Světelná signalizace Na Valech

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Petr Panaš » 11 srp 2017 10:40

Dnešní zpráva radnice:
Po zkušebním provozu „tichých semaforů“, které vydávaly akustický signál pouze po spuštění dálkovým ovládáním pro nevidomé, došlo ke změně nastavení signalizace pro dobu dopravní špičky. „Po podnětech ze strany občanů města jsme se rozhodli pro kompromis, jak vyjít vstříc obyvatelům rušné ulice i účastníkům dopravy. Abychom dopravní tepnu nezatěžovali dalším hlukem, spouštíme akustickou signalizaci alespoň v nejzatíženějších časových intervalech,“ sdělil investiční technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík.
Známé „cvakání“ na přechodech tedy chodci zaznamenají od pondělí do pátku v časech od 6.30 do 18 hodin, v sobotu od 7 do 12 hodin, v neděli pak od 15 do 18 hodin.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod vodomerka » 11 srp 2017 12:39

Je "super", že máme moderní semafory (čti drahé), které jdou tak snadno downgradovat.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod LTM 1994 » 11 srp 2017 15:51

Nevíte z jakého důvodu se vykácely stromy u těch laviček(vedle budovy v níž je cukrárna) u velkého kruháče ?
Poslední dobou se pořád ve městí kácí stromy ,náhrada nikde a nikoho to nezajímá :-(
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod ronyk » 14 srp 2017 13:02

Nevím jest-li dokážu srozumitelně popsat dojem,který mám. Několikrát jsem zjistil, že na přechodu u pošty směrem od kruháče se rozvítí červená , ale z druhého směru ještě svítí zelená. Nevík kolik vteřin je rozdíl, bohužel několik lidí reaguje na červenou pro auta, nikoliv na světlo pro přechod a lezou slepě pod ještě projíždějící auta příjíždějící z druhého směru. A jak je to zesynchronizovane s výjezdem z ulice Osvobození netuším. Má někdo stejnou zkušenost, nebo to tak má být?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod LTM 1994 » 14 srp 2017 14:52

Je to tak! Autům z ul . Osvobezení se rozsvítí zelená současně jako chodcům u pošty, s tím ,že auta je musí nechat přejít na druhou stranu,takže rozjíždění ve stylu pískání gum je tam hodně o hubu .Chce to opravdu velkou opatrnost
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 08 pro 2017 10:03

Byl jsem silný zastánce původních semaforů Na Valech. Nynější ve mě při nejmenším budí rozpaky. Jejich nastavení je nesmyslné a mnohdy i nebezpečné. Chodci i auta z jedné strany zelená. Jindy se rozsvítí zelená Na Valech i v Osvobození. Což se mi jednou už stalo. Dost nepříjemná situace když naskočí zelená všem. Nynější nastavení je více než chaotické.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Brockhaus » 08 pro 2017 11:40

Llukas007 píše:Byl jsem silný zastánce původních semaforů Na Valech. Nynější ve mě při nejmenším budí rozpaky. Jejich nastavení je nesmyslné a mnohdy i nebezpečné. Chodci i auta z jedné strany zelená. Jindy se rozsvítí zelená Na Valech i v Osvobození. Což se mi jednou už stalo. Dost nepříjemná situace když naskočí zelená všem. Nynější nastavení je více než chaotické.

Jasně, další regulace! Proč by mi měl stát diktovat, jak si budu jezdit vlastním autem?! Já myslel, že vy jste hlavně za svobodu? (Omlouvám se za trolling, nemohl jsem si to odpustit... ;) )
Brockhaus
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25 dub 2016 11:49

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 08 pro 2017 13:54

Chápu jistý pokus o "humor" ale pokud se všem rozsvítí v jeden okamžik zelená může to být opravdu problém a to jsem už na křižovatce u pošty zažil. Zároveň mě trochu děsí, že jsou lidé kteří mají radost z nastupující diktatury a všech ostatních restriktivních opatření a ještě jim to přijde vtipné. Přijde čas a nebude se smát už nikdo! A ten čas je ukrutně blízko. Ale zpět k jádru mého prvního příspěvku. Ty semafory by fakt chtěly doladit než se stane neštěstí!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod ronyk » 08 pro 2017 15:07

Jak jsem již psal výše, semafory tropí zmatky. Když jedu po Valech směrem k nádraží a když vidím, že auta zastavují u pošty velice rychle zpozorním, protože mě svítí zelená ještě několik vteřin, ale lidi reagují na červenou pro auta, nikoliv na znamení pro chodce a skáčou pod auta.
Seřídit, seřídit!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 08 pro 2017 18:09

Dodržování pravidel silničního provozu je platné pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikacích. Pokud je někdo nedodržuje není otázkou zařízení, ale chování . Povinnost řidiče a chodce při odbočování na světelně řízené křižovatce je jasně definována. Neznalost neomlouvá .Světelná signalizace v ulici Na Valech je jednoznačně přínos pro plynulost a bezpečnost dopravy v uvedené lokalitě. Kdo pravidla nerespektuje nemá oprávnění požadovat ochranu.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 08 pro 2017 22:13

Tak pro ty pomalejší. Když mají zelenou řidiči jedoucí po hlavní Na Valech, současně mají zelenou řidiči jedoucí z vedlejší ulice Osvobození v obou směrech a ještě k tomu svítí zelená chodcům stává se podle mého situace nebezpečnou pro všechny účastníky silničního provozu ať znají či neznají jakákoliv pravidla!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 09 pro 2017 09:17

Někdo je pomalejší, někdo je rychlejší, podobných přirovnání je řada . Předmětnou lokalitu projíždím velmi často, ještě jsem nezaznamenal Vámi popisovanou situaci. Jsem toho názoru, že to není ani technicky možné a to z toho důvodu, že by to na řadiči mělo být ošetřené. Maximálně by mohlo dojít k přestavení do pohotovostního režimu tj. na všech hlavních semaforech blikající žlutá. Reagoval jsem na skutečnost, kdy vozidlo z ulice Osvobození má zelenou a chodci v ulici Na Valech ve stejnou dobu také. To je zcela logické, neboť při odbočování jsem povinen chodcům dát přednost. Pokud někdo vstupuje a vjíždí na červenou ohrožuje sebe i ostatní a žádné seřízení mu nepomůže.. To na vysvětlenou.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 09 pro 2017 15:36

Jestli je to pravděpodobné nebo není nevím, ale co vím jistě že se mi to stalo! Ve všední den okolo 15.hodiny. Blik a všichni zelenou! A i jinak minulé semafory byly seřízeny mnohem lépe.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 09 pro 2017 17:50

Původní semafory byly provizorium, nejsem toho názoru, že funkčnost byla lepší. Nebyl řešen přechod chodců v ulici Osvobození, Sovova a Pátého května. To pouze pro doplnění. Situace, kterou popisuje mohla nastat způsobem, že někdo nerespektoval dopravní signál jinak řečeno projížděl na žlutou případně červenou či procházel na červenou a pro Vás to bylo vodítkem, že mají zelenou.. Nerozumím jak jste mohl relevantně zjistit, že ve všech směrech je zelená, domnívám se, že jedna osoba to prakticky zjistit nemůže. Nic to nemění na skutečnosti, že vyjadřuji svůj názor a to neznamená, že jsem pomalejší. Je docela dobře možné, že disponuji větší mírou znalostí a praktických zkušeností v uvedené problematice proti ostatním. Přesto respektuji právo každého diskutujícího na jeho názor.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 09 pro 2017 19:32

Jel jsem z ulice Osvobození směrem ke kulturáku. Opravdu až na zelenou. Za mnou další auta a paralelně vidím zespoda z Valů jak jedou další vozy. Ne jeden, ale více ihned za sebou v době kdy já měl zelenou. Jinak přechod v Osvobození je kapitola sama pro sebe. Nebezpečně umístěn moc do Valů.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 10 pro 2017 08:56

Možná budete překvapen, ten přechod dle mého názoru mohl být situován skutečně více do ulice Osvobození. Znovu opakuji, situaci kterou v posledním příspěvku popisujete jsem osobně nezaznamenal a uvedené místo projíždím poměrně často . Vskutku nechci a nebudu polemizovat, zda řidiči za Vámi vjeli do křižovatky obdobně na zelenou, případně žlutou či červenou. Neznám časový rozestup mezi uzavřením jednoho směru vůči druhému a z toho důvodu nemohu od stolu situaci vyhodnocovat a ani k tomu nejsem oprávněn.. Na straně druhé pokud řidič v ulici Na Valech má zelenou je zcela nepřípustné, aby obdobný signál /zelenou /ve stejném časovém prostoru měl řidič vyjíždějící z ulice Osvobození .Stále jsem přesvědčen, že technika by to neměla umožnit ani v nouzovém režimu. Vše podstatné jsem k uvedenému problému konstatoval , za diskusi děkuji a přeji všem řidičům a chodcům plně funkční světelnou signalizaci v ulici Na Valech. Poděkování patří všem, kdo se o uvedené dopravní řešení zasloužil.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Ivan Varchol » 11 pro 2017 07:41

Jezdím po Valech poměrně často, ale uvedenou situaci jsem ještě nazaregistroval. Signalizace je podle mého v pořádku.
Trochu matoucí je, že světelná signalizace u pošty ( jízda po Valech nahoru) zastavuje provoz o asi 2 - 3 s dříve než v opačném směru. Takže při prvním zastavení u pošty na červenou, jsem se divil, že ještě asi tři vozidla proti mě projela. Tím jsem nabyl dojmu, že už tito řidiči jeli na červenou. Když jsem jel po Valech směrem dolů, překvapilo mě naopak, že mám ještě zelenou a vozidla proti již stojí. Ale pro chodce byla pořád ještě červená. Tady může řidič znejistět, jestli náhodou nejel na červenou. Ale auta jedoucí za mnou mne ujistila, že je to v pořádku.
Podle mého názoru je prodleva z horního směru proto, aby vozidla odbočující doleva do ulice Osvobození měla více času na opuštění křižovatky.
Bohužel, toto řešení má jeden háček. A to chování chodců, kteří o této prodlevě neví a někteří z nich vstupují na přechod ihned po zastavení vozidel i přesto, že pro ně pořád svítí červená.
Všiml jsem si ale, že někteří řidiči, kteří odbočují doleva, do ulice Osvobození zůstávají stát před světelnou signalizací i když již svítí signál VOLNO a odbočování začnou až nikdo proti nejede. Pokud budou trochu váhat, nemusí projet, protože se jím rozsvítí červená a budou tam stát do změny signálu.
Nepovedené je ale umístění přechodu pro chodce hned za křižovatkou. Původní varianta byla lepší.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod vodomerka » 11 pro 2017 11:32

Intervaly na této křižovatce jsme teď probírali na dopravní komisi. Jsou takto nastaveny úmyslně, aby auta ve směru od DK měly čas ten dlouhý úsek křižovatky opustit před zelenou na přechodu. Na DI dostali k tomuto prý dost podnětů, tak je prověřovali na místě... Semafor by měl být dodatečně doplněn o "oranžového panáčka", aby řidiči byli obezřetní a dávali pozor na neukázněné chodce (ty, kteří vběhnout na přechod ve chvíli, kdy zastaví auta ze směru od Kocandy).
Pardon, pokud to popisuju moc laicky.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod dnn » 11 pro 2017 22:07

rekl bych, ze je celkem podivuhodny, ze na tohle probihalo tzv testovani a nejaka studie proveditelnosti ...obecne bych rekl, ze krizovatka se mohla resit rozsirenim na dva pruhy a s dalsim svetlem pro odbocovani do Osvobozeni stejne tak, jako je to v pripade krizovatky se Sovovou
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Llukas007 » 13 pro 2017 19:53

Další poznatky. Když jedete od kulturáku rovně a chcete zahnout do Sovovy. Vy máte zelenou, chodci v Sovově červenou. Stejná křižovatka dvacet metrů dál, odbočení do ulice Osvobození. Vy máte zelenou, chodci v Osvobození taky zelenou. Jinak ještě k přechodům, které jsou nastaveny na zelenou na krátký čas. Třeba špatně chodící důchodce nemá šanci přejít na zelenou celý přechod.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron