Náměstí

Re: Náměstí

Příspěvekod vodomerka » 31 srp 2016 05:55

na to je jednoduchá odpověď - galerie Na soutoku.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Náměstí

Příspěvekod 11marek11@seznam.cz » 31 srp 2016 09:43

Jednoduchá odpověď?
Zjistil (a) jste si kolik se tam platí nájem? Asi ne, protože pak by jste toto nemohl(a) napsat.
11marek11@seznam.cz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 srp 2016 19:04

Re: Náměstí

Příspěvekod Adson z Melku » 31 srp 2016 10:06

pro 11marek11@seznam.cz

s panem Vodoměrkou nemá v podstatě smysl vést dialog, je to zelený fanatik, kvůli kterému já osobně přestanu volit SZ v Litoměřicích (jako její dlouholetý volič), fanatiky a demagogy prostě nemám rád, a bolševicky povýšený styl reakce na pana Škvora (výše), který byl hodně přes čáru, nemám rád ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Náměstí

Příspěvekod vodomerka » 31 srp 2016 10:23

Děkuji za upřímnost :). Samozřejmě si můžete vybrat politické uskupení dle nálady. Nebo si taky můžete podat přihlášku do SZ a problémy, co vás pálí, diskutovat, případně i zkusit měnit. Jestli se vám moje reakce nelíbí, sorry, ale jsem obyč občan, nikam nenavolený. Nemusím se tedy žádným voličům zodpovídat. Možná mi Petr Panaš vyhubuje :?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Náměstí

Příspěvekod vodomerka » 31 srp 2016 10:27

Pro pana Marka - byla to ironie. Do Galerie Na soutoku, developerského projektu pana Třešňáka (možná už jste o něm slyšel - silnice u Sparu, Lidl, případně o jeho směnách pozemků u sociálky), tehdejší/stávající radní prodejce téměř naháněli sliby. Dá se dohledat i tady na fóru. To byl, dle mého názoru, hlavní impuls vylidnění náměstí a obsazení prostoru večerkami.
Dřív jsem do DM chodíval rád, ale za most kvůli vatičkám do uší nepůjdu.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Náměstí

Příspěvekod Adson z Melku » 31 srp 2016 11:54

vodomerka píše:Děkuji za upřímnost :). Samozřejmě si můžete vybrat politické uskupení dle nálady. Nebo si taky můžete podat přihlášku do SZ a problémy, co vás pálí, diskutovat, případně i zkusit měnit. Jestli se vám moje reakce nelíbí, sorry, ale jsem obyč občan, nikam nenavolený. Nemusím se tedy žádným voličům zodpovídat. Možná mi Petr Panaš vyhubuje :?




Pane Vodoměrko, snad už poslední dva podoteky, nežádal jsem vás o radu, jak, co mám dělat nebo kam vstupovat, opravdu ne, ale vy rád úkolujete lidi, jak jsem si zde všiml.

Jen bych vás chtěl upozornit, ač píšete, že jste obyč občan, nikam nenavolený, tak máte dole připsáno - člen Strany zelených ZO Litoměřice, takže ať chcete nebo ne, vystupujete tu i za SZ. Se všemi kladnými i negativními dopady.

P.S. Vy za most do DM, kvůli vatičkám do uší chodit nebudete, spousta lidí zase nebude chodit na náměstí ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Náměstí

Příspěvekod vodomerka » 31 srp 2016 12:07

Že má v zápatí napsáno, že jsem členem SZ? Aspoň víte, s kým si píšete :). A nejmenovaný "novinář" s tímto zjištěním nemusí přicházet jako s objevem.
Je možný, že si tady v písemných vzkazech nerozumíme. Můžeme se ale klidně sejít někde v centru a popovídat si. Jenom jsem teda taky zaměstnanec s normální pracovní dobou a člověk s vlastními zájmy, tak to třeba nebude hned...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Náměstí

Příspěvekod Pavel 007 » 01 zář 2016 19:11

Tedy jen z mého pohledu, který nikomu nevnucuji.... Jestliže Mírové náměstí v Litoměřicích má vypadat takto - viz
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 60812.html
tak si myslím, že do historického centra Litoměřic se to absolutně nehodí. Náměstí s redukcí automobilů jistě ano, ale tohle ne!
Podle mne je to opičárna, která se hodí někde do nově vybudované městské čtvrti, ale určitě ne na jedno z nejhezčích náměstí.
Teď malinko odbočím z náměstí - ale vše souvisí se vším (neúměrné množství aut parkujících všude, nejen na náměstí)....
Kdyby fungovala veřejná doprava pro pracující, tedy tak jak má, nepotřebuje mít většina rodin minimálně po jednou autu.
Pracuji ve Štětí, kam se už dobrých 10 let (možná déle) nedostanete o víkendu na šestou hodinu ranní - tedy ani vlakem,
natož busem, tam už jsou víkedové spoje po smrti minimálně 15 let. Takže těch aut podle mne bude čím dál tím víc.
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Náměstí

Příspěvekod 11marek11@seznam.cz » 02 zář 2016 21:36

Panove, diky za odpovedi.Nepredpokladam,ze se debata zvrhne v osocovani, co clovek, to jiny nazor. Kazdopadne to beru z pozice obchodnika a tim je jasne dano me stanovisko.

Jaksi mi uniklo, proc se tato regulace vubec pripravuje, je to z duvodu castych prujezdu aut pres namesti, nebo z duvodu mnozstvi parkujicich aut? Nebo snad snaha o neco co se zapise do kronik? :lol:
Po shlednuti navrhu a zjisteni velikosti uzavirky mi to pripada jako kolonada, kde budou povinne korzovat skolni tridy o prestavkach. Jinak si zaplneni dost dobre nedokazu predstavit.Kazdopadne ja se radsi pujdu projit do lesa, nebo k Labi, nez na rozehrate namesti.
11marek11@seznam.cz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 srp 2016 19:04

Re: Náměstí

Příspěvekod kočka » 03 zář 2016 04:45

"Pěší zóna vznikne v jižní části náměstí a to od přechodu u spořitelny až po Michalkou ulici. Počet parkovacích míst se sníží z 350 na 290, řidiči tak budou nuceni využít parkoviště mimo centrum města a dojít pěšky.
Zdroj: http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 60812.html
290 aut je pořád ještě největší parkoviště ve městě. Já bych se vylidnění neobával.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Náměstí

Příspěvekod Pátková » 23 zář 2016 21:21

Připojím se se svým názorem. Včera jsem byla v Praze v centru - na pěší zóně. Lidí tam chodí tolik, že "o sebe zakopávají". Tisíce cizinců. A tak mě napadlo, jak by pěší zóna vypadala u nás v Litoměřicích. Samozřejmě pustá a prázdná! Mrtvá! Souhlasím plně s názorem pana 11marek11. Dnes jsem zjistila, že se zdražilo parkovné na náměstí. A už tam bylo přece jenom méně aut-dalo se zaparkovat. Myslím, že zatím nikdo z návštěvníků města nám naše náměstí nepohanil. Zatím všichni říkají, že je krásné. A nikdo neřekl, že ta auta se jim tam nelíbí. Skutečně ten klid tam stačí v sobotu a v neděli. Kdo má chuť tam korzovat jako na pěší zóně, ať vyrazí o víkendu! Jinak může využít našeho nového parku. Je tam i kavárna. I v parku Václava Havla.
Prostě já bych to neměnila. Leda maximálně uzavřít tu stranu u radnice. A ještě hodně ušetříme za rekonstrukci náměstí, na kterou všichni budou stejně nadávat. To už by nebyly ty historické Litoměřice, ale úplně zprzněné náměstí.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Náměstí

Příspěvekod ronyk » 24 zář 2016 07:04

Bývaly časy,kdy se z náměstí dalo odjet pouze Dlouhou ulicí a na most se nemohlo. Cesta přes město byla nerentabilní. Teď náměstí opouštíte několika uličkama a pouští se auta tam, kde nejsou žádoucí.Od té doby, kdy se směr průjezdu Dlouhou otočil, většina řidičů chce nejdříve zaparkovat hned u vjezdu do města a Dlouhá je přeplněna a různí všeumělci parkují i v druhé řadě pak přijede zásobování a je malér. Vím, že vjezd Dominikánskou nebyl ideální, ale připadalo mi to tak nějak lepší. Mám dojem, že když by se řidiči cesta přes náměstí prodloužila, bude jezdit po Valech. Třeba, ale zastavit náměstí jak je zkoušeno mi připadá více hloupé.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Náměstí

Příspěvekod ronyk » 26 zář 2016 10:16

Z pohledu webkamery to vypadá jako kdyby se zapoměly uklidit lavičky po vinobraní. :?:
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Náměstí

Příspěvekod Llukas007 » 26 zář 2016 17:20

Jak píše Ronyk. Jako kdyby se zapomnělo uklidit po vinobraní, nebo jako by zde byla třeba havárie vody, plynu či co. Naprosto nevkusné, nehodící se, nepraktické.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Náměstí

Příspěvekod marek » 30 zář 2016 13:06

Dobrý den. Pro mne je představa zavřeného náměstí děsivá. Trávit dlouhé chvíle objížděním náměstí při hledání vhodného parkovacího místa, jen proto, že si chci zajít do banky, do pojišťovny, na oběd a třeba i na poštu, se nechce nikomu. Výhodu to bude mít určitě, málokdo bude otravovat úředníky města.
Již nyní je vidět odliv malých soukromých podnikatelů a vlivem velkých obchodních center. Důsledkem jsou prázdné prostory.
Uzavření náměstí podle navrhované studie a vytvoření pěší zóny bude mít za následek totální odkrvení kupní síly nejen na náměstí, ale i v přilehlém okolí. Většina lidí jede na náměstí jen proto, že potřebuje rychle něco vyřídit a zase se rychle vrátit do práce. Mě by asi zaměstnavatel dlouhé procházky na náměstí netrpěl. Přestěhujte banky, úřad a ostatní někam jinam a pak si náměstí můžete uzavřít. Schválně kdo tam bude chodit.
marek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 zář 2016 11:59

Re: Náměstí

Příspěvekod 11marek11@seznam.cz » 22 říj 2016 10:35

Opět zdravím...
netuší někdo, jak dopadla zkouška,,promenády,, na náměstí? Podle toho, že je prozatím ticho, asi nic moc.
A možná právě z toho důvodu se tak zdražilo parkování, že by nenápadná forma, jak auta z náměstí dostat?
Prosím o případná info..
11marek11@seznam.cz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 srp 2016 19:04

Re: Náměstí

Příspěvekod lupus » 24 říj 2016 17:21

Pokud je mi známo, tak v CCR na náměstí je za výlohou bedna, kam lze vhodit kometáře k nejen realizovanému experimentu s tzv. Litoměřickou pěší zónou, ale i k případnému trvalému zřízení této vymoženosti. Dále na stránce Zdravého města Litoměřice je k dispozici anketa, která zjišťuje postoje obyvatel v této záležitosti. Uzávěrka k 31.10.2016.
Výsledky tohoto pokusu asi vyhodnotí skupina odborníků /např. bývalý inženýr Lukáš Wünsch/. Takže nezbývá než čekat, snít, plánovat, zbytečně se nerozčilovat. Věřit a doufat, že to zvládneme! Třeba bude i místní REFERENDUM.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron