Zákaz hazardu ve městě

dotazy na zastupitele a radní

Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 10 říj 2013 20:47

V úterý jsem podal podnět na radnici k přijetí vyhlášky zákazující hazard v našem městě. Aby věc muselo zastupitelstvo projednat, bylo třeba sehnat cca 120 podpisů od litoměřických občanů. Na podpisové archy se jich během několika dnů podepsalo 291 a další podpisy ještě chceme sehnat. Ne každý s tímto asi bude souhlasit, ale pevně věřím, že zastupitelé uznají, že negativní jevy gamblerství nejdou vyvážit příjmem do městské pokladny. Tisková zpráva k přečtení zde : http://litomerice.zeleni.cz/index.php/n ... hnat-herny
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod elixdragon » 10 říj 2013 21:17

Dobrý nápad pod to se podepíši také.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Tomas.Marny » 10 říj 2013 23:25

Taktéž bych se pod tuto iniciativu podepsal, kdyby ovšem nepřiskotačila těsně před volbami. Neříkám že není záslužná, je, nicméně proč asi před volbami? Tento problém je letitý...
Kdyby pan Panaš zmínil vzrůstající kriminalitu, vykrádání aut, chat, zahrad, bytů, sklepů, obrovský problém s parkováním na sídlištích, začachrovaný pozemek u sociálky a likvidaci jediného hlídaného parkoviště v dané lokalitě, ihned se podepisuji, ale vytáhnout herny...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 11 říj 2013 06:59

Máte pravdu, že problém to je letitý, ale není to tak dlouho, co ho lze díky legislativě řešit ze strany obcí. Že je před volbami, to je také pravda. Ale s těmito nikdo pořádně nepočítal a SZ se angažovala v jiných místních problémech i v čase nevolebním. Např. směna pozemku (parkoviště v ul. Seifertova za účelovou komunikaci u Intersparu, zrušení pobočky knihovny v Pokraticích atd.) Herny se začnou opravdu řešit až po volbách, resp. koncem roku nebo začátkem 2014. To bude mít zastupitelstvo povinnost to projednat a do té doby se budeme snažit aktivně vystupovat. A potom už bude před dalšími volbami- jedny na jaře a potom na podzim. A pokud se ptáte, proč jsme zvolili právě tento způsob pomocí podpisů občanů, tak je to z toho důvodu, že v minulosti jsme podávali orgánům obce podněty k řešení a tyto vůbec nebyly zařazeny na program jednání. Takto zařazeny být musí.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod worwan » 11 říj 2013 08:35

v životě jsem v herně nebyl,ani žádnou nevlastním ale toto bych nepodepsal. Zavání to sociálním inženýrstvím a tím že někdo ví lepe než já, co je pro mě dobré! co Vám zacne vadit potom? nezdravé fast foody s tučnými jídly a sladkou limoškou, vietnamské večerky nebo něco jiného? A nepište že je to nesrovnatelné,jde o princip.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LtmPavelka » 11 říj 2013 09:44

naprosto souhlasím s uživatelem worwan
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod elixdragon » 11 říj 2013 17:21

Bych řekl, že zavřením heren se zmenší kriminalita, kdo chodí do takových heren? Vietnamci, cikáni, fetny apod. Soudného člověka v herně nenajdete. Ten kdo chce hrát ať si vezme taxi a pádí do jiného města.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 16 říj 2013 17:44

pro me za me at pred volbami nebo po, takovahle iniciativa je vzdy ku prospěchu věci.
Pane Panaši, nechcete ještě předhodit dosluhujícím zastupitelům zákaz pouličního a podomního prodeje?
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod korfina » 16 říj 2013 18:10

Zlatá slova Winie, je to neskutečnej " vopruz", když se nedobouchá tak se dozvoní a pak se rozčílí, že nechci žádnýmu joudovi kdoví odkud ukazovat svoje vyúčtování jako vedlejší produkt je vzbuzený dítě :oops: a to nemluvím o procházce po náměstí ;)
korfina
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2011 14:41

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Desty » 16 říj 2013 19:49

Už se mi to taky stalo - narazila jsem na výhodný nákup parfémů a já je prostě nechtěla a takovej bezvakup jsem si nechala utéct :lol: Ale musím uznat, že paní byla fakt neskutečně vlezlá a odolná :roll:
Desty
 
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2010 10:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod jimi brown herrer » 16 říj 2013 22:46

A je problém prostě říct - děkuju, nechci? Kdo ten zákaz podomního prodeje bude kontrolovat? Stát úspešně zničí malý likérky, teď sou na řadě herny (a stejně to nefunguje - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/213267-provozovatele-heren-nalezli-zpusob-jak-obejit-zakaz/). Co bude příště už napsal worwan.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 17 říj 2013 16:08

pokud s nima mate sebemensi zkusenost tak to casto problem opravdu je. A obrana. Jednoducha - zavolat MP at si to s prodejcem vyridi.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 18 říj 2013 13:15

jimi brown herrer píše:A je problém prostě říct - děkuju, nechci? Kdo ten zákaz podomního prodeje bude kontrolovat? Stát úspešně zničí malý likérky, teď sou na řadě herny (a stejně to nefunguje - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/213267-provozovatele-heren-nalezli-zpusob-jak-obejit-zakaz/). Co bude příště už napsal worwan.


pro nemocne gamblery je to nepredstavitelny problem (herny). dusledkem je spirala lzi, zadluzovani, rozvraceni partnerskych vztahu (kdyz uz to praskne), zamestnani... socialka, dno.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod jimi brown herrer » 18 říj 2013 17:58

Ano, ale řešením není zákaz. Spíš výchovná a preventivní činnost. Máme alkoholiky - zakážeme alkohol? Máme drogově závislé - jak funguje prohibice vidíme v praxi. Zakážeme i internet, aby nemohli sázet/hrát po internetu?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 19 říj 2013 10:14

Já zákaz heren nevnímám ani tak jako represi proti gamblerům, ale prevenci proti těm, kteří by se jimi mohli stát. Nikdy bych si nedovolil tvrdit, že to je řešení samospasitelné, ale lepší něco než nic. Důležití je začít dělat něco a hned. Pokud si budeme pouze povídat o tom, že prevence je potřebná, tak zůstaneme na úrovní těchto debat a nic se nepohne. Já vidím jako pozitivní posun, že se o problému vůbec začalo mluvit.
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 31018.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 19 říj 2013 11:30

Vážení přátelé, já osobně tuto aktivitu vnímám jako pozitivní věc, ale v zásadě jsem proti. Zákazem se opravdu nic nevyřeší, gambleři se přesunou do jiného města, do nelegálních heren nebo na internet. Souhlasím s tím, že podle tohoto vzorce by se musely zavřít i např. restaurace, kde se nalévá alkohol – jako prevence proti alkoholismu nebo sázkové kanceláře a další podobné.
Petře, spíš by mě zajímalo, jestli vycházíte z nějaké statistiky, jak velký problém toto představuje u nás v Litoměřicích tzn. jaké procento „uživatelů“ automatů jsou ve skupině gamblerů nebo jaké procento trestných činů mají tito lidé na svědomí, protože pokud tato akce vychází jen z obecné roviny, že „automaty“ jsou špatné, pak jako argument pro omezování legálního podnikání je to dost slabé.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 19 říj 2013 18:58

Jardo, tvá odpověď je skutečně "politická" a nemůže naštvat odpůrce ani příznivce - "aktivitu vnímám jako pozitivní věc, ale v zásadě jsem proti". Ale spíše si cením odpovědi jednoznačné. Někdy se musí udělat rozhodnutí, které se nelíbí části občanů (voličů) a samozřejmě si nést za to plnou odpovědnost. Já neznám statistku gamblerství a jeho důsledků vztažených přímo na Litoměřice. Skutečně vycházíme z obecných poznatků. Ale na druhou stranu si nemyslím, že Litoměřice se nějak mohou odlišovat od zbytku republiky. Tudíž se mě vůbec nelíbí podnikání v oblasti hazardu, byť je legální. Pokud bych mohl, tak ho zruším a raději budu v našem městě vidět podnikání jiné. Ano, město přijde o příjem peněz z výherních hracích přístrojů. Ale raději je oželím a omezím rozpočet kdekoli jinde. Jestli je to argumentace slabá nebo silná, těžko říci. Ať argumenty posoudí každý zastupitel, který bude hlasovat zda ano či ne. Předesílám, že zdržení se hlasování je naprosto alibistické a je to naprosto identické, jako ne. Jinak zde je zajímavý článek z města, které své ne hazardu už řeklo : http://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31009.html
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 20 říj 2013 11:03

Petře, tu větu jsi špatně asi pochopil, v první části vás chválím, že se konečně o něco pozitivního snažíte a v té druhé na to říkám svůj názor, myslím dostatečně jasně. Celý ten problém je také trochu o vnímání „světa“. Já si představuji, minimální omezování ze strany státu a odpovědnost za svůj život přenášet na občana. Ten druhý názor však říká, občan není schopen tuto odpovědnost nést, tam my, stát, to za něj vyřešíme. Jen tě chci upozornit, že kvůli tomuto, kdy to samozřejmě bylo max. zneužité, jsme cinkali na náměstí.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod worwan » 20 říj 2013 16:29

p.Panaš: Tudíž se mě vůbec nelíbí podnikání v oblasti hazardu, byť je legální. Pokud bych mohl, tak ho zruším a raději budu v našem městě vidět podnikání jiné.
mno ted jste se odkopal naplno. Bůh nás ochranuj před tím: Pokud bych mohl... a doufám že nebudete moci nikdy! Ještě by jste měl vydat seznamy věcí které se Vám líbí (včetně správných myšlenek a názorů)
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vrotter » 24 říj 2013 15:49

Tak ať do heren namísto výherních automatů dají třeba simulátory rallye, motorek, letadel, lyže, snowboardy, střílečky, tančící automaty, karaoke mašiny, tak jak je to třeba v Japonsku, tak by to bylo daleko lepší. Gambleři by za své peníze měli rovnou požitek a vyšlo by je to na daleko méně peněz, no a hrát na takových automatech by mohli klidně i mladší 18ti let.
V. Rotter [SZ Litoměřice]
Uživatelský avatar
vrotter
 
Příspěvky: 16
Registrován: 28 úno 2013 12:07
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron