Parkovani v centru pro nove obyvatele

Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod svobora » 26 úno 2018 10:03

Ahoj,

chapu to spravne, ze kdo se pristehuje do Litomeric, nedej boze do centra, ma absolutne nulovou sanci zaparkovat pred svym bytem / barakem potazmo v celem centru? Jako skoro Prazak nechapu, jak tady muze bejt takovej problem s parkovanim? I na parkovacich zonach v centru Prahy zaparkuju jednoduseji a levneji nez v Litomericich. Jak je mozny, ze parkovaci karty si drzej lidi, co bydlej ve meste od vzniku zon, a novi obyvatele maji smolika?
svobora
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2018 09:58

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod Vladislav Liška » 26 úno 2018 10:17

Po přistěhování do LTM jsem jako rezident na kartu čekal asi 4 nebo 5 let. Parkovací kartu mám do vedlejší ulice, do naší se mi ji za další asi 4 roky co tu jsme nepovedlo vyměnit. Prostě nejsou. Částečně dobrá zpráva je, že MP na kontrolu kašle a jezdí jen na udání. Čehož ale zase zneužívají i nerezidenti, kteří pak v pohodě zabírají místa lidem s kartičkou, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu :( Jak to řešit nevím. Možná důslednou kontrolou kartiček, a pak by jich šlo asi vydat více, protože mi přijde, že prostor k tomu je, pokud by každý parkoval jak má.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 26 úno 2018 14:32

Je to pitomá situace. Ideální by byla jednou za X let losovačka nebo dražba. S nějak férově nastavenýma podmínkama. A v nejlepším případě částečně s hybridními místy, které by byly přes den k dispozici nerezidentům a třeba od 16:00 do 8:00 pro rezidenty - s nějakým finančním zvýhodněním. Většina aut z centra stejně ráno odjede a vrací se až odpoledne.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 26 úno 2018 18:48

Odstranění zchátralé rampy pivovaru: + 4 nová parkovací místa pro rezidenty. Náklady 0.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 27 úno 2018 07:01

Je pravda, že po odhadu položek a naházení do rozpočtu mi vyšlo cca 16000,- bez DPH za demolici rampy (pokud není vyplněna sutí) a lehkou sanaci stěny objektu, což je opravdu v rozpočtu města naprosto zanedbatelná položka. Nicméně Tyršovo náměstí má projít rekonstrukcí. Jako dopravní komise jsme doporučovali, aby v rámci rekonstrukce tohoto náměstí byla použita historická dlažba a ne asfalt. Tak předpokládám, že odstranění rampy by mělo být součástí projektu revitalizace tohoto prostoru :).
Jinak délka rampy je cca 17m, tedy necelá tři podélná parkovací místa.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 27 úno 2018 08:09

vodomerka píše:Je pravda, že po odhadu položek a naházení do rozpočtu mi vyšlo cca 16000,- bez DPH za demolici rampy (pokud není vyplněna sutí) a lehkou sanaci stěny objektu, což je opravdu v rozpočtu města naprosto zanedbatelná položka. Nicméně Tyršovo náměstí má projít rekonstrukcí. Jako dopravní komise jsme doporučovali, aby v rámci rekonstrukce tohoto náměstí byla použita historická dlažba a ne asfalt. Tak předpokládám, že odstranění rampy by mělo být součástí projektu revitalizace tohoto prostoru :).
Jinak délka rampy je cca 17m, tedy necelá tři podélná parkovací místa.

Šířka Tyršova náměstí je dostatečná i na šikmé stání.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 27 úno 2018 13:26

Chcete další náměstí zaplněné auty? To pak nemá smysl tenhle prostor draze předlažďovat kamennou dlažbou. Stačí zazáplatovat stávající asfalt :).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 27 úno 2018 13:27

Ostatně, než se město pochlapí, dokončí projekt, sežene peníze a začne realizovat opravy bývalého velitelství, uvnitř dvora je parkovacích ploch celkem dost. včetně garážových stání :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod jiri.rudolf » 27 úno 2018 16:00

vodomerka píše:Je pravda, že po odhadu položek a naházení do rozpočtu mi vyšlo cca 16000,- bez DPH za demolici rampy (pokud není vyplněna sutí) a lehkou sanaci stěny objektu, což je opravdu v rozpočtu města naprosto zanedbatelná položka. Nicméně Tyršovo náměstí má projít rekonstrukcí. Jako dopravní komise jsme doporučovali, aby v rámci rekonstrukce tohoto náměstí byla použita historická dlažba a ne asfalt. Tak předpokládám, že odstranění rampy by mělo být součástí projektu revitalizace tohoto prostoru :).
Jinak délka rampy je cca 17m, tedy necelá tři podélná parkovací místa.

Tak to se máme na co těšit, historická dlažba je naprostý nesmysl, protože jí u nás nikdo neumí kvalitně udělat a tam kde je to jde pomalu o život jak pro chodce, tak auta. Ono by to chtělo trochu moderní architektury.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 27 úno 2018 16:23

Hloupost. Všiml jsi si, že na jižní straně náměstí je dlažba kompletně předlážděná? Sice si museli památkáři na realizační firmu dupnout, ale povedlo se. Co bys tam chtěl ty? Snad ne Matějkovu CS zámkovou dlažbu?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod jiri.rudolf » 28 úno 2018 10:17

No kolem muzea je sice dlažba trochu lepší ale pořád to jsou kočičí hlavy. Rozhodně jsem neměl na mysli zámkovou dlažbu ale jsou příklady z historických center v Evropě, že to jde i jinak. Trochu nechápu ochranu něčeho co je naprosto nefunkční. Ještě, že v době renesance nebyli památkáři protože to by pak na gotických domech nemohly vzniknout ty nádherné přestavby a dnešní památkáři by neměli co ochraňovat. Ale to je jen příměr, tak mě neber za slovo. Ona je vždy totiž celá řada řešení.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Parkovani v centru pro nove obyvatele

Příspěvekod vodomerka » 28 úno 2018 13:54

Promiň, že mi to minule trochu ujelo :). Nemyslel jsem stranu náměstí u muzea, ale u radnice. Jak se před 2 nebo 3 lety opravoval plyn. Dej sem nějakou ukázku toho, jak by sis povrch náměstí představoval ;).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron