Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 dub 2012 10:03

Ovlivňuje vás cena parkování na náměstí ve vašem nákupu?
článek zde: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 20425.html

Ovlivnilo vás zdražení parkování z 5 na 10 korun za hodinu natolik, že nákup v centru zrušíte? Nebo nezrušíte a jdete raději pěšky? Nebo si myslíte, že pokles tržeb nesouvisí s cenou parkovného, ale třeba s krizí, kvalitou, ochotou?

Osobně se mi zdá divný argument, že cena parkování převyšuje cenu nákupu v igelitce. Pokud si jdu pro nákup do igelitky a pokud to bude byť jen ten rohlík a párek, tak to mám nakoupeno během 10 minut a za parkování dám bůra. Za ten párek s rohlíkem určitě víc. A to úplně pomíjím fakt, že třeba z Pokratic pojedu na náměstí jen pro ten párek a rohlík.

Asi se těžko hledá ideální kompromis, proto mě zajímá jak to vidíte vy?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Milada » 25 dub 2012 10:11

Když jsem si "stěžovala" svým rodičům, že se před časem zdražilo parkování v centru Litoměřic, tak se mi "vysmáli" (jsou to Pražáci...). Narozdíl od jiných měst většinou lze zaparkovat, místo se najde a za dvacku na hodinu? To je docela směšná částka. Parkuju vždy jen 30 - 60 min. a vždy zaplatím, ať už na náměstí nebo na okolních parkovištích. Že by mělo zdražení parkovného až takový dopad na tržby podnikatelů ve městě? To se mi nechce věřit...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Milan » 25 dub 2012 11:41

Již několikrát zde byla diskuze o parkování na náměstí. Já osobně marně vzpomínám, kdy jsem potřeboval parkovat na náměstí, abych si udělal nákup. Co bych tam měl kupovat? Potraviny? Drogerii? Jsem ten typ, co zajede do libovolného supermarketu a koupí vše tam. Kvalita plus mínus stejná, ceny také, zaparkuji zadarmo, ... Na náměstí jezdím jedině s vnoučkem, když jdeme na zmrzku a nebo když si kupuji noviny a to je většinou o víkendu, tak neplatím (ani nevím, jestli se o víkendu platí či ne). Tedy za mě, je mi to úplně jedno.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr Panaš » 25 dub 2012 13:45

Už jsem to komentoval v diskuzi přímo pod článkem. Jsem pro omezení parkování na náměstí a cena parkovného nemá vliv na množství nakupujících - viz. farmářské trhy. V sobotu dopoledne, kdy se parkovné platí, je tam spousty nakupujících. Není to o parkovném, ale o nabídce sortimentu, ceně a kvalitě. Stačí být chvíli na náměstí a dívat se, co lidí prochází. Náměstí má jako prodejní místo strategickou polohu, jsou tam úřady, banky, restaurace. Je to i turistický cíl. Chodí tam spousty lidí - potenciálních kupujících. A aut tam parkuje stále dost, bez ohledu na cenu parkovného.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr » 25 dub 2012 16:14

To nemohou živnostníci (zdravě uvažující) myslet vážně. Zvýšení parkovného o pár kaček má tak zásadní vliv na odliv (zákazníků)? V týdnu je náměstí stále stejně plné aut a pokud opravdu nějaké procento ubylo, tak určitě ne kvůli parkovnému, ale ceně benzínu (nafty). Za jeden litr bych měl parkovné bohatě předplaceno denně na celý týden. Někdy mám dojem, že ta přílišná koncentrace aut a hluku mnoho návštěvníků spíš z náměstí vyhání k posezení do klidnějších zón ve městě...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Llukas007 » 25 dub 2012 19:07

Radím parkovat na chodnících jako vietmanští obchodníci, viz. Dlouhá, modrá fabie před večerkou, bílý transit před oděvy, dole u občerstvení také. Poplatky neplatí, botu nikdy nedostali. Tak nač parkovat na vyhrazených placených parkovištích? Hurá na chodníky, nic za to nehrozí a je to zadara! :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod dnn » 26 dub 2012 10:56

Já chodím do města především pěšky a spíš si myslím, že problém je v tom, že lidi šetří anebo jdou za lepší nabídkou (co se týče nabízených produktů).

...osobně dávám přednost centru než supermarketům
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod subform » 26 dub 2012 11:44

Nemam pocit, že by výše parkovného nějak omezovala. Vzhledem k tomu, že na námětí kromě elektry, drogerie , knih a vietnamského obchoďáku nic jiného není. Potraviny na náměstí nekoupím...........
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod winie » 26 dub 2012 21:15

uprimne receno mi to vadi hodne. hlavne mi chybi moznost volneho parkovani po dobu vyberu z automatu apod. osobne si parkovani na namesti hodne rozmyslim. jinak parkuji nekde dal a dojdu si zarizovat veci po uradech a bankach pesky
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod elixdragon » 28 dub 2012 00:06

Když musím do centra, tak jedu na skútru ;) když chci udělat něco pro zdraví, tak jedu na kole a když jedu autem, tak zaplatím. 10,-kč není, až tak moc, aby mi to nabouralo rodinný rozpočet.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod venda.klaus » 03 kvě 2012 07:18

Zdravím diskutující
Cena parkování na náměstí je taková jaká je,u nás v Praze na hradě parkuji zdarma.Když jsem byl s manželkou na návštěvě Litoměřic našli jsme okamžitě řešení ,jak toto nařízení obejít.Zatímco já jsem se pohybval v reprezentačních prostorách města,manželka jezdila po náměstí stále dokola.Tím pádem byla s autem na náměstí dvě hodiny a nezaplatila,ani korunu.Moje rada pro Litoměřičáky je: Na náměstí vždy ve dvou jeden nakupuje,či vybírá s automatu a druhý jezdí po náměstí dokola a smrdí starostovi pod nos :-)
venda.klaus
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2012 07:07

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod litoweb » 03 kvě 2012 10:22

Vendo ty jsi mel vzdy smysl pro humor :lol:
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr Panaš » 22 kvě 2012 22:38

Vzhledem k tomu, že by měla rada města projednávat návrh živnostníků na zmírnění ceny parkovného na náměstí, vydala k této problematice Strana zelených ZO Litoměřice tiskovou zprávu (v příloze). Budu velmi rád, pokud se o této věci povede slušná a věcná diskuze. Byť mám na tuto záležitost úplně opačný názor než někteří živnostníci, neznamená to, že bych nemohl souhlasit s jejich jinými názory. Právě k vyjasňování stanovisek a jejich argumentování má toto fórum sloužit. Rád budu reagovat na normální příspěvky a nemusíte vůbec se zachováním současné ceny parkovného souhlasit. Mějte se pěkně, Petr Panaš.
Přílohy
Tisková zpráva SZ - parkování na náměstí.doc
(34 KiB) 711 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr » 23 kvě 2012 07:49

Celé je to jeden velký nesmysl. Chceme omezit ty stovky parkujících aut na náměstí a přitom snižovat parkovné? Uvažují o mnohamilionovém podzemním parkovišti na náměstí - myslíte, že tam někdo bude zajíždět, aby si mohl koupit v elektru žárovku? Kolik těch živnostníků na náměstí skutečně je? Kolik z těch tisíců aut, které se za den na náměstí protočí skutečně navštíví právě jejich provozovnu? Vidím v tom jen tlak někoho vlivného na politiky a ti z nějakého zvláštního důvodu (každý si doplní, příkladů je dost) jim chtějí (musí) jít na ruku. I když se jedná o zjevný nesmysl. :twisted:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Milada » 23 kvě 2012 07:55

Pane Panaši, moc hezky napsaný příspěvek :) . S tiskovou zprávou Strany zelených souhlasím a jsem zvědavá, jak bude reagovat radnice...
Já osobně bych byla pro, aby na náměstí byla parkovací místa jen pro invalidy a jinak by bylo náměstí "odpočinkovou" zónou, plnou zeleně a laviček...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod worwan » 23 kvě 2012 14:59

A proč tam ty auta (lidé) vůbec jezdí? Jestli to nebude tím že na náměstí je přebankováno, přeúřadováno atd. Vymístit tyto koncentrátory klientů a motorizovaných zaměstnanců z hist.centra někam na periferii a je klid. Argument o líných lidech udělat "pár" kroků není na místě protože ne každý může strávit půl dne obíháním potřebného.Čistých nakupovačů bude na náměstí menšina.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Desty » 23 kvě 2012 19:54

Souhlas s Miladou :-) Jinak je mi změna ceny parkovného na náměstí v podstatě jedno. Pokud tam potřebuju, tak jednou za měsíc mám na to zaplatit si tam parkování. Co mě spíš vadí, že je nejbližší automat na parkovné mimo provoz a musím dojít k dalšímu :lol: Většinou mám už seznam co na náměstí potřebuju vyřešit a snažím se neztrácet čas.
Desty
 
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2010 10:46

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr Panaš » 31 kvě 2012 10:53

Docela zajímavý článek o automobilismu ve městech : http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpra ... t-jan-gehl
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kaka333 » 02 čer 2012 23:33

Bože můj, tak i do Ltm dorazila skupina hrobařů, která se snaží zabít další střed města. Doporućuji výlet do České Lípy, tam již chcíp pes a ve středu města ta mršina pěkně páchne. Ten puch ale nikomu nevadí protože tam nikdo není. Opravdu tohle chceme ??
Taky přikládám nějaké články o těchto novodobých revitalizátorech náměstí. Čtete pozorně a přemýšlejte o tom co je to vlastně za lidi. Kde pracují ? Kdo je platí ? Jaké výplaty za svou bohulibou činnost berou ?

První je můj oblíbený blog DFENS :

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012041901

Druhý jsem objevil díky tomuto Ltm foru a je to blog tajemníka našeho pana prezidenta :

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012041901


Kromě zmíněných článků doporučuji pročíst celé tyto servery - zjistíte že spousta věcí je jinak než se na první pohled někdo snaží tvrdit.
Děkuji za trpělivost při čtení.
kaka333
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2012 22:40

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kaka333 » 02 čer 2012 23:44

Nějak jsem to popletl a vložil dva stejné odkazy a příspěvek již nelze opravit.

Zde je tedy uveden blog tajemníka pana prezidenta, pana Jakla.

http://jakl.blog.idnes.cz/c/253572/Centra-ceskych-mest-ozivenim-az-k-uplnemu-umrtveni.html

Omlouvam se za chybu.
kaka333
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2012 22:40

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron