Litoměřické Taxislužby

Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod jachcitaxi » 09 lis 2011 00:40

Zdravím všechny...

Zajímá mě velice pár věcí a rád bych dostal nazpět cenné informace... za které předem děkuji!!

Co očekáváte od Taxislužby v Litoměřicích?...

Pár měsíců (od března 2011) v tomto městě provozuji taxislužbu. A zjistil jsem, že mnoho lidí tuto službu přes týden využívá zcela minimálně.
Oproti jiným vozům nabízím možnost platby "kartou VISA a MAESTRO", slevy pro seniory a ZTP v tarifu č.1 (levnější až o 8Kč/km oproti konkureci), dále pak každá 5 jízda po Litoměřicích zdarma, Extra cenu při cestě do Prahy na nákupy a kulturou (1100Kč a k tomu 2 hodiny čekání GRATIS- levnější až o 800Kč oproti konkureci)..

Je pravda, že nikdy a to podotýkám NIKDY nebudu mít paušální poplatek za jízdu po Litoměřicích za 50Kč... Nejsem sebevrach a nehodlám vydělat z jedné jízdy 16-20Kč čistého... to opravdu ne, a pokud to jiné taxíky dělají jsou dle mého názoru opravdu šílení a neváží si své práce. Můžete namítnout, že je krize a musí se šetřit! Ale pokud si zavoláte "taxi" ve 02:00 v noci a vůz má být čistý, voňavý a v pořádku nedá se tato služba ocenit směšným kovákem...

Zajímá mě Váš názor a zkušenosti s Taxislužbou v tomto městě a můžete kdykoliv poslat jakýkoliv dotaz na tento email: jachcitaxi@seznam.cz

Pavel Vyletěl
majitel Taxislužby "Jáchcitaxi.cz"
jachcitaxi
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2011 00:26

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod elixdragon » 09 lis 2011 15:36

Dobrý den,

za ten směšný kovák, jak té padesátikoruně říkáte jezdím po Litoměřicích celkem často s Taxislužbou ACT, vůz je vždy čistý a myslím, že na Litoměřické poměry a zvyky i technicky způsobilý (Škoda Superb), donedávna jsem jezdil s Taxislužbou Dallas, ale nechci se nechat zabít, jelikož ty auta jsou v nehorázném stavu. Pak jsem zkoušel staršího šedivého taxikáře v nějakém šedivém 4X4 je to auto něco jako suzuki jimmy a ten mě bez pardónu chtěl šlohnout o 500,-kč, myslel si že když mě veze z putiky a mám nějakej ten džbánek v sobě, že neumím počítat, ale to se přepočítal! Že nabízíte platbu kartou? No to by se mi chtělo vymačkávat před taxikářem pin své karty :D .

Toť můj názor ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod York.y » 10 lis 2011 14:18

Tak jsem kouknul na ten tarif co nabízíte a to je docela na LT drahé, já někdy využívám TAXI v Praze a cena za km je tam v nočních hodinách mnohem levnější než nabízí vaše společnost, ano oni mají o 20 Kč,- vyšší nástupné, ale na km mají o 8,- Kč menší částku než uvádíte na vašich stránkách a ještě obdržím od nich sms jaký vůz mě přistaví i s RZ včetně v jaký čas tam budou a to dodržují. No a využívání TAXI v LT? Těch 50,- Kč je opravdu rozumná cena, jelikož se po LT jede max. délka trasy do 3 km. Váš ceník je tedy dosti vyšší, ale kdo chce využívat váš vozový park, tak prosím. Já budu používat v LT služby za minci. Rád bych jen dodal, že i v Praze jsou někteří majitelé TAXI služeb normální, takže zde prosím nepište jak někdo jel 5 km za 800,- Kč.
York.y
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2010 11:20

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod jachcitaxi » 11 lis 2011 02:01

Je pravda, že cena za kilometr v Praze je stanovena MHMP max na 40Kč nástupní sazba, 28 Kč denní/noční sazba na 1Km a 6Kč za 1minutu provozního čekání.
A je také pravda ta kdy třeba nejlevnější Taxi (nejlevnějšítaxi.cz; Modří Andělé) jezdí v tarifech max 17Kč/Km jízdy.
Ovšem zpravidla cesta z/do je minimálně daleko a daleko vyšší než v místních podmínkách. Tudíž si taxislužby, které jsem vypsal mohou dovolit tuto sazbu. Disponují minimálně 80-150 vozidly.
Sazba která je nastavena u mé taxislužby je cenou obvyklou v místních podmínkách. Proto cena 20Kč nástupní a 22 až 28Km za každý placený ujetý kilometr je cena adekvátní a opravdu se stávám svědkem situací, kdy můj taxametr ukáže zákazníkovi částku 34Kč nebo 42Kč kdežto konkurence účtuje automatický paušál 50Kč. Pokud se jedná o jízdu delší samozřejmě ušetříte.
Nikterak samozřejmě nezesměšňuji ani nezatracuji kovovou padesátikorunu. Ovšem nepatrný rozdíl v účtované ceně je vždy opravdu titěrný. Zaplatit 50kč nebo 62kč není opravdu nic co by standartního zákazníka nějak finančně položilo. Pokud tedy ovšem cestujete taxíkem třeba 3krát denně potom se dá samozřejmě diskutovat o patřičné slevě.
Každý můj zákazník pokud jezdí velice často ( v místních podmínkách minimálně 1x denně) má u mě samozřejmě patřičnou slevu. O tom žádná!

Pokud zákazník platí v mém voze platební kartou, může mít vždy jistotu toho že má v ruce funkční a v bezvadný platební terminál a převod peněz je 100% bezpečný. Pin vždy samozřejmě skryje a nikdy jej Já jako řidič nevidím. Pokud zákazník zadává PIN je samozřejmostí kdy obsluha ať už v prodejně nebo v taxíku musí natočit hlavu tak aby PIN nezahlédla. Pokud má zákazník pocit nekorektnosti transakci může zamítnout a platiti hotově. Z více jako 30% tržby v mém taxi jsou platby bezhotovostní (tutíž kartou). Dodnes nebyla vůči mé firmě uplatněna žádná reklamace transakce kartou. Můžu tedy s klidným svědomím spát a můj zákazník také. Jsme slušná rodinná taxislužba.

Každá taxislužba má svou stálou klientelu a Já jsem jen rád, že má konkurence má velice slušné zákazníky, kteří Ji využívají. Stejně tak jako Vy. Proto i Vám přeji mnoho šťastných kilometrů s Vámi jmenovanou Taxislužbou.

od York.y : Tuto informaci o ceně 5km za 800Kč jste trochu popletl. Já jsem jen uvedl že cena 800Kč je rozdíl oproti mé standartní ceně vůči konkurenci. Pokud Pojedete semnou př: Litoměřice-Praha centrum v ceně 1100 a k tomu máte 2hodiny čekání GRATIS zaplatíte jinde mnohem víc... Až o 800Kč. To je vše

Jinak díky za Vaše odpovědi a budu se těšit na Vaše další náměty. Samozřejmě i od ostatních uživatelů tohoto fóra.



Pavel Vyletěl
jachcitaxi
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2011 00:26

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod winie » 11 lis 2011 19:48

co chci od taxi? prijemneho ridice zpusobileho vykonu sve sluzby, jezdiciho podle predpisu. platbu kartou. cisty vuz v jakoukoliv hodinu a normalni ceny. kdyz to jini umi za 50 v dobry kvalite, tak proc by to neslo ;) . hodne stesti v podnikani
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod York.y » 12 lis 2011 12:04

Asi jste mě nepochopil, já apeloval aby ZDE nikdo neuváděl, že jel po Praze 5 km za 800 Kč,- například a s vaší firmou to opravdu nemělo nic společného. Ty služby pod 50 Kč,- tak to se vaší TAXI službě opravdu vyplatí, to jste musel mít větší náklady na přistavení než za odjetý km, pokud si spočítám nástupní a úhradu za 1 km, to jste musel zákazníka dopravit opravdu daleko, nejspíš napíšete, že to byl zákazník a těch si vážíte a proto není problém jet i takovou malou vzdálenost. Původně jsem se domníval, že zde chcete zjistit jak jsou zákazníci spokojení s TAXI v LTM, ale nyní mě to připadá, že se obhajujete tím, že vaše ceny jsou naprosto v pořádku a nerozumíte tomu jak si někdo může sednout do TAXI za 50 ,- Kč a néééé do vašeho vozidla. Jo pane každý si zavolá toho koho má osvědčeného a toho služby využívá. Přeji příjemný den.
York.y
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2010 11:20

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod jachcitaxi » 12 lis 2011 15:56

York.y píše:Asi jste mě nepochopil, já apeloval aby ZDE nikdo neuváděl, že jel po Praze 5 km za 800 Kč,- například a s vaší firmou to opravdu nemělo nic společného. Ty služby pod 50 Kč,- tak to se vaší TAXI službě opravdu vyplatí, to jste musel mít větší náklady na přistavení než za odjetý km, pokud si spočítám nástupní a úhradu za 1 km, to jste musel zákazníka dopravit opravdu daleko, nejspíš napíšete, že to byl zákazník a těch si vážíte a proto není problém jet i takovou malou vzdálenost. Původně jsem se domníval, že zde chcete zjistit jak jsou zákazníci spokojení s TAXI v LTM, ale nyní mě to připadá, že se obhajujete tím, že vaše ceny jsou naprosto v pořádku a nerozumíte tomu jak si někdo může sednout do TAXI za 50 ,- Kč a néééé do vašeho vozidla. Jo pane každý si zavolá toho koho má osvědčeného a toho služby využívá. Přeji příjemný den.


Ano, opravdu se zákazníků velice málo ptám kam vlastně chtějí odvézt... a nevadí Nám když nakonec jedeme se zákazníkem třeba i jen 500metrů protože nemůže chodit. Naložím a vyložím a kolikrát pomáháme i do schodů. Většinou se jedná o velmi staré lidi.
Samozřejmě jsem chtěl a chci zjistit co lidé od Taxislužby očekávají... ale bohužel zjišťuji, že pro zákazníka v dnešní době opravdu není podstatné to, že jsme zde pro něj 24hodin a snažíme se být všude včas.. ale pořád se diskutuje jen o té "padesátce"...
Samozřejmě. Mohu také snížit cenu jízdy o dalších 10Kč než má Taxislužba, která cestuje na paušál ale to už opravdu naše živnost bude lidem jen pro smích.
Byla doba kdy Taxislužba byla velice cenná služba pro kohokoliv kdo se dostal do nesnází... v dnešní době nepřátelství, chamtivosti a bezhlavého šetření na nesprávných místech se ani nedivím tomu jak to okolo nás vypadá.
Taxikáři se přepadávají jako na běžícím pásu (sám jsem jedno zažil a nikomu to nepřeji)...

Na email jsem dnes dostal "nápad"... opravdu nápad od jednoho nového zákazníka.. Udělejte akci 5+1 GRATIS... Moje odpověď- proč ne... :-)
Každá šestá jízda po městě GRATIS :-) ... i třeba od Interspáru do Pokratic ;-) ...

Jinak mi opravdu nevadí, že je klietela která jezdí i za paušál. Já jsem velice rád, že se od Vás dozvídám cokoliv. Kde jinde bych mohl dostat tolik názorů když už né tady.

Přeji hezký víkend

Pavel Vyletěl
jachcitaxi
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2011 00:26

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod majer » 16 lis 2011 07:49

Vážený jachcitaxi, oceňuji Vaši snahu upozornit na Vaši novou taxislužbu a Vaši chuť do práce v poskytování tohoto druhu služby v Ltm. Ale dalších pokusů obhájit své vyšší ceny byste měl rychle zanechat. Argumentovat starými lidmi, pomocí do schodů, službou 24/7 - kterou mimochodem poskytují i všichni ostatní, se zde opravdu nehodí. Já sám taxi poměrně pravidelně využívám, hlavně o víkendech a cenu nijak zvlášť neřeším. Rozhodně bych neřešil rozdíl 50 a 62 korun. Vaší taxislužbou jsem nejel a rád ji vyzkouším, protože úroveň stávajících je značně kolísavá. Jednou sem jel po půlnoci domů s týpkem, který vypadal, že toho vypil víc než já. Ale budete-li zde pokračovat v tom divadílku, na 100% mě odradíte. A jsem si jist, že spoustu dalších. Fňukáním zde na fóru si zákazníky nezískáte. Už to, že jste propagaci své taxislužby neumě skryl pod jakýsi průzkum toho, co lidé chtějí... Je to trapné. Napište na rovinu "Jsem tu s novou taxislužbou, jsem čistý, slušný, možná Vám pomůžu s nákupem a nebudu fňukat kvůli konkurenci co jezdí za 50,-" a jsem Váš.
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod Heduš » 16 lis 2011 18:27

Jela jsem s Vámi třikrát, poprvé to byla náhoda, ale potom už ne. Taxi využívám velmi málo a abych pravdu řekla, ani minimální cena by mě asi nepostrčila k tomu využívat ho víc. A naopak, pokud taxi potřebuju, vyberu si někoho o kom vím, že v autě nekouří, udržuje je v čistotě a na nějaku tu korunu nehledím. Vaše cena mi přišla v pohodě, nic přehnaného. Myslím, že o zákazníky nouzi mít nebudete, jste velmi slušný, příjemný člověk a to je také velké plus. Se sympaťákem se prostě jede líp. Problém je spíš v době, lidé opravdu hodně šetří, kde se dá.
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod litoweb » 25 pro 2011 21:38

Otazka je spis zda nejsou taxisluzby v nasem malem meste zbytecne? Ok stare lidi chapu ale mesto se da za pul hodky prejit z jednoho konce na druhy takze je lepsi udelat jeste neco pro zdravy a kdyz jde clovek v noci ovineny :D aspon vystrizlivy :D
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod worwan » 25 pro 2011 22:58

o tom kdo je zbytečný nebo ne rozhodne schopnost obstát na volném trhu a ne nějaké nařízení kolik tady může být taxiků na počet obyvatel.
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod elixdragon » 26 pro 2011 11:44

Já si pamatuji ještě, když tu vyletěl Beneš s Taxislužbou - to byla písnička, vizitky všude, propagace všude, volání zdarma - kdyby dal ruce pryč od cizojazyčných kumpánů, tak má dnes na litoměřicku monopol, jenže ten si nedal říct a své podnikání svým chováním úplně pohřbil - nehledě na restaurace co měl.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod dipous » 27 pro 2011 17:04

Taxíkem jezdím max. 1 ročně, takže moc neporadím, ale jako chodec, cyklista nebo řidič bohužel potkávám často i Taxi Dallas. Ty jejich západní vozy by nemohly projít technickou ani v Albánii, doufám, že se s patřičnými opatřeními nebude čekat až se opravdu něco stane. Dřive jsem taxi využíval více a co si pamatuji, problémy byly spíše jen se slušným chováním řidičů. Ceny, auta etc byly v pořádku ( bohužel jsem jednou jel i s T.Dallas a to byl zážitek :cry: ) ;)
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod elixdragon » 27 pro 2011 19:05

No právě a to se netýká jen těch starých mercedesů, který v německu jezdily jako taxi vozy už před 15-ti lety a mají natočeno kolem 1 000 000 km. Je to tak se vším, staré 2 taktní osobní vozy u kterých je dokonalé spalování něco jako čistý kouř z čížkovické cementárny, nákladní vozy ávia, liaz, tatra a jim podobní dinosauři. Kolik myslíte, že to přijde majitele na technický a emisích? Nebudu psát která z litoměřických technických bere úplatky, ale to je snad každému jasné ;) že když se pětistovka zapomene v otevřeném popelníku uvnitř vozu, tak auto projde i kdyby nemělo kola :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod litoweb » 27 pro 2011 20:42

Dobra hlaska na zaver, bohuzel neco pravdy na tom asi bude :shock:
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod worwan » 28 pro 2011 10:02

s dvoutakty a starými diesly ( Euro 0) je to na emisích tak že se posuzují podle norem platných v době jejich VÝROBY, takže i staré fosílie mohou projít bez úplatku,takže bych za každým stromem neviděl bubáka :shock:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod elixdragon » 28 pro 2011 21:12

To nebyl příspěvek o bubákách, ale o tom jak to doopravdy je ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod Milada » 02 led 2012 18:14

ACT už jezdí za 59 Kč...A slyšela jsem, že nabere několik zákazníků a pak je rozváží po Litoměřicích...Pokud je to pravda, pak je to super služba :roll:
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod jachcitaxi » 02 led 2012 23:27

Milada píše:ACT už jezdí za 59 Kč...A slyšela jsem, že nabere několik zákazníků a pak je rozváží po Litoměřicích...Pokud je to pravda, pak je to super služba :roll:



Bohužel na to nemohu reagovat hanlivě... protože by si každý myslel, že někoho pomlouvám. Ale pokud jedete Taxíkem a s Vámi další 1 cizí zákazník tak by bylo vhodné aby se jízdné podělilo mezi dva cestující.
U mé taxislužby se zřídka stane, že jedou dva cízí lidé najednou:-( Ale pokud se to stane, tak ten klient musí předem souhlasit, že mu tato alternativa nevadí. Byl jsem svědkem situací, kdy mi z příjezdu od Prahy přišel pár lidí a Já byl na nádraží sám. Paní chtěla "k Lávce" a pán na Kamýk. Což je i po cestě.... celá trasa z nádraží na Kamýk s touto zajíďkou vyjde na 160Kč a extra trasa "k lávce na 65kč".
Podělil jsem tyto dva klienty na 110Kč a 50Kč aby to bylo spravedlivé... oba dva spokojení...

To samé by platilo i při kratších trasách...

Jinak Vám všem přeji úspěšný vstup do nového roku 2012

Pavel Vyletěl
jachcitaxi
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2011 00:26

Re: Litoměřické Taxislužby

Příspěvekod Vassago » 03 led 2012 21:35

Tak s ACT taxi jsem jel několikrát a vždy jsem byl naprosto spokojen :P . Vozidlo v perfektním stavu, taxikář slušný a korektní. Vždy jsem jel sám a vždy za 50,- Kč. Párkrát jsem jel také dříve s tím taxi s tou paní co měla tzv. "osobní přepravu". Chování korektní, ceny vyšší než ACT (ale tehdy asi nejlevnější), stav vozidla byl tehdy celkem katastrofální (co si pamatuji tlumiče pryč, brzdy divné..., ale prý už má nové asi začínala), ale bral jsem to, že byla na tehdejší ceny v LT levná. Nevím jak se to ACT taxi rentuje jezdit za 50,- Kč. Ale to mě jako zákazníka nezajímá. Pokud někdo na trhu nabízí za levnou cenu, TAXI svezení, tak jak má být, nevidím nejmenší problém využít jeho služeb. Jen tak mimochodem, co si mám myslet o taxislužbe, která zcela bezostyšně využívá veřejné fórum k bezplatné reklamě svých služeb, to opravdu nevím :roll: . Možná jezdí ACT za dumping, ale tak tady nebrečte vy ostatní taxikáři a dělejte něco pro to, aby jste byli levnější nebo lepší, nabídli za vaše větší peníze, adekvátní přidanou hodnotu. ;)
Ale pokud bude ACT nabízet stále ten samý standard taxi služeb, pak nemám nejmenší problém využívat jejich nabídky i nadále. 8-)
A pokud ACT jezdí již za 59,-(nevím na webu mají 50,- a po novém roce jsem s nimi ještě nejel ) stále je to nejlevnější :) .
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků