posyp chodníků

posyp chodníků

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 led 2016 08:15

Netušíte někdo, kdo má na starosti odhrabání chodníků, nebo posyp? Technické služby, nebo město? V centru to dělá parta, která snad údajně patří pod pracák nebo co, takže netuším komu zavolat.

Je potřeba nechat asi posypat (předpokládám, že sůl na to nesmí) Jezuitské schody, které opravdu hodně kloužou a podle stop rozhodně nejsem jediný, kdo se tam svezl, a chodí se tam celkem dost. Pokud tam někdo jdete, dejte si fakt majzla.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 952
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: posyp chodníků

Příspěvekod vodomerka » 08 led 2016 10:34

TSM patří pod město. tam můžeš zavolat řediteli p. Elmanovi. parta uklízečů je s ÚP v nějakém smluvním vztahu přes soukromou firmu.
jinak oni si to tu úředníci čtou. a o některých vím, že pak i bez další pobídky konají :).
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: posyp chodníků

Příspěvekod ltm.citizen » 30 led 2016 15:28

Já bych chtěl touto cestou oznámit Městské policii v Litoměřicích, že s Technické služby dopustili přestupku znečišťování veřejného prostranství po celých Litoměřicích. Kvůli troše sněhu zasvinili celé město štěrkem a prachem a celé jaro to za městské peníze po sobě budou blahosklonně uklízet, budou kvůli tomu omezovat parkování a odtahovat lidem auta.
Technické služby by měli uklízečkám a motoristům pomoci s úklidem budov a vozidel, které jsou též plné toho jejich štěrku.
Právě jsem zametl 20 m chodníku od štěrku, tak jsem si zde musel trochu ulevit. Ale možná by stálo za zamyšlení, zda je opravdu nutné posypat každý rok město tunami štěrku a pak to uklízet. Zvláště když ty zimy jsou u nás čím dál mírnější.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36

Re: posyp chodníků

Příspěvekod vodomerka » 30 led 2016 16:58

lepší inertní štěrk (když se chce, jde i recyklovat) než sůl. nemají ji rády základy domů, psi, boty, auta (a ani sladkovodní živočichové pod kanálem).
každopádně shrabat by to měli, jinak si SčVaK vydělají na čištění kanálů, kam se spousta štěrku spláchne.
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 495
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: posyp chodníků

Příspěvekod ltm.citizen » 31 pro 2016 11:26

Opravdu nechápu, co opravňuje Technické služby kvůli několika hodinám náledí zasypat Litoměřice štěrkem a pískem, ucpat kanály a zvýšit už tak vysokou prašnost v Litoměřicích. Nebylo by levnější např. rozdat lidem protiskluzové prostředky na boty, nebo lidi informovat o náledí, aby se přizpůsobili? V Litoměřicích je podstatně tepleji, než v jiných městech a sněhové kalamity a náledí tu nikdy nevydrží tak dlouho, aby kvůli tomu bylo nutné pokaždé posypávat ulice.
ltm.citizen
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2011 21:36


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník