Gymnázium Josefa Jungmanna

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Modrý » 22 bře 2011 08:43

Na gymnáziu byly zahájeny stalinistické praktiky
Soudružka Bulasová (kandidátka KSČ od sedmnácti let) zahájila v pondělí 21. března praktiky, za které by se nemusela stydět ani Berijova KGB v dobách sovětského stalinského teroru. Některým odborářům byly předány další vytýkací dopisy, jiným (za totéž) byly pouze ukázány a bylo jim všelijak domlouváno (vždy s upozorněním, že „vše zůstane jen mezi námi“). Snaha jediná - rozdělit odboráře. Vrcholem byla manipulace s učitelkou Ženklovou, kterou zástupce ředitelky Lorenc vylákal telefonicky do školy (v době, kdy neměla učit) pod záminkou, že s ní musí neodkladně mluvit druhá zástupkyně Hrbková kvůli koncertu. Když paní Ženklová dorazila do ředitelny, místo koncertu na ní čekala ředitelka Bulasová s vytýkacím dopisem. Podvádění a lhaní učitelům, žákům i rodičům se stalo za ředitelování Bulasové normou. Podobné manipulace s vytýkacími dopisy si v tentýž den ještě odbyli učitelé Hak, Nergl, Kohout a Putnarová. Velmi ochotně jí při tom asistoval její ke všemu ochotný zástupce Lorenc. Bulasová si zřejmě v každé třídě získala udavače, kteří donášejí na své učitele, co ti ve třídě řeknou, neboť vytýkací dopisy se týkají událostí z týdne, kdy sama Bulasová byla na dovolené. Aby totalita byla dokonalá, vznikly minulý týden na gymnáziu ještě druhé odbory – tentokrát na podporu ředitelky (analogie ROH). Ve výboru jsou oddaní služebníci Vytejček, Jílek, Pecková, asistentka Vyšínská a školník Kopřiva.
Modrý
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2011 08:39

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 22 bře 2011 11:15

Tak to ma byt.
Úpohlavský domkář a kovaná soudružka se konečně odkopali.
Na diskuzi je krásně vidět, komu leží na srdci kvalita vzdělávání našich dětí v Litoměřicích. Krajská ČSSD spolu s ODS systematicky likviduje tu chytřejší část naší budoucí populace. Jediné řešení je probuzení členů obou zmíněných opostran. Jinak ty stovky mladých voličů z Litoměřic, kteří v minulých volbách nevolili mají opravu napřesrok. Jestli ale zase nezvítěží idea zrušení 30-ti korunových poplatků.
Bože cara chraň.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 22 bře 2011 21:44

Dlouho mě nepobavilo nic víc než informace o založení dalších odborů na gymplu. Trefně nazvaných předešlým diskutujícím ROH :D . A ještě víc jsem se pobavil při čtení seznamu členů této prapodivné odborářské skupinky. Hlavně, aby novináři - např. z MF Dnes - se nezeptali některé ze členek této odborářské grupy, jestli patří do tábora paní ředitelky nebo ne. Pak by si svou statečnou odpovědí zase mohla zadělat na nějaký společenský trapas.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod elixdragon » 22 bře 2011 23:06

Už tý ředitelce někdo prokázal něco za co by mohla být vyhozena jako obohacující se bývalý ředitel 5.ZŠ p. ŽÁK?
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 22 bře 2011 23:21

BYLA JEDNOU JEDNA ŠKOLA…
Učitelé v ní učili, studenti studovali, ředitel řídil… Všichni chodili do školy docela rádi. Žáci získávali nové a nové vědomosti a učitelé jim měli co předávat, neb sami dost věděli a žákům se věnovali. Žáci pak vyhrávali různé soutěže s jinými školami a absolventi školy se směle vrhali do konkurenčního prostředí tržní ekonomiky. Rodiče byli rádi, že jejich děti na takové škole studují a studenti hrdě nosili trička s logem své „alma mater“. V celém širém okolí měla škola dobré jméno.
I stalo se, že přišla nová, /všeho/ schopná paní ředitelka. Po nějakém čase přestali žáci i učitelé chodit do školy rádi. Učitelé nevěděli, kde, koho a zda vůbec budou učit. Žáci se neučili, protože nevěděli, kdo, kdy a jak je bude učit a co se vlastně mají učit. Rodiče si stěžovali a zvažovali, zda děti nedají na jinou školu. Všichni žili ve strachu a nejistotě…a v prosinci chodil školou mikuláš s čertem a andělem, který dýmal jako čert.
Zkrátka se to všechno nějak popletlo a nikdo už nevěděl, jak má správná škola vypadat. Pak ale přijeli páni, co tomu rozumí a řekli, že za všechno mohou učitelé a žáci a možná i rodiče. A že ti všichni škole a jejímu dobrému jménu škodí a jsou tak hloupí, že si podřezávají větev, na které sami sedí. Jen paní ředitelka je nejlepší a nejšikovnější a nejsprávněji školu řídí.
Nepřipomíná vám to, milé děti, bajku o lišce a tchořovi? Vy ji neznáte? To bylo asi takhle:
Jednoho krásného dne se znenadání nastěhoval lišce do doupěte tchoř. Liška prosila: „Tchoři, odejdi.“ „Neodejdu“, pravil odhodlaně tchoř. „Tchoři, prosím tě, odejdi, nemůžeme tu být spolu“. „A neodejdu a neodejdu!“ – opět umíněně tchoř. „Tchoři, jdi pryč, nedá se tu dýchat,“ skoro už s pláčem žádá liška. „Máš pravdu, liško, nedá se tu dýchat – něco tu strašně zapáchá. A dokud, liško, nepřestaneš smrdět, já se odsud nehnu!
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 23 bře 2011 12:26

Doporučuji všem k přečtení dnes uveřejněný zápis z 73.Rady Ústeckého kraje, která se konala 16.3.2011. Sociálnímu inženýrství soudruhů a soudružek z ČSSD a ODS se v Litoměřicích znelíbili jakýsi Jungmann a Pestalozzi a zahájili tím likvidaci kvalitních středních škol v okrese. Pikantní je, že "pajďák spolkne mnohem větší bývalou ISŠ v Dlouhé. A těch budov a pozemků (Hrdly) co se bude moci rozkrást. Hurá do toho. Jen se to musí stihnout do příštích krajských voleb. A co naši okresní investigativní novináři ? Ti píší v žoldu obou zmíněných opostran a tak drží bobříka mlčení.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 23 bře 2011 14:11

Taky na stránce kraje dnes čtu, že kraj ocenil paní Pouchovou z GJJ.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Hrdličková » 23 bře 2011 21:16

Je velmi hanebné, když dvacet let po sametové revoluci učitelka dějepisu Hrbková otrocky slouží bývalé nomenklaturní komunistce při takových špinavostech. Co učí naše děti o minulém režimu? O tom je třeba informovat kompetentní orgány a nevládní organizace. Rovněž Ústav pro studium totalitních režimů, Člověk v tísni, Amnesty International.
Hrdličková
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2011 21:14

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 23 bře 2011 21:23

Těch pár měsíců studií v Moskvě se paní ředitelce se asi hodilo hlavně při způsobu předávání vytýkacích dopisů ;)
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod winie » 23 bře 2011 21:26

Hrdličková píše:Je velmi hanebné, když dvacet let po sametové revoluci učitelka dějepisu Hrbková otrocky slouží bývalé nomenklaturní komunistce při takových špinavostech. Co učí naše děti o minulém režimu? O tom je třeba informovat kompetentní orgány a nevládní organizace. Rovněž Ústav pro studium totalitních režimů, Člověk v tísni, Amnesty International.

pani hrdlickova, mozna by nebylo od veci zjistit o co se tyto konkretni nevladni organizace staraji, stejne jako UST. tohle nespada do oblasti zajmu jedineho z nich. Tohle je spis namet pro investigativní novinare ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 23 bře 2011 22:06

Jelikož v regionu žádný investigativec není, tak je to těžké. V tomhle by možná pomohl RESPEKT. Ale nikdo jiný mě nenapadá. Pokud je to tak, jak zde bylo nastíněno, tak je jasné, že ředitelka se snaží vytýkacími dopisy "zbrojit" na budoucí vyhazov odborářů tak, aby vyhověla ZP. Tím nemyslím samozřejmě odboráře z nově založeného fanklubu EB.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod m.landova » 23 bře 2011 22:45

Tak tu máme zase několik dalších "vytýkacích dopisů" pro slušné a poctivé učitele... Já myslím, že čím víc vytýkacích dopisů, tím to bude větší legrace - až je dostanou všichni, bude to už jen sranda - dojde k inflaci a devalvaci vytýkacích dopisů... a nikdo už je nebude moci brát vážně. A možná bude pak snazší podle toho stanovit psychiatrickou diagnózu... Vážně by se naopak měly brát výsledky šetření školní inspekce - třeba vážná pochybení a porušení zákona v zásazích do klasifikace! Doufám, že od inspektorů přijde paní ředitelce také pořádný "vytýkací dopis"! a nejen to... Přála bych si, aby školu, na kterou chodí moje dítě, řídil někdo, koho bych si mohla aspoň trošičku vážit...
m.landova
 
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2010 22:48

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 bře 2011 06:46

Ona paní ředitelová už opět pije? Nebo že by byla stále nebo opět bez muže? Ona je to vůbec persona, když vycítila možnost se dostat na post ředitelky školy, obrážela jednoho předsedu organizace ČSSD za druhým a škemrala a kroutila se jako psí víno jak je schopná a jak že je dobrá a jak to dokáže když jí všichni podpoří, najezdila stovky kilometrů když obrážela všechny ty, u kterých by si mohla vymodlit podporu, slibovala hory doly těm mocnějším, no a ti ji využili ke svým záměrům, totiž k vnistrostranickému boji s vlastní opozicí uvnitř vlastní strany.
Tak se dostala slovutná paní ředitelky k lizu, škemráním, podlézáním a pitvořením se před určitými polobohy ČSSD.
A jak je dnes vidět, je to člověk bez studu, sebereflexe a soudnosti, ale zato s kachním žaludkem.
Paní ředitelová půjde klidně přes mrtvoly jen aby si udržela post který okupuje, z něčeho totiž musí platit hypotéku že.
Ale pokud nezasáhne někdo s rozumem v hlavě, věřte že zasáhne osud a boží mlýny, ony ji již totiž několikrát skříply, ale jak je vidno prozatím málo...
Paní Bulasová je mi z Vás na zvracení!
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 24 bře 2011 07:13

Boží mlýny fungují, ale se značným zpožděním. Před více jak dvaceti lety jsme zvolili kapitalismus a zastupitelskou demokracii. Tak tady máme politické strany, které zvolené vládnou. Jak naznačil předřečník, jde o mocenský boj uvnitř momentálně v kraji vládnoucí ČSSD za bazilišské pomoci čisté ODS. Taky bych někde uvítal jasné stanovisko místní ČSSD v čele s mladým, ambiciózním genetikem z 5.ZŠ.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26


Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jirka » 24 bře 2011 07:57

To je z února. Něco novějšího by nebylo? Případně odkaz na www stránky.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod dotik » 24 bře 2011 08:13

:) no zatím nemají jiný názor :) není potřeba každý týden vydávat stejné prohlášení :) oficiálních informací víc není...neoficiální - sledujte:
http://usti.idnes.cz/policiste-prohleda ... zpravy_alh
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio ... ?id=694802
točí se to pokud vím také kolem lidí, kteří ředitelku podporují nebo dosadili...zabavování účetnictví, nějaká ta návštěva policie přímo u nich doma atd. atd.
dotik
 

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Petr Živec » 24 bře 2011 20:28

Situace se čím dál více vyostřuje a velmi by mne zajímalo co na to pánové-straníci ČSSD z Prahy. Nový předseda Sobotka by přece jen mohl zasáhnout. Ústecká ČSSD ztrácí již ztracený kredit i na celostátní úrovni a tato kauza by pánům z kraje a ani paní hejtmance nepřispěla.
Jinak souhlasím se čtenářem, který již má z toho žaludeční potíže.Mám je taky......
Petr Živec
 
Příspěvky: 9
Registrován: 24 bře 2011 20:20

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 24 bře 2011 21:00

Pokud jsem zaslechl "tamtamy",tak někteří straníci z ČSSD, sedící na krajských křeslech, pochopili, že se nejedná o vnitrostranický boj, ale, že jde skutečně jen a jen o profesní záležitost. Bohužel toto stranickopolitické vnímání situace podtrhuje ubohost uvažování těchto "politiků", kteří však mají rozhodovací moc. A malá poznámka pro některé moje kritiky z řad oranžových, kteří se často chytají za slovíčka a v podobných důležitých kauzách zarytě mlčí... Zdůrazňuji, že to vůbec neplatí jen o jejich milované ČSSD.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Gymnázium Josefa Jungmanna

Příspěvekod Jaroslav Šíma » 24 bře 2011 21:52

To se mi ani nechce věřit, že by se pánové z kraje začínali probírat ze své stranické zaslepenosti. Jako zaměstnanec školy mohu říct, že mi je úplně jedno, jestli ODS leze do postele s ČSSD a každé liché dny k tomu přibírají komunisty. Mě zajímají pouze takové přízemní věci jako, že se můj ředitel snaží řešit problémy, je přítomen v zaměstnání a snaží se vytvářet alespoň trochu příjemné klima pro mou práci. Vůbec mě nezajímá z jaké je strany, byť jako ředitele školy bych si spíše představoval někoho bez politické příslušnosti.
Pokud ale ředitel zmateně pobíhá po pracovišti, do práce vnáší chaos, vyvolává rozbroje a antipatie mezi zaměstnanci a mezi studenty, snaží se psychickým tlakem ničit zdraví zaměstnanců a ještě k tomu hraje ublíženého „andílka“, tak to mě dost silným způsobem, jemně řečeno, irituje (to nemluvím o nějakém kouření a prapodivných zakázkách). A navíc pokud takový to post dostane jako trafiku.
Docela mě zajímá, jak si naši pánové z kraje představují budoucí chod školy, pokud hodlají svoji „vyvolenou“ na škole udržet stůj co stůj. Její autorita mezi zaměstnanci rovná se nule (a to i u jejich vlastních odborů :D ), u studentů počítám, že se k té nule počíná pomalu blížit. Její hodnocení rodiči si nedovolím odhadovat. Možná budoucí chod školy předznamenává nynější smršť vytýkacích dopisů. Třeba paní ředitelka doufá, že pokud vyhodí pár nepohodlných zaměstnanců, ostatní ustrašeně zmlknou a zalezou do koutků svých kabinetů. Vzhledem k tomu, že slepenec zvaný Polabské gymnázium vznikne až od 1. září 2012, tak to nás asi čeká více než roční normalizační déjà vu pod taktovkou paní ředitelky.
Jaroslav Šíma
 
Příspěvky: 9
Registrován: 24 bře 2011 21:48

PředchozíDalší

Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků