spalovna Čížkovice

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod babča » 05 lis 2011 14:59

Až 8. října se v novinách objevilo, jak asi hlasovali naši krajští zastupitelé. Ale ne všichni dali odpověď. Každopádně některé odpovědi stojí za to. To je ale materiál na tom krajském zastupitelstvu.
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 11008.html
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod patriot » 07 lis 2011 08:09

Dobrý den, demonstrace proti navážení a spalování kalů je ohlášena na sobotu 12.11.2011 v 10 hodin ,Mírové náměstí v Litoměřicích.
Přijďte,nestačí sedět u PC a nadávat!
patriot
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 lis 2011 15:04

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 07 lis 2011 14:57

Cementárna dále deklarovala, že na konci listopadu bude provedena veřejná speciální spalovací zkouška, kterou provede akreditovaná laboratoř. „Tu si vybere kraj,” doplnil Mareš. „Výsledky zveřejníme.”

Pane nenechte se vysmát, myslíc, že oblbne své spoluobčany výkřikem do tmy, která bude výbornou příležitostí několikanásobného přetížení spalovacích prostor!!!!
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 07 lis 2011 14:59

patriot píše:Dobrý den, demonstrace proti navážení a spalování kalů je ohlášena na sobotu 12.11.2011 v 10 hodin ,Mírové náměstí v Litoměřicích.
Přijďte,nestačí sedět u PC a nadávat!


Pokud čas dovolí jsem tam jako na koni :twisted:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr Panaš » 08 lis 2011 14:12

Dalším místem, kde lze podepsat petici, je Středisko ekologické výchovy SEVER (Masarykova 35, naproti finančnímu úřadu).
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr Panaš » 09 lis 2011 21:52

PROSBA PRO TY, CO SE CHYSTAJÍ NA SOBOTNÍ DEMONSTACI, NEBO CO PARKUJÍ V SOBOTU DOPOLEDNE NA NÁMĚSTÍ. POKUD JE TO JENOM TROCHU MOŽNÉ, NENECHÁVEJTE SVÁ VOZIDLA OD 09.30 DO CCA 10.45 HOD. NA NÁMĚSTÍ PO DOBU DEMONSTRACE PROTI SPALOVÁNÍ KALŮ V ČÍŽKOVICKÉ CEMENTÁRNĚ. PŘEDEM VELMI DĚKUJI A DOUFÁM, ŽE VÁM TATO ŽÁDOST NEBUDE PŮSOBIT OBTÍŽE. POKUD JE TO NEZBYTNĚ NUTNÉ, NEDÁ SE SAMOZŘEJMĚ NIC DĚLAT, ALE BUDE LEPŠÍ MÍT VOLNÉ PROSTRANSTVÍ PRO SHROMÁŽDĚNÍ.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr Panaš » 11 lis 2011 07:12

Odkaz na webové stránky, týkající se této problematiky : http://www.protikalum.cz/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 12 lis 2011 22:04

Trochu jsem překvapen,že zde není žádná diskuse po dnešní demonstraci. Nejsem rozhodně v této oblasti odborník, mohu pouze z laického hlediska zodnotit příspěvky vystupujících. Argumenty zástupce kraje p.Fišery mi trochu připomínají argumenty jiných zástupců kraje v kauze "Bulasová".
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr » 13 lis 2011 09:48

Byl jsem příjemně překvapem velkou účastní a zájmem lidí. Od Listopadu je to snad první demonstrace, kterou vřele podporuji (vedle gymnázia)! Ta arogance Arno Fišery zamořila celé náměstí. I když mluvil o kalech jako svinstvu a ne palivu, osočoval všechny z pakování se miliony, včetně čížkovického úřadu, neschopnosti litoměřických úředníků a radních, jen krajský úřad se zachoval čestně a v rámci zákona dělal co mohl... Vzápětí v emotivním projevu vystoupil bývalý místostarosta Čížkovic (pokud jsem dobře slyšel), že Čížkovice nedostaly dosud ani korunu... Je zvláštní, jak přezíravě vystupuje vůči veřejnosti "elita" kraje v podání Fišery, Jakubce Koudy a dalších.
Dnes ráno se ve městě nedá dýchat! Jak to bude vypadat v budoucnu? Dnes nás zvou na kontrolu měření v Čížkovicích při spalování. Jak zbytečné - laik tomu stejně nerozumí a žádná čísla si ohlídat nemůže... Vše bude v normě! Za několik let nové, citlivější přístroje zjistí, že některé mikročástice toho svinstva, které nejsou dnes měřitelné, nenávratně poškodily zdraví celým generacím v našem regionu! Proto za jedinou obranu považuji naprostou blokádu spalování a ukládání kalů! Bohužel, za velké peníze, hlavně v době hospodářské krize, se dají ohýbat i pevnější hřbety... Tak nějak tady postrádám Patrika a jeho Děti Země. Vždyť i ty broučci a rostlinky dostanou na frak...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod elixdragon » 13 lis 2011 10:50

Kontrola měření proběhne hladce, protože budou spalovat něco úplně jiného, až se o tom pomalu přestane mluvit, tak uvidíte posílení nočních směn a jak to tam budou futrovat.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Heduš » 13 lis 2011 11:43

Účast na demonstraci rozhodně smysl měla! Je bohužel dost lidí, kteří se o ní nedozvěděli a věřím, že by i rádi přišli a že se jistě přidají příště. Organizátorům děkuji!!!
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46


Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Tomas.Marny » 14 lis 2011 22:14

Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 15 lis 2011 12:06

Moc celé kauze nerozumím. Je dobře, že se něco děje. Spalování se mi nelíbí. Jsem zvědav na výsledky testů. Zatím totiž všechny testy které jsem viděl měly hodnoty cca 1000x nižší než spalování hnědého uhlí v kamnech. Takže i v absolutních objemech to znamená, že individuální vytápění v okolních rodiných domech, toho svinstva vypustí daleko více. Oboje je špatně a je potřeba se zaměřit na oboje, přijde mi, že cementárna je zbytečně démonizovaná a pan Gryndler ze životního prostředí by se měl zaměřit i na ty rodinné domky a ne jak sám na demonstraci slíbil jen cementárně (proč se jí nevěnoval doposud je mi záhadou)

Nicméně zatím mi to přijde jako velké politikaření a přihřívání si polívčičky. Pan Pisklák (kamarád starosty) označil akci přímo na demonstraci za nezávislou a politickou. Jak může být nezávislá a zároveň politická? Zároveň si s křížkem po funuse (jak se stává tradicí) přihřál polívčičku nic neříkajícíma věcma pan starosta. Nejvtipnější za všeho byl nápis STOP JEDŮM na korbě staré Avie. Kdo jednou jel za Avií, tak ví o čem mluvím. Účast malých dětí s nápisy a transparenty na demonstraci mi přišla poněkud smutná a dehonestující. Situaci nejsou adekvátně schopni posoudit a dát si do širších souvislostí ani dospělí, natož děti, které byly jen sprostě zneužity dospělými. Schválně jestli si je rodiče postaví demonstrovat před svůj dům, až zase hodí pet flašku do kamen :-(

Jsem také naštvaný, že se to tu má spalovat, ale rozhodně tu jsou horší věci, které škodí lidem více - nedostavěná D8 nebo Preol třeba. Co mě štve asi úplně nejvíc na celé věci, je to, že je za tím zase nějaká levárna a korupce, a pokud to dobře chápu, tak i ignorance našich zastupitelů, kteří ani netuší co podepisují a nebo jim to je jedno. Stejně tak si myslím, že naši radní a lidé na radnici by měli sledovat co kraj vytvořil a povolil a ne že pak budou překvapení, že jim to nikdo neřekl :-(

No jsem zvědav jak se to dál bude vyvíjet.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 15 lis 2011 14:14

Kolikrát musím uznat, že mnohé děti si dovedou dát věci do souvislostí daleko lépe než někteří, většinou korupcí zatížení dospělí. Navíc to ovzduší, co jim naše generace dnes vykur.. budou dýchat o něco déle. tedy jestli je dřív neotrávíme! I některé "děti" dovedou myslet, což se nedá tvrdit o jiných dospělých!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Heduš » 15 lis 2011 17:33

Dovoluji si jen podotknout, že několikrát zaznělo...demonstrace nezávislá a APOLITICKÁ...ne nezávislá a politická.
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod rajnoha » 15 lis 2011 17:38

Lukáši, těmi dětmi byly myšleny skutečně malé děti - viz třeba fotogalerie u článku v litoměřickém deníku, tedy věk třeba sedm let. Ne skoro dvacetiletí klackové, tak to nevztahujte na sebe :-)

Heduš, ano, to by bylo lepší, ovšem vystoupení pana starosty moc apolitické nebylo. V novinách psali že říkal politická. Článek zde. http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 11111.html
Ovšem je možné, že skutečně bylo řečeno apolitická, a místní novinář z deníku je prostě ignorant, což u těchto novin je spíše pravidlem než výjimkou.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod natasam » 15 lis 2011 18:54

http://zpravy.idnes.cz/delate-z-nas-zum ... zpravy_stk
Nemůžeme se odsud všichni odstěhovat - ALE MUZEME, KDO CHCE, UDELA TO.
natasam
 
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011 02:38

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Llukas007 » 15 lis 2011 20:03

I naprosto malým, třeba 2letým dětem je třeba vštěpovat, že krást a lhát se nemá! A právě proto není nic na tom, když tyto děti protestují společně se svými rodiči proti bezpráví páchaném soudruhy z kraje v čele s hejtmankou Vaňhovou, náměstkem Fišerou a jim podobným! Každé malé dítě musí vědět, že lžou a ničí vše na co pohlédnou, od gymnázií po zdravý vzduch. Rozum nám ale nezničí! Oni jsou budoucností našeho národa a né paraziti z kraje, kteří doufám v příštích generacích díky těmto dětem vyhynou!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: spalovna Čížkovice

Příspěvekod Petr Panaš » 15 lis 2011 21:46

Pár postřehů k příspěvku Rajnohy. Pavel Gryndler (vedoucí odboru životního prostředí) se spalovně v Čížkovicích doposud nevěnoval, neboť k tomu neměl žádné oprávnění. Po rozpadu okresů spadají Čížkovice pod územní působnost Lovosic, jako obce s rozšířenou působností. Čížkovická cementárna spadá pod odbor životního prostředí MěÚ Lovosice a litoměřický úřad nemá naprosto žádné kompetence vůči tomuto podniku. Současné angažmá vůči čížkovické cementárně je pouze na základě jeho osobní domluvy s vedením této firmy. A je to právě Pavel Gryndler, který se dlouhá leta snaží v Litoměřicích maximálně snížit lokální topení, které znečišťuje ovzduší. V našem městě a okolí proběhla plynofikace a např. příspěvek na solární panely k ohřevu vody jsou vázány na podmínku ekologického topení. I geotermální vrt má snížit znečištování ovzduší (jednak omezením výtopny a dále motivací připojení domácností na levný a dlouhodobě cenově stabilní zdroj tepelné energie). Proto chápu jeho angažovanost v předmětné kauze, byť je nad rámec jeho pracovních povinností. Navíc si myslím, že dnes to už není jenom o spalování v cementárně, ale obecně požadavek občanů na životní prostředí, které nebude mít dopad na jejich zdraví (v době současných inverzí obzvlášť aktuální). A že se lidé opět naučili veřejně vyjadřovat svůj názor a prosazovat své požadavky, to je přeci perfektní. O tom je demokracie. A pokud drží komunální politici (napříč politickým spektrem) basu s občany, tak to je přeci také dobře. Já zatím nemám pocit, že by si někdo přihříval polívčičku (ale to je subjektivní, každý to může vidět jinak). Jestli jsou jiné velké problémy, které by se měly řešit ? Ano jsou. Ovšem je dobře, pokud se začně řešit vůbec něco a zrovna aktuální věc. Navíc závažnost je opět individuální (pro občana z Velemína je to nedostavěná dálnice, z Čížkovic vypouštění spalin z cementárny). Že zastupitelům uteklo usnesení rady Ústeckého kraje týkající se integrovaného povolení směrem ke kalům. Ruku na srdce, kdo z litoměřických občanů čte usnesení rady a zastupitestva a sleduje, jestli tam není něco kontroverzního. A kdo chodí osobně na jednání zastupitelstva. Spíš vidím chybu, že o tom Kraj od prvopočátku nevedl plonohodnoutnou diskuzi a nedal záležitost na vědomí.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Životní prostředí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron