Světelná signalizace Na Valech

Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 04 črc 2017 16:11

Patrně nastal čas, kdy by bylo vhodné aktivovat světelnou signalizaci v ulici Na Valech pro bezpečnost chodců a větší plynulost dopravy. Předpokládám, že se nečeká na zprovoznění Sovovy ulice. Výjezd z ulice Osvobození obdobně jako přecházení u pošty je v určitých hodinách problematické, zcela určitě ne bezpečné. Zařízení vybudované pro uvedený účel by nemělo zahálet. Jedno zařízení již ve městě pomníkem je - Obchodní centrum na soutoku. A není důležité kdo je majitel, provozovatel či dopravní expert. Výjezd na uvedeném místě je mnohdy hororem a to za situace, kdy zde pravidelně rotuje množství autobusů a řidiči těchto vozidle jsou vystavováni stresovým situacím.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod LTM 1994 » 04 črc 2017 23:47

Ano,taky jsem si všiml pouze oranžové na semaforech a bohužel i kamionů porušujících tranzit nad 12t
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod worwan » 07 črc 2017 16:51

ltm 1994: z čeho vyvozujete porušení zákazu tranzitu kamiony? Tím že kolem vás projel nebo jste ho důsledně sledoval na jeho tripu?
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 14 črc 2017 19:24

Opakovaně se dotazuji, proč není funkční světelná signalizace v ulici Na Valech ?
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 18 črc 2017 19:54

Dnes tj. 18.7.2017 signalizace plnila svůj účel. Odpovědným děkuji, je to správný krok pro bezpečnost a plynulost dopravy v uvedené lokalitě.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Eva Trnková » 22 črc 2017 15:00

Světelná signalizace Na Valech sice v provozu, ale opět špatně nastavený interval pro pěší. Přes přechod se musí téměř utíkat. Za velký nedostatek považuji absenci zvukové signalizace pro nevidomé.
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 22 črc 2017 18:07

Absence zvukové návěsti pro nevidomé je realitou, chodec spěchat nemusí, neboť zařízení by mělo disponovat dostatečným časovým prostorem pro bezpečné opuštění přechodu a zde není důležité zda již svítí červený signál a to za situace, kdy chodec vstoupil do vozovky na signál volno /zelený/. Patrně nedomyšlená je funkce pobídkového tlačítka pro chodce a to za situace, kdy odbočujete vozidlem z ulice Osvobození do leva a žádný z chodců nezmáčkne pobídkové tlačítko řidič se snaží dávat přednost chodcům, ale chodci mají signál červený. To se nestane při zmáčknutí pobídkového tlačítka ze strany chodců. Domnívám se, že by měl automaticky nabíhat signál volno /zelený/ pro chodce bez ohledu na použití tlačítka obdobně jako tam, kde pobídkové tlačítko není a to z toho důvodu, že se jedná o křižovatku. Je možné, že již uvedená nedokonalost není aktuální.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Brockhaus » 23 črc 2017 07:33

Absence zvukové signalizace pro nevidomé je ostuda. Podle mě nemůže existovat jiné vysvětlení než šlendrián, nebo snaha ušetřit tam, kde to není na místě.
Brockhaus
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25 dub 2016 11:49

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 23 črc 2017 11:16

V tiskové zprávě se radnice chlubí kolik milionů zaplatila za světelnou signalizaci. Radní ale opět kašlou na své občany a návštěvníky města. V tomto případě nevidomé!

Existují iniciativy, kdy ti co rozhodují nebo plánují rekonstrukce městských komunikací si sami projedou trasu na vozíku společně s vozíčkáři. Vtomto případě bych všem radním zavázal oči půjčil slepeckou hůl
a nechal každého přejít přechod u pošty. Garantuji vám, že by zvuková signalizace byla na všech světelných přechodech ve městě za pár dní.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Pavel 007 » 29 črc 2017 13:26

Absence zvukové signalizace pro nevidomé je špatná věc. Doufejme, že to bude napraveno a budou moci bezpečně přecházet.
Ještě jednu připomínku mám - posunutý přechod na kraji ulice Osvobození směrem ku křižovatce a to samé se chystá U Dejmalíků.
Myslím, že původní umístění přechodů bylo rozumější (na 1.fotce býval v místě za červeným autem), tolik kroků navíc to zas nebylo.
Na to snad ani nemohl přijít člověk, který vlastní řidičský průkaz. Přijde mi to docela přitažené za vlasy.

Na Valech x Osvobození.jpg
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Petr » 29 črc 2017 17:47

Pavel 007 píše:Absence zvukové signalizace pro nevidomé je špatná věc. Doufejme, že to bude napraveno a budou moci bezpečně přecházet.
Ještě jednu připomínku mám - posunutý přechod na kraji ulice Osvobození směrem ku křižovatce a to samé se chystá U Dejmalíků.
Myslím, že původní umístění přechodů bylo rozumější (na 1.fotce býval v místě za červeným autem), tolik kroků navíc to zas nebylo.
Na to snad ani nemohl přijít člověk, který vlastní řidičský průkaz. Přijde mi to docela přitažené za vlasy.

Na Valech x Osvobození.jpg


Právě proto, že mám řidičský průkaz, tak považuji přechody řízené semafory za bezpečnější (podobně jako Na Valech). Dosud jsem dával v Sovovce přednost chodcům na přechodu U Dejmalíků a mezitím mně naskočila červená :roll: ... Navíc nemusí auta u pošty zastavovat na semaforech 50 m před křižovatkou jako dřív. Já bych byl opatrnější v soudech ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod gibush » 30 črc 2017 14:31

Já zase když teď odbočuji u pošty doprava do ulice Osvobození, tak se modlím, aby mi do toho přechodu zprava někdo neskočil. Přitom nemyslím, že bych tam jezdila nějak rychle. Za roh budovy není dostatečně vidět a pokud by tam nějaký chodec vběhnul, když to tam někdo krouhne v trochu větší rychlosti, tak potěš koště. V tom byla zase výhoda předtím, že ten, kdo jel z hlavní, měl dost času zareagovat.
gibush
 
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Pavel 007 » 30 črc 2017 18:12

gibush píše:Já zase když teď odbočuji u pošty doprava do ulice Osvobození, tak se modlím, aby mi do toho přechodu zprava někdo neskočil. Přitom nemyslím, že bych tam jezdila nějak rychle. Za roh budovy není dostatečně vidět a pokud by tam nějaký chodec vběhnul, když to tam někdo krouhne v trochu větší rychlosti, tak potěš koště. V tom byla zase výhoda předtím, že ten, kdo jel z hlavní, měl dost času zareagovat.

Ano, přesně tak to bylo míněno. Ty přechody jsou teď vlastně v křižovatce. To, že jsou přechody řízeny semafory je samozřejmě v pořádku.
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Petr Panaš » 01 srp 2017 10:56

Ještě k akustické signalizaci pro nevidomé (vyjádření radnice) https://www.litomerice.cz/aktuality/585 ... echnologii
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod laik » 01 srp 2017 16:42

Pokud se jedná o novinku, stačí širokou veřejnost informovat. Na straně druhé nejsem přesvědčen, že všichni postižení pagerem nové generace disponují. Je pravdou, že akustickou signalizací se mnohdy řídí i zdravý chodec. Případná snížená úroveň hlasitosti by u zařízení nové generace neměla být patrně problémem. Na straně druhé nedokážu pochopit, jak nevidomý člověk zjisti, že je na světelně řízeném přechodu pro chodce a tím má použít speciální pager.
laik
 
Příspěvky: 90
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod vodomerka » 02 srp 2017 07:13

Zajímavé je, že když jsem kdysi na dopravní komisi prosazoval, aby se nechala zpracovat na semafory variatně i nabídka na takové, které dokáží posílat zelené vlny inteligentně a naopak zbytečně neblokovat červenou. odpovědí mi bylo, že je to moc drahé... a hula hop, na semaforech jsou kamery (snad tedy nebudou hloupě zapínat červenou, když nic nepojede) a super (a) moderní systém pro slepce.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod Eva Trnková » 02 srp 2017 07:40

Tak nevím, jestli stále bydlím v Litoměřicích nebo v Kocourkově. Pokud jsou ty semafory něčím takovým vybavené, tak snad by se o tom ve svých článcích o zprovoznění mohli zmínit hned a ne až po několika týdnech provozu, když na to začali upozorňovat občané. Nevím, jestli všichni nevidomí mají ve své výbavě kompenzační pomůcku, o které se zmiňuje p. Pošík. Třeba ano. Ale stále se nemohu zbavit dojmu, že je něco špatně a tohle vyjádření to má jaksi omluvit.
Eva Trnková
 
Příspěvky: 44
Registrován: 21 kvě 2010 13:30

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod vodomerka » 02 srp 2017 07:44

Je to možná něco podobného, jako obhajoba psího plotu na Střeleckém ostrově. Nejdřív se vybudoval a pak se řešilo, co to vlastně je :). Každopádně jsme se opět stali světovějšími. Všichni si cedulky s informací, že za plotem nemáte povinnost sbírat exkrementy, fotili jak o život.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod lupus » 02 srp 2017 11:05

Po přečtení zprávy - vysvětlení, publikované na stránkách radnice, nezbývá než konstatovat, že vedení města vnímá občany jako nesvéprávné stádo, které není potřeba informovat o svých záměrech / pro mne spíše přehmatech/. Nezbývá než opět konstatovat: " Vy pouze zastupujete, nejste našimi zmocněnci !"
Co se týče školy a ostatních blízkých obytných budov, ty tu prostě stojí a bourat se nebudou. Zvláště škola je obklopena křižovatkami a přechody, takže o hluk je dostatečně postaráno. Navíc před školou máme dvě autobusové zastávky. Je starostí města zajistit škole dostatečné odhlučnění /po dohodě s památkáři/, t.j. špaletová okna s dvojskly, nebo i trojskly. Předpokládám, že čističky vzduchu školní třídy již dávno mají.
Kolik pagerů už město nevidomým a ostatním lidem se zrakovým hendikepem vydalo ? Budou ty pagery v zimě obsluhovat i v rukavicích ? Přecházeli jste někdy , vy z radnice, přes přechod u pošty v doprovodu dětí, s dětským kočárkem, o berlích, s chodítkem, s RVHP taškou.....? Asi těm z radnice prší do nosů, že jsou tak povzneseni nad ostatními! Možná někdy při přecházení, za dopravního rámusu, hovorech lidí a štěbetání dětí zaslechnou poznámku :"Kerej idiot to vymyslel, už jsme snad dál!"
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Světelná signalizace Na Valech

Příspěvekod LTM 1994 » 02 srp 2017 15:19

Hlavní priorita radnice je udělat vše co nejvíc "na oko" ale reálné využívání dané věci je až druhá kolej .
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků