Parkování

Parkování u školky a dětského stacionáře

Příspěvekod marek » 23 úno 2018 13:42

Bylo by možné vyřešit parkování u školky v Revoluční ulici? Je zajímavé pozorovat způsoby parkování podle toho, jak kdo odkud přijede. Většina lidí si totiž krátí vjezd ke školce a jeslím z Revoluční ulice, čímž vědomě porušují zákaz vjezdu. Tímto zákazem mohou projíždět jen řidiči, kteří mají v autě označení pro zdravotně postižené osoby. Většinou tam parkují auta šikmo. No alespoň se jich tam vejde víc. Nějaký chytrolín tam loni namaloval na zem dvě parkovací místa pro invalidy a světe div se, vodorovně podél chodníku. Takže tam stojí šikmo zleva mezi nimi jeden rovně, ale ten vyjede s vypětím všech sil, protože ho blokuje ten, co parkuje šikmo zprava :D . Zajímavé je, že k těm dvěma parkovacím místům pro invalidy je postavená značka s označení parkování pro invalidy, jenže je umístěná ze strany od zákazu vjezdu. Přes hustý porost keřů a stromů ty značky stejně nejsou vidět. No je to vymyšlené přímo hlavou.
marek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2016 11:59

Re: Parkování

Příspěvekod ronyk » 14 zář 2018 12:44

IMG_20180914_074812.jpg
Kdyby náhodou sem někdo koukal z městské policie, tenhle taky řidič takhle parkuje v Dukelské alespoň dvakrát za týden. Mohla by projíždějící hlídka MP upozornit svoje druhy ve zbrani, kteří rozdávají botičky ať se tady zastaví. Není zdánlivý problém ho obejít, nebo objet kočárem,ale vždy jsou tam auta a není místo.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Parkování

Příspěvekod jamarltm » 21 lis 2018 07:41

Bydlím v Muchovce už víc jak 30 let. Já vím, není to zrovna Miřejovická stráň nebo pražská Ořechovka, ale žít se tam dá. Na jednu stranu výhled na město, Radobýl a Hazmburk a na druhou stranu do přírody, na Mostnou horu, Hradiště a tak. Snad jeden jediný problém v Muchovce je, a to nedostatek parkovacích míst. A je to opravdu velký problém, po čtvrté hodině odpolední už prostě před domem nezaparkujete a musíte objíždět sídliště, než nějaké místo najdete. Za těch třicet let i přes poměrně rušný provoz nepamatuji, že by se zde v ulici přihodil nějaký úraz chodci, byť ulice disponuje jedním přechodem, hned na jejím začátku u stánku. Tak mi někdo vysvětlete proč se našel mně neznámý dobroser, který se rozhodl nám místním zkvalitnit život? Myslíte, že mám na mysli nějaké rozšíření parkovacích míst, viďte? Ale kdeže, náš milý dobroser rozhodl, že nám za to, že jsme byli celých 30 let hodní a kvůli tomu nedostatku parkovacích míst moc neprudili, postaví nový přechod pro chodce. A protože v Litoměřicích na to máme, tak to nebude jen tak ledajaký přechod, ale rovnou dublovaný a s pořádným ostrůvkem na jedné straně a 10 m dlouhými žlutými čarami před a za na straně druhé. Takový, který nikde jen tak nemají, leda možná v Praze před Strahovem, kde sloužil pro nástup spartakiádních cvičenců v osmistupech. To, že obyvatele ulice s největším nedostatkem parkovacích míst ve městě připravil svým „dárkem“ o cca 8 parkovacích míst, dobroserovi zřejmě nevadí. Hlavně, že se prostavěly nějaké prostředky.
Přílohy
foto_prechod1.jpg
jamarltm
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2011 08:30

Re: Parkování

Příspěvekod Vinař » 24 lis 2018 00:11

Naprosto souhlasím,
v Muchovce mám služební byt a mám hrůzu z každé pozdní cesty do Litoměřic.
Z vlastní zkušenosti jsou Litoměřice jedno z nejhorších měst na parkování.
Ježdění kolem dokola mě fakt nebaví.
Auta večer parkují na trávě,chodnících,přechodech,ráno jezdí MP a rozdává pokuty.
Na základě vlastní zkušenosti, potvrzené rozsudkem krajského odboru dopravy jsou některé vodorovné značky V12C zjevně v rozporu s vyhláškou,doporučuji tyto čáry ignorovat.
Občané nepotřebují dotační nesmysly typu bike tower,ale potřebují zaparkovat,a je jim jedno, jestli na parkovací místa jsou,nebo nejsou dotace.
Přijde mi, kdyby byly dotace na hromadu hoven,už ji máte dávno na náměstí a starosta se u ní vyfotí, hned vedle výstavky korejských vozů,další místní unikát, který jsem nikde jinde neviděl...

Apelujte občané na své zástupce v radě města, Krejzo, chodíš přece pravidelně do Pokratic na pivo,zkus zvednout hlavu a
podívat se na potřeby obyčejných občanů , pro které je parkování nutnost !!

Michal P.
Vinař
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10 říj 2015 07:21

Re: Parkování

Příspěvekod jamarltm » 14 pro 2018 08:53

Pokud by měl někdo zájem dozvědět se původce a cenu toho veledíla v Muchovce, tak přikládám odpověď z MěÚ.
Přílohy
doc00092020181214084026.pdf
(57.61 KiB) 1432 krát
jamarltm
 
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 2011 08:30

Re: Parkování

Příspěvekod vodomerka » 14 pro 2018 11:39

Dopravní stavby Filip jsou podepsaný v LTM snad pod vším, s čím jsou/byly nějaký problémy. Oblíbený projektant paní inženýrky B.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Parkování

Příspěvekod lupus » 29 říj 2019 18:30

DSCN1356.JPG
Parkovat se dá v Litoměřicích všelijak a skoro všude . "Sedm nájezdníků " si to vyzkoušelo u hradeb na Dlouhé ulici. No a na služebně MP si jakýsi svátěčně /28.10. odpoledne/ znuděný příslušník seděl u monitoru !
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Parkování

Příspěvekod erteple » 24 led 2020 14:50

jamarLTM, Vinař: Muchovka není osamocena, v ulici Kosmonautů namalovali pruhy pro podélné i příčné stání, takže kam se vešlo deset aut, se teď vejde osm atd. Taky tam, kde to nikomu nevadí, vybarvili zákazy zastavení a holt jednou denně přijde městapák, rozdá papírky za okna těm, co nestačili ráno odjet a běžně se tak parkuje třeba 300m od bytovek, u přilehlých vilek... Psal jsem to na město a odpověděli mi, že o tom, že se snižuje kapacita, nemůže být řeč, protože třeba ta vozidla (když parkovala kousky kol na chodníku) stejně porušovala zákon... A taky že to namalování čas iniciovalo nějaké sdružení, které mělo papír, že to nikomu nevadí... Jo, málo asi podepisující se tušili, že podle norem ČSN je parkovací místo asi jedenapůlnásobně velké, než je doopravdy potřeba...
erteple
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 led 2020 14:34

Re: Parkování

Příspěvekod hanz009 » 27 úno 2020 18:03

Pěkný den, v ulici Na Výsluní byly polepeny vraky s oznámením o soukromém pozemku. Dle informací z letáku a KN byl novým hrdým majitele pan Kožíšek ( zastupující Remax ). Oznámeno odtažení po 2.3.2020. Dle mého názoru se poté z placu stane parkoviště draze placené.
Přílohy
na výsluní.pdf
Z vraku
(27.56 KiB) 1243 krát
hanz009
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2017 23:27

Re: Parkování

Příspěvekod hanz009 » 27 úno 2020 18:11

lepší formát
Přílohy
na výsluní-page-001.jpg
hanz009
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2017 23:27

Re: Parkování

Příspěvekod majer » 28 úno 2020 07:27

No tak to je paráda... A pak že město řeší situaci s parkováním :roll: :roll: :roll:
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: Parkování

Příspěvekod hanz009 » 28 úno 2020 17:06

Problém vyřešilo :roll: dnes odpoledne bylo parkoviště p. Kožíškem uzavřeno. Tím ubylo v okolí cca 60 ( při nacpání ) parkovacích míst.
hanz009
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2017 23:27

Re: Parkování

Příspěvekod Llukas007 » 28 úno 2020 20:34

Od 2.3. uzavřena ulice Nerudova, a zákazy parkování v přilehlých ulicích! Kterej kokot to zas vymyslel?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování

Příspěvekod Vass » 17 bře 2020 17:30

Ví někdo, čí to bylo před tím prodejem? Snad ne města. To by byla do nebe volající ignorace obyvatel města :roll:
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

Re: Parkování

Příspěvekod gibush » 18 bře 2020 07:49

Bylo to státu, prý to koupil v dražbě.
gibush
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Parkování

Příspěvekod Vass » 18 bře 2020 10:54

To to nemohli koupit Litoměřice a udělat tam ten slibovaný parkovací dům. Tohle je úplně v pr.... Dem..ti na radnici mají pořád plnu pusu keců a skutek utek. :roll:
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

Re: Parkování

Příspěvekod gibush » 18 bře 2020 13:06

Třeba o tom město ani nevědělo, makléř má asi o dražbách nemovitostí lepší přehled. Těžko říct, ale je to celkem smutné.
gibush
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Parkování

Příspěvekod ronyk » 21 bře 2020 12:23

Ale vědělo, přečtete si Fb. p. Krejzy
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Parkování

Příspěvekod Vass » 22 bře 2020 12:17

Díky za info. Tak jsem si našel vysvětlení pana Krejzy:

"V Pokraticích je tématem pozemek v ulici Na výsluní používaný jako parkoviště. O tento pozemek město Litoměřice dlouhodobě usilovalo. Patřil státu prostřednictvím ÚZSVM. Ten odmítl přímý prodej městu s tím, že musí pozemek dražit. Dražba v loňském roce proběhla a město se zúčastnilo. Bohužel v elektronické dražbě, kdy vůbec nevíte účastníky, město prohrálo. Veřejná instituce má prostě ve dražbě velkou nevýhodu. V územním plánu je a zůstane parkovací dům. Tak jak bylo a je v úmyslu parkhaus postavit. Chci vyvolat jednání o systému parkování s občany Pokratic a nutné bude i jednání s vítězem dražby. Mě osobně sice naštval, ale vše proběhlo maximálně transparentně."

Co sy mám pomyslet o nevýhodě když se dražby účastní instituce ?
Jaký typ dražby to byl? Byla známa poslední přihozená částka, nebo to byla slepá dražba (nevíte kolik ostatní přihazují a jaká je aktuální částka)?
Jak je v plánu parkhaus postavit, když vlastník je někdo úplně jiný?! To jako mu budete platit nájem, nebo co.
Kurniuk, proč mi to zase připomíná malou domů, jako obvykle. Vudím to takhle: Dražba se provedla tak torchu na oko. Pak se udělá smlouva a bude se platit pronájem pozemku třeba na xx let. Rád bych se mýlil. Jinak to co tam teď vzniká, je klasické parkování za prachy, podobné co je v M.Majerové. Tedy trochu upravený povrch a na něm auta za měsíční apanáž. Na parkovací dům to fakt nevypadá.
:cry: :evil:
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

Re: Parkování

Příspěvekod Vass » 23 bře 2020 19:17

Co sy mám pomyslet o nevýhodě když se dražby účastní instituce ?
si,si,si... no fuj co se dá dělat :)
Uživatelský avatar
Vass
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 čer 2019 16:46

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron