnými orgány dopadeny při vylepování, těm by tedy hrozila především výše uvedená pokuta za přestupek. Zadavatel takovéto propagace by pak mohl být postižen v případě, že by mu bylo prokázáno, že si nelegální výlep objednal nebo jej inicioval.
To je okopírované z jakési internetové právní poradny.

Pane Hrubiško, opravdu si myslíte, že majitelům Luny chce někdo škodit, tím že vylepuje plakáty mimo vyhrazená místa /načerno/ anoncující že Rosťa Pechoušek zpívá v jejich podniku a "vstupné zdarma?"
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod Calib » 01 dub 2014 20:03

Nechci tady rozebírat svůj příspěpevek, chtěl jsem pouze poukázat, že město, potažmo Městská Policie není v uvedené věci pasivní, snaží se s tímto bojovat a pokud se podíváte do jakéhokoliv dalšího města, tak i zde naleznete oblepené lampy a výlepy mimo výlepová místa, takže i v jiných městech se s tímto potýkají a asi i bojují. Není to problém pouze Litoměřic, tím nesnižuji problém.

Je zcela irelevantní co si myslím o subjektu uvedeném na vylepené reklamě (např. ten uvedený majitel LUNY), že mu chce někdo škodit, když je výlep a reklama v jeho prospěch, ale podstatné je co lze dokázat, prokázat a následně postihnout.
Jinak kdokoliv může pomoci toto eliminovat už jenom tím, že pomůže "policii" třeba s oznámením když vidí takto prováděný neoprávněný výlep. Každé takové informace si "policie" cení a pomůže postihnout tyto vylepovače.

Hrubiško Dušan
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod litelot » 01 dub 2014 20:44

Pane Hrubiško, pošlete své hochy do Luny na kontrolu podávání alkoholu mladistvím. Na to zákon máte. Přitom nechte vzkázat majiteli, že dokud budou vylepovány plakáty na černo, tak budete chodit na kontrolu opakovaně. Uvidíte, že to zabere. Stačí chtít.
Když to uděláte všude kdo lepí načerno plakáty, tak bude pokoj.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Město plné reklamy !!

Příspěvekod Stanislav Hylán » 01 dub 2014 21:01

Využil bych příležitosti,že forum sleduje p. Hrubiško a položil bych malý dotaz, který se netýká reklamy. Ale když se zde probírali i cyklisté (též se netýká reklamy), tak bych chtěl optat, jak se MP staví k parkování na zeleni ve městě. Několik měsíců po někdejší diskusi v Severu, ohledně bezpečnosti ve městě a potažmo i parkování mimo určená místa, se situace zlepšila, v poslední době se však opět vesele parkuje na trávnících, mnohde i na bezbariérových sjezdech, parkuje se v místě oboustranného zákazu vjezdu atd. Např. dosti dlouho se vesele a bez povšimnutí ničila zeleň proti jistému autoservisu na pozemku u Lidlu. Až se tam muselo problematické místo "osázet" kameny. Všude to však nejde...
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Další

Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník