PARKUJI KDE CHCI...

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod winie » 08 kvě 2011 09:35

no myslim si ze je na case si doslapnout na lekare dotycneho, ze ho nechal ridit. pokud to tedy byl clovek v duchodovem veku. tohle je problem ceskych silnic. sam znam nekolik lidi co uz nemaji na silnicich co delat :x
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Lukino » 08 kvě 2011 10:27

Chtěl bych vidět, jak si předpovíte mrtvici nebo infarkt. Až na tohle přijdete, dejte vědět nejenom mně, ale určitě budete mít šanci i na Nobelovu cenu...
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Lenka » 08 kvě 2011 10:55

Mnohem nebezpečnější jsou stále ti lidé, kteří za volantem při jízdě kouří nebo mluví do telefonů bez handsfree.To je na pováženou a že jich tu takhle jezdí dost. Infarkt, mrtvice vás nemusí potkat jen v důchodovém věku.
K smíchu není asi žádná nehoda, pokud ovšem nevlastníte zvracený smysl pro humor.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod winie » 08 kvě 2011 11:41

vypadalo to opravdu smesne to auto na tom kruhaku. navic tam nebylo viditelne poskozeni, takze jsem predpokladal ze ridici nic neni. a to ze kuraci, nebo telefonisti jsou nebezpecnejsi nez stari lide za volantem snad nemyslite vazne. rocne najedu desetitisice kilometru a sediva hlava za volantem v kombinaci s novym malym autem je spatne znameni. POKAZDE! nekolikrat uz jsem mel konflikt s temito ridici a to i na motorce, kde je to mnohem vaznejsi.
a mimochodem, co se tyka telefonovani s a bez HF tak je to pomerne jedno. jde jen o tu volnou ruku a utracene penize. nekolik testu a vyzkumu uz prokazalo ze telefonovani za volantem je nebezpecne s jakymkoliv systemem. Protoze se nekoncentrujete na rizeni a je jedno jestli drzite volant obema rukama nebo jednou. podle teto logiky by tedy meli zakazat i jidlo a piti za volantem. :roll:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 08 kvě 2011 11:48

S tim HF ''s'' nebo ''bez'' je to pravda. Koncentrace padá tak jako tak. To bych si nemohl ani ladit rádio. Takže pokud už zvednu telefon za volantem, chce to přizpůsobit jízdu, a hovor vyřídit co nejrychleji. Což asi moc lidí nedělá.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Lenka » 08 kvě 2011 12:03

Šedivou můžete mít i ve čtyřiceti a někteří šediváci,např. 50letí lidé ještě nejsou neschopní okamžitých reakcí. Zpomalené reakce může mít např. i těhotná žena - těm by jste chtěl taky zakázat řízení?
Ale jsem s vámi za jedno, že člověk ve vysokém věku už představuje vážné riziko s ohledem na možnost zdravotních komplikací a to nemusí mít nějaký šuplík, ale i auto novější.
Ohledně těch rukou na volantu - podle mého názoru mají být ve chvíli jízdy obě na volantu, ale to je jen můj názor. Podle mě je menší zlo to handsfree.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod elixdragon » 08 kvě 2011 12:16

Obě ruce na volantu za mě taky ano: formule, WRC, Dakar, Nascar, všude se volant drží oběma rukama, ikdyž tam se jezdí ve vyšších rychlostech. Sám se kolikrát nachytám, že řídím jednou rukou, kdy pravou ruku mám položenou na loketní opěrce. K tomu kouření ano nebezpečné to je - upadlá cigareta na kobereček, nebo v tom horším případě do rozkroku dokáže vyvolat ve voze takovou paniku, že se zapomene brzdit a řídit a pak je neštěstí na světě. On vám to poví každý dopravák, že lidi bourají často kvůli pitomostem a že kouření zabíjí i v autě je holý fakt. Mám takový pocit, že jsem někde slyšel, že na slovensku je za volantem už zakázáno pít a jíst. Myslím že je to dobrý nápad, ale chcete zakazovat jíst a pít? No na druhou stranu za volantem ještě snad nikdo na dehydrataci a hlad neumřel.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod winie » 08 kvě 2011 12:51

elixi myslel sem tim, ze kazdej clovek kdyz vi, ze ma neco dulezityho, tak si preci zastavi. pokud vim, ze mi vola nekdo skr praci a bude to na delsi dobu a pomerne narocne na premejsleni, tak pri prvni prilezitosti zastavim. nehodlam riskovat svuj ani cizi zivot a ani poskozeni vozu jen diky par minutam. to samy. bagetu za volantem si nedam, radsi si zastavim a dam si ji v klidu. co se tyka piti za volantem, tak kazdy rozumny ridic si koupi vodu kde je "cucík" a ne uzaver, aby ji nemusel pracne otevirat a zase tim odpoutavat pozornost od rizeni.
lenko: samozrejme ze jde i o zdravotni stav, ale u starych lidi je problem i jejich nesoustredeni a doba reakci. co se tyka zen v pokrocilem stadiu tehotenstvi, tak ty by meli rizeni omezit jen na nejnutnejsi pripady.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Lenka » 08 kvě 2011 22:23

doufám, že nebude vadit, když sem šoupnu něco pro odlehčení...

http://www.stream.cz/video/582685-parkujici-blondyna-v-bratislave

:lol:
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod dotik » 08 kvě 2011 22:35

Od blondýnky to vůbec neva :) Ale super řeč ta slovenština :) ty kokos :)
dotik
 

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Tomas.Marny » 09 kvě 2011 06:33

Tak kouření za volantem je problém, pití i jídlo za volantem je taktéž problém, to samé s telefonováním, ale pokud máte HF, tak tam už si tolik jist nejsem, sám jsem si pořídil do auta Parot HF a musím říct, že mi velice pomáhá, v ruce nic nedržím a řízení se věnuji.
V případě zákazu používání HF by se měl někdo také zamyslet nad zákazem mluvení v autě všeobecně a do vozů by měli povině všichni nastupovat se zalepenými ústy. :twisted:
Protože pokud něco řeším přes HF, tak mi to přijde zcela totožné jako běžný hovor se spolucestujícími ve voze, ba ještě bezpečnější, protože se nemusím na diskutujícího ohlížet.
Ale to je jen můj názor a zkušenost s používáním HF.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod ronyk » 09 kvě 2011 08:07

Sice to tady zanikne v odborné diskuzi co se má nebo nemá dělat za volantem. Ale já bych chtěl poděkovat odboru dopravy města, že dodrželo slib a u kontejnerů v Dukelské se objevily žluté čáry a s tím i snad konec slalomů kolem parkujících aut a přijatelný přístup ke kontejnerům. Děkuji.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod elixdragon » 09 kvě 2011 18:27

No v A. Muchy je u kontejnerů také žlutá a je tam i kamera MP, ale normálka se tam stejně parkuje.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod j.j.l. » 10 kvě 2011 10:36

Řidiče postihl epileptický záchvat. Takže to ještě dobře dopadlo.
j.j.l.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2011 15:28

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Tomas.Marny » 10 kvě 2011 19:52

Tomas.Marny píše:V ulici Kamýcká stojí již asi rok nabourané auto bez značek a kdosi ho pomalu rozebírá, nebo rozkrádá, několik desítek metrů za tímto šrotem stojí již asi tři týdny další šrot, též bez značek, je možné aby někdo odpověděl proč se tak děje?
Denně kolem těchto bývalých aut projíždějí hlídky jak Rabbitů, tak PČR a nic se neděje, proč jsou tyto hlídky tak lhostejné k danému stavu a proč nekonají?
Zřejmě by museli do těch vraků narazit aby se něco dělo, je neskutečné a pro mě nepochopitelné na co máme policie když nekonají, státní policie dobře tu mít musíme, ale i ona nedělá nic v tomoto ohledu a Rabbiti ti jsou svým šlendriánským postojem k plnění povinností známí i za hranicemi města, proč tedy už starosta toho velícího konečně nevymění, když ti jeho svěřenci jen projíždějí zbůhdarma benzín a nejsou za rok s tímto šrotem na silnici schopni nic udělat, nač si platit něco, co funguje sporadicky a špatně?


Tak dnes zmizel poslední vrak.
Díky.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod jimi brown herrer » 12 kvě 2011 11:43

Obrázek
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Honzalt » 20 kvě 2011 12:37

a je vyděláno :D
Přílohy
ltm.jpg
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod winie » 20 kvě 2011 18:16

nemaj tam co stat. je tam krasne viditelna znacka :roll:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Jirka » 26 kvě 2011 10:06

Panstvo se opět slétá do kulturáku a hradu. Mají vyhrazeny obě strany ulice před pajďákem a přesto parkují na mramorových kostkách u vchodů. A kde je Králíkova garda a jejich vrchní velitel pan starosta ? Ten se objeví až bude papání a bumbání.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: PARKUJI KDE CHCI...

Příspěvekod Tomas.Marny » 01 srp 2011 18:09

Dobrý den,
chtěl jsem se optat zda je možný vjezd zájezdových autobusů na náměstí. Již po několikáté jsem si všiml že vždy před hotelem na náměstí parkuje autobus, je vůbec možný jeho vjezd na námko?
Pokud není, jak je možné že ani jedna policie nějak nereaguje, děkuji za případnou odpověď.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron