Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Václav Červín » 28 srp 2010 12:29

V Litoměřicích vzniklo od nového školního roku 51 nových míst v MŠ. Po loňském navýšení cca o 70 míst tak jde opět o reakci města na zvýšený zájem o MŠ. Nová místa tentokrát vznikla přestavbou jedné části budovy v MŠ v ulici Stránského, dále pak rekonstrukcemi v MŠ v Nerudově, Masarykově a Ladově ulici. Většina nákladů na vznik nových míst šla z městské kasy, ale příspěvková organizace MŠ se podílela také, zejména drobnými úpravami na dalších školkách. Žádosti o umístění dětí do MŠ, které nebyly dosud vyřešeny, přijdou na řadu tedy se začátkem školního roku.
Václav Červín
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2010 09:28

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Konik.HOP » 01 zář 2010 08:24

HURAAA..ze tento problem s vysokym poctem deti silnych rocniku nastane, vedel odbor evidence obyvatel tri roky dopredu...informovanost uvnitr uradu musi byt uzasna... :D...asi to delaji ty hroooozne dlouhe chodby...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod babyclub zlatuska » 08 zář 2010 21:26

Dobrý den,
převzali jsme v Litoměřicích prostory u ZŠ v ulici U stadionu 4, kde máme v úmyslu nabídnou dětem a maminkám na mateřské dovolené možnost dětské herničky, různých zájmových aktivit a je zde také možnost HLÍDÁNÍ dětí. Do budoucna se již zajímáme i o možnost fungování jako Mateřská školka.

http://babyclubzlatuska.webnode.cz/
babyclub zlatuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:19

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Lenka » 09 zář 2010 14:44

Máte to tam dle fotografií moc pěkné. Určitě Vás doporučím. ;)
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Ropovod » 09 zář 2010 15:38

Dobrý počin, hezké prostředí. Máte nějaké fotky, jak to tam vypadalo dříve ?
Ještě k ceně, těch 80,-/h je tam zapomenutých ? Nebo tomu nerozumím ...
50,-/h je rozumná částka, 40,-/h by bylo super a určitě bychom se stali častějšími klienty.
Díky
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod babyclub zlatuska » 09 zář 2010 18:19

těch 80 kč/h jsme snížili na 50 kč/h aby to pro maminky bylo zajímavější a přijatelné.

Bohužel se zatím nedaří, aby se někdo přišel alespoň podívat, což je velká škoda a rádi uvítáme nápad jak to maminkám v Litoměřicích dát vědět.
Dřívější fotky bohužel už nemám, ale bylo potřeba to dát dost do kupy, především co se týká čistoty prostředí a prostředí jako takového, které bylo dost studené.

Rádi uvidíme co nejvíce maminek a příští úterý bude výtvarné dopoledne pro dětičky.
babyclub zlatuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:19

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Ropovod » 09 zář 2010 22:02

Tak třeba zkuste množstevní slevu:
1h - 40,-kč
2h - 70,-kč
3h - 95,-kč

nebo předplacenky 100h - 2500,-kč

a zkuste to výtvarné dopoledne nabídnout zdarma,
maminky si to očíhnou, každé dáte 10 letáčků ať je rozdá.
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Eva Trnková » 10 zář 2010 06:24

Zkuste obejít školky a dát si nějaké plakátky do školek, ovšem pokud Vám je tam dovolí umístit. :) Zaměřte se na cílovou skupinu maminek dětí, které ještě nechodí do školky, ale ty starší už ve školce jsou. Třeba budete mít úspěch a pomalu se to rozjede. Moc si od toho neslibujte, ale za zkoušku to stojí. Moje zkušenost: Vloni jsem takhle po školkách nabízela odpolední cvičení pro dětičky ve věku 5-6 let, dokonce i zadarmo a podařilo se mi jich sehnat pouze 9. Držím Vám palce. :)
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Vladislav Liška » 10 zář 2010 07:00

Ja myslim, ze ve skolkach to dovoli, protoze treba v te nasi jsou na nastenkach i jine komercnejsi aktivity, napriklad inzeraty pojistovacich agentu, nabidku na prodej nejakych piticek a podobne.

Osobne bych zkusil dat letacky k detskym lekarum, do prodejen s detskym zbozim, treba vymenou za umisteni jejich letacku ve vasem zarizeni, pripadne na nastenku do supermarketu. Kdyz jsme meli predskolkove deti, tak jedine co tehd fungovalo bylo Klubicko, a holky tam chodily desne rady, a kdyby to bylo castejsi plus jine aktivity, urcite bychom byvali chodili.

Ze neni o cviceni zajem me dost prekvapuje, loni jsme nemeli temer sanci se do zadneho cviceni prihlasit, vsude meli plno. Je pravda, ze s mladsimi detmi.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Eva Trnková » 10 zář 2010 08:06

S věkovou hranicí jsem nakonec šla ještě níž a chodily i děti ještě "nepětileté". Moc se mi to líbilo a dětem myslím taky. :oops:
Ještě je možné zaslat příspěvek p. Dostálovi, aby ho uveřejnil v internetových novinách "Litoměřicko24"
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod babyclub zlatuska » 10 zář 2010 18:29

Děkujeme za nápady a jsme za ně rádi.
Letáky už se po LTM roznášeli, vylepovali v obchodech, jen ty školky a lékaři zatím ne.
Přijde mi to divné, když okolo koutku projde spousta maminek s malými dětmi, venku je Áčko, veliký nápis na oknech ale ani jedna neveme za kliku, aby se podívala co tam vůbec je.

Když jsme si to vzali, tak tam byla hrozná špína a opravdu se z toho muselo udělat hezké, čisté a voňavé prostředí, jen jsme si to představovali trochu jinak....že se někdo alespoň koukne dovnitř, aby zjistil, že to tam je fajn.

Vše by jsme chtěli přizpůsobit maminkám, ale to jde těžko, když nepřijdou a neřeknou co jim chybí, co by si přáli atd.

Jste hodný že přidáváte nápady a děkujeme.
babyclub zlatuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:19

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Milada » 12 zář 2010 08:07

Před Vámi tam bylo také nějaké dětské "centrum"?
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod babyclub zlatuska » 12 zář 2010 10:40

Byla tam nějaká miniškolka pohádka, ale co mám informace tak nefungovala, tj. rok zpátky.
Bylo by super kdyby se vám povedlo zajít se podívat a vzít ještě někoho sebou kdo má malé děti, aby manželka nepřestala úplně věřit, že to může fungovat.
Zajděte se zítra v pondělí podívat a v úterý na to výtvarné dopoledne. Udělá jí velkou radost dkyž někdo bude mít zájem a můžete se pobavit o nějakých možnostech které by Litoměřické maminky uvítali.
babyclub zlatuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 zář 2010 21:19

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Milada » 12 zář 2010 15:53

To je to nejmenší zajít se podívat a udělat radost :) . Mám malé dítě, tak zajdem :) . Ta předešlá "školička" moc nefungovala a tak mám přirozenou nedůvěru...
Taky podnikám a bylo by fajn, kdyby se někdo zašel "podívat", nechal mi vydělat a udělal mi tak radost :lol:
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Bětka » 15 říj 2010 20:26

Zdravím, jak to dopadlo se Zlatuškou, funguje?
Určitě zkuste umístit letáčky v bazénu, tam chodí spousta maminek s předškolkovými dětmi. A do Klubíčka taky.
Ještě mě napadlo... Waldorfská iniciativa Litoměřice hledá prostory pro založení školky. Víte o nich?
Bětka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2010 20:17

Re: Zvýšení kapacity mateřských škol v LT

Příspěvekod Finance » 26 říj 2010 14:48

Dobrý den, chci se jen zeptat. Jakou máte kapacitu dětí na hodinu? Proč od září chcete přenechat Babyclub, když chystáte pro děti spousty kroužků?
Finance
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2010 13:50


Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron