Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod tonx » 21 říj 2013 15:46

Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si Vás jménem všech, kterým není osud litoměřického hokeje lhostejný oslovit a informovat ohledně působení a financování hokejového klubu HC Stadion Litoměřice.
Co nás k tomuto kroku vede? Neustále se totiž mezi veřejností množí řada polopravd či přímo lží o tomto občanském sdružení a jeho financování. Hokejisté i představitelé města jsou napadáni ze strany určitých zájmových skupin, protože dle jejich názoru pro sebe získávají nadbytečnou podporu ze strany litoměřické radnice a kvůli hokejistům nejsou finanční prostředky pro ostatní sporty.
Ano, je pravdou, že v letech 2010 – 2013 přitekly na účet HC Stadion Litoměřice dotace ze strany města v celkové výši 16 mil. Kč. Přestože se Vám tato suma může zdát vysoká, tvoří pouze jednu třetinu všech finančních prostředků, se kterými v této době hokejový klub hospodařil. Celkové finanční prostředky totiž ve stejném období činí téměř 42 mil. Kč.
Je potřeba také uvést, že z částky 16 mil. Kč představovaly více než 6,5 mil. Kč odvody z výtěžku loterijních společností, které na účet města poslalo Ministerstvo financí. Tyto prostředky byly před změnou zákona (tj. do začátku roku 2012) rozdělovány samotnými loterijními společnostmi. HC Stadion Litoměřice dokázal od loterijních společností získat téměř 5 mil. Kč, proto byl změnou zákona postižen nejvíce ze všech sportovních klubů v Litoměřicích, které tyto prostředky předtím nezískávaly. Novela zákona přinesla více peněz do dalších sportovních klubů v Litoměřicích, protože hokejisté nezískávají celou částku, která je městu poskytována. Více peněz se tak dostává do všech sportovních odvětví registrovaných na území Litoměřic. Přesto je právě toto dělení trnem v oku některým lidem, i když ostatní sportovní kluby získávají nyní z rozpočtu města více peněz, než kdy jindy v minulosti. Není tedy pravdou, že kvůli hokeji jsou ostatní sporty v Litoměřicích upozadňovány. Naopak, dostávají více peněz, než dříve!
Chceme Vás tímto informovat, že město Litoměřice nehradí v žádném případě celou činnost hokejového klubu HC Stadion Litoměřice. Ten si musel v letech 2010 – 2013 na provoz získat 26 mil. Kč svou vlastní činností.
I. liga ledního hokeje je také nejnavštěvovanější pravidelnou sportovní událostí v Litoměřicích. Od roku 2010 navštívilo domácí utkání HC Stadion Litoměřice více než 110.000 diváků. Hokejový klub ale nejsou pouze dospělí hokejisté, ale také mládežnická a žákovská mužstva, jejichž činnost je z dotace významně podporována.
Bez podpory města Litoměřice není další činnost hokejového klubu možná. Byli bychom rádi, kdybyste se i Vy přidali na stranu zastánců litoměřického hokeje, který přináší městu prestiž a sportovním divákům nabízí kvalitní podívanou na území Litoměřic bez nutnosti dojíždění do okolních měst. V průběhu příštích týdnů se k Vám dostane petice na podporu ledního hokeje v Litoměřicích. Věříme, že i Vy přidáte svůj podpis. Za toto předem děkujeme.

V Litoměřicích dne 21. 10. 2013

Fanklub HC Stadion Litoměřice
tonx
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2013 15:35

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod kočka » 22 říj 2013 06:11

Republiku si rozvracet nedáme a neb komu tím slouží. Sice celý článek vyznívá jak z pera šéfredaktora Rudého práva Zdeňka Hořeního, ale řekl bych, že stopy vedou pod kalich. Ještě že byl zimák postavený z velké části z dotací EU, jinak se tam snad objevily i ideodiverzní centrály.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 08:07

kočka píše:Republiku si rozvracet nedáme a neb komu tím slouží. Sice celý článek vyznívá jak z pera šéfredaktora Rudého práva Zdeňka Hořeního, ale řekl bych, že stopy vedou pod kalich. Ještě že byl zimák postavený z velké části z dotací EU, jinak se tam snad objevily i ideodiverzní centrály.


Kočka, co to meleš??????
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod kočka » 22 říj 2013 09:56

subform píše:
kočka píše:Republiku si rozvracet nedáme a neb komu tím slouží. Sice celý článek vyznívá jak z pera šéfredaktora Rudého práva Zdeňka Hořeního, ale řekl bych, že stopy vedou pod kalich. Ještě že byl zimák postavený z velké části z dotací EU, jinak se tam snad objevily i ideodiverzní centrály.


Kočka, co to meleš??????

"Co nás k tomuto kroku vede? Neustále se totiž mezi veřejností množí řada polopravd či přímo lží o tomto občanském sdružení a jeho financování. Hokejisté i představitelé města jsou napadáni ze strany určitých zájmových skupin, protože dle jejich názoru pro sebe získávají nadbytečnou podporu ze strany litoměřické radnice a kvůli hokejistům nejsou finanční prostředky pro ostatní sporty".
Kdo tohle pamatuje, tak ví o čem je řeč.
P.S. Optejte se litoměřických basketbalistů jak jsou na tom s financemi.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 10:35

co já vím , tak se změnili podmínky při rozdělování, basketbal nedostával léta nic, teď již dostává, částky samozřejmě nevím.....
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 10:41

Jinak jaký jiný sport tu má takovou návštěvnost? Žádný. A dle mého soudu, je to i propagace města, navíc se tu hraje hokej od žáčků až po juniory. Jakou má mít junior perspektivu? Kam potom půjde hrát? Druha nejvyšší soutěž je dobrej odrazovej můstek. Nebo budem vychovávat hráče pro jiné oddíly? Kam pak budou chodit.... Ústí, Litvínov atd? To mi nepřipadá jako dobře investované peníze...... Jinak by mne zajímalo, kolik % rozpočtu u ostatních sportů si pokrývají kluby sami, kolik %m přizpívá město. Hokej je jedním z nejnákladnějších sportů.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Adson z Melku » 22 říj 2013 12:04

:D :D :D tuhle slátaninu vyplodil někdo o přestávku mezi druhou a třetí třetinou nebo o přestávku mezi desátým a jedenáctým pivem. :D :D :D

Mimo jiné se v tomto skvostu dozvídáme, že - " se totiž mezi veřejností množí řada polopravd či přímo lží o tomto občanském sdružení a jeho financování. Hokejisté i představitelé města jsou napadáni ze strany určitých zájmových skupin, protože dle jejich názoru pro sebe získávají nadbytečnou podporu ze strany litoměřické radnice a kvůli hokejistům nejsou finanční prostředky pro ostatní sporty." - aby hned vzápětí tuto POLOPRAVDU A LEŽ pisatel MUDŘEC v následující větě potvrdil.

Dále pak bsolutně nechápu toto spojení - "v letech 2010 – 2013 přitekly na účet HC Stadion Litoměřice dotace ze strany města v celkové výši 16 mil. Kč. Přestože se Vám tato suma může zdát vysoká, tvoří pouze jednu třetinu všech finančních prostředků, se kterými v této době hokejový klub hospodařil." - no a co jako má sakra bejt, kolik do toho Chládek s Tintěrou, Horejsek a ostatní "zainteresovaní" přihodili, pořád je nezpochybnitelným faktem, že Vy i já jsme přispěli 16 melounama na obživu pro pár lidí, farmu hokejové Sparty a zábavu pro jakýsi fanklub o pár lidech. Děkuji, ale nemám zájem. Preferuji jiné koníčky a jelikož nechci aby mi na ně někdo z městského přispíval, ani já se nechci prostřednictvím městské kasy na tomto podílet.

Pro fanoušky mám návrh, místo sepisování obskurních petic uspořádejte sbírku, stačí když seženete 750 lidí (průměrná návštěva na utkání ?) a požádejte je o pouhých 21333 Kč a sumu máte doma s pocitem dobře odvedené práce k nezaplacení k tomu.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr » 22 říj 2013 15:51

Pozoruji výsledky "litoměřických" hokejistů dlouho a tak se mi trochu ztrácí smysl oněch vynaložených peněz. Jsme jen odkladiště (farma) extraligových hokejistů jiných klubů. Jakmile se jim navrátí forma, hybaj zpět do áčka. Odejdou opory a už se klesá ke dnu (Benátky, Most - prohra s posledními...) O litoměřických odchovancích nic nevím, neslyším. Ti naši nejmladší žáci letos navíc museli jezdit vlastními auty na jiné zimáky, protože pro ně prý nezbyl led. V tom zrovna nevidím zvláštní péči o mládež.. Jsem rád, že tu máme takový stadion. Pokud se v LT najde nějaký Babiš, který neví co s penězi a dá je tady hokeji, rád budu fandit našim i v extralize. Takhle bych se ale víc přikláněl k děčínskému příkladu - tam hrají vrcholný basket za solidní rozpočet a hokej hrají v národní lize amatérsky. Mimochodem, hokeji fandím a stejně i fanklub má můj obdiv, když dokáže takhle povzbuzovat při každoročním boji o záchranu. Pokud je těch 16 milionů jen třetina rozpočtu, tak by ta třetí nejvyšší soutěž za ty zbylé dvě třetiny fungovala i bez podpory města. A třeba bych tu na ledě viděl zase nějaké Litoměřičáky, jak hrají o špici...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 16:37

Tak z tohoto pohledu zrušme vše...... co si na sebe nevydělá, tak to ať zanikne.....
Pro Adson z Melku: Do kina ani divadla tu nechodím, ani na vinobraní či Zahradu čech, prosím tedy ať ani tyto věci nejsou dotovány, nechci se na tom prostřednictvím kasy podílet. Navíc na sport jsou extra peníze které město rozděluje a které nesmějí být použité na nic jiného než sport.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod litelot » 22 říj 2013 16:50

Pokud je mi známo, tak hokej dostal loni od města ještě bezúročnou půjčku 6 mil. To autor dopisu asi "zapomněl" napsat.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Adson z Melku » 22 říj 2013 17:23

subform píše:Tak z tohoto pohledu zrušme vše...... co si na sebe nevydělá, tak to ať zanikne.....
Pro Adson z Melku: Do kina ani divadla tu nechodím, ani na vinobraní či Zahradu čech, prosím tedy ať ani tyto věci nejsou dotovány, nechci se na tom prostřednictvím kasy podílet. Navíc na sport jsou extra peníze které město rozděluje a které nesmějí být použité na nic jiného než sport.


Do této debaty se opravdu s Vámi pouštět nehodlám, tedy o tom, že co si na sebe nevydělá to zrušme, nejsem totiž toho názoru.

Považuji ovšem za nebetyčnou drzost vysávat městský rozpočet pro kratochvíli pár jedinců a ještě psát petici o další a další finanční injekci. Nevšiml jsem si, že by filmoví či divadelní nadšenci sepisovali petice, o tom kolik stojí Vinobraní nemám ponětí, ale pokud si vzpomínám, tak po oddělení Ostrovního festivalu to nebude nijak horentní suma, opravte mne, pokud se mýlím. Co se týče Zahrady čech, tak ANO, ta se dá z hokejem srovnat, rovněž žumpa na městské peníze.

Apropos, kolik jste na rozvoj litoměřického hokeje přispěl Vy a kolik hodláte pro svůj oblíbený klub obětovat ze své peněženky? Pokud snad chcete psát o permicích, tak to neberu, tím jste klub vlastně poškodil, protože zakoupením jednotlivého vstupného byste přispěl mnohem více (to samozřejmě berte jako lehkou nadsázku).
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod babča » 22 říj 2013 17:58

O půjčce je ticho, asi je nevratná :) Co se týče mládežnického sportu, tím bych se taky moc neoháněla. Každé dospělé družstvo, které nastupuje v lize, musí mít mládežnická družstva. Celou loňskou sezonu jezdili ti nejmladší na lovosický led. Letos, přestože je téměř konec října, stále nemají pevné časy tréninků. Takže na ně např. zbývá čas ráno v 7 hodin, nebo brzy odpoledne. No neberte to, zvlášť když pracujete a děti potřebujete přesunout.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 18:31

Ale tady přece nejde o další peníze, ale jen o zachování v původní výši. Ano, na hokej chodím, pernamentku nemam, vždy si koupím lístek. Ať se vyjádří někdo z města, kolik peněz je určeno na sport a kam jdou.....
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Petr Panaš » 22 říj 2013 19:28

Já bych se možná litoměřických hokejistů (či jejich fandů, pokud to ví) zeptal na následující. Je možno rozklíčovat náklady HC Stadion Litoměřice ? Pokud chcete peníze, je fér napsat na co a v jaké výši jsou použity. Nechci žádné podrobné účetnictví, stačí obecně. Třeba, kolik se platí ze strany hokejistů za nájem Kalich Arény. Přiznám se, že nejsem v tomto vůbec v obraze a naprosto nevím, jaké náklady a za co jsou. Možná jsou na tom podobně i ostatní a tuto informaci ocení. Osobně jsem pro podporu mládežnického sportu a k tomu pro dospělé jsem už značně rezervovaný. Ale to je můj náhled. V každém případě předem děkuji za zodpovězení dotazu.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 20:13

Petr Panaš píše:Já bych se možná litoměřických hokejistů (či jejich fandů, pokud to ví) zeptal na následující. Je možno rozklíčovat náklady HC Stadion Litoměřice ? Pokud chcete peníze, je fér napsat na co a v jaké výši jsou použity. Nechci žádné podrobné účetnictví, stačí obecně. Třeba, kolik se platí ze strany hokejistů za nájem Kalich Arény. Přiznám se, že nejsem v tomto vůbec v obraze a naprosto nevím, jaké náklady a za co jsou. Možná jsou na tom podobně i ostatní a tuto informaci ocení. Osobně jsem pro podporu mládežnického sportu a k tomu pro dospělé jsem už značně rezervovaný. Ale to je můj náhled. V každém případě předem děkuji za zodpovězení dotazu.



jsem také pro, ať se ukáže kolik peněz který sport "spotřebovává", kolik jsou schopni si kluby zajistit sponzorsky sami. Dle mých informací celý problém vznikl změnou loterijního zákona a tím i proudění peněz do klubů. Jen mi je líto kdyby tu měla liga skončit, je těžké asi sehnat sponzory, i když jsme průmyslový okres, máme tu PREOL, Lovochemii, cementárnu, je škoda že nechtějí nebo nemůžou přizpět. Navíc hokejisté nechtějí peníze navíc, pouze ty o které přicházejí změnou uvedeného zákona. To že tu panuje bordel v dotacích a předraženejch projektech je věc druhá. Možná ani rozpočtová politika města není dobrá. Potřebujeme vrt ?
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod elixdragon » 22 říj 2013 20:49

tonxi zde s hokejem nepochodíte, to byla špatně vynaložená troll mise :mrgreen:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod subform » 22 říj 2013 21:47

elixdragon píše:tonxi zde s hokejem nepochodíte, to byla špatně vynaložená troll mise :mrgreen:


ale o to přeci nejde jestli pochodí nebo ne, podal informaci, tak se snad muze kazdej vyjádřit.....
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod Ondra » 22 říj 2013 22:23

Dobrý den neznámý pisateli otevřeného dopisu fanouškům litoměřického hokeje,

přečetl jsem si Váš dopis, který apeluje na místní fanoušky litoměřického hokeje a jeho okolí a vysvětluje nepravdivé informace o financování hokejového klubu. Z textu dopisu usuzuji, že Vaše informace o získávání finančních zdrojů do hokeje v Litoměřicích, není objektivní, ale účelová a nevyjadřuje tudíž skutečnou realitu. Než se k tomu však dostanu , budu se trochu zabývat sportem jako takovým. Je dobře známo, že každý sport, který se provozuje má v každém městě určitou tradici a z toho vychází i kvalita dosahovaných sportovních výsledků, vzhledem k výchově dětí v klubu a jejich postupném přechodu do vyšších věkových kategorií až do doby, kdy se hráč rozhodne, že se stane trenérem a své letité zkušenosti bude dál předávat mládeži nebo se stane funkcionářem, který se podílí na řízení klubu a zejména na zajištění financování sportovní činnosti svého klubu. Obou kategorií je třeba si vážit, protože bez nich by sportovat nešlo. Sám si odpovězte na otázku, jakou tradici může mít hokej, který v podmínkách Litoměřic nemá dostatečné zázemí trenérů a troufnu si říci ani funkcionářů, kteří by byli schopni rozvinout hokej do podmínek, které zejména svou kvalitou budou odpovídat například Litvínovu nebo Kladnu. Je to pochopitelné v tom, že litoměřický hokej vychoval sice některé hokejisty, kteří však v určitém věku odcházeli za tou lepší kvalitou sportovní přípravy a následně se rozletěli do světa, aby tam zjistili, že návrat do svého základního klubu pro ně není již tolik atraktivní . Petr Přikryl je toho světlou výjimkou, když na sklonku své kariery začal v klubu pracovat jako sportovní manažer. Proto na místa trenérů přicházejí často ti lidé, kteří s hokejem nepřišli do kontaktu do doby, než se jejich ratolest rozhodla, že bude hokej hrát, případně se stane profesionálem. I těmto lidem patří poděkování za jejich práci. Ostatně tento příklad není ničím vyjímečným, protože se tak děje i v jiných sportech. Co je vyjímečné, a v tom je ten hlavní problém, že hokej a jeho provozování je drahým sportem. Tak drahým, že jej bez pomoci významných sponzorů nelze na patřičné úrovni provozovat. Potom je třeba položit si otázku, kde leží výkonnostní limity hokeje i ostatních sportů, které zde vedle sebe žijí a žít budou za lepších i horších podmínek. Nemůže však nastat nálepkování sportů od jedničky do posledního místa tak, abychom některé sporty upřednostnili a jiné postupně utlumili. Vracím se tedy opět k tradici, k tomu, kde nám to nejlépe funguje, kde jsme dosáhli na výsledků v republikových soutěžích a kde jsme s úrovní sportu spojováni jako město Litoměřice. To je pro nás nejen kvalita sportovní, ale i kvalita žití našeho města. Nesmíme taktéž zapomínat, že členská základna každého klubu je jinak početná, a to je opět o tradici, atraktivitě i vztahu ke sportu individuálnímu-veslování nebo kolektivnímu-hokej. Pokud si vezmeme sousední Lovosice, vidíme, že mnoho těch, kteří se pohybovali okolo házené, jsou ve veřejném i sportovním životě a město házenou žije. Položme si tedy otázku, kdo se pohybuje v našich litoměřických podmínkách ve veřejném i manažerském sektoru tak, že bude schopen koncepčně uvažovat a postupně rozvíjet celou sportovní základnu směrem, který bude v rámci možností vyhovovat většině sportovců. Znáte někoho takového? Já, při vší úctě k některým lidem jej neznám, protože uvažování těch, kteří by mohli začít přemýšlet je příliš mnoho spojováno s konkrétním sportem, a to je např. hokej, který, a nyní se ktomu dostávám, má zřejmě málo průhledné financování, které může zavdávat příčinu k různým dohadům o kterých Vy hovoříte. Váš stesk nad tím, že nemáte dost peněz není zcela oprávněný. Litoměřický hokej nevychovává koncové hráče, hráče pro úroveň soutěže na kterou dostává financování. Váš přístup k mládeži, která musí ukončit činnost v 19 letech, protože nemá kam pokračovat, vám nedává žádnou další vyšší perspektivu. Na tuto činnost čerpáte ročně včetně režie na provozování zimního stadionu, který je ve správě sportovních zařízení, včetně dotace města, kterou k tomu dostáváte, včetně podílu ze zakázek, které město realizuje a vašich vlastních sponzorských zdrojů, které jsou v porovnání s tím vším zanedbatelné, finanční zdroje v úrovni cca 30 milionů ročně. Aby bylo jasno, já jsem ten člověk, který sporu fandí ve všech jeho podobách, ve všech úrovních a ve všech výsledcích, které byly dosaženy poctivým tréninkem. Mám radost z toho, když vidím od jara do podzimu obsazená sportoviště, ale nemám radost, když se odčerpávají městské zdroje někam, kam se odčerpávat nemají, neboť výsedky předpokládané neodpovídají výsledkům skutečným. Nelíbí se mi ani ta skutečnost, že již nyní jsou připravovány kroky, které budou reagovat na aktuální politickou situaci. Zapomíná se přitom na fakt, že zde v tomto městě i v dalších podobných městech nemáme dělat politiku, ale vytvářet podmínky pro leší život občanů. Mohu jen doufat Vážený neznámý, že Vaše subjektivní chápání vaší situace, které vychází z diskuzí ve vedení vašeho klubu, nebude doživotní a budete také trochu objektivní k celé sportovní základně ve městě, kterou zde zastřešuje několik dalších subjektů. Hokej sám sobě svým chováním vytváří nepřátele a to dobré není, věřte mi.

Váš neznámý sportovec, který hokeji, jako sportu, opravdu fandí
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod tonx » 22 říj 2013 23:11

to kočka:....je neoddiskutovatelný fakt, že jediný Stadion si ze všech sportovních subjektů ve městě dokázal sehnat peníze od loterijních společností, a díky citované změně zákona tak i oni dnes dostávají peníze, aniž by na rozdíl od hokejistů proto cokoliv udělali...

to Adson z Melku:...ačkoliv školy mám, nějak Vám nerozumím...pakliže nechápete, že nestačí natáhnout ruku a chtít jakoukoliv podporu, žehrajíc, že ty či oni mají tolik a my nemáme nic, vězte, že se na rozdíl od ostatních sportovních subjektů činovníci Stadionu o tuto podporu zasloužili měrou víc než vydatnou...kdyby jste si text pořádně přečetl, dozvěděl by jste se to...
To, že evidentně nevíte, jak to je s finančním ohodnocením lidí angažujících se v klubu, že nevíte jak je to se spoluprací Stadionu se sportovním holdingem Sparty a Lva Praha, že ani netušíte, kolik lidí tento sport ve městě zajímá je věc jiná...to, že nejste sportovní fanoušek je Vaše věc, ale než se rozhodnete něco kritizovat, alespoň se pokuste si zjistit fakta..

to Petr:....jsem hokejový fanda léta, do "průvan" arény jsem chodil už za časů Dukly Litoměřice, a mě, a nejen mě na rozdíl od Vás těší, že Stadion hraje druhou nejvyšší soutěž..ten rozdíl mezi první a druhou ligou si ještě moc dobře pamatuji, a jsem upřímně rád, že tu máme soutěž, jakou máme..ano, litoměřičtí junioři moc šancí nedostávají...to je pravda...ale nenapadlo Vás třeba, že na druhou nejvyšší soutěž je potřebná určitá kvalita?..přesto jste určitě zaznamenal, že pár juniorů se v týmu objevilo....a jak vím z vlastní zkušenosti, tak ona motivace, mít možnost se dostat do "áčka" a hrát první ligu je pro naše mládežnické týmy neocenitelná...zkuste si třeba zjistit, jak moc je pro Stadion spolupráce se sportovním holdingem Sparty a Lva Praha důležitá, já se třeba moc rád dívám na hráče z těchto klubů s naším znakem na prsou, naplněn hrdostí a určitě nejsem sám ;)

ad bezúročná půjčka.......a kdo už jiný z našich sportovních klubů by měl dostat tuto půjčku než právě Stadion?...ať se na to koukám jak se koukám, je hokej nejnavštěvovanější sport ve městě, a to hovoří samo za sebe ;)
tonx
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2013 15:35

Re: Otevřený dopis všem fanouškům litoměřického hokeje

Příspěvekod tonx » 23 říj 2013 00:25

Ondra píše:Sám si odpovězte na otázku, jakou tradici může mít hokej, který v podmínkách Litoměřic nemá dostatečné zázemí trenérů a troufnu si říci ani funkcionářů, kteří by byli schopni rozvinout hokej do podmínek, které zejména svou kvalitou budou odpovídat například Litvínovu nebo Kladnu.


...pane Ondro, respektuji Váš názor, ale rozhodně s ním nemohu souhlasit..těžko můžete myslet vážně srovnání hokejové tradice v našem městě s hokejovou tradicí Litvínova či Kladna, a to už jen šíří hokejové základny...ale přesto si Vám dovolím připomenout, že místní klub byl založen v roce 1949 pod názvem Radobýl Litoměřice, od roku 1957 byl účastník 2. hokejové ligy, v nejvyšší ligové soutěži působil klub pod hlavičkou Dukly Litoměřice v sezónách 1961/62 a 1963/64...což podle mě zase tak přehlédnutelná tradice není...

Ondra píše:Litoměřický hokej nevychovává koncové hráče, hráče pro úroveň soutěže na kterou dostává financování. Váš přístup k mládeži, která musí ukončit činnost v 19 letech, protože nemá kam pokračovat, vám nedává žádnou další vyšší perspektivu.


...opět nemohu souhlasit a připomenout Vám, dle Vaší rétoriky "koncové hráče", které pro český hokej vychoval právě náš klub....zmíním jen ty nejslavnější....Jakub Bartoň....Milan Hnilička.....Tomáš Svoboda....Michal Birner....Radek Kampf....Martin Škoula...Radek Hamr...Kamil Kreps....Milan Toman...David Hnát...Petr Přikryl....Daniel Tvrzník....Martin Tvrzník....pakliže Vám tyto jména něco říkají, tak určitě víte, že se dokonce někteří z jmenovaných vrátili do svého mateřského klubu........těžko potom věřit Vašemu názoru, ze v případě, že zde zůstane druhá nejvyšší hokejová soutěž, nemá naše juniorka nejenom motivaci, ale dokonce ani možnost kam dál pokračovat.....ano, možná Vás překvapí, že i zde je důležitá kvalita, nikoliv kvantita ;)
tonx
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 říj 2013 15:35

Další

Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron