Gymnázium Josefa Jungmanna

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 26 srp 2011 13:59

Vymývání mozků se nekoná. Tohle jsem dnes poslala do novin:
Po přečtení některých vyjádření radního Jakubce z posledních dní, nemohu mlčet k demagogii, kterou předvádí. Nechápu, jak člověk s tímto stylem myšlení a jednání může ještě v dnešní době zastávat nějakou funkci a rozhodovat o osudech jiných lidí.
Ačkoliv jsme se od něho dočkali mnoha nepravd a podrazů (pracovní skupina došla k nějakému závěru a on prezentoval na Radě kraje pravý opak – proč ta komise dva měsíce zbytečně šaškovala?) jeho výrok „pořád nechápu důvod tohoto konfliktu“ je skutečně pravdivý. Nechápe vůbec nic. Nechápe, co je důvodem, proč nechceme paní Bulasovou na GJJ v Litoměřicích, proč 1200 lidí podepsalo petici za její odvolání, proč se bouří žáci, jejich zákonní zástupci i kantoři, proč celé zastupitelstvo města volá opakovaně po personální změně, proč obětujeme čas a energii a pořádáme „výlety“ do Ústí, demonstrujeme a sepisujeme petice… Věřte, že to opravdu neděláme pro zábavu! Důvodem, proč toto všechno už rok děláme, je právě to, že“ škola je od toho, aby se v ní studenti učili, učitelé (aprobovaní, kvalifikovaní a osvědčení svými výsledky a roky praxe) vyučovali a management řídil“. Opět věta, kterou můžeme všichni podepsat. My všichni protestujeme právě proto, že TOTO CHCEME A ŽE PŘESNĚ TOTO PANÍ BULASOVÁ NENÍ SCHOPNÁ NAŠIM DĚTEM ZAJISTIT.
Nejlepší kantoři jsou vyhazováni a šikanováni, vyučují místo nich individua, u kterých i malé děti poznají, že nic neumí, kantorům je vyhrožováno výpověďmi, nemají klid na práci, ve škole je neustálý chaos, učitelé se během školního roku několikrát přesunují do jiných tříd, rozvrh se mění ze dne na den. Je normální, že si ředitel neumí spočítat, kolik potřebuje učitelů na počet hodin a musí si na to nechat dělat audit za statisíce korun? Je normální zamykat učitele na několik hodin v kabinetu s cílem donutit ho, aby podepsal vstup do odborů? Je normální vyhodit ze školy kantora, který má 27 let praxe a vynikající výsledky (údajně pro nadbytečnost) a pak na jeho místo shánět kdekoho? Myslela jsem, že toto se mohlo dít jen za minulého režimu, že dnes se člověk, který dělá svou práci dobře, odborník a osvědčený „kmenový“ učitel o místo bát nemusí! Zvlášť jsou-li na škole důchodci a nekvalifikované síly.
Výrok, že“každý ředitel má právo si svůj tým vybrat“, by snad platil, kdyby paní Bulasová zakládala novou školu. Ale tady přišla do nějakého týmu ona a ten tým vždy dobře pracoval. Přišla do fungující školy ( a já to mohu potvrdit, neboť mi tam už vystudovaly tři děti) a tu naprosto rozvrátila. Samozřejmě, že „rok po jejím nástupu byl klid“ – to je snad normální, že se čeká, jak se nový ředitel osvědčí, že má nějakou „dobu hájení“, než se rozkouká. Nebo jsme měli křičet hned od prvního dne, co tam přišla? To by na kraji řekli, že jsme jí nedali šanci ukázat, co umí… Teď už to dostatečně ukázala. Ano „škola se modernizuje“ – to se to modernizuje za cizí peníze! ( jen z nadačního fondu zmizelo čtvrt milionu, který nám nikdo nevyúčtoval!), ale dýchat se v té škole nedá. Děti nám chodí domů s pláčem, koho jim zase ředitelka vzala, koho zase vyhodila, co zase nebylo a odpadlo. V noci vstávají a chodí se dívat na internet, jestli se jim nezměnil rozvrh. To je normální?
Mohla bych Vám tu napsat „román“ o všem, co se na škole děje a co pan Jakubec nechce vidět. Jedno vím jistě: dokud bude Bulasová na GJJ, klid nenastane, protože ani nastat nemůže. Hlavní příčinou všeho toho zla, je totiž ONA. Jestliže tedy chce kraj ve škole klid a pořádek, musí začít od ní. Všichni ostatní zúčastnění pak již jsou schopni se spolu domluvit a obnovit normální chod školy.
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod natasam » 28 srp 2011 06:47

Mohla bych Vám tu napsat „román“ o všem, co se děje a co se nechce vidět - případ v Ltm nesveprávni romky.
natasam
 
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011 02:38

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 28 srp 2011 08:14

S paní Landovou lze souhlasit až na jediné. Hlavní příčinou není ONA, ale krajští radní, kteří ji na tu funkci dosadili, nehledě na výsledek výběrového řízení, z politických (chcete-li zištných) důvodů. Protože politika není u nás o službě občanům, ale úzké skupince přátel s heslem něco za něco.... ONA je asi pouze prostředníkem k dosažení určitého cíle, který je mně neznámy ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Martin Zahalka » 29 srp 2011 12:43

"Litoměřičtí radní považují další setrvání PaedDr. Evy Bulasové ve funkci ředitelky Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích za kontraproduktivní a takřka likvidační krok pro tuto školu. Tímto stanoviskem dnes reagovali na včerejší rozhodnutí Rady Ústeckého kraje, tedy zřizovatele školy"...
Kontraproduktivní a takřka likvidační bylo a je jmenování Paclíka a Kovářové šéfami centrálky..... Konečně Vám pánové na radnici někdo ukázal, že i nad vás je .... že má někdo tu odvahu Vám odporovat... Pletete se do věcí do kterých vám absolutně nic není, nemáte zákonnou moc vyjadřovat se k jmenování ředitele školy,jejímž zřizovatelem nejste, nemáte odpovědnost za prrovoz školy a jen tlacháte nesmysly. Máte morální moc a tak jednejte sami za sebe. Nemůžete rozhodovat o všem co se v Litoměřicích děje, tak je to nastaveno zákony, tak se jimi prosím vás řiďte. Sami jste vybrali do funkce ředitele příspěvkovky nejdříve člověka bez výběrového řízení a pak ve zmanipulovaném výběrku... Tak nechte ředitelku Bulasovou (a to se ji nezastávám, ale možná začnu ...) napokoji !!!
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 29 srp 2011 13:11

Vážený Paclíkomile, prosím založte si vlastní téma a nezaplevelujte téma o jedné neschopné paní ničící všem okolo životy. Děkuji.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 29 srp 2011 17:41

Dnes ráno prý Bulasová seřvala kantory, že spolu v pátek mluvili! To si tedy dovolili hodně! Prý jim to nebude trpět. Asi budou muset ve škole chodit s přelepenými ústy a mluvit spolu až venku.(To je ten její proslulý smysl pro komunikaci). Všechny tyhle "perličky" tak strašně připomínají minulou dobu, že mi z toho jde mráz po zádech. Paní Bulasová, nejsme v Moskvě a píše se rok 2011! Nevšimla jste si? Před chvílí bylo opět (pokolikáté už?) na čt 1 v "Regionech":"Studenti litoměřického gymnázia se bouří...." Není divu. Oni tu minulou totalitní dobu už nezažili, oni nechápou a nerozumí tomu, co děláte... My naopak rozumíme, pamatujeme si to, my jsme to zažili. A proto se bouříme také.
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod winie » 29 srp 2011 19:00

tak kdopak vazeni uzivatele fora jde podporit studentsky protest? zaslouzi si to ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Saxana69 » 30 srp 2011 02:16

Po delší době jsem si pročetla tuto rubriku a v podstatě jsem se nedozvěděla nic nového.Jen mne docela upoutaly příspěvky paní Landové,která se v nekonečně dlouhých příspěvcích stále zamýšlí nad tím jak může někdo dětem takhle ubližovat a nechápe proč někdo gymnaziu nepomůže.Vážená paní Landová tu odpověd máte přímo vedle sebe.Když byl starostou váš manžel skrývající se jako správný Lidovec za slogan Klidná síla tak si snad jediny litoměřičan nepamatuje že by někdy něco vyřešil.Při každem zastupitelstvu byl jak spraskanej pes a po takovýchto "božích bojovnících" chcete aby se postavili grazlum,tvrdě jdoucím po prachách ze státní kasy? Nebo snad to chcete po současnèm starostovi,bojícím se i vlastní myšlenky projevit vlastní názor ? Tím nechci v žádném případě říci, že by váš manžel či pan Chlupáč byli nějací lumpové, ale nemyslíte, že starosta má být bojovník, nyní se moderně říká leader a to tedy žádný z těchto pánů není.Situace na gymplu a nejen tam je pak bohužel také jejich vinou taková jaká je,protože starostu prostě nemůže dělat někdo kdo si tam jde sednout jen kvůli klídku a myslí si že hlavní prací je vyfotit se na nástěnku či do novin s babičkama v novém domově důchodců.
Možná je to tím, že náš politický system je nastaven tak, že generuje právě takové osoby jako je pan Landa nebo pan Chlupáč, kteří nikomu nevadí,nikdy nic nerozhodnou, před každým vážnějším rozhodnutím někam ujedou a jejich hlavním heslem je kdo nic nedělá-nic nezkazí.Bohužel za to pak zaplatí spousta lidí - ve vašem případě je to pak opravdu krutá shoda náhod.Sama si odpovězte co by delal váš manžel kdyby teď seděl na radnici - tomu jen z té myšlenky jistě silně nevolno.Vězte,ze jsem Vas ani vašeho manžela ani pana Chlupáče nechtěla urazit ale tento typ lidí do tak tvrdé hry jakou je politika vůbec nepatří.
Jana Saksová
Saxana69
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30 srp 2011 01:34

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 30 srp 2011 06:35

Co já vím, tak právě pan Landa se jako radní choval vždy čestně a do žádné "levárny" se, narozdíl od mnoha jiných, nezapletl. Pokud povolil instalaci nevkusně obřího reklamního poutače, všem se tady na fóru omluvil a svůj omyl zdůvodnil. To udělá málokdo. Považuji ho za slušného, čestného a kulturního člověka! Právě takoví lidé mi na radnici chybí. Vy byste asi chtěla, aby zapadl mezi ty amorální vlčáky typu Jakubce, Šulce apod., kterým jde jen o vlastní profit a kariéru ? (Záměrně nejmenuji naše komunální politiky, ale krajské). Já o takové nestojím. Souhlasím, že jeden či dva takoví lidé nemají sílu se těm vlčákům postavit. To hodně záleží na nás, komu u voleb věříme více;) Hezký den všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod winie » 30 srp 2011 07:15

Saxana69 píše:Po delší době jsem si pročetla tuto rubriku a v podstatě jsem se nedozvěděla nic nového.Jen mne docela upoutaly příspěvky paní Landové,která se v nekonečně dlouhých příspěvcích stále zamýšlí nad tím jak může někdo dětem takhle ubližovat a nechápe proč někdo gymnaziu nepomůže.Vážená paní Landová tu odpověd máte přímo vedle sebe.Když byl starostou váš manžel skrývající se jako správný Lidovec za slogan Klidná síla tak si snad jediny litoměřičan nepamatuje že by někdy něco vyřešil.Při každem zastupitelstvu byl jak spraskanej pes a po takovýchto "božích bojovnících" chcete aby se postavili grazlum,tvrdě jdoucím po prachách ze státní kasy? Nebo snad to chcete po současnèm starostovi,bojícím se i vlastní myšlenky projevit vlastní názor ? Tím nechci v žádném případě říci, že by váš manžel či pan Chlupáč byli nějací lumpové, ale nemyslíte, že starosta má být bojovník, nyní se moderně říká leader a to tedy žádný z těchto pánů není.Situace na gymplu a nejen tam je pak bohužel také jejich vinou taková jaká je,protože starostu prostě nemůže dělat někdo kdo si tam jde sednout jen kvůli klídku a myslí si že hlavní prací je vyfotit se na nástěnku či do novin s babičkama v novém domově důchodců.
Možná je to tím, že náš politický system je nastaven tak, že generuje právě takové osoby jako je pan Landa nebo pan Chlupáč, kteří nikomu nevadí,nikdy nic nerozhodnou, před každým vážnějším rozhodnutím někam ujedou a jejich hlavním heslem je kdo nic nedělá-nic nezkazí.Bohužel za to pak zaplatí spousta lidí - ve vašem případě je to pak opravdu krutá shoda náhod.Sama si odpovězte co by delal váš manžel kdyby teď seděl na radnici - tomu jen z té myšlenky jistě silně nevolno.Vězte,ze jsem Vas ani vašeho manžela ani pana Chlupáče nechtěla urazit ale tento typ lidí do tak tvrdé hry jakou je politika vůbec nepatří.
Jana Saksová

Michate jabka a hrusky. Kauza GJJ je vinnou krajskych radnich. jedine co muze tak litomericka radnice delat je to co dela. byt pozde ale dela. postavili se za jednu skupinu a tu podporuji. Chapu ze jste si asi chtela vylít srdce, ale do tohoto tematu to vubec nepatri ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 30 srp 2011 07:24

Souhlasím prakticky se všemi. Pan Landa a pan Chlupáč opravdu nejsou žádní dravci a lépe jim sedí odhalování soch než nějaká razantní prohlášení.To říkám bez jakékoliv žášti vůči nim. Jsem jejich příznivec. jen podotýkám, že jisté funkcre jim zkrátka sedí líp. Což je propagace města ve smyslu pozitivním. Příspěvek paní Saksové není zas ta mimo mísu jako příspěvky o nějakých Paclících. V každém případě držím učitelů, studentům, rodičům, radním a všem zúčastněných palce, aby se jim co nejdříve podařilo vyhnat tu osobu z vedení Gjj!!!! Držte se!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Saxana69 » 30 srp 2011 10:13

Važení přispivatelé, děkuji za vaše reakce na muj prispevek.Bohužel někteří mi vkládají do úst věci jako že snad chci na radnici nějaké lumpy a to není pravda.Myslítesi ale, že hodnotit pana Landu jako jako čestneho politika za to jak se prihlasil k tomu že ho jedem podnikatel opil rohlikem a on povolil nevhodny transparent na namesti,že to stačí.V té dobe uz ani nebyl tuším starostou - co si pamatujete z jeho doby starostování ? V idealni spolecnosti bych si samozrejme přála mít takovýchto hodných strýců na radnici více, ale bohužel v ideální dobe nezijeme a tak pak jejich nemohoucnost umožní jeden průsvih za druhým.Prectete si co rekl o kauze GJJ starosta Chlupáč při jednani na Kraji kdy byla nakonec zrizena ona super komise.Z kazdeho jeho slova je citit strach aby si nikoho nepohněval ale to bohužel jaksi při zasadních sporech nejde.Nakonec se i z té komise kde měl původně zasednout dokázal vykroutit. Jen aby nemusel jasně projevit svůj názor.
Je to přesně jako v tom znamem citatu " K tomu aby zvitězilo zlo,úplně stačí aby slušní lidé seděli s rukama v klíně " S úctou. Jana Saksová.
Saxana69
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30 srp 2011 01:34

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 30 srp 2011 10:51

Nevíte náhodou někdo jestli na stávku 1.9. v 7:30 před budovu Gymnázia Josefa Jungmanna dorazí podpořit studenty a učitele i někdo z radnice?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Manka » 30 srp 2011 12:49

Asi máte pravdu s tou diskusí o slušných ale mírných politicích, od věci asi nebude ani "Paclíkomil", ale mě tyhle trefy do vlasních řad trochu mrzí, myslím, že bychom se měli spíš posilovat než zpochybňovat a hledat chyby u lt zastupitelů (neříkám, že je nemají, ale myslím, že je dobré , že vyslovili svůj názor a rozpitvávat, jestli jsou dost důrazní - táhněme radši více za jeden provaz). Spíš bych se soustředila na chování protivníka - tedy bulasové, poslední nahrávka je opět zajímavá. Zdá se mi pro kantory ponižující už jen to, že musejí pracovat pod jejím vedením, protože, jak pěkně napsal pan Šimsa - vysoce intelektuálně ji převyšují a jak dodávám já - takového člověka je těžko poslouchat jako nadřízeného.
Manka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2011 23:08

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 30 srp 2011 14:18

Saxana69 píše:....Je to přesně jako v tom znamem citatu " K tomu aby zvitězilo zlo,úplně stačí aby slušní lidé seděli s rukama v klíně " S úctou. Jana Saksová.


S tím citátem naprosto souhlasím! :)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Martin Zahalka » 30 srp 2011 19:27

Děkuji Vám za novou přezdívku, jen jsem zde uváděl přirovnání a neskutečný šlendrián našich politiků to jak na komunální úrovní obecní či krajské tak i na vládní viz. např. kauza Bátora, těmto "přehmatům" prostě nezabrání nikdo!!! a ti co jsou u vesla si myslí, že mohou vše...o tom to prostě všechno je..... Zbavme se tedy těchto lidí a už je prosím nikdy nevolme....snažme se prosadit slušnost a ochotu, toleranci a spravedlnost, odvahu a čestnost .... Zbavme se korupce, kamarádčovství, podvodů a lží....
Všem studentům a kantorům GJJ hodně štěstí v novém školním roce a moudrého, schopného a pracovitého ředitele.....
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr » 31 srp 2011 06:51

Od dob Sametové revoluce jsem v Litoměřicích nezažil větší občanský odpor, jaký teď zažíváme proti jedné všehoschopné ředitelce gymnázia, nasazené do této funkce zjevně z politických důvodů. Zažíváme demonstrace, popsané chodníky a ulice našeho města hesly (ve vší slušnosti), vyzývajícími k odchodu ředitelky a tím prakticky k zachráně této školy. Po ukázce naprosté neschopnosti politiků už však situaci může zachránit jen sama ředitelka svým odstoupením. Ono to ale vypadá, že si naopak této situace užívá. "Komise" potvrdila, že se žádného pochybení nedopustila a ona přešla do protiútoku. Podává trestní oznámení, vystupuje jako oběť jakéhosi spolčení a vlastní chyby nepřipouští. Každý z nás by po takovém tlaku už dávno sám odstoupil, v takových poměrech se snad ani pracovat nedá. Ona si to ale přesto užívá! Je mediální hvězdou díky svým spolustraníkům! Stačilo by snad zapojit zdravý úsudek a projevit lidskost a pochopení, paní ředitelko. Ve funkci zůstat můžete, ale tu bitvu nikdy nevyhrajete! Tu jste dávno prohrála...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 31 srp 2011 10:51

Čemu se lidi divíte.
Vždyť jsme si ty kreatury na kraji zvolili ve svobodných volbách. Kraj slučuje své školy, aby byla zničena gymnázia a úspěšnější školy. Jejich absolventi totiž nejsou voliči ČSSD a tak je třeba je v třídním boji zničit za přihlížení dalších politiků na krajích (ODS, KSČM, Severočeši). Vzhledem k intelektuální úrovni blbů a blbek ve vedení krajů jde s touto doktrinou ruku v ruce i rušení názvů škol po jakýchsi Jungmannech a Pestalozzich a jiných. Tato jména oněm blbům a blbkám v Kraji ústeckém nic neříkají. Nejlépe toto tragické uplatňování politické moci dokumentuje současný zánik nejlepšího gyymnázia v kraji-GJJ v Litoměřicích. A co krajští zastupitelé z našeho okresu ? Řeknou nám konečně jak hlasovali v dubnu na krajském zastupitelstvu, kde se rušilo Gymnázium Josefa Jungmanna. A co naši čtyři litoměřičtí předsedové ODS a ČSSD ? Kdy se vyjádří oni osobně a ne ve skrytu městské rady?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Manka » 31 srp 2011 16:04

A je to tady! Harašta vyhrožuje studentům vyhozením ze školy, a to v souladu s bulasovou nově upraveným - jak jinak než bulasovsky - školním řádem! Jestlipak jí ho schválila školská rada, jak předepisuje školský zákon? A Jakubec nám všem blbcům vysvětluje, že když už je totálně neschopný člověk jednou ve funkci, nelze ho odvolat, protože snad i kdyby bulasová někoho zabila, pro něj to ještě nebude porušení zákona! Kolik ředitelů bylo odvoláno za mnohem menší nebo i zřizovatelem vykonstruované "chyby" (znám případy např. na Lounsku). Ale on bude ještě zvažovat, jestli to, že za ni kraj bude muset platit prohrané soudní spory, už bude na její odvolání! Chápu, že to musí prohlašovat, aby na něj nemohla ukázat prstem - vy jste mě vyhodili, na vás podám žalobu, ale jestliže ani ona neodstoupí, pak už doufám zastupitelé pochopí, že prázdná škola je výsledkem neschopnosti bulasové i jakubce a vykopnou je oba!
Manka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 19 srp 2011 23:08

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Llukas007 » 31 srp 2011 20:41

Prosím všechny slušné lidi. Přijďte podpořit studenty, pedagogy i rodiče proti totalitním praktikám na Gymnáziu Josefa Jungmanna! Zítra od 7:30 před gymnáziem.
http://www.facebook.com/pages/Podpora-Z ... 5203622689
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

PředchozíDalší

Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků