LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod anonymys » 24 říj 2011 21:52

Zdravím,

rád bych znal názory ostatních (i znalých) lidí, proto zde píšu a doufám v pomoc. Kluk nám končí základku a jeho vývoj by jsme my (i on sám) dále chtěli rozvíjet v oblasti výpočetní techniky. Pro další budoucí rozvoj připadají dvě možnosti:

1. LTM Gympl
2. Odborná škola se zaměřením na IT, síťařinu a programování


plno názorů je takových, že Gympl je v tomto naprostá zbytečnost a ztráta času, ale ozvali se i protipóly.
Jen bych chtěl podotknout, že klučina má i v dévátý třídě tzv. "samý", počítačům se věnuje a je přesvědčen, že jsoou jeho život.


Jaký máte názor vy?

Díky moc za názory, rady a pomoc... :-)
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod Kaktus » 25 říj 2011 06:08

Zdravím, pokud je opravdu synátor tak dobrý, že má samé, vůbec neváhejte a ať jde na gympl. Otázka jestli ten v Litoměřicích nebo raději jinde. Když půjde na odbornou školu bude tzv. jednoruký, na gymplu bude jeho poznání přece jenom širší a bude lépe připraven na VŠ. Píšete, že počítače jsou jeho život, tak se jim bude stejně věnovat at bude kdekoliv. Na gymplu je přeci jenom rozsah studia rozšířenější a tím i rozsáhlejší možnosti poznání využití PC techniky, že to není jenom hardware nebo software, ale že jeho použití je mnohem různorodější.
Přeji hodně zdaru při rozhodování a vlastně krásných starostech kam se synem. V současné době bych řekl, že je to světlá vyjímka.
Kaktus
 
Příspěvky: 85
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod dotik » 25 říj 2011 06:34

Já jsem rozhodně pro odbornost a jazyky. Dobrý "ajťák" s výbornou znalostí jazyků se v pracovním procesu uplatní hned po střední škole. Případně může odejít studovat do ciziny. U nás ho stejně nic dobrého nečeká. Gymnázium je dneska prakticky nepoužitelná škola - vytváří mnoho maturantů, kteří jsou sice velmi chytří, ale nic neumí. Budoucnost není ve všeobecném rozhledu. Pokud je mladej opravdu inteligentní - mít "samé" není měřítko - tak gymnázium v podstatě nepotřebuje. Projde gymplem jako nůž máslem a zjistí, že o sítích se mnohem více dozvěděl ze samostudia. Na vysoké škole už ho nic nového nenaučí.

Gymplem jsem prošel, přesně tímto zaměřením - programování / počítače - a nejdůležitější (bez špetky ironie), co jsem se naučil, bylo, že člověk může být blbej, ale musí si umět poradit - v programování - nemusíš znát všechny příkazy, ale musíš vědět, kde je najít.

Takže jako rodič bych určitě hledal odbornou školu. Když ale vezmu moje kritéria při rozhodování v osmé třídě - nechtěl jsem dojíždět a být na intru :), tak vám držím palce spíš s tím, abyste citlivně reagoval na požadavky mladýho a nenutil ho do něčeho, co nechce. A podpořil ho v tom, co chce dělat...
dotik
 

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 říj 2011 07:18

Z vlastní zkušenosti bych byl spíše pro gympl. Studoval jsem elektro průmku, byť dávno, a chtěl jsem právě IT. Bohužel, ta škola jede v nějakých kolejích a nové věci se do ní dostávají velmi velmi pomalu a s velkým zpožděním. Takže škola ho naučí základy, které už většinou stejně určitě má, pokud se o to zajímá, plus spousty zastaralých věcí, které nejspíš už nikdy nepoužije, protože zrovna tento obor se skutečně vyvíjí dost překotně. A co mohu posoudit, tak spolužáci na gymplech měli lepší partu než lidi na průmkách. Jo a taky narozdíl od nás měli holky ve třídách :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 966
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod Petr » 25 říj 2011 07:51

Rád bych klukovi doporučil Střední školu elektrotechniky a spojů v Ústí nad Labem, např. obor Informační technologie. Teď tam maturuje známý a náplň vzdělání ho uspokojuje. Nedávno vyhrál celostátní soutěž mladých ve výrobě webových stránek... Hodně štěstí při výběru!
Petr
 
Příspěvky: 461
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod anonymys » 25 říj 2011 07:52

v tuto chvíli děkuji moc za Vaše názory a rychlé odezvy, zatím je to 2:2 (Gympl:SOŠ) :)


těším se na další reakce...
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod Milan » 25 říj 2011 10:06

Dobrý den,
pokud jsou skutečně počítače jeho svět, jednoznačně školu, co doporučoval Petr. Kluka budete mít relativně pod kontrolou (Ústí je kousek) a škola vypadá zajímavě i podle jejich webové prezentace. Rozhodně bych se nebál toho, že bude "jednoruký" jak zde také zaznělo. A pokud bude mít chuť studovat VŠ, rozhodně mu tento typ školy dá dostatečnou přípravu. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy mám za sebou střední průmyslovou školu strojní, vysokou školu elektrotechnického směru a následně i ekonomickou vysokou. Že jsem nebyl absolvent gymnázia mi vůbec nevadilo. Vždy záleží na konkrétní osobě - zkrátka pařez v lese počítat nenaučí sebelepší učitel :-).
Tedy "hlasuji" pro střední odbornou školu.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod anonymys » 25 říj 2011 13:25

dostal jsem velice kladné recenze na SOŠ ve Štětí přímo od člověka, který tu školu vystudoval, takže jeho kroky budeme směřovat tam.

Jsem rád, že můj dotaz má tolik, pro mě cenných" odpovědí.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: LTM Gympl vs. odborná škola - dotaz

Příspěvekod dejavu » 26 říj 2011 10:26

Souhlas s Milanem.
dejavu
 


Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron