Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Milada » 04 čer 2012 10:57

Pan Jakl by se měl podívat na litoměřické náměstí v sobotu odpoledne - bez revitalizace a taky mrtvo...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kaka333 » 04 čer 2012 21:04

Teď jste trefila hřebíček na hlavičku. Pročpak asi je od sobotního odpoledne až do pondělního rána naše náměstí pusté jak ve městě duchů ? Jestli to nebude z toho důvodu, že jsou všechny obchody zavřené. Takže živé náměstí = otevřené obchody + spousty lidí. Spousty lidí = také spousty dopravních prostředků. Bylo to takhle vždy a myslím, že tahle rovnice bude platit navěky. Jen s dobou se mění ty prostředky, nejprve koně, pak povozy, pak auta a v budoucnu třeba vznášedla, co já vím jak se budeme za 100 let dopravovat. Pokaždé když se nějací sociální inženýři snaží tuhle logickou rovnici popřít, tak to dopadne katastrofou. Je jedno jestli to píše tajemník prezidenta Jakl nebo Franta z Horní Dolní. Já bych totiž byl s tím odsuzováním pana Jakla a popř pana prezidenta hodně opatrný. Před pár lety byli oni jediní v EU kdo nahlas říkal, že EU je neživotaschopný projekt. A vida vida po pár letech je celý koncept EU na kolenou.
kaka333
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2012 22:40

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kočka » 05 čer 2012 05:22

Tak to máme tři drogerie, dvoje elektra, v patře fotopotřeby, nějaké svršky, spodky, dvě prodejny knih a ony banky. Ani jeden z těchto obchodů mě nepřinutí jít v sobotu odpoledne na nákup. Ani kdyby mi za parkování zaplatili. Galerie i restaurace mají otevřeno. Kejklíři netáhnou a promenádní koncerty se nekonají. Chování lidí se změnilo. Ty davy usměvavých sousedů promenující se po korzu, tak dobře známé z dobových fotografii Litoměřic, už se prostě konat nebudou.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kaka333 » 05 čer 2012 07:53

To jste to ale pekne orezal(a) Kocko. Co obchody v Lidicke, Novobranske, Dlouhe, 5. Kvetna, Pekarske atd. Tam podle vas zadne nejsou ? To vami odepisovane korsovani je ve skutecnosti prave prochazeni obchodu umistenych tu v te a tu v jine ulicce pobliz stredu mesta. To korsovani jak je zname z filmu se delo kdyz byly obchody zavreny a provadely ho zpravidla jen vrchni vrstvy tehdejsi spolecnosti. V tom ze toto je jiz pryc, s tim s vami souhlasim, na to dnes nema nikdo cas, vyjma duchodcu a ti na to zpravidla nemaji uz nohy.
kaka333
 
Příspěvky: 11
Registrován: 02 čer 2012 22:40

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 úno 2013 12:30

Jen pro zajímavost. Zatímco u nás se parkování zlevňuje - dle mého nesmyslně. Tak na Mělníku na to jdou opačně. Za prvé vyšli vstříc lidem co mají chytré mobily a dá se platit přes aplikaci - výhoda je nasnadě - ušetření za lístky i za provoz automatů, bezhotovostní platby, pro motoristy konec hledání drobných a běhání po trafikách. Zároveň je tarifikace po dvou minutách. V centru také parkování zdražilo a to na 15 korun na půl hodiny, a to z toho důvodu, že většinou po městě parkovala auta celý den v kuse a ten kdo jel na naákupy nebo jen něco vyřídit neměl šanci zaparkovat. od 13.3. je předpoklad, že auta se budou více točit a dostane se na všechny.

U nás chtějí živnostníci nižší cenu, aby k nim lidi přijeli. Takže když bude nižší cena, náměstí bude obsazené zaměstnanci a k živnostníkům zase nikdo nepřijede :)

Aneb, je vidět, že to lze řešit jinde i hlavou :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Tomas.Marny » 28 úno 2013 21:06

Okuste zaparkovat třeba v Teplicích, když jsem se sháněl po parkovacím automatu, lidé na mě koukali jako na exota, v TP se neplatí ani opičí pšouk.... a jde to vážení...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr » 01 bře 2013 08:34

Tomas.Marny píše:Okuste zaparkovat třeba v Teplicích, když jsem se sháněl po parkovacím automatu, lidé na mě koukali jako na exota, v TP se neplatí ani opičí pšouk.... a jde to vážení...


No, právě že i primátor Kubera nedávno uznal neudržitelnost této situace, kdy na nejlukrativnějších místech v centru parkují od rána do večera stejné vozy a nikdo jiný nemá šanci alespoň na chvíli zaparkovat a vyřídit si svoji záležitost. Prostě dal lidem šanci a oni ji nevyužili, jak se ostatně dalo čekat. Takže změna je čeká i tam...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod winie » 28 bře 2013 10:23

http://radnice.litomerice.cz/clanek-976.html počkat kdy že to jsou ty volby? joooo příští rok :lol: :lol: :lol:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Petr Panaš » 19 dub 2013 19:15

A kdo jste se těšili, že ušetříte na parkovném na náměstí, tak si holt vzpomeňte, až vám budou odtahovat auto. Cituji z materiálu do finančního výboru z 9.4.2013 : "Dále nelze ani počítat s tím, že příjem z pokut bude ve stejné výši jako v r. 2012. Dle vývoje těchto skutečností navrhujeme příjmem za odtah vozidel vyrovnat snížení z příjmů z park. automatů. " :D
Kdo si chce přečíst více, může zde : http://radnice.litomerice.cz/archiv/854 ... 4-2013.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod ltm.citizen » 19 dub 2013 21:20

Jsem občan Litoměřic platím nemalou daň z nemovitosti, město za mě má další příjmy, platím parkovné na všech placených parkovištích a dnes jsem si jednou za rok dovolil zaparkovat na parkovišti u autobusáku. Ještě jsem se rozhlížel, jestli tam není značka zákaz zastavení kvůli čištění komunikace. Neviděl jsem. Údajně tam byla. Zaplatil jsem Městské polici 500,- a za odtah 1500,-.
Řekněte mi pane starosto za co mě trestáte. :x
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Ladislav Chlupáč » 20 dub 2013 00:21

Vážený pane, velice mne zarmoutil váš útok na osobu starosty. Ptáte se, čím že jste se to provinil, že musíte platit pokuty. Takovýto pohled od litoměřického občana bych věru nečekal. Jen se rozhlédněte po našem krásném městě a uvidíte kolik krásných nových projektů za mého starostování vzniklo. Vzpomeňte si na ostudný zimní stadión a porovnejte ho s moderní halou, v kterou jsme ho přestavěli. Možná namítnete, že to nebylo nejlevnější, možná jste na internetu nalezl, že v jiných městech za polovinu sumy, za kterou jsme my zastřešili staré kluziště, postavili nové moderní haly. Ty se ale stavěly v jiných letech kdy kupříkladu nebyly několikery volby. Podívejte se na krásně opravený Svatostánek vinařství, další z mých velkých projektů. Dlouhá léta si moji předchůdci lámali hlavu nad tím jak se vypořádat s každoroční finanční zátěží, kterou pro městský rozpočet znamenaly fixní náklady málo využívaného kulturního domu. Vidíte a já to vyřešil na mnoho generací dopředu. Již dnes si nikdo na každoroční ztrátovost původního kulturáku ani nevzpomene a to jednoduše proto, že ta je proti nynějším a hlavně budoucím nákladů Gotického hradu naprosto zanedbatelnou položkou. Škarohlídi možná namítnou, že ani při financování tohoto mého projektu nebylo vše v pořádku. Podívejme se ale prosím každý do zrcadla a položme si otázku : Kdo z nás nedělá chyby. Vy možná budete narážet na tento dokument z posledního ZM : http://radnice.litomerice.cz/archiv/8542/zm-materialy-25-4-2013.pdf. Na straně 7 se sice píše o drobných pochybeních při financování Svatostánku vinařství ale také se zde dočtete, že město již za tato pochybení zaplatilo. Buďme ale velkorysí - postih byl jen cca 1400 000. Když se kácí les tak létají třísky. Budu se možná opakovat, ale i na toto zanedbatelné pochybení si za pár let nikdo nevzpomene, protože to bude představovat jen pár procent každoroční ztráty Svatostánku vinařství. Uplyne ale pár let a zapomene se i na ztrátovost celého tohoto projektu, protože ho zastíní můj stěžejní projekt, kterým je Geotermální vrt. Možná jste nedávno zahlédl v ekonomickém zpravodajství reportáž, ve které bylo naznačováno, že tento projekt nebude pro svou ekonomickou náročnost nikdy realizován a doposud vynaložené náklady takzvaně vyletí komínem. Proti těmto závěrům z řad rádoby ekonomů musím jednoznačně protestovat. Je sice pravda, že šance na realizaci projektu je dnes matematicky vyjádřeno pod 1 %, ale tvrzení že doposud proinvestované stovky milionů vyletí komínem je jen pomluva jistých nepřejících zájmových skupin. Rád Vám předložím jednoznačný důkaz o tom, že každá koruna již investovaných stamilionů stála za to : http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/20071116vrt.html
Věřte nebo ne ale ta koupel stála za to. Koneckonců mne kvůli ní již kontaktovali zástupci Guinessovy knihy rekordů s nabídkou zapsání této koupele do jejich knihy jako nejdražší koupele planety. S díky jsem je ale odmítl, pro osobní slávu jsem to nikdy nedělal a moji litoměřičané to dobře vědí. Oni ale nejsou jako vy, nejsou malicherní a neosočují mne kvůli nějakým pokutám. Oni dobře vědí, že každá koruna je smysluplně utracena a zaúčtována. Proto i vy se povzneste nad takovéto drobnosti a zapojte se do našeho společného budování našeho města. S úctou Váš Ladislav Chlupáč.
Ladislav Chlupáč
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 dub 2013 22:43

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kočka » 20 dub 2013 06:48

Tak dobře, jako "Ladislav Chlupáč", by to nenapsala ani Eva Břeňová.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod ltm.citizen » 20 dub 2013 18:48

Vážený pane,
velmi mě mrzí, že jsem Vás tak zarmoutil, že jste mi byl nucen vyjmenovat všechny své průšvihy, které mě zas až tolik nezajímají :cry: .
Přesto si dovoluji nesouhlasit s Vaším nařízením č. 1 z letošního roku, kterým stanovujete postup při odtazích vozidel při úklidu komunikací v Litoměřicích.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 dub 2013 21:07

Vážení přátelé,
rád bych Vás informoval o stanovisku Rady MS ODS Litoměřice, které jednoznačně odsuzuje zneužití jména Ladislava Chlupáče, starosty Litoměřic, které bylo použito při registraci uživatele 19 dub 2013 22:43 a následně byl uveřejněn příspěvek pod touto registrací (Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování). Toto chování považujeme za přímý útok na demokracii i úroveň tohoto diskusního fóra.

Důrazně žádáme administrátora Vladislava Lišku, aby neprodleně zrušil tuto podvodnou registraci a smazal výše uvedený příspěvek! Dále žádáme, aby přijal taková opatření, která by jednoznačně zamezila zneužívání osobní identity občanů.

ODS Litoměřice
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod winie » 22 dub 2013 21:21

Pane Mareši, zařiďte demokratizaci originalniho litoměřického fóra a takovéto věci se stávat nebudou ;) Hezký den a mnoho štěstí v následujících volbách
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod kočka » 23 dub 2013 05:46

Pane Mareši, jen velmi naivní čtenář uvěřil, že pan starosta Chlupáč se stal přispěvatelem Litoměřického fóra. Opravdu je Rada MS ODS Litoměřice přesvědčena, že ta trocha ironie, je útokem na demokracii?
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Kaktus » 23 dub 2013 06:05

Krásná ironie, která jemně poukázala kde proteklo do "žumpy" mraky peněz. Asi bych tam dopsal nemocnici. Pane Mareši trefená husa zakejhá. Každý na tomto fóru ví, že glosa není starostova. A pokud vím starosta byl mezi dravci z ODS snad jediný slušný.
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Jaromír Mareš » 23 dub 2013 06:41

kočka píše:Pane Mareši, jen velmi naivní čtenář uvěřil, že pan starosta Chlupáč se stal přispěvatelem Litoměřického fóra. Opravdu je Rada MS ODS Litoměřice přesvědčena, že ta trocha ironie, je útokem na demokracii?


Vážená kočko, já osobně bych nerad na toto téma polemizoval. "Trocha ironie" a zneužití identity člověka je totiž zásadní rozdíl a jestli tomu příspěvku někdo věří či ne, je naprosto zástupný problém.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování

Příspěvekod Vladislav Liška » 23 dub 2013 06:47

Prosím přesuňte tuto diskuzi do jiného vlákna. Zde nesouvisí s původním tématem.

Vlákno je zde: viewtopic.php?f=10&t=914
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron