Lingua Universal

Lingua Universal

Příspěvekod Michal Novotný » 26 říj 2015 16:09

Dobrý den,

po víkendové události bych rád nasdílel jak to na této škole (Lingua Universal) chodí.

Dlouhodobě jako rodiče kritizujeme paní ředitelku, nezdraví, nechá se zapírat, nekomunikuje, neřeší. Nemohu mluvit za všechny rodiče, ale spousty rodičů je nespokojeno. Jistě není vždy vina jen na její straně. Ale od ředitelky ZŠ by člověk tak nějak očekával, že půjde příkladem.
Dlouhodobě jsou i v oficiálních materiálech například pravopisné hrubky. V pátek někdo ze školy na FB zveřejnil příspěvěk s dvěma velmi kratičkými větami. V nich byly celkem 4 chyby (3x i/y a jednou chyběla tečka v datu a dávalo to pak jiný smysl). Na toto mě se smíchem upozornila naše ratolest. Slušně jsem tedy na FB okomentoval, že to je ostuda, a že škola má jít příkladem. Lingua to okomentovala tak, že to skutečně chyba je, a že si to po sobě bude někdo kontrolovat. V původním příspěvku byly tři chyby opraveny, jedna zůstala. V omluvném sdělení ale bylo 10 dalších chyb. Na což jsem opět upozornil, že to je ještě větší ostuda a že rodiče dětí z jiných škol se škole, která si hraje na elitní, oprávněně dlouhdobě posmívají a že mě to mrzí.
Jaká byla reakce? Samozřejmě to někdo celé smazal, a chybu neopravil. Bohužel to sem neumím vložit, ale mám kopie. Každopádně mám vzkaz pravděpodobně paní ředitelce - takto se skutečná autorita nechová! Těžko pak chtít po žácích nějakou snahu, když vidí jak to funguje u ní.

Se školou máme bohužel vícero negativních zkušeností. Anonymní dotazníky, které chce paní ředitelka poslat mailem a následně to zcela neanonymně probírá na poradě, volby nevolby do školské rady, výjezdy do zahraniční pro nejasně vybrané žáky, neaprobovaní učitelé a podobně.

Samozřejmě na škole jsou i perfektní kantorky, které sice obraz školy dost zlepšují, ale ta hořkost stejně zůstává - problémy se neřeší, ale zametají pod koberec.

Máte někdo podobné zkušenosti?

Jak to chodí na vašich školách?
Michal Novotný
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 říj 2015 15:35

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Missorka » 26 říj 2015 16:37

Dobrý den,

máte školskou radu? Ta dokáže mnohé... Pokud správně koukám na stránky školy, moc nechápu - členem školské rady nemůže být ředitelka školy. Máte někde stanovy ŠR? Je neobvyklé, aby rada byla jen tříčlenná - a předseda opět z řad učitelského sboru je opět mimo... Kdo je zřizovatelem?

§ 167 školského zákona: (2) Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích
členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel,
třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci a studenti a třetinu
volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel
školy.

Moje děti chodí na 5. ZŠ a vše na jedničku, jsem opravdu spokojená.
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Vladislav Liška » 26 říj 2015 17:00

Škola je soukromá, je tedy sama sobě zřizovatelem? Jak to tam je se školskou radou nevím, ale zkusím zjistit, děti mi tam také chodí.

Příspěvek na FB jsem viděl včetně komentářů, jak koukám, takjsou skutečně smazané, moc nechápu proč, nebyly ani sprosté ani urážející.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Missorka » 26 říj 2015 17:01

Vladislav Liška píše:Škola je soukromá, je tedy sama sobě zřizovatelem? Jak to tam je se školskou radou nevím, ale zkusím zjistit, děti mi tam také chodí.

Příspěvek na FB jsem viděl včetně komentářů, jak koukám, takjsou skutečně smazané, moc nechápu proč, nebyly ani sprosté ani urážející.


Aha - zástupce zřizovatele tedy je ve školské radě, dozjistím jak to přesně je.

Jinak jsem si myslela, že ve škole už je ta komunikace dneska na lepší úrovni...
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Milada » 29 říj 2015 14:26

Dcera chodila na soukromou školu před pár lety a pak se dostala na gymnázium (což nebyla extra "výhra"), ale nemůžu psát úplně negativně. První stupeň za ředitelky Mgr.Ježkové nebyl špatný.

Syn přešel z jedné litoměřické ZŠ do křešické ZŠ a je moc spokojený a my, rodiče, samozřejmě taky. Lepší přístup pedagogů jsem ještě nikdy nezažila...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Kopretina » 05 lis 2015 15:28

Děkuji, že jste otevřeli tento problém, protože poslední dobou mě jako rodiče úroveň této školy velmi trápí! Jsem už v takovém stavu, že aktivně přemýšlím, kam dítě přeložit, což není tak jednoduché kvůli vazbám, které si ve škole již udělalo. A tak doufám, že se s tím dá něco dělat! Shodou okolností jsme tento problém otevřeli s dalšími rodiči, kteří mají v této škole děti a byli jsme překvapení, že reagovali naprosto souhlasně. Celkem tedy vím o 6 rodinách, které to vidí stejně! A jak se ukazuje touto diskusí, bude jich víc.

Shrnuji problematické body této školy, kam jsme nešťastně dali dítě ve víře, že je to komunitní škola s osobním a moderním přístupem:

1/
Volby do školské rady jsou naprosto v rozporu s principy transparentnosti a zdá se, že jsou uspořádány tak, aby nějaká rada byla a dělala co nejméně problémů. Oznámení si máme přečíst na webu školy zde: http://www.zslingua.cz/novinky-info?novinky_ID=1344 a hlasovat prostřednictvím emailu! "V červnu 2015 byli osloveni rodiče, zda by mohli kandidovat. Svolilo 12 rodičů, jejichž jména jsou momentálně připravena na kandidátku." Na jakém základě byli vybráni právě tito rodiče? Jejich příjmení jsou zveřejněna na webu a máme hlasovat. Více informací o těchto rodičích, jaké mají názory, co budou reprezentovat, pokud je zvolím, kdo jsou, co můžou škole po dobu 3 let v radě dát, není známo. Už jste někdy hlasovali ve volbách emailem na základě informace, že kandiduje paní Nováková???

Ve školské radě chybí odborníci, supervizoři vzdělávání, mentoři a další osoby, které v moderním pojetí komunitní školy zaujímají místo.

2/
Osoba ředitelky je karikatura toho, co bychom měli představovat dětem jako vzor. Neumí pozdravit, poděkovat ani v případě, kdy rodič udělá něco (a nemalého) pro školu. Díky, že jste to řekli nahlas.

3/
Investice do školy jsou velmi pozadu za rozvojem škol zřizovaných městem. Viz záchody, kam je dětem nepříjemné chodit, chodby, vstup do školy, školní jídelna, vše působí dojmem zamrzlosti v dobách dávno minulých.
Velkou neznámou je opravdu trapný školní dvůr. Majetkové poměry zřejmě nedovolují ho použít jinak než jako parkoviště, což je za 20 let fungování školy s podivem, že se to ještě nepodařilo vyřešit. V minulém roce se objevily herní prvky, které jsou ale teď už nepoužitelné a je na ně zákaz vstupu. Na dvoře by mohla vzniknout zahrada, při troše snahy by se třeba družina mohla podílet na pěstování nějakých zajímavých rostlin, které by to trochu zvelebily, alespoň truhlíkových u stěn. Místo toho děti v družině vlají nebo jsou nalepené u počítače. Mnozí rodiče by se určitě rádi zapojili.

Škole chybí důstojnost a identita, ten duch, na který budou děti vzpomínat jako na součást dětství. Jiné školy mají v tomto tak krásnou snahu, na Boženě v žádnou roční dobu nechybí u vrat sezónní květina a uvnitř nápaditá výzdoba, která pozdvihne ducha už jen pohledem.
Existuje přece tolik finančně nenáročných možností, jak zvelebit školu, dále také grantů a projektů, kde lze zapojit externisty, protože není možné tímto zatěžovat učitele. To bychom od soukromé školy čekali a všechny soukromé školy, které známe, to dělají. Také rodiče by se rádi zapojili, pokud by celé věci věřili a komunikace byla transparentní.

Hezká je snaha se sovičkou, děti baví, protože rády někam patří a identifikují se s něčím, na co můžou můžou být hrdé. Dala by se daleko víc vytěžit pro malé i velké.

4/
Škola se prezentuje jako komunitní, ale význam tohoto termínu není naplňován ani zdánlivě. Majitelé/zřizovatelé a školská rada by se měli jet poučit do jiných komunitních škol, co to znamená. Zdá se, že to škola chápe jako malý počet dětí ve třídách. Po pár letech pozorování mi spíš tento malý počet připadá jako vynucený stav, kdy hlavně na druhém stupni žáci přecházejí jinam.

Předávání vysvědčení je panoptikum, nedůstojná a trapná akce cirkusového charakteru. Dobře se tam předvádí neschopnost ředitelky dát dohromady kloudnou větu. Proč se nejede inspirovat do jiných komunitních škol, nasát o čem to je, aby dorostla do své role?

Přikláním se k tomu, aby peníze, které škola vynakládá na pronájmy na pompézní vánoční besídku, předávání vysvědčení a služby profi baviče na začátku roku, byly věnovány na investice do zvelebení školy včetně dvora a vzdělávání učitelů například formou mentoringu a supervize.

5/ Dotazník rozeslaný rodičům na konci minulého školního roku byl vtip od začátku do konce. Ohlášená anonymita, která je popřená v další větě - pošlete po dítěti nebo emailem. Pokud nechci dělat anonymní šetření, tak ho jako anonymní neoznačuji. Amatérské otázky se škálami souhlasu, ze kterých se opravdu nedá nic reálného zjistit. V závěru bylo pár otevřených otázek, které upřímně zodpověděli jen ti nejodvážnější, kvůli nedostatečné ochraně soukromí, což jako rodič naprosto chápu. Do dnešního dne jsme se nedozvěděli žádné výsledky.

6/ Škola nevyužívá potenciálu, který jí dává malý počet žáků ve třídách. K předmětům se nepřistupuje inovativně, nové metody, které se snaží i na školách s běžným počtěm žáků zavádět, se neaplikují (např. projektové vyučování, výuka matematiky, jazyků a další).

Chci podotknout, že mnohé paní učitelky jsou v tom nevinně, není to kritika učitelů, ale vedení, které nastavuje fungování školy. Věřím tomu, že v ani jim se v takové atmosféře nepracuje dobře. Zdá se mi, že se tam kolem ředitelky chodí po špičkách. Škola by udělala nejlépe, kdyby najala zkušeného ředitele odjinud mimo rodinu a dala mu důvěru postavit to na nohy.
Kopretina
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2015 14:07

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Kayser Soze » 06 lis 2015 10:55

Dobrý den, přidávám se k dalším nespokojeným rodičům. Bohužel anonymně - veřejně kritizovat ve škole se nevyplácí, kritika je odmítáná a nebo bagatelizována, myslím, že provozovatel tohoto diskuzního fóra by mohl vyprávět.

Vše co je psáno výše je pravda. Škola se pyšní tím, že je jazyková. V čem má více jazyků než jinde ovšem nevím. Letos přibyla už dříve hodina druhého jazyka. Ovšem u prvního jazyka ta hodina ubyla. Lákali nás na to, že tam učí rodilí mluvčí. Co vím, tak až do páté třídy s nimi dítě do styku nepřijde - na jiných školách je to už v první třídě - a pak když ano, tak mají hodinu týdně konverzaci a ne výuku. Jazykovka jako hrom. U nás je naštěstí skvělá třídní, která to hodně vyvažuje. Nebýt toho a toho, že syn si tam již udělal vazby, uvažovali bychom také o jiné škole - a takto v tom nejsem sama. Nezbývá než spojit síly a doufat, že paní ředitelka se probere a začne fungovat. Ovšem vrátit ztracenou důvěru jí půjde velmi těžko (zvlášťě když na školním plese se pravidelně opíjí tak, že není pomalu schopna stát, těžko se pak divit, že tam rodiče nechtějí jít). Pokud se někdo chopí nějaké iniciativy, ráda se přidám.

Co se týče voleb do školní rady - je to hodně divné, protože například vím o někom, kdo o tom ani nevěděl a být tam nechce, takže to skutečně působí jako jen na oko.
Kayser Soze
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2015 10:09

Re: Lingua Universal

Příspěvekod marekzenkl » 10 lis 2015 00:11

Dovolím si reagovat na invektivy, které se týkají mé osoby.

Ad1. "Předávání vysvědčení je panoptikum, nedůstojná a trapná akce cirkusového charakteru." - Od počátku moderuji tuto akci, která probíhá tak, že se ocení děti, které přecházejí z prvního na druhý stupeň a loučí se se svou třídní učitelkou a současně se loučí žáci devátých tříd se svou školou. V závěru se po této krátké ceremonii již neveřejně v rámci jednotlivých tříd předá vysvědčení jednotlivým žákům. Vše v maximální stručnosti a věcnosti, bez pokusů o vtip či jiných trapných gest cirkusového charakteru. Asi se účastním úplně jiné akce...

Ad2. "Přikláním se k tomu, aby peníze, které škola vynakládá na pronájmy na pompézní vánoční besídku, předávání vysvědčení a služby profi baviče na začátku roku, byly věnovány na investice..." - Mé mnohaleté moderování a ozvučení vánočních besídek v divadle KHM, úvodu školního roku a předávání vysvědčení bylo vždy nezištné, zcela zdarma bez nároku na honorář!!! Pokud vím, přesunutí dětské vánoční besídky z divadla KHM do sálu kulturního domu proběhlo čistě jen v dobré víře, aby besídku z důvodu malé kapacity divadla mohli navštívit rodinní příslušníci, kteří se již do menšího sálu opakovaně nevešli.

Osobně neuznávám anonymní, z velké části lživé pomlouvačné kampaně, které nejsou motivovány tím, aby se něco zlepšilo, ale tím, aby bylo na co a na koho nadávat, protože to je dnešní trend včele s jednou vládních stran, která je oblíbená pouze proto, že umí hodně hlasitě řvát, nadávat, pomlouvat, osočovat a urážet, ale sami mají rozplizlé máslo na hlavě a do svého zrcadla se podívat neumí!!!

P.S. Je k smíchu argument, že jste anonymní proto, že by se někdo vozil na vašich dětech. Je to nedůvodná teorie, protože ve vedení této školy není nikdo, kdo by tuto nekorektní praktiku na základě nějaké stížnosti někdy použil!

Marek Ženkl
marekzenkl
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2015 23:23

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Petr Urbánek » 10 lis 2015 15:14

marekzenkl píše:Osobně neuznávám anonymní, z velké části lživé pomlouvačné kampaně, které nejsou motivovány tím, aby se něco zlepšilo, ale tím, aby bylo na co a na koho nadávat, protože to je dnešní trend včele s jednou vládních stran, která je oblíbená pouze proto, že umí hodně hlasitě řvát, nadávat, pomlouvat, osočovat a urážet, ale sami mají rozplizlé máslo na hlavě a do svého zrcadla se podívat neumí!!!

Vážený pane Ženkl,

mohl byste se prosím podělit s čtenáři o informaci, kterou z vládních stran máte ve svém nepomlouvačném, neosočujícím a neurážejícím komentáři na mysli a také o to jak Vaše hodnocení této strany souvisí s diskusí rodičů žáků jedné ze soukromých základních škol ?

Děkuji

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Jirka » 10 lis 2015 19:42

Řešení ( nejen pro pana Urbánka ) se nabízí z www stránek tohoto místního polyumělce. Babiš mu zatím nenasypal do korýtka a tak takto zastřeným způsobem plive na ANO. A vo tom to je.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Lingua Universal

Příspěvekod vojta » 10 lis 2015 20:12

Ano, už nejen v Litoměřicích platí rčení :chcete ostudu, pozvěte si Ženkla.
vojta
 
Příspěvky: 87
Registrován: 19 lis 2010 17:29

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Llukas007 » 10 lis 2015 21:04

Především bych napsal, že platí přísloví, že potrefená husa se vždy ozve. V tomto případě houser! Jinak pomlouvačné nadávavé a řvavé štvavé strany jsou podle mého názoru ve vládě dokonce dvě. Tedy opravdu nevím, kterou pan Ženkl myslel, ikdyž nejprve jsem si tipoval na lightkomunisty. Možná je to jinak. Ale zároveň souhlasím s názorem Jirky, komu se sype bude mlčet a to je princip hry o které se zde píše. A proto radím dát nějaký ten "sponzorský dar" nějakému tomu hnutí a bude kšeftů dost! A nebo říct konečně NE!!! Zachovat si čistý štít a doufat ve vzdálené volby!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Vladislav Liška » 10 lis 2015 21:30

Ja se musím pana Ženkla zastat. Byl jsem na několika akcích, které dělal, a neměl jsem s tím problém, loňské vánoční trhy a hlavně jejich program a jeho moderování mi navíc přišlo nejlepší co jsem tu zatím zažil. To že pro školu zvučí a moderuje zdarma jsem osobně nevěděl, ale neměl bych problém ani s tím, i kdyby to zdarma nedělal a dostával řádně zaplaceno. Předávání vysvědčení se mi nelíbí stejně jako řadě rodičů (některým třeba i jo, nevím), ale to není chyba Marka Ženkla. Myslím, že problémem školy rozhodně není jeho osoba, naopak každý, kdo je ochoten pro školu udělat něco mimo rámec by měl být školou vynášen za tuto činnost do nebes - což se bohužel evidentně neděje.

Každopádně to vypadá, že si někdo ze školy tady diskuzi přečetl, protože jsou vidět určité změny - například včerejší změna ve způsobu hlasování do rady k lepšímu i s vysvětlením na webu školy a úpravou tak aby to mělo aspoň nějaký smysl.

Prosím o návrat k tématu, přispěvky úplně mimo budu moderovat.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Kopretina » 16 lis 2015 08:47

Děkuji panu Ženklovi za odpověď a souhlasím s reakcí pana Lišky. Stejně tak jako on vítám všechnu iniciativu pro školu, je úctyhodné, že to dělá pro školu zdarma a není to jádro problému předávání vysvědčení. V jiné situaci jsem pana Ženkla moderovat neviděla a netroufám si hodnotit jeho celkovou profesionalitu. Co ale říkám je, že tento styl a pojetí není vhodný pro předávání vysvědčení a mnoha rodičům se nelíbí.

Pokud to škola myslí vážně se změnami, bylo by fajn, kdyby vznikla například internetová diskuse na téma pojetí společných akcí (vysvědčení, besídka, zahájení roku), kde by bylo možné vyjádřit názor, sdílet nápady, nabídnout pomoc atd. To je komunitní pojetí - mluvit o tom a společně tvořit! Samozřejmě v nějaké jasné struktuře a nikdy nebude možné vyhovět všem. Existují ale facilitační techniky pro takové procesy a určitě by se našel někdo, kdo by škole pomohl. Pokud existuje obecná nechuť k celkovému stylu těchto akcí a škola to ignoruje, pak nám dává najevo, že můžeme tak akorát platit a o komunitě a všech těch hezkých principech, které popisuje na svém webu, si nechat zdát. Je to takový zamlčený souhlas - vy nám dejte děti, tvařte se, že vám to vyhovuje, my budeme taky dělat, že vaše děti chodí do dobré školy, navenek budeme držet pěknou iluzi za to, že na vás vyděláme a dáte nám pokoj. Opakuji, že za žádnou cenu nechci, aby toto dotýkalo učitelek! Ty se snaží a jejich potenciál by mohl být využítý daleko líp.

Volby byly sice vyhlášené znovu, ale ne ze snahy něco zlepšovat, ale protože nikdo nehlasoval. Změna nastala v tom, že se u příjmení rodiče objevilo jméno a třídy, kde má děti. Slyšeli jsme, že dokonce se i někteří rodiče ptali, zda kandidáti sdělí o sobě více informací a nějakou vizi, a škola prý odpověděla, že to není možné!

Prosím nedělejme z této diskuse prostor k politickému přetahování!!! Kdo máte zájem, pomozte nám, ale vzájemné osočování si nechte jinam.
Kopretina
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2015 14:07

Re: Lingua Universal

Příspěvekod Vladislav Liška » 16 lis 2015 12:56

Jelikož jsem se nechal ukecat a do rady kandiduji taky (mám dvě děti ve čtvrté třídě), tak jen pár postřehů z mého úhlu pohledu (bohužel to není kde jinde prezentovat, ale dost rodičů to tu čte):

- Rozhodně je třeba změnit a zlepšit komunikaci školy směrem ven, škola se musí prezentovat podstatně lépe než se tak děje nyní, chci být hrdý, že moje dítě chodí právě do téhle školy a ne na udivené otázky ostatních rodičů z jiných škol odpovídat, že to je proto, že ta škola je nejblíž. A diví se opravdu všichni.

- Rozhodně je třeba zlepšit komunikaci směrem dovnitř. Kohokoliv z rodičů jsem se zeptal, tak nikdo například vůbec neví co dělá rada, jak se tam volí, proč se tam volí. Málokdo má problém komunikovat se svou třídní učitelkou, ale nikomu se nechce komunikovat s vedením - argumenty jsou nejčastěji typu, že to nemá smysl, a nic se nezmění, atd... Rád bych tedy dělal i jakéhosi prostředníka mezi rodiči a vedením, protože já nemám problém s paní ředitelkou jednat i přesto, že mě označuje za potížistu a nemám ve zvyku nechat věci "vyhnít". Určitě se dá předcházet nespokojenostem rodičů, kdy si stěžují, že jejich dítě do Anglie nejede a proč někteří jedou i do Německa a podobně. Věřím, že kdyby to včas a dopředu bylo řečeno jak to bude, tak pak nebude ani ta nespokojenost, a takových věcí je ve škole hodně.

- Určitě bych rád udělal opravdovou anketu mezi rodiči, tak aby se zjistilo co vlastně chceme a co ne. Smysluplné otázky, opravdová anonymita, zvěřejněné výsledky a v návaznosti na to seznam priorit, které se mají řešit. A to vše během krátké doby, tak aby bylo vidět, že to má smysl a někdo to řeší.

- Rád bych komunitní akce, kde mají rodiče příležitost se spolu bavit, Halloween je dobrá věc, ale baví se tam spolu vždy jen pár rodičů, kteří se znají. Proč nezkusit třeba grilovačku na školním dvoře, se soutežemi pro děti a podobně? Věřím, že přijde víc rodičů a určitě to pomůže i zlepšit vztahy mezi učitelským sborem. Samozřejmě jsou i takoví, co zájem nemají a ty těžko do něčeho nutit a přesvědčovat.

- Myslím, že by bylo fajn, oslovit rodiče s nabídkou spolupráce. Je hodně rodičů, kteří chtějí pomoci, sponzorsky, organizačně, ale za současné situace se jim nechce

- Určitě udělat nějaké školní diskuzní fórum, jen a pouze pro rodiče. Klidně anonymní. Předejde se tím spoustě drbů a nepravdivých informací, a stížnosti se dají podchytit v začátku a řešit je včas.

- Je potřeba dát prostor kritikům, ale nebát se i pochválit.

Možná to vidím příliš idealisticky a naivně, ale opravdu nechci, aby se moje děti jednou musely stydět za to, jakou školu navštěvovaly.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Školství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron