Oprava silnic

Oprava silnic

Příspěvekod ronyk » 13 črc 2010 11:50

Docela by mě zajímalo, kdy dojde k opravám děr v silnicích ve městě. Krásné soliterní díry jsou na křižovatce Bojské a Pokratické, ve Škroupovce atd. atd. Čeká se na zimu až se mrazem díry zvětší a oprava bude dražší, anebo dá město přednost levnější variantě ? Nejezdím většinou ulic ve městě, ale určitě by se našly další a další díry o kterých nevím.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Lukino » 13 črc 2010 13:15

Hlavně ať to není probůh levnější varianta jako ve směru na Ústí počínaje Sebuzínem, kde použili tak kvalitní asfalt, který se hezky roztekl a auto si tam začvachtalo jako v louži. Horší je to, že louže se na pneu nenalepí :)
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomas.Marny » 13 črc 2010 14:54

ronyk píše:Docela by mě zajímalo, kdy dojde k opravám děr v silnicích ve městě. Krásné soliterní díry jsou na křižovatce Bojské a Pokratické, ve Škroupovce atd. atd. Čeká se na zimu až se mrazem díry zvětší a oprava bude dražší, anebo dá město přednost levnější variantě ? Nejezdím většinou ulic ve městě, ale určitě by se našly další a další díry o kterých nevím.

Kdysi nějaký "odborník" z radnice tvrdil že se čeká na příznivější podmínky pro opravu aby se to dalo porovést kvalitně. Já bych se toho "odborníka" z radnice optal, zda si ještě pamatuje na svůj výrok, pokud ano, co se děje?? Lépe už nebude, mráz nečekejte, nebo že by probíhalo náročné výběrové řízení?
v Raisově ulici, jen tuším že se tak jmenuje, se propadla vozovka již snad před měsícem, není to nijak malá díra, ale minimálně metr v průměru a stejně tak hluboká, myslíte že to někoho napadne opravit? Přece to opatřili značkou a to musí minimálně donazimy stačit........... :evil: :evil: :evil:
A tak to je v našem městě téměř se vším!
Proto zrušili městské fórum, protože už se jim nechtělo poslouchat jak se na jejich pomatlané hlavy snáší kritika.
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Fipoch » 13 črc 2010 19:53

V zimě byla zima, v létě je vedro ... :D :D

Mám také dotaz, jak teď jsou ty vedra, tak došlo k poškození povrchu vozovky na kruhových objezdech vlivem příčného posuvu dlouhých návěsů.
Je v plánu to opravit ??? Pro jednostopá vozidla je to dost nepříjemné (osobní zkušenost) ... včetně cyklistů.
Pro osobní auta či nákláďáky to problém není, ty mají přeci více kol :D :D .

Poznámka:
A ještě nyní je objízdná trasa od Štětí do Mělníka vedena přes Litoměřice. Takže když jsem jel včera z LT do Štětí, byl to samý kamión či autobus ... prostě hrůza !!!
Ta silnice na tento způsob provozu není dimenzována. A v Křešicích se provádí protipovodňová výstavba ... :( :( :( :(

Takže se v Liběchově něco opraví a v Litoměřicích se díky tomu něco zničí .... potom to zkusíme otočit. Budeme opravovat komunikace v Litoměřicích a vše pošleme přes Mělník ... :lol: :lol: :lol:

Takže si myslím, že se sešlo vedro a uzavírka v Liběchově a tak nyní máme v Litoměřicích trochu víc míst vhodných k opravě.
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 14 črc 2010 06:38

Dobré ráno, krásné ráno všem dotazovatelům na opravy silnic.
Ve městě jsou tři typy komunikací. Od Úštěka, silnice I/15 ( v majetku státu, potažmo ŘSD ), Valy-Komenského-Mrázova II/261 ( v majetku Kraje, spravuje SÚS Ltm ) a pak dvě silnice třetí třídy v majetku Kraje o něž se opět stará SÚS Ltm ( výpadovky na Žitenice a Pokratická na Ústí - Sebuzín). A pak jsou to ostatní komunikace tzv. místní o které pečuje město pomocí TSM Ltm. Každá z těchto organizací má své pracovníky, o kterých víme, žemají ve své dikci péči o svěřené silnice ale jediné co nevíme je, zda na opravy mají dost peněz . A aby to nevypadalo, že tu píšu něco v tom smyslu, že to nejde, tak jednotlivé organizace obvolám a jejich pracovní povinnosti jim připomenu
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod ronyk » 26 črc 2010 06:33

Tak pane ing.Perno co jste zjistil ? Dny prchají směrem k podzimu a díry se nám smějí a pneumatiky řvou o pomoc.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomas.Marny » 26 črc 2010 16:36

No nic, já nabiju foťák a začnu fotit ty mega díry po letošní zimě a budu je zde zveřejňovat tak dlouho a otravovat, až nám zase zruší fórum, jééé ono není jejich, tak to nám nebudou mít co zrušit :P :P :P
To je ostuda vážení všech těch papalášů co živíme svými daněmi a ať se mně nikdo nesnaží ohlupovat bláboly že na ty díry nejsou peníze, když jsou peníze na kde co, tak se musí najít i na díry které ohrožují nejen auta naše majetky, ale už i zdraví... :evil: :evil: :evil:
Už mně ti vyžírkové fakt hodně, ale hodně lezou krkem!!! :evil: :evil: :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 26 črc 2010 18:52

Dobrý večer, krásný večer.
Tak mě dobře poslouchejte Vy dovedové. Obávám se, že mi nechcete rozumět a neumíte snad ani číst.Píšu Vám, kdo má na starosti opravy silnic a kdo by se měl na poukazovaný problém zaměřit a hlavně konat. Nebo se domníváte, že Vám je půjdu opravit? Tak na to hodně rychle zapomeňte. A ten foťák si vemte a foťte "vo plnej hřebík" ! Fotky pak můžete poslat těm, kdo má ty díry na komunikacích ve městě na starosti. A domníval-li se některý z Vás, že umíte psát jen Vy, tak to je Váš druhý omyl. Opatrujte se a popřípadě si můžete jít i stěžovat.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ropovod » 26 črc 2010 19:48

CH3CH2OH ?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Vladislav Liška » 26 črc 2010 22:50

Ale no tak pratele, ja myslim, ze pan Perna se snazi zde komunikovat i presto, ze nemusi, a vzdy komunikuje naprosto korektne, tak byste se k nemu mohli chovat take tak ne? Diry jsou skutecne problem, ale pan Perna tu vysvetlil, ze ne vsechny diry padaji pod mesto - kazda komunikace ma ruzne vlastniky, takze je potreba apelovat na ne a ne to hazet na cloveka, ktery s tim nema nic spolecneho.
Zkuste ty diry skutecne vyfotit i s popisem kde jsou a ja je pak rad zkusim poslat tam kam patri. Myslim, ze slusnosti se toho da dokazat rozhodne vic. Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Oprava silnic

Příspěvekod ronyk » 27 črc 2010 06:47

Kdyby se pan Perna podíval na úvodní článeček tohoto tématu tak by zjistil, že jsem se ptal na díry v ulicích Bójská Škroupova. Žádné "krajské ulice" mne nazajímaly! A myslím si, že jsem docela slušně optal co se dozvědělna TS, takže když se sem přidal nějaký jiný přispěvatel svezl jsem se invektivou pana Perny i já. A o neopravené vozovce v majetku města jsem se nic nedozvěděl.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomas.Marny » 29 črc 2010 21:24

Ing. Ivo PERNA píše:Dobrý večer, krásný večer.
Tak mě dobře poslouchejte Vy dovedové. Obávám se, že mi nechcete rozumět a neumíte snad ani číst.Píšu Vám, kdo má na starosti opravy silnic a kdo by se měl na poukazovaný problém zaměřit a hlavně konat. Nebo se domníváte, že Vám je půjdu opravit? Tak na to hodně rychle zapomeňte. A ten foťák si vemte a foťte "vo plnej hřebík" ! Fotky pak můžete poslat těm, kdo má ty díry na komunikacích ve městě na starosti. A domníval-li se některý z Vás, že umíte psát jen Vy, tak to je Váš druhý omyl. Opatrujte se a popřípadě si můžete jít i stěžovat.

Dobrý den pane Perno,
tak předně, nevím proč užíváte oslovení "dovedové", pokud to je reakce na můj příspěvek, odpovězte prosím takto mně a já jsem ochoten se s Vámi na dané téma ještě jednou pobavit.
Výše jsem upozornil na díry ve jmenovaných ulicích včetně obrovského propadu vozovky, který trvá již mnoho týdnů a nic se s ním neděje. To že jsem užil příměru "vyžírkové" Vás asi hodně nadzvedlo, ale to opravdu nebylo myšleno Vám pane Perno, ale jiným bossům, odpovědným za stav obecních silnic a neodpustím si opět tento příměr, je to opravdu banda vyžírků, darmošlapů a darmožroutů nic jiného!
Nejdříve se všichni schovávali za tuhou a dlouhou zimu kdy se nic nedalo dělat ( to jsem ještě schopen pochopit) ale už neberu to, že relativně malé díry prostě nikdo nespraví i když je to v jejich kompetenci předpokládám, údajně nejsou peníze a na co se čeká, až díry, jejichž opravy dnes stojí v řádech nemnoha korun se vyšplhají na deseti, statisíce, nebo miliony až se bude muset vinou zanedbání měnit komplet povrch včetně podloží?
Nejsem odborník na látání děr na silnicích, ale vím kolik stojí oprava poničeného vozu, který přeskákal takový tankodrom, tudíž se mi nemůže nikdo divit, pokud užiji trochu ostřejího slova, ale znovu opakuji, schovávat šlendrián za nedostatek peněz je teď v tomto státě dosti populární píseň.
Já pracuji, každý den jezdím do kanceláře a po služebních cestách na příč republikou a evropou, ale musím říct, že cesty a silnice máme víc než úděsné.
Mám dosti slušný plat, takže zákonitě odvádím dosti vysokou daň a proto mně nemůže uspokojit tvrzení, že nejsou peníze na opravy! Kam se tedy poděli peníze nás všech kteří odevzdáváme podstatnou část platu na daně?
Prostě je nějaký gauner ouřada rozkradl, zašantročil a tak různě, media takových kauz jsou plná...
Takže já bych nastavil zrcadlo opravdu těm, kdož za současný stav našich silnic ve městě mohou, doufám že se někdo chytí za pomyslný nos, i když víme jak to je s papaláši kteří sedí na vystaných seslích, že?
P.S.
Ne vše je nutné vztahovat na sebe... ;)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomáš Komárek » 31 črc 2010 12:49

Myslim, že odpověď na tuto díru, která je v ulici Bójská (jestli jsem dobře pochopil spadající pod ruku TSM Ltm) si zasloužíme...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přiznám se, že už ani nevim, jak je to tam dlouho, ale začalo to jednim patnikem, kterej označoval malou díru, pak se patnik propadl a byl v díře, pak se daly dva patniky okolo a teď jsou patniky 4 a páska jako bonus. Tohle jde, možná za chvíli přibude pátej, ale PROČ se toto neřešilo už v počátku, kdy byla díra malá a náklady na opravu by byly jistě menší?

Pokud je nějkej argument, proč se čekalo až do týhle fáze a velikosti, rád si ho vyslechnu. V opačnym případě bych se rád dozvěděl, proč se díra ještě neopravuje...
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 01 srp 2010 03:05

Dobré ráno, krásné ráno.
Podle toho, jak je provedeno foto, to vypadá na nějakou poruchu kanalizační sítě. V pondělí zjistím a dám okamžitě vědět. Bude to asi věc SČVaKu. Přeji všem čtenářům těchto stránek pěkný a ničím nerušený den.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 06 srp 2010 09:27

Dobrý den, krásný den.
Dnes se mi konečně podařilo kontaktovat osobu, v jejíž kompetenci je oprava propadlé kanalizace v ulici Bójská a vymámit na něm slib, že propad bude do konce příštího týdne opraven. Tak se budu, snad i s vámi, těšit na výsledek. Mějte všichni čtenáři hezký zbytek dne a i víkend.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomas.Marny » 06 srp 2010 19:55

Ing. Ivo PERNA píše:Dobrý den, krásný den.
Dnes se mi konečně podařilo kontaktovat osobu, v jejíž kompetenci je oprava propadlé kanalizace v ulici Bójská a vymámit na něm slib, že propad bude do konce příštího týdne opraven. Tak se budu, snad i s vámi, těšit na výsledek. Mějte všichni čtenáři hezký zbytek dne a i víkend.

Dobrý den pane Perno,
děkuji za info a snahu "vymámit" z odpovědného pracovníka příslib urgentní opravy již zmiňované díry, nic méně co další díry ohrožující naše vozy a zdraví ve městě?
Myslím že další propad se ukázal někde pod závorami směr horní nádraží, ale nejsem si zcela jist že je to opravdu tato lokalita, jen mi utkvělo v paměti, že jsem míjel další propad na vozovce ohraničený páskami.
Nějak se nám to množí, že? Je opravdu k naštvání když spadnete do díry, malé díry plné vody a ejhle ona je hezky hluboká a Vy si poničíte řízení jen kvůli laxnímu přístupu odpovědných pracovníků... :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 07 srp 2010 07:11

Dobré ráno, krásné ráno.
Záležitost byla dokonce diskutována na čtvrtečním zastupitelstvu města. V pondělí dám dohromady aktéry mající "tyto díry" na starosti. Jen mě mrzí, že se k nim vyjadřuji jen já. Ale domnívám se, že po ukončení mimořádných akcí, na které byly TSM nasazeny, tak se nám vrátí na opravy městských místních komunikací. A to co jsem zde napsal, tak v pondělí splním. Přeji všem čtenářům těchto stránek hezký den i víkend.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomáš Komárek » 09 srp 2010 20:43

Dobrý večer.

Pane Perno, děkuji za Vaši odpověď. Těším se, až se vrátním z dovolené a díra bude tatam... :)


Naproti tomu mě při cestě přes kruhový objezd pod TSM zděsila záplata v podobě propadlých kostek zámkové dlažby. Snad to není finální úprava? Je to tam docela drncák...
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Ing. Ivo PERNA » 14 srp 2010 13:30

Dobrý den, krásný den.
Musím se panu Komárkovi omluvit za neseriozní jednání vedoucího kanalizací, který mne a tím pádem i p.Komárka ( a domnívám se, nejen nás ) zklamal planým slibováním o opravě díry v ulici Bójská. V pátek jsem se mu nemohl cca ve 13.00 hod. dovolat, abych zjistil, co bylo příčinou nenaplnění opravy. Není to jednoduché, ale v pondělí se budu opět snažit něco vyzvědět a následně podat zprávu. Propadlé zadláždění u kruháku pod TSM není finální. i zde dojde k opravě. U koho si Kanalizace opravu objednají, to zatím nevím. Mějte hezký zbytek víkendu.
Ing. Ivo PERNA
 
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2010 13:35

Re: Oprava silnic

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 srp 2010 07:51

Dobrý den,
Předně děkuji za Vaší snahu a ochotu udělat něco pro změnu hrozného stavu našich silnic ve městě.
My obyčejní občané toho asi moc nezmůžeme, ale jak je vidět, sliby kompetentní osoby rozdávají na všechny strany i úředníkům města, ale opět zůstává jen u slibů, tak jak to bývá obvyklé...
Jen chci říct jednu věc, nejedná se jen o díru v Bójské, ale další díry sice menšího rozsahu, ale za to je jimi poseto celé město.
Do dneška nikdo z odpovědných osob nenašel odvahu sem napsat jak to vůbec s opravami bude, zda se díry do zimy opraví, nebo si to mají občané ve svých ulicích na vlastní náklady pospravovat sami, opravdu mi to přijde, že tito lidé na svých postech na všechny kašlou a jen si lebedí, ale doufám, že po komunálkách, které snad už konečně zatřesou se složením na radnici,dojde i na obměnu lidí u korýtek odpovědných za stav ulic ve mětě, dojde ke změně velitele MP a dalších a dalších.
Práce je na radnici až, až a lidé nechtějí jen poslouchat proč to, či ono nejde.
Vám ale pane Perno patří dík a uznání.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron