Využití MHD

Využití MHD

Příspěvekod trejbalik455 » 21 bře 2016 21:03

Využíváte MHD v Litoměřicích, popřípadě jak daleko to máte přibližně k nejbližší zastávce?
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Využití MHD

Příspěvekod Vladislav Liška » 21 bře 2016 22:25

Jednou z legrace a zvedavosti :) Pohodlne se da dojit vsude tak do 15-20 minut. Zastavku mam cca 400 a 500 metru. Ale chapu, ze pro hure chodici je to nezbytnost.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Využití MHD

Příspěvekod ronyk » 22 bře 2016 06:43

Jedu průměrně, tak jedenkrát za 14 dní. Dopolední spoje využívají většinou starší ročníky. A zastávku U lávky mám od domu 200 metrů. Radši chodím do města pěšky.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Využití MHD

Příspěvekod LtmPavelka » 22 bře 2016 11:59

Zásadně pěšky, ta naše vesnička se dá zdolat za chvilku. Jen nelenit. :P :P
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Využití MHD

Příspěvekod del » 22 bře 2016 14:51

Občas MHD využívám, s malým dítětem je to mnohdy jednodušší a rychlejší než pěší chůze na druhý konec města. Sama jen výjimečně, pokud potřebuji do nemocnice a nejsem zcela fit. Jinak je to pouze vyhlídková jízda, která trvá stejně dlouho jako chůze. Zastávku mám dvě minuty od domova. Mimochodem, co to, plánují se snad nějaké smysluplné změny v MHD?
del
 
Příspěvky: 22
Registrován: 08 říj 2014 09:35

Re: Využití MHD

Příspěvekod Pavel 007 » 22 bře 2016 20:48

MHD využívám minimálmě 3x týdně, zastávku mám cca 100 m před domem (Michalovická).
Je ale pravda, že by se tato služba mohla trošku pozměnit směrem k lepšímu....
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Re: Využití MHD

Příspěvekod trejbalik455 » 22 bře 2016 22:08

No spíš mě zajímá jestli MHD má ve městě vůbec smysl když délka jízdy je stejně dlouhá jako chůze. Stačilo by třeba na MHD napojit i okolní města nebo vesnice a vytvořit klasické linky z bodu A do bodu B a myslím že by byli více využívané. Většina lidí cestuje právě mezi Litoměřicemi a Lovosicemi, Terezínem, Bohušovicemi, Žitenicemi,.. Já osobně mám zastávku asi 50 m od baráku ale nikdy jsem jí nevyužil, jednak k nám zajíždí pouze asi 4,5 spojů denně a objíždět celé město abych se někam dostal nepotřebuji.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Využití MHD

Příspěvekod Petr Panaš » 22 bře 2016 23:26

Předesílám, že nemám auto. A k využití MHD. V minulosti jsem nejezdil vůbec. Nyní občas o víkendu, kdy jedu s vnukem na ostrov a buď jedeme z Plešivecké na autobusové nádraží nebo naopak. Minimálně jednu cestu jdeme pěšky a někdy obě a MHD nepoužijeme. Občas využiju za účelem nákupu za mostem (OBI, Albert), ale tak jednou za 1/4 roku. Z mé zkušenosti využívají MHD na prvním míste důchodci a potom rodiče s malým dítětem (ale ne tak často). Ovšem víkendové frekvence jsou velmi špatné. Hodně cestujících nastupuje a vystupuje u nemocnice. Myslím, že dost pomohla zastávka u Kapličky pro bus do Prahy, jinak asi MHD využívali lidé na tento spoj k poště nebo autobusové nádraží. MHD je v našem městě ztrátová služba určité skupině obyvatel, ale má svůj smysl a nerušil bych jí.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Využití MHD

Příspěvekod vodomerka » 23 bře 2016 09:59

MHD je tady už částečně doplňováno některýma linkáčema. Chtělo by to radikálně překopat. Časy i trasy.
Jako krátkodobý poloinvalida bych MHD i využil, ale vzhledem k vzdálenostem zastávek, časům (nástupu i jízdy) a velikosti města, radši chodím pěšky. Opravdu to vyjde časově podobně. A večer už stejně jiná možnost než pěšky nebo taxíkem není.
Mnohem víc mi vadí neustálý nedostatek laviček s opěradlem! Zejména na hlavních tazích ze sídlišť na Dómský pahorek, k nemocnici a k supermarketům.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Využití MHD

Příspěvekod Vassago » 23 bře 2016 23:55

Rád bych třeba i jezdil, ale časové intervaly(možná by to chtělo se zamyslet, že většina akcí začíná v celou hodinu, někdy v půl a tedy to, že autobus přijede do centra za 5 minut celá nebo po ní, nebo přesně v půl, je k ničemu :roll: ) a naprostá mizérie o víkendu, mi to neumožní.
Dále pokud člověk trochu přidá do kroku, je ve velké většině případů v cíli ve stejnou dobu jako by jel autobusem. Ta ukrutná pomalost naší MHD to všechno zabíjí. Opravdu nechápu proč autobusy musí jezdit kolem 20-30kmh. Nejen to prodlužuje zbytečně dobu jízdy (která je už tak obrovská díky objíždění města), ale když vidím ty kolony v dopravních špičkách, jak se auta táhnou za busem co jede kolem 20-30 za hodinu, není mi do smíchu. Může mi někdo vysvětlit, jestli se jezdí nějaká ekorallye, kde záleží na spotřebě nebo něco podobně eko ? Nepřijde mi normální, aby autobus na rovné silnici jel kolem 25 kmh a dále nezrychloval. To plynulosti provozu i dojezdové době nepřispívá.
Zkusil bych udělat trochu inteligentněji jízdní řády a zrychlit cestování. Nevím jestli 4,15 mil. kč/rok (cca 1% z ročního rozpočtu) je za tuhle srandu moc nebo málo(řekl bych že moc na tu funkčnost co to má, ale málo pokud bych chtěl MHD mít jako dotovanou službu lidem co by měla za něco stát, když už jsme se rohodli pro dotaci). Celkem by mě zajímalo jak to vychází nákladově na 1 převezeného cestujícího. ;)
Uživatelský avatar
Vassago
 
Příspěvky: 54
Registrován: 02 čer 2010 09:19

Re: Využití MHD

Příspěvekod Lukino » 24 bře 2016 02:07

Ta rychlost řidičů autobusu je tragická, to máte pravdu :lol: MHD nevyužívám. Pokud potřebuji něco málo jdu pěšky, pokud potřebuji např. větší balík z pošty, beru auto. Ano neekologické, ale MHD je nepoužitelná
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Využití MHD

Příspěvekod trejbalik455 » 24 bře 2016 21:24

Zdravé město Litoměřice a proto je město denně ucpané auty. Kdyby se vymyslel lepší plán linek a jízdního řádu a výhodné jízdné (čipové karty - týdenní, měsíční,...) jako to funguje v ostatních větších městech a sdružili se města v okolí (protože právě mezi těmito městy vzniká největší provoz - Litoměřice-Lovosice). Určitě by potom lidé využívali raději autobus, kdyby věděli že se nebudou tvořit dopravní špičky a kdyby se mohli spolehnout na nějaký interval tak by lidé autobus využívali. Když lidé budou vědět, že když jim ujede spoj a do 10-20 minut jim pojede další tak počkají. "Legitky" za lidské ceny by lidi donutili využít MHD a dalo by se po městě dostat poměrně rychle bez dopravní zácpy.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Využití MHD

Příspěvekod Petr Panaš » 09 čer 2017 07:55

Dochází k přejmenování některých zastávek MHD. Více zde: https://www.litomerice.cz/aktuality/561 ... stavky-mhd
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Využití MHD

Příspěvekod ronyk » 09 čer 2017 14:32

Zastávka ,Litoměřice Pokratická dobrý, ale jak to bude ze stávající zastávkou Litoměřice,Pokratice u lávky, která je v ulici Revoluční? Stále zůstane zavádějící název, který nemá nic dlouhá léta s lávkou ani s Pokratickou ulicí?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Využití MHD

Příspěvekod Fipoch » 03 říj 2017 19:04

Připadá mi, že přejmenování zrovna zastávky U lávky mělo svou logiku. Je tam lávka ? Je. A nikdo jí nemůže přehlédnout.
A pokud jí někdo nezbourá, tak tam bude ještě dlouho.

To už se měla přejmenovat i zastávka Pokratice U kapličky, protože co kdyby to někomu mohlo začít vadit.
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron