BikeTower

BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 18 čer 2017 15:54

Ještě na začátku roku bylo plno řečí jak se v dubnu začně stavět cyklověž (biketower) v Litoměřicích. A už je červen a ticho po pěšině. Nebo mi něco uniklo?
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 18 čer 2017 20:05

První strana Radničního zpravodaje. Sám víc nevím.
https://www.litomerice.cz/images/zpravo ... 3_2017.pdf
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 19 čer 2017 07:28

Děkuji, toto info mi uniklo :)
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 19 čer 2017 12:01

Odpověď tikové mluvčí radnice je napsána diplomaticky. Když ale "čtu mezi řádky ", tak z toho vyznívá, že poskytovatel dotace vrátil žádost kvůli způsobu vyhlášení výběrového řízení na dodavatele. Nejspíš se nebude jednat o montáž samotné cyklověze protože na tu, pokud vím, existuje pouze jeden výhradní dodavatel . Se stavbou věže souvisí také okolní térénní úpravy zeleně a komunikací, které činí cca 30% z celkové ceny díla, a v tom bude zřejmě problém. Je veřejným tajemstvím pro koho se podobné zakázky šijí na míru a jakým způsobem se vyhlašují, resp. oznamují výběrová řízení. Možná se pletu. V tom případě žádám odpovědnou osobu z odboru územního rozvoje o doložení skutečnosti.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: BikeTower

Příspěvekod vodomerka » 19 čer 2017 12:27

čerstvá odpověď z města (19/6. 11h):

Dobrý den! Přináším Vám odpověď na Váš dotaz. Ministerstvo pro místní rozvoj dosud nevydalo souhlasné stanovisko k projektu města. Pokud bychom stavbu zahájili bez tohoto stanoviska, mohli bychom být kráceni na dotaci. Proto není možné v současnosti říci, kdy bude stavba zahájena. Pro podrobnosti zasílám odkaz na červnové vydání Radničního zpravodaje, kde vyšel informační článek. Děkuji za pochopení a přejí příjemná den, S pozdravem, Mgr. Anna Hrochová,
referentka vnějších vztahů a komunikace, KSaT MěÚ Litoměřice


a můj dotaz: Dobrý den, máte, prosím, bližší informace k termínu zahájení prací na výstavbě cyklověže u dolního nádraží? Podle TZ měly být práce zahájeny v dubnu. Zatím se pouze rozbordelařily přilehlé zahrádky. Děkuji za odpověď.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 30 čer 2017 05:18

Včera jsem se ptal na cyklověž při jednání zastupitelstva. Problém je s výběrovým řízení. Ne, že by bylo samo o sobě provedeno špatně. V souladu se stanoviskem ministerstva to bylo vysoutěženo jako výběrové řízení na stavební práce. Poskytovatel dotace CRR však chce, aby se jednalo o zakázku na dodávku služeb. Jak jsem to pochopil, tak je nejednoznačné stanovisko, zda je to jako celek spíše stavba nebo zakládací zařízení. V každém případě se teď výběrové řízení zopakuje dle podmínek CRR a dotace by měla být přidělena.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 11 črc 2017 15:40

Omlouvám se. V předchozím příspěvku jsem dal poněkud nepřesnou informaci. Snažil jsem se tlumočit, co bylo na můj dotaz na jednání zastupitelstva dne 29.6.2017 odpovězeno. Pro kontrolu si to poslechněte, jedná se o stopáž videozáznamu 2:01:35 zde: https://www.litomerice.cz/zaznam-z-jednani-zm
Dnes jsem se podíval na web radnice do sekce poskytnutých informací dle z.č. 106/1999 Sb. a tam nalezl odpověď nějakému žadateli, který se také dotazoval na výběrové řízení u cyklověže. Zde: https://www.litomerice.cz/images/Clanky ... 170628.pdf
V přiloženém rozhodnutí ovšem není důvodem to, že by výběrové řízení bylo vypsáno na stavbu a ne dodávku, ale cituji: "skrytá diskriminace, omezení hospodářské soutěže".
Ovšem takto to na zastupitelstvu nezaznělo.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 21 črc 2017 14:42

Doporučuji přečíst si článek, který se týká cyklověže v Trutnově. Už z toho důvodu, že se jedná o plně srovnatelné město z hlediska cyklodopravy.
http://www.trutnovak.cz/jsou-okolo-park ... niky/8136/
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod lupus » 24 črc 2017 21:45

Nejsem zastáncem výstavby cyklověže v našem městě. Proč? Nevím o žádném průzkumu, který by sondoval stav - frekvenci cyklodopravy v Litoměřicích, ať už se jedná o cykloturistiku, nebo o používání kol v kombinaci s autobusovou a vlakovou dopravou, a z toho vyplývající nutnosti pořídit zmíněnou věž. Myslím, že dostatečně vypovídající je pro mne naše málo používané parkoviště u autobus.nádraží. Prostě zamýšlené " P+R " u nás nefunguje.
K plánovanému umístění stavby vpravo od nádražní budovy, přes proklamované zachování výškového niveau, lze pouze konstatovat, že se opět potvrdila marginální role našeho tzv. městského architekta.
Co může vzbuzovat oprávněné obavy po případné realizaci, je též to, že naprosto zcestné chápání role reklamy ve veřejném prostoru ze strany pana místostarosty Krejzy povede ke vzniku reklamní monstrvěže.
Domnívám se, že správnou cestu z této ostudy naznačuje pan zastupitel Panaš ve svém posledním příspěvku /Trutnov/.
Pokud se chcete přesvědčit, že to jde i jinak, to jest šetrněji k městské zástavbě, kulturněji s ohledem na naši Městskou památkovou rezervaci a její Ochranné pásmo a hlavně LEVNĚJI, stačí se podívat na CYKLOBOXY !!! Jeden z mnoha typů cykloboxu jsem viděl u metra Strašnická na Praze 10.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: BikeTower

Příspěvekod LTM 1994 » 24 črc 2017 23:23

Další věc je,že dokud nebude v Ltm vyřešená doprava,tak je cyklověž takovej smích přes slzy.
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: BikeTower

Příspěvekod ronyk » 25 črc 2017 06:46

Celé od začátku je to hovadina. Kdyby se to mělo stavět z prostředků města, tak se tom ani neuvažuje. Z toho se totiž velmi těžko ulejvá malá domů. Jó dotace, to je jiná.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: BikeTower

Příspěvekod LTM 1994 » 25 črc 2017 13:38

ronyk píše:Celé od začátku je to hovadina. Kdyby se to mělo stavět z prostředků města, tak se tom ani neuvažuje. Z toho se totiž velmi těžko ulejvá malá domů. Jó dotace, to je jiná.


Karel potřebuje zafinancovat kampaň ,tak by se třeba mohla postavit nějaká plechová bouda za 5 M ...:-D
Kola se nahazou dovnitř ,Karel dostane zbytek ,4 M a všichni budou spokojení
Litoměřický systém win-win ))
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 25 črc 2017 19:45

Bližší informace ke zrušenému výběrku https://www.vhodne-uverejneni.cz/index. ... tomericich
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod lupus » 06 srp 2017 18:17

Pokud radnice plánuje rozšíření místní autobusové dopravy na uvažované 4 linky /viz Radniční zpravodaj č. 4 z 3.8 2017 /, tak tu máme další důvod k zrevidování záměru na vybudování cyklověže. Místní i přespolní uživatelé jízdních kol plánovanou kapacitu úložiště nenaplní.
Pokud se jedná o cykloturistiku, tak v dokladu ODŮVODNĚNÍ zadavatele z 22.4.2016 /zde na fóru zveřejněno panem zastupitelem Panašem/, o této aktivitě zmínka není. Cituji z odůvodnění k bodu Ad c/ - Realizace zakázky by měla díky nově vzniklé možnosti ukládání jízdních kol způsobit jejich masové používání, zejména při cestách s pokračováním v některém prostředku veřejné dopravy a pozitivně ovlivnit snižování individuální automobilové dopravy ve městě. -
Ohledně určené stavební plochy, t.j. vpravo od postranního přístupu na nástupiště, by bylo vhodnější toto zelené místo ponechat " městské přírodě ". Další a jistě i vhodnější místo, dle mého pouze pro CYKLOBOXY, je pozemek města parcelní číslo: 2719/33 v bezprostřední blízkosti aut.nádraží. Levné, nemegalomanské a s možností počet úložních míst i s přípojkami pro elektrokola rozšířit.
O možnostech a limitech m-a-s-o-v-é-h-o používání kol v Litoměřicích se zmiňuje i tento starší článek.
http://www.litomericko.severoceskydenik ... alove.html
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: BikeTower

Příspěvekod LTM 1994 » 07 srp 2017 07:50

Já vůbec nerozumím tomu ,proč se u nás vůbec tohle téma při hustotě dopravy ve městě řeší. Co se týče projektu samotného ,tak na facebookovych strankach města někdo psal proč město raději nevyužije halu ČD .
Cyklověž by byla akorát dalším kýčovitým monumentem ve městě a navíc nevyužitá
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 11 srp 2017 21:26

Nedávno jsem navštívil ráj cyklistů - město Pardubice, kde přibližně měsíc a půl funguje cyklověž u hlavního vlakového nádraží. Vedle cyklověže se nachází obrovské parkoviště se stojany pro kola. Stojany byli téměř plné, odhadoval bych tak kolem stovky kol. V již zmíněné cyklověži jsem napočítal 8 kol. A to Pardubice jsou opravdu Cyklistické město s velkým "C" a několikrát větší co se týče počtu obyvatel....
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod vodomerka » 12 srp 2017 06:33

V Litoměřicích nemáme ani ty stojany... :( A to se nedávno mihnul tiskem článek, jak stoupá počet uživatelů Labské cyklostezky. V Litoměřicích prostě cyklisty nechceme. I kdyby to byli turisti platící zlatem.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: BikeTower

Příspěvekod LTM 1994 » 12 srp 2017 07:26

Myslíte,že má město podmínky vhodné pro cyklisty?
Já osobně myslím,že aktuálně ne,kvůli hustému provozu aut a minimálně 50% městem jenom projede .
Není tedy lepší zabývat se případným odkloněním dopravy z Č.lípy mimo město,nemuselo by být tolik oprav kr.objezdů,silnic,zakouřených fasád majitelů domů,kteří na to dotaci narozdíl od těch expertů na radnici nedostanou.
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: BikeTower

Příspěvekod lupus » 12 srp 2017 15:25

Ukazuje se, že především Mgr. Krejza si tu chce postavit pomník podojením nějaké dotační krávy s finanční spoluúčastí města.
--trejbalík455-- tu zmiňuje srovnání Litoměřic s Pardubicemi. Ve zkratce podobné srovnání: H.Králové versus Litoměřice. H.K. má cca 4x více obyvatel než Litoměřice, v blízkém i vzdálenějším okolí má dosti odlišnou morfologii krajiny, pyšní se
nemalým rozsahem vysokého a středního školství, má průmyslový potenciál, poskytuje správní služby, je významné počtem památek atd....Biketower v H.K. /z roku 2013/ měl za rok provozu 11500 vjezdů. Počítejte, prosím, kolik vám to vyjde v průměru u Litoměřic /na úložiště s plánovanými cca 116 místy/. Za květen 2015 bylo u věže v H.K. zaznamenáno 1719 vjezdů. V tomto případě mi to při srovnání s Litoměřicemi vychází na cca 14 kol / den,obyvatele/.Ano, je tu vidět nárůst.Ale případná vytíženost věže ??? Údaje lze nalézt např. na - cyklohradec.cz -.Zde je namístě se opět ptát, zda byl v Litoměřicích vůbec nějaký průzkum ohledně B+R proveden !!!
Mimochodem ve světě se začínají používat i podzemní cyklověže, ale především dochází k daleko levnějšímu a operativnějšímu využívání cykloboxů.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 13 srp 2017 16:26

Zde je odkaz na řešení podzemního parkování kol. V ČR to zatím není a otázkou by byla cena http://www.citymetric.com/transport/vid ... towers-611
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron