PARKUJI KDE CHCI...

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod worwan » 19 říj 2010 17:03

b/ Jsou chlívečky pro parkování vytvořené jinou barvou dlažby platným vodorovným značením ?
NEJSOU !!!!! JE TO JASNE DÁNO ZÁKONEM O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH JAK MÁ VYPADAT VODOROVNÉ DOPRAVNÍ ZNAČENÍ!!! ŽLUTÉ NEBO BÍLÉ ČÁRY
takže milej fízlující Džimi se seknul,jinak tydle estébácký metody jsou z principu a životní skušenosti těžce proti srsti.
P.S. Co na to ÚOOÚ ?
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 říj 2010 17:19

milej jimi se mozna seknul v zakone, bohuzel to nic nemeni na tom, ze ridic parkuje jako hovado. Cili mozna neporusil zakon, ale libi se vam jak se zachoval? Pokud byste tam potreboval zaparkovat, take byste rikal, ze to je v poradku?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod worwan » 19 říj 2010 17:20

[quote="jimi brown herrer"]

Nedávno sem jel ulicí Dlouhá. Přede mnou hlídka MP. Asi tak 4-5 vozů bylo zaparkováno šikmo a ne, tak jak je značeno. Chápu, že se to dá považovat za buzeraci, ale některé stály i na žlutých pruzích, a vážně pochybuji, že tam měly, co dělat. Tam, jak parkuje vláček se pánové otočili a já s nadějí, jako spolujezdec, koukal, jestli to pojedou řešit. Zastavili u Salvaguardy. Měl jsem zrovna cestu do domova důchodců, kde jsem jen vyhodil nějaké věci pro prababičku. Hned sme odjížděli a stejné auto právě zastavilo u služebny MP pod domovem důchodců. Chlapci vystupovali a vytahovali si nějaké tašky.
§ 25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,
b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě.
Tak už tomu rozumím :D jimi brown herrer"] je rozzlobený mladý muž který nevlastní řidičák :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 říj 2010 17:35

Worwani, tak mi to nedalo a podíval jsem se do zákona a hlavně do normy ČSN kde je jasně řečeno:
Značky jsou vyznačovány pomocí hmoty pro VDZ nebo jiným srozumitelným způsobem (např. folie, dopravní knoflíky, dlažba). Pro zlepšení účinku mohou být doplněny dalšími retroreflexními prvky.


kdo má zájem a přístup k normám nechť se zaměří na ČSN EN 1436. Norma je to harmonizovaná, takže platí v celé EU.

Takže řidič v přispěvku výše zákon jednoznačně porušuje a worwaň by měl vrátit řidičák a neplácat nesmysly na základě nějakých doměnek.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod worwan » 19 říj 2010 17:46

porušil možná dobré mravy ale zákon?? a provoz se neřídí nejakejma normama proboha.
§ 64 Vodorovné dopravní z načky
Vodorovné dopravní značky se užívají samostatně nebo ve spojení se svislými dopravními značkami, popřípadě s dopravními zařízeními, jejichž význam zdůrazňují nebo zpřesňují. Vodorovné dopravní značky jsou vyznačeny barvou nebo jiným srozumitelným způsobem; přechodná změna místní úpravy provozu na pozemních komunikacích je vyznačena žlutou nebo oranžovou barvou.
Je na diskuzi jestli čedičová dlažební kostka místo žulové je srozumitelný způsob,jinak jak jsem Vám psal v SZ stojí to auto opravdu na prasáka
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 říj 2010 18:17

to byste se divil, protoze znaceni MUSI odpovidat normam, tudiz provoz na pozemni komunikaci se ridi normami. On i zakon je vlastne normou. Navic jak vidite je norma ve shode se zakonem, coz take musi byt. Ano je na diskuzi, zda znaceni je srozumitelne, za sebe rikam, ze je, a vzhledem k tomu, ze velka vetsina ridicu tam parkuje spravne, lze dovodit, ze pro velkou vetsinu to je take srozumitelne, tudiz diskuze je bezpredmetna. Uznavam, ze znaceni by mohlo byt provedeno lepe, i kdyz je oztazka, zda kvuli jednomu exotovi ma smysl vynakladat vice penez, kdyz by ho to stejne asi neodradilo.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 19 říj 2010 18:49

worwan píše:
jimi brown herrer píše:
Nedávno sem jel ulicí Dlouhá. Přede mnou hlídka MP. Asi tak 4-5 vozů bylo zaparkováno šikmo a ne, tak jak je značeno. Chápu, že se to dá považovat za buzeraci, ale některé stály i na žlutých pruzích, a vážně pochybuji, že tam měly, co dělat. Tam, jak parkuje vláček se pánové otočili a já s nadějí, jako spolujezdec, koukal, jestli to pojedou řešit. Zastavili u Salvaguardy. Měl jsem zrovna cestu do domova důchodců, kde jsem jen vyhodil nějaké věci pro prababičku. Hned sme odjížděli a stejné auto právě zastavilo u služebny MP pod domovem důchodců. Chlapci vystupovali a vytahovali si nějaké tašky.
§ 25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,
b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě.
Tak už tomu rozumím :D jimi brown herrer"] je rozzlobený mladý muž který nevlastní řidičák :lol: :lol: :lol: :lol:


Kdybyste četl pozorně, tak byste věděl, že sem napsal, že netuším (Ad b). Jinak s tím šikmým parkováním máte pravdu, to ale nic nemění na tom, že tam stála auta i na žlutých pruzích a nikdo nejel zkontrolovat, jestli tam byla oprávněně.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 říj 2010 20:13

Fakt je, že s parkováním na určitých místech je problém. Další fakt je, že lenost některých kolegů-řidičů nezná mezí. Stačí se projít např. v neděli po městě. Tuto neděli cestou ke hřbitovu od Plešivecké ulice 2 auta na trávníku a kolem místa na normální parkování dost. Liškova ulice 2x. Rozum nebere. Každodenní parkování červeného Opelu dodávky na Masaryčce u prodejny "barvy laky" už totálně zničilo zeleň na pruhu vedle chodníku. Určitě i v době jeho parkování kolem MP s autem projela. Dnes už si tam majitel obchodu nasypal štěrk,aby JEHO auto nestálo v blátě :) .Takže už to vlastně není zeleň a je v pohodě.Rekonstrukce Masaryčky, ale taky stála město nějakou "kačku". Proč ta tolerance?
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Tomas.Marny » 19 říj 2010 20:21

Podívejte se prosím na několik mých fotek se zeleným tranzitem nebo co to je, ten člověk tam stojí takřka denně a co se děje? Nic, velké nic, proč? Inu protože jakého máme velitele MP, takové máme strážníky a takový je jejich výkon služby a náhled občanů na ně, co víc k tomu říct? Nic, vyhnat neschopného Králíka a vyhlásit výběrové řízení, pak věřím v nápravu, jinak vše poběží v zajetých kolejích.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 říj 2010 21:04

Souhlas, pochybuji, že nikdo z MP toto forum nesleduje. Když si vzpomenu na jarní besedu v Severu s tematem bezpečnosti atd. ve městě, tak z toho jasně vyplynulo, že podobné info, by MP mohla resp.měla využít. Pravda je, že po této besedě se objevily "botky" na více místech, některí chodníky i zeleň se tím vyčistila. V poslední době se mi zdá, že aktivita MP opět poklesla.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod elixdragon » 21 říj 2010 19:58

Bohužel včera jsem neměl jak nafotit parkující školský sbor 5. ZŠ, ale při cestě na oběd do CŠJ jsem se pozastavil nad tím, jací prasata učí naše děti. Tím, že se čistila ulice naproti 5.ZŠ byly vozy vybraných učitelů na trávě na školním pozemku :shock: za nimi ten mamut a hlásající škola ve prospěch životního prostředí. No myslel jsem, že se mi něco zdá, ale nee holá realita to byla :cry: jen mě štve, že jsem telefon nechal v práci a nemohl jsem pořídit fotky, které bych panu Červínovi zaslal.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod anonymys » 21 říj 2010 23:50

Sice poněkd starší fotka, ale sem se myslím hodí....
policie.jpg
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Petr Hošek » 22 říj 2010 10:06

elixdragon píše:Bohužel včera jsem neměl jak nafotit parkující školský sbor 5. ZŠ, ale při cestě na oběd do CŠJ jsem se pozastavil nad tím, jací prasata učí naše děti. Tím, že se čistila ulice naproti 5.ZŠ byly vozy vybraných učitelů na trávě na školním pozemku :shock: za nimi ten mamut a hlásající škola ve prospěch životního prostředí. No myslel jsem, že se mi něco zdá, ale nee holá realita to byla :cry: jen mě štve, že jsem telefon nechal v práci a nemohl jsem pořídit fotky, které bych panu Červínovi zaslal.

Vážený pane elixdragon, škoda , že jste si zapomněl telefon, možná byste zjistil, že mamut "nehyzdí" :lol: naši zahradu už od června roku 2010. Přesto pevně věříme, že zůstanete bystrý i nadále a budete pečovat o vzhled našeho města . Jinak bych chtěl doplnit, že naše zahrada díky rodičům a panu řediteli prochází rekonstrukcí a hodláme ji otevřít i veřejnosti. Jste-li nespokojený, zkuste přijít do školy a pohovoříme o Vašich představách. S úctou, Petr Hošek, zástupce ředitele, za všechna prasata, která učí Vaše děti
Petr Hošek
 
Příspěvky: 29
Registrován: 22 kvě 2010 08:26

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod drsny » 23 říj 2010 10:06

neni to tak uplne parkovani, ale rozhodne je to hezka ukazka toho jak se chovaji profesionalni ridici. proc si neudelat vystupni zastavku primo v krizovatce u vlakoveho nadrazi? tato situace neni vjimkou, ale naprosto beznym jevem. aby s autobusem nemuseli objizdet ostruvek na ceste pred nadrazim zastavi naprosto bezohledne v krizovatce a to, ze by nekdo treba chtel vyjet z parkoviste, je vubec nazajima.

IMG_0829_resize.JPG
IMG_0830_resize.JPG


foceno v patek 22.10.2010 v 15:40
drsny
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03 čer 2010 12:04

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod elixdragon » 23 říj 2010 18:09

Petr Hošek píše:
elixdragon píše:Bohužel včera jsem neměl jak nafotit parkující školský sbor 5. ZŠ, ale při cestě na oběd do CŠJ jsem se pozastavil nad tím, jací prasata učí naše děti. Tím, že se čistila ulice naproti 5.ZŠ byly vozy vybraných učitelů na trávě na školním pozemku :shock: za nimi ten mamut a hlásající škola ve prospěch životního prostředí. No myslel jsem, že se mi něco zdá, ale nee holá realita to byla :cry: jen mě štve, že jsem telefon nechal v práci a nemohl jsem pořídit fotky, které bych panu Červínovi zaslal.

Vážený pane elixdragon, škoda , že jste si zapomněl telefon, možná byste zjistil, že mamut "nehyzdí" :lol: naši zahradu už od června roku 2010. Přesto pevně věříme, že zůstanete bystrý i nadále a budete pečovat o vzhled našeho města . Jinak bych chtěl doplnit, že naše zahrada díky rodičům a panu řediteli prochází rekonstrukcí a hodláme ji otevřít i veřejnosti. Jste-li nespokojený, zkuste přijít do školy a pohovoříme o Vašich představách. S úctou, Petr Hošek, zástupce ředitele, za všechna prasata, která učí Vaše děti


No až tak o mamuta nešlo, ale to jste pravděpodobně nepochopil, vyvrátit parkující učitelský sbor na trávě Vám, asi moc nepůjde ;) moje představy Vás určitě ani za mák nezajímají, tak nechápu z jakého důvodu realizovat návštěvu vaší školy, mě jen stačí, že se to dozvědí lidi co v tomto městě bydlí a pracují. Mimochodem vysokou školu nemám, ale vím jak se chovat, když parkuji vůz. To co jste předvedli za výkon vy, mě zarazilo, takový styl parkování neprovádí ani řidič záchrané služby, když dojede na místo a tomu bych to bez problémů odpustil, protože jde mnohokrát o život, ale o co šlo vám to jsem nepobral :(
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Petr » 24 říj 2010 09:10

ale o co šlo vám to jsem nepobral ..

Mít auto u zadku a ušetřit pár kroků, to je snad jasné ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod dotik » 24 říj 2010 11:07

Taky jedno zajímavé parkování...v podstatě každý den tam někdo podobně je...přitom o tři auta nahoře je volná ulice a může se v pohodě parkovat....ale je to dááááálka
Přílohy
101024parkovani.jpg
dotik
 

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 říj 2010 19:48

Nebere se to náhodou jako jízda v protisměru?
Škoda jen že není vidět na značku, to já jen kdyby pan velící MP Králík dostal neodbytný záchvat pracovní aktivity a chtěl nedej bože konat... :P
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 říj 2010 20:12

Pred chvili opet vesele parkovani na ostrove u pristaviste Porta Bohemica na trave. Opet tam stoji auto na travniku. Doporucuji se MP podivat jak se tam dostalo a jak to vypada okolo toho chodnicku kam se to auto samozrejme nevejde. Nehlede na to, ze ta asfaltka je delana na vahu chodcu a bruslaru a ne auta, takze za chvili pujde do pryc, a kdo to zaplati? No parkujici pan asi ne :( Stejny problem je u cyklostezky pod novym mostem. Po nove zamkovce tam pokazde potkam jet auto, zakaz nezakaz. Zamkovka uz podle toho vypada. Minule jsem nemel ani kam uhnout a pan na mne jeste rval at mu uhnu. Divim se, ze po tomhle nejdou nasi ochranci cestovniho ruchu. Protoze projizdejici cykliste, tu rozhodne utrati vic, nez nemecti duchodci, kteri maji vse placeno na lodi a ve meste nenechaji ani halir.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 24 říj 2010 20:39

Tomáš > Myslim, že takhle se zaparkovat nesmí. Správně je čumákem dolů a jestli to furt platí, tak 5m od hranice křižovatky. Jinak s timdle nikdo nic neudělá ani se značkou. Hodí se to na osobu blízkou ;) .
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků