Autobusové nádraží

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Ivan Varchol » 11 zář 2015 16:21

Dnes jsem se byl podívat na autobusovém nádraží.
Z pohledu cestujícího pěkné. Hodně zeleně, různých keříčků, zatím čisto, celkem vše přehledné. Takže cestující budou asi spokojeni.
Ale rád bych věděl, jestli se někdo zeptal řidičů autobusů, jak se jim tam jezdí. Tak jsem se zeptal. A dostal jsem odpověď, kterou jsem očekával. Špatně se jim tam jezdí.
Projektant se opět vyřádil na velkém množství různých ostrůvků, rozšíření ploch pro zeleň na úkor šířky vozovky. Pokud možno všechny výjezdy a vjezdy co nejostřejší úhly zatáčení aby se tam co nejhůř jezdilo.
Už odbočení vlevo na autobusové nádraží je dost nešikovné. Řidiči mají snahu odbočovat již druhým vjezdem, což je výjezd z nádraží směrem doleva na Terezín. Nic je neupozorňuje na to, že vjedou do protisměru. Z pohledu řidiče se totiž zdá to správné odbočení jako by pokračovalo rovně ke stanovišti TAXI a ne doleva.
Pokud tedy trefí řidič autobusu správný vjezd, pokračuje po značně nerovné vozovce až k místu, kde bude odbočovat do nádraží vpravo. Zde narazí na první zúžení pomocí ostrůvku a musí si správně nadjet. Následuje další odbočení vpravo, kde díky vybudovanému prostoru pro trávník musí opět hodně nadjíždět, aby nevjel na obrubník. Projede nádražím ke svému stání. Naloží cestující a vycouvá zpět na vozovku. Přitom doufá, že se mu někdo nedostane za autobus kam nevidí. Většinou couvnou jen tolik, aby mohli pokud zde nejsou další autobusy projet napříč přes stání dalších autobusů. Při výjezdu čeká řidiče křižovatka, kde řidič, který vyjíždí musí na příkaz dopravní značky STOP zastavit vozidlo. Toto se nekoná. Ani jeden z řidičů vozidlo nezastavil. Ani se jim nedivím, protože při množství autobusů, které se tam potká by stačila dopravní značka Dej přednost v jízdě. Ale je možné, že se nějaké zvídavé dítko po absolvování výcviku cyklisty ve čtvrté třídě zeptá, jestli taky nemusí na kole zastavovat.
Opět následuje výjezd mezi obrubníky a ostrůvky.
Je mi záhadou, proč projektant nenaplánoval jízdu autobusovým nádražím opačným směrem. Tím by se vyhnul křižovatce v zádní části nádraží a dráhy autobusů by se vůbec neprotínaly. Ale nejsem projektant.
Takže z hlediska cestujících je asi spokojenost, kromě nemožnosti vjet pro někoho k nádraží protože je zde málo parkovacích míst. Ale zase je tam krásně široký pruh zeleně. Tam, kde dříve stálo TAXI.
A když se to tak vezme, cestujících je víc než řidičů autobusů a tak by se mohlo zdát, že je vše v pořádku.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Ivan Varchol » 11 zář 2015 16:34

Foto k nádraží.
Přílohy
P1040955.JPG
P1040965.JPG
P1040964.JPG
P1040960.JPG
P1040959.JPG
P1040975.JPG
P1040946.JPG
autobusy doleva opět nesmí
P1040950.JPG
P1040970.JPG
P1040968.JPG
odbočení doleva je nepřehledné
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Lukino » 18 lis 2016 11:57

Byl jste někdo v poslední době na autobusáku? Pěkně se nám "kočičí hlavy" propadají a jsou tam pěkné díry. Stav vozovky se začíná vracet ke stavu před rekonstrukcí. Bude se uplatňovat reklamace? Ví někdo něco? Tohle je katastrofa a jestli si to město nechá líbit tak jsme fakt v Kocourkově
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 18 lis 2016 12:12

Ono se tam vůbec více řešení ukazuje jako špatných, ta dlažba je vyloženě hnus, to že tam lidi budou flusat a típat vajgly i žvejkačky se asi dalo čekat. Teď to nejde dolu a je to extrémně hnusné. Průhledová skla jsou nonstop špinavá, řešení popelníku u každé zastávky je taky opravdu vizualní nádhera.
Na druhou stranu musím pochválit cedule s odjezdy, to je super a funguje to bombasticky.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod lupus » 20 zář 2017 13:22

Stav dlážděné vozovky podél autobusáku se neustále zhoršuje. Slyšel jsem i výraz - tankodrom -. Zažil jsem nedávno dvakrát tuto "jízdu". Senioři jedoucí z OC usilovně svírali nákupní tašky, zatínali zuby /protézy/ a pokoušeli se vzpírat v sedačkách, aby nevypadli do uličky. Dětem se to mohlo líbit, šoférovi určitě ne.
Žijeme lépe, zdravě, šťastně, jsme přece v Litoměřicích ! A vy cizáci, vítejte u nás!
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Pavel 007 » 22 zář 2017 11:03

Dnes jsem měl tu čest navštívit litoměřický autobusák. Původně nové, hezké a čisté nádraží se stalo hnusným špinavým smetištěm. U každého nástupního/výjezdového pruhu pro autobusy naváté odpadky od těch, kteří nevědí k čemu slouží koše (anebo se to do těch košů už jednoduše nevejde). Pominu-li zaflákané střešní průhledy a řadu nesvítících světel, zaujala mne otřesně špinavá, zaflusaná, snad i poblitá dlažba na nástupištích. Nevím, ale tento druh dlažby se mi nezdá býti dobrou volbou. Jak již bylo zmíněno v předchozích příspěvcích, pokud jde o cedule s odjezdy - klobouk dolů. Ale je to asi to jediné....
Pavel 007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 bře 2016 20:41

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron