Stránka 1 z 1

Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 11 srp 2015 11:14
od jiri.rudolf
Vydáváme se v technickém vzdělávání správným směrem a je velice potěšitelné že projekt TKM má tak důležitou podporu. Myslím, že se nám společně může podařit vybudovat zařízení, které bude vzorem v ČR.
https://www.youtube.com/watch?v=pYISTY8_fto

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 18:58
od jiri.rudolf
TKM zahajuje školní rok 2016/2017
TAK ZAČÍNÁME.
Máme za sebou maraton stěhování a tří denní akci Techno Days 2016. Tento týden připravujeme laboratoře jednotlivých sekcí do provozní podoby. Sice nebude ještě vše tak jak máme naplánováno ale to se postupně doladí.
V pondělí 3. 10. 2016 od 16:00 hodin zahajujeme pravidelnou činnost první akcí a tou je setkání rodičů, dětí a všech příznivců techniky v nových prostorách na ZŠ Lingua Universál. Vchod je z ulice Osvobození přímo proti poště.
Prohlédnete si všechny laboratoře, dozvíte se vše o činnosti a plánech TKM. Dostanete informace o rozvrhu jednotlivých sekcích, přihláškách a poplatku za členství v TKM.
Těšíme se na všechny zájemce a příznivce TKM. Přijít můžete podle vašich možností až do 19:00 hodin.
Vedoucí TKM Bc. Jiří Rudolf a celý tým lektorů.
Další aktuální informace najdete na[url] https://www.facebook.com/technickyklub.Lt/
[/url]

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 05 pro 2016 19:35
od jiri.rudolf
Technický klub mládeže DDM Rozmarýn Litoměřice
Zve všechny zájemce, především pedagožky a pedagogy, na představení a zahájení projektu
Laboratoř Jaroslava Heyrovského v Technické klubu mládeže.
V pondělí 19. prosince 2016 v 16:00 hodin v TKM.
Poklepáním na minerál Heyrovskýit, Pb6Bi2S9, otevřeme projekt Laboratoř JH, jehož úvodní částí jsou přírodovědné workshopy realizované týmem PEXED ÚFCH JH v prostorách TKM za účelem seznámení pedagogů a žáků ZŠ (Litoměřice a okolí) se zajímavou výukou přírodních věd (výuka experimentováním).

Projekt představí vedoucí vzdělávacího týmu PEXED ÚFCH JH Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. a vedoucí TKM Bc. Jiří Rudolf

Součástí akce je vernisáž výstavy
Nanosvět očima mikroskopů.
Putovní výstava snímků nanosvěta (převážně anorganické nanomateriály či materiály na bázi různých forem uhlíku připravené v laboratořích ÚFCH JH) shrnutých do podoby 12 posterů.

• V programu představíme celý projekt Laboratoře Jaroslava Heyrovského s cílem vybudovat technické a odborné zázemí pro otevření nové sekce TKM od září 2017 a oslovit cílovou skupinu žáků II. stupně ZŠ a případně studenti tercie a kvarty víceletého gymnázia.
• Oslovit možné lektory pro tuto aktivitu.
V počáteční fázi projektu pak nabídnout workshopy se třídou žáků ZŠ (nejméně 20 a maximálně 30 žáků) seznámí se třemi úlohami z oboru Ch a Fy. Žáci pracují ve 3 skupinách a v rámci úlohy se ještě dělí na trojice až pětice. Workshop potrvá celkem 90 minut a každá ze tří úloh trvá 25-30 minut. Náplň workshopu Chemie není nuda- viz leták pro r. 2017, v příloze.
Pomůcky na úlohy workshopu (tj. sklo, chemikálie, přístroje, sady molekulárních modelů), bezpečností pomůcky na chemickou úlohu (jednorázové rukavice, k zapůjčení chemické brýle a plášť), 3 lektory a vytištěné návody/pracovní listy, dodá tým PEXED.
Harmonogram plánovaných workshopů:
1. termín: 7. února nebo 14. února 2017 (ca 8:30 příjezd týmu PEXED - 14:15 odjezd)
• 1 W: 9:00-10:30 (25 žáků)
• 2 W: 10:45-12:15 (25 žáků)
• 3 W: 12:30-13:45 (25 žáků)

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 16 pro 2016 18:54
od jiri.rudolf
Tak již v pondělí.
NEZAPOMEŇTE!!! V 16:00 v Technickém klubu otevíráme projekt "Laboratoř Jaroslava Heyrovského" a výstavu NANOSVĚT. Bude i vánoční přípitek a prohlídka TKM.
na všechny se těší tým lektorů TKM s vedoucím Jiřím Rudolfem.

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 20 pro 2016 18:31
od jiri.rudolf
Vedle všech možných výročí a kauz, kterými nás bombardují média nějak nejspíše zapadla akce v TKM. Otevření laboratoře Jaroslava Heyrovského. Přes to, že jsme pozvali všechny ZŠ v Litoměřicích a blízkém okolí nejspíše v předvánočním shonu si mimo 7. ZŠ a ZŠ Lingua Universál nikdo čas nenašel. Přesto jsme ale projekt zahájili za přítomnosti zástupce odboru školství KÚ, paní Ing. Laňková, zástupce AV ústavu FCH JH, paní Ing. Stejskalová, zástupce MŠMT pan Mgr. Tutr, zástupce ČVUT pan PaedDr. Škrabal, zástupce firmy TRCZ pan Horký, dětí z TKM a nás lektorů. Poděkování patří jedinému zástupci médií panu Dostálovi.
Projekt je spuštěn a doufáme, že v únoru 2017 přivítáme v TKM první zájemce o malou vědu v oblasti fyziky a chemie. Včas budeme všechny zájemce a především ZŠ informovat o termínech a obsahu workshopů.
Všem příznivcům TKM přejeme krásné vánoce a Nový rok 2017.

Bc. Jiří Rudolf
vedoucí TKM DDM Rozmarýn Litoměřice

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 22 pro 2016 23:05
od jiri.rudolf

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 31 led 2017 20:07
od jiri.rudolf
14.2. startuje první workshop v laboratoři Jaroslava Heyrovského. Zahajujeme v 9:00 v prostorách TKM na Lingva Universál, 1. patro. Akce je sice určená pro týmy 6. - 9. třídy ZŠ ale přijít se může podívat každý koho zajímá kreativní přístup k výuce fyziky a chemie.

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 27 bře 2017 07:17
od jiri.rudolf
Ve čtvrtek 3. března opustil ze zdravotních důvodů tým lektorů TKM vedoucí sekce elektrotechniky Bc. Ladislav Šourek. Byl zakládajícím členem týmu TKM od roku 2012 a po celou dobu svého působení byl velkou posilou v oblasti elektrotechniky a digitální techniky. Za jeho práci a čas věnovaný dětem mu náleží velké poděkování. Já osobně i celý tým TKM mu přejeme hodně sil a optimizmu do dalších dnů.
Bc. Jiří Rudolf, vedoucí TKM
Z výše uvedených důvodů a také proto, že se neustále zvyšuje zájem dětí o práci v TKM hledáme externí lektory pro odborné sekce těchto zaměření: funkční modelářství - vše co létá, plave a jezdí, elektrotechnika a digitální technika, zpracování materiálů - obrábění kovů a dřeva. Důležitá je znalost oboru a chuť dělat něco nového a zajímavého s dětmi a dospěláky. Na věku nezáleží. Rádi v týmu TKM přivítáme nadšence a všeuměly, kteří nemají problém s komunikací.
Přijďte se do Technického klubu podívat co děláme a třeba vás něco zaujme, přineste nějaký nápad a pokusíme se ho společně zrealizovat.
Zájemci se mohou ozvat na tel. 606645618 nebo na mail technickyklub.cz@gmail.com
Najdete nás na ZŠ Lingua Univerzál v 1. patře, kde jsme pondělí až pátek od 16:00 do 19:00 hodin a v pondělí a úterý od 9:00 hodin.

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 27 bře 2017 07:48
od jiri.rudolf
Český pohár F1E na Rané

O prvním dubnovém víkendu to je 1. - 2. 4. 2017 čeká juniorský tým F1E / magnetem řízené modely letadel /první letošní závod ČP. V loňském roce jsme byli docela úspěšní jelikož jsme si vybojovali jednu nominaci do juniorského týmu ČR pro mistrovství světa v Rumunské Turdě, kam se chystáme v srpnu. Kluci z modelářské sekce TKM staví nové modely a zbrojí na nastávající sezonu. Pokud by se dařilo a bude při nás stát závodnické štěstí, tak by se mohlo podařit i více nominací do týmu ČR. No ale nebudeme předcházet událostem. Příprava i stavba je poměrně náročná a jelikož na sekci modelářů jsem pořád sám / 19 dětí /hodil by se nějaký modelář na pomoc. Vím, že v Litoměřicích je modelářů docela dost a tak co kdyby se někdo našel a pomohl s výchovou další generace nadšenců pro tento krásný technický sport.
Bc. Jiří Rudolf
vedoucí TKM

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 23 dub 2017 17:20
od jiri.rudolf
V pondělí 24. 4. 2017 otvíráme výstavu Příběh kapky, která dokumentuje životní cestu držitele Nobelovi ceny Jaroslava Heyrovského.
Na panelech zapůjčených z Akademie věd ČR se můžete seznámit s příběhem vědce, který posunul lidské poznání objevem polarografie.
Výstava bude v TKM do 25.5. 2017 a je přístupná pro zájemce ve všední dny od 9:00 do 18:00.
Leták který si můžete prohlédnout na facebooku TKM je z předchozích výstav, kde byl představován i vývoj polarografů, které z technických důvodů nejsou součástí této výstavy.
26.4. pak od 11:00 otvíráme druhý workshop Fyzikální chemie po vedením Ing. Květoslavy Stejskalové a týmu PEXED UFCH AV ČR.
Výstavu doporučujeme především žákům ZŠ a pedagogům jako doplněk výuky fyziky a chemie.

Druhý workshop Fyzikální chemie opět povede Ing. Květoslava Stejskalová z FU AV. Dva kurzy jsou obsazeny žáky ZŠ Havlíčkova a ZŠ Lingua Univerzál. Pokud by některá ZŠ měla o tento workshop zájem, tak nezoufejte. Ještě chystáme třetí a poslední v tomto školním roce a to v úterý 16.5. Máme připraveny tři 1,5 hodinové kurzy pro 20 - 25 žáků. Zájemci nás mohou kontaktovat osobně v TKM nebo na technickyklub.cz@gmail.com

https://www.facebook.com/technickyklub.Lt/

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 23 dub 2017 18:45
od jiri.rudolf
Pozvánka na výstavu Fenomén MERKUR.

Opravdu to stojí za to vidět. https://www.youtube.com/watch?v=454kOfv4FW8

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 09 zář 2017 08:31
od jiri.rudolf
Návštěvní den v technickém klubu mládeže
ve středu 13. 9. 2017

prostory TKM Sovova 2, Litoměřice
1. patro ZŠ Lingua Universal
16:00 – 19:00 hodin
Přijďte se podívat a seznámit s možnostmi technických zájmových aktivit pro děti od 6. do 99. let.
Můžete si vybrat z řady odborných sekcí. Funkční modelářství, plastikové modelářství, stavba hudebních nástrojů, MERKUR, šicí dílna, elektrotechnika a digitální technika, Digitální dílna – 3D tisk a CNC obrábění, laboratoř Jaroslava Heyrovského – fyzikální chemie, robotika LEGO a ARDUINO, ICT – programování a hardware.
Můžete pracovat na společných nebo individuálních projektech, účastnit se na soutěžích nebo si jen tak kutit pro radost.
Lektoři a pracovníci TKM vám podají vyčerpávající informace o možnostech zapojení do jednotlivých aktivit, organizaci schůzek, registraci a ročním poplatku za členství.
Na všechny malé i velké příznivce techniky se těšíme.
https://www.facebook.com/technickyklub.Lt/, Bc. Jiří Rudolf 606645618

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 17 zář 2017 18:40
od jiri.rudolf
Zveme všechny příznivce TKM na večerní předání ocenění do kongresového sálu Hradu Litoměřice, které proběhne od 19:00 do 20:00. SP se zúčastňují modeláři z celé Evropy. Těšíme se na vaší návštěvu.

Svaz modelářů České republiky, starosta města Litoměřice,
Modelářský klub 418 Terezín a Technický klub mládeže DDM Rozmarýn Litoměřice
vás zve na soutěž
Soutěž Světového poháru kat. F1E 2017 „O pohár Kalichu I“
Soutěž Světového poháru kat. F1E 2017 „O pohár Kalichu II“

Datum konání: 22. – 24. září 2017
Organizátor: Modelářský klub 418 Terezín a TKM Litoměřice pod záštitou starosty města Litoměřice Mgr. Vladimíra Chlupáče
Místo konání soutěže: Litoměřice a letový prostor kopce Raná u Loun a okolní lokality. Raná se nachází v severní části České republiky, nedaleko Loun.
Vzdálenost do Litoměřic: Praha 69 km, Brno 274 km, Ostrava 444 km, Rozvadov 230 km, Raná u Loun 34 Km
Kategorie: F1E
Pravidla: FAI sportovní pravidla 2011
Jury: Ivan Hořejší CZE předseda
Michal Chudoba CZE

Ředitel soutěže: Jiří Rudolf
Sportovní ředitel: Josef Kubeš
Program: pátek 22. září – příjezd ubytování, registrace do 20:00 hodin
Registrace Hrad Litoměřice, Tyršovo nám. 68/5, 412 01 Litoměřice, www.hradlitomerice.cz, 50°32'11.41"N 14°7'47.33"E
Sobota 23. září „O pohár Kalichu I“
7:00 – 8:00 registrace Hrad Litoměřice, Tyršovo nám. 68/5, 412 01 Litoměřice
8:00 – 9:00 odjezd do místa soutěže
10:00 – 15:50 1. – 5. kolo soutěže, délka kola 60 minut
16:30 rozlet
19:00 – 22:00 - předání cen, banket. Sál Hradu Litoměřice a hradní restaurace.

Neděle 23. září
7:30 – 8:30 registrace pro nepřihlášené závodníky. Restaurace Skleník Raná.
8:30 – 9:00 sraz závodníků a odjezd do místa soutěže. Parkoviště sportovního areálu Raná / pod Skleníkem /
10:00 – 15:50 1. – 5. kolo soutěže, délka kola 60 minut
16:30 rozlet a vyhodnocení, předání cen na kopci.
Účast: Platná mezinárodní sportovní licence F.A.I pro rok 2017
Hodnocení: Jednotlivci celkové výsledky, junioři
Tým dvou soutěžících celkové výsledky, bez věkového limitu

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 08 říj 2017 16:45
od jiri.rudolf
Letošní sezona se opravdu modelářům z TKM vydařila. Účast v juniorské reprezentaci na MS v Rumunsku kategorie F1E nám vynesla 16. místo v jednotlivcích a sedmé místo v týmech. V září potom na MS ČR F1E na Rané jsme vybojovali první místo a titul juniorského mistra republiky a další čtvrté místo. Na MS ČR žáků 7.10. ve Velkém Meziříčí jsme obsadili v kategorii F1G první místo a získali titul juniorského mistra republiky a zároveň obsadili i třetí pozici a získali ocenění druhého výcemistra této kategorie. Velké blahopřání proto patří Vojtovi Kamenickému, Janu Koubkovi a Simonu Jurockovi za super reprezentaci TKM a Litoměřic.
Vojta Kamenický - MS F1E Rumunsko
Jan koubek - MS ČR F1E Raná 1. místo, Simon JUrocko 4. místo
Vojta Kamenický MS ČR F1G V. Meziříčí 1. místo, Jan Koubek 3. místo

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 17 říj 2017 19:14
od jiri.rudolf
https://www.facebook.com/technickyklub. ... =3&theater

Ve čtvrtek 19.10. zahajuje naše nová odborná sekce Laboratoř Jaroslava Heyrovského.
Zábavnou formou pokusů chceme dětem ukázat že věda je velká zábava.
Sekce bude z počátku fungovat v dvoutýdenním intervalu a to od 16:30 v učebně robotiky v našem Technickém klubu mládeže
O Vaše malé vědátory se bude starat zkušený lektor z Akademie věd ČR a další zkušený chemik pedagog.
Přijít může každý zájemce, který má chuť dělat něco jinak než ve škole.
Váš Technický klub mládeže Litoměřice

Re: Technický klub mládeže

PříspěvekNapsal: 10 bře 2018 15:20
od jiri.rudolf
Projekt WERNE 2018
Technický klub mládeže DDM Rozmarýn Litoměřice získal finanční prostředky z grantu MŠMT "Podpora nadaných žáků základních a středních škol". Objem finančních prostředků na projekt je 895250 Kč. V projektu bude podpořeno 5 – 8 žáků v každé podporované aktivitě, to je celkem 15 – 24 žáků.
Projekt se bude soustřeďovat na podporu individuálních projektů jednotlivců a skupin žáků v podporovaných oblastech.
Cílovou skupinou jsou žáci pracující v odborných sekcích TKM a ostatní žáci, kteří se přihlásí do projektu WERNE 2018. Věková kategorie 12 – 18 let Projekt podpoří tři základní oblasti zájmu.
1. Modelářství – stavba, ovládání a řízení RC modelu Jde o aktivitu s cílem podpory a rozvoje konstrukčních, technologických a motorických dovedností za podpory nejmodernějšího technického vybavení, které bude v příštích letech zdrojem technického rozmachu. Součástí pracovní aktivity bude nejen stavba, ovládání a řízení modelu, ale i základy aerodynamiky, konstrukce letadel a ostatních RC systémů. Důraz bude kladen na nejmodernější technologie z této oblasti, které se prolínají s oblastmi digitální techniky, přenosu obrazu a dat on line a zpracování těchto dat.
2. Elektrotechnika a 3D technologie – v této oblasti budou podpořeny žáci a jejich projekty propojující nejmodernější technologie výroby jako 3D tisk, CNC obrábění a digitální technika s důrazem na kreativní přístup k technologickým řešením, shromažďování dat, práci s CAD systémy a s jejich konkrétním využitím v reálném životě.
3. Robotika – v této oblasti jde o aktivitu reálné tvorby robotických zařízení na vyšších platformách / ARDUINO/ s důrazem na konstrukci systémů a jejich programování s možností začlenění pneumatických a hydraulických mechanizmů a jejich ovládáním.
V rámci projektů je připraveno zapojení odborníků z firem Henllich s.r.o., Chvalis s.r.o., TRCZ Lovosice, FST UJEP Ústí nad Labem a dalších dle potřeby projektů.
Součástí projektu je 10 denní soustředění v období hlavních školních prázdnin.
Způsob výběru žáků, kteří se zúčastní vzdělávací akce.¨

Kritéria výběru žáků. Aktéři projektu WERNE 2018 budou vybírání na základě následujících hledisek. 1. věk 12 – 18 let
2. žáci pracující v sekcích TKM na základě doporučení vedoucích jednotlivých sekcí a rozhodnutí vedení TKM
3. ostatní zájemci na základě pohovoru a předložení referenční práce ev. doporučení školy
Přihlášky do projektu zasílejte na technickyklub.cz@gmail.com na formuláři v příloze do 31. 3. 2018.
Výběr aktéru na základě uvedených kritérií provede skupina odborných lektorů TKM. Termín pro vyhodnocení a oznámení o zařazení do projektu jednotlivým aktérům projektu je stanoven na 10. 4. 2018.