PARKUJI KDE CHCI...

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod majer » 27 říj 2010 13:39

To místo před poštou je koukám velmi fotogenické a dle mého i vhodné k parkování. Jen tam byrokrat zapomněl namalovat čáru.
Také bych rád jednu :D
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod danchezz » 27 říj 2010 14:59

Psal jsem "kdyz je dostatek mista" ;) , coz vetsinou nebyva primo u vchodu, ale az na posledni tretine parkoviste. A kdyz pak vedle auta mam na kazdou stranu 2 volna mista a dalsich 50 mist je neobsazenych, tak s tim snad tolik nikoho neomezuji. Bohuzel schopnosti ceskych ridicu si obcas takto zaparkovat vyzaduji.Samozrejme bych se takto na 2 volna mista nepostavil pred vchodem.

Mimochodem tohle byl jen jeden priklad, jak nekdo, kdo jindy parkuje normalne, obcas postavi auto. A pan Jimi dava ridice na pranyr, aniz by znal cele souvislosti situace.

P.S. Kdo v zivote nikdy nezaparkoval auto "jak debil", at hodi kamenem. :mrgreen:
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."
danchezz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27 říj 2010 09:47

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 27 říj 2010 16:51

drsny píše:neni to tak uplne parkovani, ale rozhodne je to hezka ukazka toho jak se chovaji profesionalni ridici. proc si neudelat vystupni zastavku primo v krizovatce u vlakoveho nadrazi? tato situace neni vjimkou, ale naprosto beznym jevem. aby s autobusem nemuseli objizdet ostruvek na ceste pred nadrazim zastavi naprosto bezohledne v krizovatce a to, ze by nekdo treba chtel vyjet z parkoviste, je vubec nazajima.

IMG_0829_resize.JPG
IMG_0830_resize.JPG


foceno v patek 22.10.2010 v 15:40


Typicky priklad pana ukrivdeneho.... AD1: to misto rozhodne neni krizovatka ale vyjezd z parkoviste jak SAM pisete nize....
AD2: ten kdo chtel vyjet z parkoviste prisel asi o dve minuty casu, dele rozhodne netrva vystupovani z autobusu.
AD3: stejne dve minuty ktere cekate na beznem semaforu kdyz mate cervenou

Je snadne se trefovat do "profesionalnich" ridicu, protoze oni museji byt bezchybni, zatimco vy uz samozrejme bezchybny jste a ani nejste profesionalni ridic, takze mate plne pravo poukazovat na jejich chyby.

P.S. kdybyste nahodou nekdy dobihal autobus ktery vam ujizdi pred nosem tak na nej nevolejte, on MUSI dodrzet jizdni rad, protoze tak to MA BYT, ze.....?
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod drsny » 27 říj 2010 22:51

1) to misto je krizovatkou a to ulic mezibrani, ostrovni a silnice, ktera vede k parkovisti u nadrazi. pokud si vazeny pane mirusi myslite, ze krizeni trech silnic neni krizovatka, asi nemate ridicak ikdyz vzhledem k vasi reakci bych hadal, ze jste jednim z tech autobusaku a tim padem by byl ridicak na miste. ta treti silnice je pochopitelne naprosto beznou silnicni komunikaci (ne parkovistem, jak tvrdite), na ktere je v jednom smeru zakaz zastaveni. parkoviste lezi vedle teto silnice.

2) nejde mi o 2 minuty casu, ale o to, ze nejaky ridic, ktery by mel chodit pravidelne na profesni skoleni a mel by dodrzovat dopravni predpisy, na ne z vysoka kasle. urcite ma stanoveno, kde ma zastavovat a nechat lidi vystoupit a na 100% to neni v krizovatce.

3) na semaforu cekam ze stejneho duvodu z jakeho jezdim vpravo, dodrzuji maximalni povolenou rychlost a ostatni predpisy a ne proto, ze me nejaky bezohledny profesionalni ridic omezuje.

p.s. mestkou dopravou jsem jel v litomericich jednou. podruhe kdyz jsem to chtel udelat, pan ridic na onen jizdni rad kaslal a odjel o 5 minuty drive. od te doby jsem to jiz nezkousel. nicmene mam informace o tom, ze to je naprosto bezny stav.
drsny
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03 čer 2010 12:04

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 28 říj 2010 12:55

danchezz píše:Psal jsem "kdyz je dostatek mista" ;) , coz vetsinou nebyva primo u vchodu, ale az na posledni tretine parkoviste. A kdyz pak vedle auta mam na kazdou stranu 2 volna mista a dalsich 50 mist je neobsazenych, tak s tim snad tolik nikoho neomezuji. Bohuzel schopnosti ceskych ridicu si obcas takto zaparkovat vyzaduji.Samozrejme bych se takto na 2 volna mista nepostavil pred vchodem.

Mimochodem tohle byl jen jeden priklad, jak nekdo, kdo jindy parkuje normalne, obcas postavi auto. A pan Jimi dava ridice na pranyr, aniz by znal cele souvislosti situace.

P.S. Kdo v zivote nikdy nezaparkoval auto "jak debil", at hodi kamenem. :mrgreen:


A řeknete mi ty souvislosti :) ?

PS: A btw nepsal ste ''kdyz je dostatek mista''. Psal ste '' Vzdy se snazim se strefit tak, aby byla bila parkovaci cara pod kouli vozidla.''
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 15:49

drsny píše:1) to misto je krizovatkou a to ulic mezibrani, ostrovni a silnice, ktera vede k parkovisti u nadrazi. pokud si vazeny pane mirusi myslite, ze krizeni trech silnic neni krizovatka, asi nemate ridicak ikdyz vzhledem k vasi reakci bych hadal, ze jste jednim z tech autobusaku a tim padem by byl ridicak na miste. ta treti silnice je pochopitelne naprosto beznou silnicni komunikaci (ne parkovistem, jak tvrdite), na ktere je v jednom smeru zakaz zastaveni. parkoviste lezi vedle teto silnice.

2) nejde mi o 2 minuty casu, ale o to, ze nejaky ridic, ktery by mel chodit pravidelne na profesni skoleni a mel by dodrzovat dopravni predpisy, na ne z vysoka kasle. urcite ma stanoveno, kde ma zastavovat a nechat lidi vystoupit a na 100% to neni v krizovatce.

3) na semaforu cekam ze stejneho duvodu z jakeho jezdim vpravo, dodrzuji maximalni povolenou rychlost a ostatni predpisy a ne proto, ze me nejaky bezohledny profesionalni ridic omezuje.

p.s. mestkou dopravou jsem jel v litomericich jednou. podruhe kdyz jsem to chtel udelat, pan ridic na onen jizdni rad kaslal a odjel o 5 minuty drive. od te doby jsem to jiz nezkousel. nicmene mam informace o tom, ze to je naprosto bezny stav.


Ach....
1) jestli se v tom miste kde stoji autobus krizi tri silnice tak pocitam mate na ocich klapky, ale to je vlastne nutne vzhledem k tomu na co poukazujete...
2) jak rikam, vy dodrzujete vsechny predpisy na 110%..... pardon, ale tomu neverite ani sam!
3) ano, omezil vas autobus, ne ta Felicie co stala u chodniku, jinak byste bez problemu projel.... ach, opet ta cilena slepota na ostatni souvislosti....

P.S. Kdyby byl cely svet vykreslen tak jak ho vidite vy pres ruzove bryle, tak by se nebouralo, neprekracovala rychlost, neparkovalo tam kde to neni povolene ATD ATD ATD, ridic autobusu rozhodne nejsem, nastesti, kdyz vidim jak se cestujici chovaji tak jsem vazne rad. Ale to se da rici jak o autobusacich, ridicich kamionu a samozrejme i osobaku, takze vypichovat jedinou skupinu jen proto ze jsou to "profesionalni" ridici je od vas dost detinske.

Ale co, oblecte uniformu a sjednejte u nas v Litomericich poradek..... S Vasim nadsenim to urcite dokazete!!!
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 říj 2010 16:10

Já nechápu, co je špatnýho na tom, že někdo na něco upozorňuje. O tom todle téma je.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Vladislav Liška » 29 říj 2010 16:28

pokud je nekdo profesionalni ridic, je placen za to, aby se choval profesionalne - stejne jako kazda jina profese. Nelze proto tvrdit, ze kdyz ostatni ridici delaji prasarny, muzou je profici delat taky. Kdyz si kutim v garazi botnik a zprasim ho, neznamena to, ze to budu tolerovat truhlarim kteremu zaplatim za lepsi. Jsem rozhodne pro upozornovani na hrube chyby, protoze jinak se dal neposuneme, a omlouvat sve chovani tim, ze ostatni to delaji taky, je spatne. Kazdy musi zacit u sebe.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 16:43

Vladislav Liška píše:pokud je nekdo profesionalni ridic, je placen za to, aby se choval profesionalne - stejne jako kazda jina profese. Nelze proto tvrdit, ze kdyz ostatni ridici delaji prasarny, muzou je profici delat taky. Kdyz si kutim v garazi botnik a zprasim ho, neznamena to, ze to budu tolerovat truhlarim kteremu zaplatim za lepsi. Jsem rozhodne pro upozornovani na hrube chyby, protoze jinak se dal neposuneme, a omlouvat sve chovani tim, ze ostatni to delaji taky, je spatne. Kazdy musi zacit u sebe.


Ano, je placen za to aby se choval profesionalne, jako je kazdy placen za svou praci co udela a kazdy vi ze ji kazdy clovek dela jinak dobre...., jen tim upozornuji na fakt ze status profesionalni ridic z nikoho neudela lepsiho ridice ale zase je treba nebyt hnidopich, kdyby tam autobus odstavil, je to hovado a kritiku si zaslouzi ale pokud tam necha vystoupit lidi tak nedodrzel misto pro vystup ale to je VSECHNO.

Proto rikam, na hrube chyby urcite upozornovat ale jestli je tohle hruba chyba, to snad nemyslite vazne? Plne souhlasim, at kazdy zacne nejprve sam u sebe, nikdo neni natolik dokonaly aby prezentoval takovyhle stupidni prestupek, navic kdyz mu PRY neslo o straveny cas po ktery nemohl opustit parkoviste.... proto nechapu co ho tak pohorsilo, to ze je profesionalni ridic? Ale no tak....
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 16:44

jimi brown herrer píše:Já nechápu, co je špatnýho na tom, že někdo na něco upozorňuje. O tom todle téma je.



Nic neni spatnyho na tom upozornovat, ale na konstruktivni veci a ne na malichernosti vsedniho dne, kterych my jako ridici, byt neporfesionalni, delame sami dost.... a reknete ze ne!
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Petr » 29 říj 2010 17:43

Kdybychom stejným metrem měli měřit každýho profesionála, tak můžeme zrušit profiumělce, profisportovce... a takovej Řepka by už dávno seděl za katrem :)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 17:51

Tak nejak....
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 říj 2010 18:17

Já se nechci hádat teď o tom busu, ale pokud je někdo profi řidič, tak by tak měl i jezdit. Stejně jako je (měl by bejt) profi doktor, policajt a další. Je dobře, že lidi ukazujou i malichernosti, protože kde je ta hranice? Je malichernost, že někdo jede v obci 55? Nebo, že stojí na invalidech? Nebo nebliká? Od toho sou tu právě ty zákony, který by měly platit pro všechny stejně. Otázka je samozřejmě, jestli s nimi souhlasíme nebo ne, ale řídit se jimi musíme. Třeba to, jestli mám být připoután nebo ne. To je podle mě můj problém. Samozřejmě každý určitě někdy nějaký zákon poruší. Ale měl by počítat s trestem.

Jinak Řepka je idiot, ale nic mi do něj neni, protože fotbal je soukromá záležitost.

PS: Jinak ještě -
Kdybychom stejným metrem měli měřit každýho profesionála...
Já teda doufám, že musíme.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 18:35

Ja mam zrovna tento pripad mezi malichernostmi, od toho tu je diskuse, nemam mezi malichernostmi jet v obci 55, nerikam ze to nedelam, ale nekdy to je otazka preziti i tech 5km/h, nemam mezi malichernostmi nezapnute pasy, pokud si je nezapne clovek za vami tak se ani nemusite poutat pac vas nejspis zabije on.... Samozrejme je ta hranice tenka ale i vzdalena, zalezi na situaci, na Dlouhe ulici jezdim 40, nekdo tam jezdi 60 i vic, kdyz nekdo vyjde za autem tak jdete v tu chvili sedet, co naplat ze to byl idiot co se nerozhlednul.... je to pripad od pripadu, kdyz to shrnu tak nikoho tim zastavenim neohrozil, lidi vystupovali primo na chodnik, nikdo jiny by z toho ujmu nemel, takze proto je to dle meho nazoru malichernost, souhlaste nebo ne.....
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 říj 2010 19:09

Pokud parkoval, kde neměl, tak to malichernost neni. Stejně tak můžu stokrát říkat, že 60ka na Dlouhý je v pohodě a že umím řídit. Do tý doby, než někoho sejmu. Já třeba jezdim v obci i pod 50, a kor na Dlouhý. Pokud je to otázka života a smrti, tak je to jiná, ale to je opravdu jen výjimečně. Vím, že todle nesouvisí moc s parkováním, ale skoro každej den je ve zprávách, jak se někdo zabil, protože nepřizpůsobil rychlost. Většinou ani nebyl ožralej. Prostě lidi, co musej jet do zatáčky 100 a ne 70 tak sou hlupáci.
Snažim se tu vysvětlit, že sou nějaký platný zákony a ty by se měly dodržovat. Nebo dycky někdo řekne, ale todle je malichernost přece. 60ka v obci je malichernost.

PS: http://picasaweb.google.com/BrownHerrer ... cichIIIII#
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 19:26

To poznamenal uz sam autor ze se o parkovani nejednalo...

jinak neprizpusobeni rychlosti povaze a stavu vozovky je Ceska specialita, bohuzel je v tom z velke casti shovana nechut vysetrit nehodu, ted nas ceka zima, pokud pojedu 70 na okresce kde je povoleno 90 a najedu na naledi a rozsekam se, tak stejne dostanu neprizpusobeni rychlosti, ackoliv je tezko predstavitelne ze by kvuli tomu ze mrzne nekdo jezdil vsude 40 protoze KDYBY NAHODOU.... coz je nesmysl.

pak stojite na semaforu u nadrazi, policajti na vyjezdu z nadrazi na svem miste a vemou si stranou auto co nesvitilo a ve chvili kdy cekam na semaforu tak s naprostou suverenitou nas vsechny predjede motorkar protismerem pres dvojitou caru, policajt zvedne hlavu, postrehne to a dal sepisuje buzeraci o sviceni... to je cesta kterou se vazne jit nema :-(
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 19:30

Jimy, hezky fotky, ale s tim Mercedesem je vse OK, to misto je na ty Fabii a ta ma karticku invalidy....

mimo jine kdyz bude nekdo zmrd tak rekne ze to misto neni radne oznacene.... coz neni :-)

ja bych si tam stejne nestoupnul...
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 říj 2010 19:34

Souhlasim. Bohužel dopraváci to je kapitola sama pro sebe. S tou rychlostí sem spíš ani tak nemyslel v zimě, ale když náledí neni a stejně se jezdí rychle.
Mercedes tam podle značky nemá co dělat a navíc celkem brání ve výjezdu tý audině.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Mirus » 29 říj 2010 19:50

Mel jsem na mysli ze "chlivek" co se vaze ke znacce je na miste ty Fabie, takze MB stoji sice v neoznacenym chlivku ale ne podle ty znacky invalidu, je tam jasne dano ze je to jedno misto (fabie), to jestli bude branit Audine posoudi jeji majitel az mu to strci do chlivku pro invalidy :-)
Mirus
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 říj 2010 11:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 říj 2010 19:52

No dobře :D.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků