BikeTower

Re: BikeTower

Příspěvekod lupus » 13 srp 2017 21:26

Díky za odkaz na ta podzemní úložiště kol. Uvedl jsem je jako další z nových možností ukládání kol. Jinak stále horuji pro případné využití cykloboxů. Z toho, jak doufám, vyplývá, že jsem proti výstavbě " jejich " cyklověže. A to ať je ta obludnost nad zemí, nebo utopená pod zemí.
Nemusíme mít všechno, nemusíme být nejšťastnějším městem, nemusíme se nechat zmanipulovat...
Zkušenost s nedostatečným využíváním parkoviště u autobusového nádraží v systému P+R tu přece už máme ! Výstavbou cyklověže v systému B+R podobný " úspěch " zopakujeme ???
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: BikeTower

Příspěvekod LTM 1994 » 14 srp 2017 08:03

Přesně tak,radnice koná pouze ve svůj prospěch a nejlépe když se při tom nějak zviditelní.
Jak konkrétní kroky a činy budou ku prospěchu občanů města je absolutně nezajímá !
LTM 1994
 
Příspěvky: 219
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 20 srp 2017 18:17

Pokud by vás to zajímalo, tak v příloze je odpověď na mou žádost o informace ohledně cyklověže.
Přílohy
Panaš_žádost_20170729_odpověď.pdf
(484.76 KiB) 724 krát
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod ronyk » 11 pro 2017 09:45

https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 71211.html

Třeba jim příjde vhod cyklověž :lol:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 12 dub 2018 12:16

Uvidíme, jaká bude obsazenost cyklověže a náklady na provoz.
https://litomericky.denik.cz/zpravy_reg ... 80412.html
V článku mě však zaujal tento odstavec:
"Vedení města na kritiku ohledně smyslu, podoby a jejího využití reaguje mimo jiné i poukázáním na fakt, že stavba věže zapadá do koncepce jeho plánu udržitelné městské mobility. Jejím dlouhodobým cílem je zvyšování cyklodopravy ve městě."
To mě přijde až úsměvné po včerejší prezentaci na TOP 10 problémů Litoměřic. Když se představovalo, jak se město vypořádalo s náměty občanů z loňského roku, tak u podpory cyklodopravy neudělalo v podstatě vůbec nic. Přitom zrovna v tomto se nemusí čekat na dotace (kouzelná formulka, proč něco nejde) a šlo udělat hodně věcí za minimum prostředků. Ale radnice se na to prostě vykašlala. Ale cíl je to dlouhodobý, tak vlastně není kam spěchat.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 12 dub 2018 15:15

Naprosto souhlasím. Nechat namalovat na vhodné komunikace cyklopruhy je asi moc levné." Lepší řešení" vymyslel místostarosta Krejza a nechá stavět cyklověž za 11,5 mil.
Pány radní bych posadil na kola a nechal je projet bez asistence MP trasu od pokratické kapličky, Masaryčkou a po Valech na nádraží a když je někdo nesrazí, tak i zpět. Myslím,že by si rychle uvědomili, že parkovací cyklověž by měla být vybudována až po zajištění podmínek pro bezpečný pohyb cyklistů po městě a následnému rozvoji cyklodopravy.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 12 dub 2018 18:17

Popravdě ani nevím jak si město představuje cyklodopravu po městě. Ono namalovat na silnice cyklopruhy větší bezpečnost nepřinese a rozdělit chodník na dvě části s tím, že půlka bude pro chodce a půlka pro cyklisty, jako je tomu například v Pardubicích, tak to si myslím, že v našich podmínkách je nemožné, když chodníky jsou poměrně úzké. A celkově město, které je na svahu není příliš atraktivní pro cyklodopravu a nevidím realisticky, že by i po zřízení tras pro cyklisty došlo k nějakému velkému zájmu ze strany cyklistů. Pár sportovních jedinců to možná přitáhne, ale kdo by se chtěl po dlouhé šichtě trmácet třeba do Pokratic, když bude mít možnost využít MHD zdarma. Podle mého by bylo vhodnější peníze investovat do rozvoje MHD než do cyklodopravy, která je v Ltm podle mě nereálná. Kdo si chce zasportovat, může využít poměrně slušnou stezku podél Labe a na Střeleckém ostrově.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 12 dub 2018 21:41

Aktivní zavedení městské cyklodopravy je proces i na několik dekád. Je to o odvaze komunálních politiků a vizy dopravní koncepce města. Stejně jak to bylo ve světě. Dnes při cestách po Evropě obdivujeme, jak zavedená cyklodoprava funguje za každého počasí, bez věkového i sociálního rozdílu cyklistů a hlavně v harmonii s ostatní automobilovou dopravou. Cyklodoprava je o životním stylu. Smyslu něco udělat každodenním pohybem pro své zdraví a pro životní prostředí svého města. Je jasné, že ne každý bude jezdit na kole. Na druhou stranu je třeba podotknout, že dnešní technologie elektrokol a cyklistického oblečení nezpůsobí nikomu žádné velké potíže při jízdě od nádraží až na konec Pokratic. Dokonce i ceny elektrokol jsou už přijatelné pro většinu lidí. Rozvinutá cyklodoprava společně s dobře fungující MHD a dnes také s nastupující elektromobilitou a se sdílením aut je součást efektivního řešení na odstranění velkých dopravních zátěží měst bez dalšího poškozování životního prostředí nejenom exhalacemi ale také hlukem z motorové dopravy, což je dlouhodobě největší problém Litoměřic.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 13 dub 2018 11:05

Já bydlím za Lidlem a jezdím na kole do práce do Terezína. A musím říci, že potkávám celkem dost cyklistů, kteří evidentně nesportují, ale také cestují do zaměstnání. Ono by někdy stačilo mít možnost jet legálně na kole do zákazu vjezdu nebo mít možnost dát kolo do stojanu, když si chci cestou něco koupit. Opatření za pár korun, ale pomohou. Dnes např. nejsou ještě před radnicí instalovány cyklostojany a kolo jsem byl nucen uzamknout u špinavého odpadkového koše. No a lavičky stále také chybí, byť teplo je už dost dlouho.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 13 dub 2018 11:28

Já osobně tedy moc cyklistů nepotkávám, je to možná tím, že bydlím na druhé straně města. Já beru srovnání cyklodopravy v Pardubicích, kde studuji. Tam pro to podmínky jsou, stojany na kola téměř u každého obchodu nebo úřadu, dokonalá infrastrutura, kde jsou na chodnících (případně silnicích) vyhrazeny jízdní pruhy pro cyklisty. Nutno podotknout, že chodníky jsou tak široké, že to lze takto řešit. V Litoměřicích si to moc představit nedokážu. Oni ani ty silnice nejsou příliš široké. A stačí jeden cyklista na silnici v době dopravní špičky kde ho nelze předjet a tvoří se kolony. Myšlenka cyklodopravy je to hezká, ale zajímala by mě také praxe a nějaké studie řešení.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 13 dub 2018 14:56

Příklad řešení kombinované dopravy a zklidnění komunikace z centra Brna:
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B688A76
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice


Re: BikeTower

Příspěvekod trejbalik455 » 13 dub 2018 17:43

Děkuji za odkazy. Pročetl jsem je a v mnohém musím souhlasit. Pokud by se povedlo zřídit infrastrukturu a možnost uzamčení kola u úřadů, škol, obchodů,.. pak to má smysl. Ale trochu se obávám, že z velkého nadšení nic nebude, nebo vznikne "něco" na rychlo, bez pořádného promyšlení a diskuze s potenciálními uživateli.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: BikeTower

Příspěvekod ronyk » 13 dub 2018 18:09

Aniž bych bránil radnici, v Terezíně najdu stojany na kolo kde?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: BikeTower

Příspěvekod Petr Panaš » 14 dub 2018 07:19

Ano, také je tam jako cyklista postrádám. Ale nejsem tam v pozici, abych to mohl ovlivnit.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 14 dub 2018 12:15

trejbalik455 píše:Děkuji za odkazy. Pročetl jsem je a v mnohém musím souhlasit. Pokud by se povedlo zřídit infrastrukturu a možnost uzamčení kola u úřadů, škol, obchodů,.. pak to má smysl. Ale trochu se obávám, že z velkého nadšení nic nebude, nebo vznikne "něco" na rychlo, bez pořádného promyšlení a diskuze s potenciálními uživateli.


Otevřená FB skupina na podporu cyklodopravy v Litoměřicích, kterou jsem před časem založil a spravuji:
https://www.facebook.com/groups/1749704731925831/
Budu rád když se vy a vaši přátelé z Litoměřic přihlásí.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: BikeTower

Příspěvekod ronyk » 04 kvě 2018 09:46

Tak nám ta klec pomalu, ale jistě roste. Když každý úředník z radnice tam dá své kolo, bude pěkně zaplněná. Pan Wünsch, měl nápad, aby si tam obyvatelé Litoměřic uschovávali svá kola. Zaměstnanci úřadu můžou začít. :lol:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: BikeTower

Příspěvekod Jaroslav Tvrdik » 04 kvě 2018 14:23

Pan radní L.W. má samé skvělé nápady. Třeba peší zónu na náměstí nebo umělá ledová plocha o vánoční trhy za 700tis.
Jaroslav Tvrdik
 
Příspěvky: 89
Registrován: 17 kvě 2017 19:41
Bydliště: Svatováclavská 2290, Litoměřice

Re: BikeTower

Příspěvekod dnn » 14 črc 2018 10:50

tak vám musím říct, že jsem chtěl při včerejší cestě do Ústí využít naší novou cyklověž ...bohužel nefungovala, tak snad příště.
zajímalo by mě ale jakým způsobem bych dostal kolo z věže v případě výpadku a potřeby se dostat rychle někam dál. Bylo tam tedy na obrazovce nějaké litoměřické číslo, ale jak znám reakční dobu městských institucí, tak nevěřím tomu, že bych vše stíhal ..
dnn
 
Příspěvky: 97
Registrován: 26 dub 2012 10:32
Bydliště: Předměstí

Re: BikeTower

Příspěvekod vodomerka » 14 črc 2018 10:54

ve čtvrtek mi z dálky přišlo, že tam jedno kolo uvnitř bylo.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron