Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 19 dub 2013 19:17

Odtahy vozidel překážejících při úklidu komunikací ve městě jsem vždy schvaloval až do dnešního dne, kdy odtáhli mé vozidlo. Dnes ráno jsem zaparkoval vozidlo na parkovišti u autobusového nádraží. V okolních ulicích byly rozmístěny značky zakazující zastavení z důvodu čištění komunikace, ale ať jsem se díval, jak jsem se díval, parkoviště takto označeno nebylo a stálo tam několik dalších vozidel. Odjel jsem autobusem do jiného města a když jsem se krátce po poledni vrátil, své vozidlo jsem nenašel. Nejprve jsem se lekl, že mi vozidlo bylo odcizeno, poté mě napadlo zavolat na městskou policii jestli mi vozidlo neodtáhli a přestože jsem měl čisté svědomí doufal jsem, že mi vozidlo odtáhli. A měl jsem "štěstí". Skutečně mi vozidlo odtáhli na odstavné parkoviště technických služeb za Penny market. Znamenalo to pokutu 500,- Kč a 1500,- Kč za odtah. Zaplatil jsem to, protože jsem se s nima nechtěl hádat a vozidlo jsem potřeboval.
Ale řeknu Vám, že jsem naprosto ztratil důvěru v městkou policii, technické služby i radu města, která postup při odtahování vozidel nařídila.
Odtahovka po Litoměřicích jezdí v jednom kuse.
Napište se prosím Vaši zkušenost - jestli jste opravdu tak hloupí, že ignorujete značky zákaz zastavení, nebo tam ty značky prostě nejsou.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod winie » 20 dub 2013 09:11

Na parkovisti u autobusaku je inteligentni omezeni doby parkovani tusim na 30 minut
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ronyk » 20 dub 2013 10:28

V tomhle směru si nemůžu na MP naříkat, když se uklízí v naší ulici dělají co mohou, aby vozidlo nemuseli dát odtáhnout! A v minulém týdnu si pro mě došli až na bazén když uklízeli Čechovku a já značku neviděl neboť jsem do Čechovky couval z parkoviště u bazénu. Takže u mě dobrý.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 20 dub 2013 15:55

Dobrý den, jestli je omezení parkování na parkovišti u autobusáku na 30 minut, tak je to opravdu nesmysl, protože tam samozřejmě nechají vozidlo lidé, kteří jedou vlakem nebo autobusem do jiného města a chtějí ušetřit, nebo přispět k ochraně životního prostředí.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 20 dub 2013 16:06

Dnes jsem si v klidu přečetl pokutový blok a zjistil jsem, že je v něm uvedeno, že mé vozidlo bylo včera odtaženo z ulice Marie Pomocné. Podíval jsem se na mapu a zjistil jsem, že parkoviště u autobusáku leží mimo ulici Marie Pomocné. Mohu čestně prohlásit, že jsem ulicí Marie Pomocné ani neprojížděl ani jsem tam neparkoval. Zřejmě tu ulici do pokutového bloku uvedli proto, že v té ulici značky zákaz zastavení skutečně umístěny byly narozdíl od parkoviště u autobusáku. Nechápu, kdo tady může městskou policii chválit. :x
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod Lukino » 20 dub 2013 16:10

Jaké parkoviště tedy myslíte? To parkoviště nejblíž k odjezdu autobusů, se nachází v ulici M. Pomocné
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 20 dub 2013 20:26

Ano, myslím to parkoviště nejblíže odjezdu autobusů. Když si na mapy.cz zobrazíte tu ulici, tak vede úplně mimo to parkoviště, ale zřejmě máte pravdu a to parkoviště i celý autobusák do té ulice patří. Nezbývá, než konstatovat, že jsem slepý, značku jsem neviděl a zřejmě bych měl vrátit řidičák.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod Ropovod » 21 dub 2013 03:03

Opravdu zajímavá pomocná ulice ...
Přílohy
pomocná.jpg
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod Lukino » 21 dub 2013 08:23

Já myslel, že ltm.citizen myslí toto parkoviště - které se nachází v ulici M. Pomocné
Bez názvu.jpg


ltm.citizen: Nespekuji o tom, zda tam značka byla či nikoliv. Já osobně jsem v jiné ulici v nočních hodinách tu značku přehlédl, protože před ní stálo auto a já byl až několikátý v řadě. Ráno jsem svoje auto nenašel, teda našel, na záchytném parkovišti. Byla to moje hloupost a za tu se platí :lol:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 21 dub 2013 14:51

Ano, tak na tomto parkovišti jsem stál, přijel jsem od semaforu a žádnou značku jsem neviděl. Máte pravdu, za blbost se platí, ale 2000,- je opravdu dost. Nevidím v tom jiný význam než že ten celý cirkus je tu jen proto, aby měla odtahovka kšefty.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ronyk » 21 dub 2013 17:09

A kolik aut tam stálo s Vámi?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 21 dub 2013 18:42

Stálo tam kromě mého vozidla dalších 6 vozidel a hlídka PČR tam seděla ve vozidle. Ještě jsem si říkal, že když to tu hlídá PČR, tak mi auto neukradnou.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod dnn » 21 dub 2013 21:28

já naštěstí žádnou podobnou zkušenost nemám, ale byl jsem kolikrát svědkem, že řidiči čistících vozů vytrubovali zapomnětlivce ..
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod Lukino » 22 dub 2013 03:48

dnn píše:já naštěstí žádnou podobnou zkušenost nemám, ale byl jsem kolikrát svědkem, že řidiči čistících vozů vytrubovali zapomnětlivce ..

Souhlasím. Před odtahem co jsem viděl se TSM, potažmo MP snaží odtahu jakkoliv zabránit...
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Kritika odtahů vozidel kvůli úklidu komunikací

Příspěvekod ltm.citizen » 22 dub 2013 06:48

Nesouhlasím, celý ten cirkus s odtahováním vozidel, troubením apod. je k ničemu. Městská policie by si měla maximálně vozidlo vyfotit, opsat SPZ a poslat provozovateli vozidla pokutu cca500,-, aby si příště lépe zkontroloval, kde parkuje.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron