Výběr ZŠ

Výběr ZŠ

Příspěvekod Desty » 05 led 2011 14:38

Dobrý den, rozhoduji se kam nechat zapsat dítě do 1. třídy. Netušíte, kde bych mohla zjistit bližší informace třeba o úspěšnosti žáků pro přijetí na SŠ atd. ? Konkrétně se mi jedná o 5. (Masarykovu) a 6. ( U Stadionu) ZŠ.
Na každé se mi líbí něco jiného - ale to se jedná spíš o věci typu lokalita, atd. Nic jiného o školách nevím, neznám učitele...poradíte? Webovky jsem si pročetla, ale není nad osobní zkušenost. Děkuji
Desty
 
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2010 10:46

Re: Výběr ZŠ

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 05 led 2011 21:19

Jedno z kritérií je zájem rodičů o zápis na dané škole. (Pokud je dlouhodobá poptávka, nemůže to být náhoda). Ten se pravidelně objevuje v médiích a za poslední 3 roky se ve vedení střídají 3. a 5. ZŠ, na pětce dokonce loni poprvé v novodobé historii museli odmítnout asi 12 žáků pro zcela vyčerpanou kapacitu. Z osobní zkušenosti vím, že na pětce (se šestkou si nejsem jistý) je možno domluvit prohlídku školy přímo s ředitelem. Stačí zavolat a máte to i s výkladem. Přeji šťastnou volbu.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Výběr ZŠ

Příspěvekod dotik » 05 led 2011 22:54

Ještě nejsem rodič (už se to blíží :) )...ale čistě pocitově bych si z těchto dvou škol vybral od 1. třídy 5.ZŠ, aby se prcek vyblbnul a měl velmi dobré vedení ve sportu + nějaká ta angličtina od první třídy (ale to může nabízet i 6ka - nevím jistě) a na druhý stupeň už klidně na 6. ZŠ. Já to takto měl, když jsem tam přešel do matematické třídy a sebekriticky musím říct, že to zanechalo jen pozitivní následky :D . Já bych svoje dítě asi nenechal "mučit" - myšleno v nadsázce - na výběrové škole...stejně tak nemám ani moc rád "malá" gymnázia. Jsou věci, na které děti mají dost času a nic jim neuteče za těch pár let na základce...

ale taky jsem zastáncem toho, že co není v rodině, škola nedokáže nahradit...ať je jakkoliv dobrá ;)
dotik
 

Re: Výběr ZŠ

Příspěvekod Jirka » 03 úno 2011 10:14

Kdy se dovíme výsledky zápisů na ZŠ ?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Výběr ZŠ

Příspěvekod dotik » 03 úno 2011 16:32

dotik
 


Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron