cyklopruhy

cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 10 pro 2011 11:33

Dobrý den,
nevím zda-li se to tu už řešilo, či ne ( když tak se omlouvám). Zajímalo by mne, zda město v blízké době ( tím myslím nejpozději do roka) chystá zřizovat zařízení pro občany dopravující se po městě na kole? Tím myslím zvláště cyklopruhy na páteřních komunikacích, stojany na kola v centru ( nemyslím ty nesmyslně postavené na parkovišti u Hvězdárny)? Abych pravdu řekl, tak nechápu chybějící cyklopruh na mostě gen. Chábery, dost lidí tudy dojíždí do Lovosic do práce etc. a v současné době je to doslova "o hubu". Cyklogenerel je sice hezká věc, ale byl vydán asi před třemi lety a od té doby vše zůstalo na papíře, avšak on řeší spíše cyklistiku jako volnočasovou aktivitu a ne jako alternativní dopravu. Děkuji za postřehy ;)
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod winie » 10 pro 2011 12:20

osobne si myslim ze je to naprosto zbytecna investice, diky pomeru obcanu prepravujicich se po meste na kole. a kolo si zamknete ke sloupu ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: cyklopruhy

Příspěvekod jimi brown herrer » 10 pro 2011 14:38

Myslím, že na té dopravní schůzce zaznělo, že v LTM jsou moc úzký ulice, takže se s tím nepočítá.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: cyklopruhy

Příspěvekod nemamniczpokratic » 10 pro 2011 18:58

Most G.Chábery je konstruován právě pro cyklisty. Jeho levý chodník ve směru z Litoměřic je mnohem širší než pravý a když jsem se kdysi dávno ptal na nějaké schůzce proč, bylo mi odpovězeno, že je to právě proto, aby tam jezdili cyklisté. Chybí tam však nějaké značení tohoto prvku. Jak tam však přejet přes druhý pruh při současném provozu je mi také záhadou. Snad jen přejít po přechodu pro chodce. Že chybí jakékoli DZ a vybavenost pro cyklisty v našem městě se dá jen a jen souhlasit. Přeji všem hezký večer!!!
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 11 pro 2011 19:03

No právě, že jsem si všiml, že po městě se přepravuje dost lidí na kole ( a to i v tomto počasí). Další, dle různých diskuzí, by se přepravovali rádi, kdyby měli kde kolo bezpečně uložit etc. Pokud jsou v plánu dle cyklogenerelu singltreky nad Richardem a cyklostezky mezi vesnicemi v kopcích , proč by byla zbytečná investice někloik stojanů a cyklopruhů ve městě. Mně osobně třeba chybí cyklopruh v ulici Na Valech, přesouvat se tudy na kole v dopravní špičce je docela o zdraví, přitom krásný obousměrný cyklopruh by šel zřídit na chodníku podél Valů. Další by třeba mohl být na Masaryčce. A určitě by mohl být krásný stojan na kola na náměstí, na nějž by byla namířena kamera. Taktéž není kde rozumně nechat kolo na nádraží. Nejsem nějak moc aktivní cyklista, ale věřím, že ostatní by to ocenili. Pro zajímavost mrkněte na toto http://www.youtube.com/watch?v=XuBdf9jY ... ture=share jsou tam i slovenské titulky ( stačí kliknout na CC) ;)
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 11 pro 2011 19:05

[quote="nemamniczpokratic"]Most G.Chábery je konstruován právě pro cyklisty....
BTW tak toho si asi opravdu moc lidí nevšimlo :lol: a přejetí na druhou stranu by mohla být nová zajímavá adrenalinová zábava :roll:
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod winie » 12 pro 2011 22:14

neblaznete. silnice jsou uzke a jsou to dalsi investice navic plánované do hodne tezkeho období financovani jakychkoliv projektů.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 13 pro 2011 11:11

Ony by to nebyly zas tak velké investice. Prakticky by stačilo dopravní značení ( na chodníku vedoucím po valech, nástřik pruhu tam, kam se vejde) tedy investice spíše v řádech tisíců. Stojany na kola, a tím myslím už opravdu pěkné, stojí kolem 3tis. Natočení kamery MP je zdarma ( tedy doufám :-). Myslím si, že tedy daleko levnější než-li různé kašničky, sochy etc. :)
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 18 pro 2011 14:58

Nemyslím si, že by město nemělo peníze na takovéto projekty. Dnes jsem si všiml, že se buduje v ulici Krajská kolem pivovaru nový chodník a parkovací místo ( chodník schvaluji, ale nejdříve bych opravil pivovar, aby se po chodníku vůbec dalo bezpečně chodit ;) ), v ulici Čes. Armády zase minulý týden úplně zbytečně přibyly dvě nové značky- jedna označující místo pro zásobování ( již je zde vodorovné značení) a druhá označující, že v ulici je možno parkovat ( parkuje se zde od jakživa, takže nechápu plýtvání v podobě značky potvrzující stav). :? Obě značky navíc dost zasahují do chodníku a omezují tak chodce.
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod dipous » 14 led 2012 11:24

Taková menší inspirace http://www.cyklodoprava.sk/2012/01/aj-f ... yklomesto/ ;)
BTW jak jsem v předchozím příspěvku psal o nebezpečnosti nového chodníku v Krajské, měl jsem pravdu, na chodníku už je spousty opadané omítky, až to někoho trefí, městu se to dost prodraží :?
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod Petr Panaš » 12 srp 2015 21:35

„Chtěli jsem, aby se auta přizpůsobila městu. Byl to tvrdý boj. Obchodníci byli rozlícení.“ Jacques Wallage

http://mestonakole.eu/blog/2015/08/jak- ... -na-svete/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: cyklopruhy

Příspěvekod MAtraLTM » 13 srp 2015 06:04

Myslím, že v Litoměřicích by se Max van den Berg nestačil divit :lol:
MAtraLTM
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 led 2013 13:38

Re: cyklopruhy

Příspěvekod vodomerka » 13 srp 2015 07:01

„Tady žiju“ je soutěž určená pro města a jejich obyvatele. Každý může hlasovat o ideálním městě, každý může zároveň určit místa, která považuje za příjemná k životu nebo naopak. Dejte nám vědět, kde se dobře žije a která místa podle Vás potřebují úpravu. Jsou některá místa nebezpečná nebo vybízejí jen k tomu, aby jimi člověk rychle prošel nebo jimi projel v autě?

http://www.cyklomesta.cz/aktivity/soutez-tady-ziju/
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: cyklopruhy

Příspěvekod Petr Panaš » 25 kvě 2016 17:04

Docela zajímavý názor na cyklodopravu ve městě. Týká se Prahy, ale určitě jsou tam myšlenky aplikovatelné i na Litoměřice.
http://filler.blog.respekt.cz/jezdete-po-magistrale/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků