Soukromá zdravotní služba

Soukromá zdravotní služba

Příspěvekod elixdragon » 22 srp 2012 00:07

Ač jsem nechtěl a dlouho jsem o tomto příspěvku přemýšlel, nedá mi to ho nezveřejnit.

Práci záchranářů respektuji a vážím si jí a když za sebou vidím žlutou sanitku s majáky a sirénou, uhýbám co to jen jde.

Jenže v minulém týdnu, mě málem srazila sanitka nestátní zdravotní přepravy (bílý Volkswagen transporter nový typ) volací znak si přesně nepamatuji, ale byl ve znění WZ 111, nebo 110. Hovado, které ho řídilo se smálo na celou ulici Na Valech, jel minimálně přes 100km/h směrem od pošty dolů po Valech. V autě seděl řidič a vedle civilista. Nemyslím si, že převáželi těžce raněnou osobu, pro tyto případy je zde RZ. Viděl bych to na starší osobu, která jela do nemocnice na dialízu. Má někdo kompetenci zasáhnout proti těmto řidičům, kteří si mastí EGO, pomocí houkající a rychle jedoucí přepravky na biologický materiál? Nebo jsou nějakým způsobem zaznamenávány jízdy pod výstražným modrým světlem?

Děkuji za info
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Soukromá zdravotní služba

Příspěvekod Lukino » 22 srp 2012 07:46

Užití majáků u takových vozidel může kontrolovat PČR - zda byly užity oprávněně či nikoliv. Tuším, že musí i nahlásit na dispečink, že z bodu A do bodu B pojedou na majáky.

Vy jako řidič/chodec s tím nejspíš nic neuděláte. Nechci bejt hnusnej, ale DRNR ty majáky prostě zneužívá, co si budeme povídat. Lidi jsou pak naštvaný i na ZZS, která nemá s DRNR nic společného.
Lukino
 
Příspěvky: 220
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Soukromá zdravotní služba

Příspěvekod Milada » 22 srp 2012 08:38

Jednou se mi stalo, že mě na pražské magistrále v koloně předjížděla litoměřická soukromá zdravotní služba se zapnutými majáčky a houkačkou. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale asi se někomu nechtělo čekat v koloně...Těžko se něco dokazuje...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Soukromá zdravotní služba

Příspěvekod Lukino » 27 srp 2012 10:04

Tak jsem trošku pátral, samotného mě to zajímalo. Je to přímo od řidiče DRNR

V zákoně to je přesně definované. Může je zapnout pouze při akutním ohrožení života lidí v autě, při převážení krve, určitých druhů materiálu. Jestli tam jsou ještě další důvody, netuším. Musí žádat o povolení, nebo mu to může disp. přikázat.
Policie může řidiče klidně zastavit a zkontrolovat ho, ale dělá se to tak, že za ním jedou až do cíle, aby ho nezdržovali, kdyby na ně jel oprávněně a děje se tak.

To s tím, jestli to občan může nahlásit, fakt nevím, ale proč ne, policii může zavolat kdokoliv a kdykoliv.
Lukino
 
Příspěvky: 220
Registrován: 23 kvě 2010 11:21


Zpět na Bezpečnost ve městě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků