Autobusové nádraží

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 02 bře 2015 16:34

Třeba je to schválně, aby byl ospravedlnitelný vícenáklad z kapes města? :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod vodomerka » 02 bře 2015 19:44

prý je to 10 let starý projekt. tak tenkrát asi tři mista stačily :/
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Honza » 04 bře 2015 01:25

Parking pro TAXI, kde mohou parkovat osobní auta? http://www.litomericko.severoceskydenik ... -auta.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Missorka » 04 bře 2015 09:26

Honza píše:Parking pro TAXI, kde mohou parkovat osobní auta? http://www.litomericko.severoceskydenik ... -auta.html


Pořád můžou parkovat uprostřed, ne? (Nejšťastnější to není, ale snad dočasné?)
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Jirka » 04 bře 2015 11:11

Protože plán je údajně 10 let starý soudruzi někde udělali chybu. Nepočítali kolik lidí z okolí parkuje u tunelu, hradeb, nad Penny nebo přímo na autobusovém nádraží a v uličkách. Pak nasedají na vlak nebo autobus a jedou do práce. Kam je nový projekt vyžene?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Llukas007 » 04 bře 2015 11:26

Odpověď jednoduchá. Zase to projektoval debil, který určitě nikdy v Litoměřicích nebyl. Nějaký cizák jako Jiráskáče!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod vodomerka » 04 bře 2015 11:33

projektoval doc. Ing. arch. Jan Mužík, CSc. - městský architekt http://litomerice-leitmeritz.net/clanky ... -obyvatele
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Jirka » 04 bře 2015 11:43

To je ten vykuk, co nechá studenty architektury vypracovat něco jako seminární práci. Schová se to do šuplíku a pak prodá královskému městu. To je ten, kdo kryje prznění města svými tituly. Pamatuji, že začínal projektem bulváru Na Valech.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod vodomerka » 04 bře 2015 13:38

bez komentáře :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Jirka » 04 bře 2015 14:17

Tak tady je vysvětlení jací lidé rozhodují o nás, občanech, kteří chtějí zaparkovat. Jsme pro ně obtížný hmyz. Taxikář má přednost.
http://www.litomericko.severoceskydenik ... -auta.html
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Honza » 19 bře 2015 22:48

Aktuální vývoj rekonstrukce autobusového nádraží. http://www.litomericko.severoceskydenik ... jinde.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 srp 2015 12:05

Nové autobusové nádraží je otevřeno. Osobně se mi docela líbí byť to ještě není hotové a je tam pár nelogičností. Elektronické tabule nefungují, někdo si nepohlídal dopravce a ti tak nedodali elektronická data. Mají tak učinit do 15. Odhadem se jedná o hodinu práce aby to tam někdo nabouchal. Zas tolik autobusů nám tu nejezdí :)

9 zastávek je hezky designově udělaných v hlavní řadě. 10 zastávka je designově úplně jinak a z druhé strany. Asi nezbyly peníze. Autobusy by měly zajíždět ke stáním šikmo a pak si couvnout. Nejsem řidič autobusu, ale není mi moc jasné jak lze vycouvat bezpečně a nenabourat přitom projíždějící jiný bus, protože dle mého nemůže být v zrcátkách vidět. No jak lze vidět na fotce, řidiči busů se s tím srovnali po svém a parkují rovně (pozorováno u 3 kusů ze 3 viděných). Nevím jak moc jsou tam u ostré úhly u vjezdu, ale dva busy to vzaly po obrubníku. Snad se nebude opakovat stejná situace s kruháčem :(

IMG_2767.jpg

IMG_2767.jpg
Přílohy
IMG_2769.jpg
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod vodomerka » 04 srp 2015 13:45

na to vycouvávání jsem upozorňoval na dopravní komisi. odpověď vyzněla, že řidiči jsou profesionálové, projektováno je to dle norem, a všechno bude v pohodě :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Ivan Varchol » 04 srp 2015 15:31

Kruhový objezd u Severky je také podle norem a jaké jsou tam problémy.
To, že řidiči autobusů jsou profesionálové je sice hezké, ale Zákon č.361/2000 Sb. stanoví :

§ 24 Otáčení a couvání
(2) Při couvání řidič nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.

(3) Vyžadují-li to okolnosti, zejména nedostatečný rozhled , musí řidič zajistit bezpečné otáčení nebo couvání pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby.

Takže bych nechtěl být v kůži řidiče, kterému se za autobus dostane chodec, který si nevšimne, že autobus bude couvat. A na autobusovém nádraží bude v určitých hodinách dost značný pohyb lidí. A ne všichni budou ukáznění a pozorní.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 srp 2015 16:29

zazil jsem couvani autobusu na nekolika jinych mistech, vzdy to byl letistni terminal. Vzdy u couvani byl pomocnik, ktery ukazoval ze zadu ridici. Tady by to dle vyhlasky melo byt take tak. Uvidime jaka bude realita. Tedy pokud se tam couvat opravdu zacne.
Mimochodem, odstavna plocha pro autobusy je tam pouze pro tri kusy. Navic mi prijdou docela kratke, ale muze to byt jen muj pocit, krokovanim mi vyslo 12 metru, nevim kolik meri autobus tedy.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod trejbalik455 » 05 srp 2015 22:09

Ano chudáci řidiči budou muset dávat pozor aby najeli správně. A kvůli jednomu člověku si myslím že tam ani zajíždět nebudou a mávnou na něj aby došel...Pokud budou obsazena například stání 3-6, nebo jen 6, tak řidič ze stanoviště 7 absolutně neví co se za ním děje. Zda se neblíží jiný autobus nebo mu tam někdo nejde... Navíc jsem koukal, že tam mají pouze 3 parkovací stání pro autobusy. Zajímalo by mě, kde budou postávat. Pamatuji si že vždycky byl "autobusák" spíš parkoviště pro autobusy.
trejbalik455
 
Příspěvky: 48
Registrován: 29 zář 2014 21:24
Bydliště: Kocanda

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod ronyk » 09 zář 2015 11:38

Dnes jsem si zkoukl nové aut.nádraží a mě se líbí. Avšak! Podle dosavadního dopravního značení je opět umožněn výjezd autobusů doleva k přechodu pro chodce. Kdo si vzpomíná na agresivitu řidičů autobusů při výjezdu , tak ví , že se máme na co těšit. Zablokovaná silnice, hádky a podobné radosti.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Milada » 09 zář 2015 14:55

Po dlouhé době jsem tento týden jela autobusem a poprvé na nové bus nádraží. Moc se mi líbí, ale řidičům už asi méně.

Poprvé řidič bezradně zastavil před nádražím a ptal se cestující, jestli neví, jak se tam vjíždí...Poradila mu, zvládl to...Při couvání ze stanoviště ale za sebe vůbec nemohl vidět...
Podruhé si řidič špatně najel při výjezdu z nádraží a se slovy "já na to s**u", vjel na obrubník a vzal to částečně přes "trávník"...

Asi by se měl nad tím někdo zamyslet a ještě zasáhnout, dokud se teprve ještě budují ostrůvky (třeba by tam nemusely být...?).
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Ivan Varchol » 09 zář 2015 18:07

Je to podobný případ jako kruhový objezd u Severky. Projektant má v počítači program, zadá požadavek a počítač to nějak zpracuje. Ale je to většinou zpracované tím způsobem, aby to vyšlo. Žádné velké rezervy, ne aby se tam jezdilo dobře, ale aby to to splnilo požadované normy. Někdy mi připadá, že vše se dělá tak, aby to hezky vypadalo z vrtulníku. Všechny oblouky stejné, všechno hezky symetrické, ale že by bylo vhodné někde oblouk trochu narovnat, nebo provést jinak, to se neřeší. Takže to, aby se jízda konkrétně řidičů kamionů usnadnila, to není v zadání. Možná je i problém v tom, že třeba ten projektant nikdy v kamionu nebo v autobuse neseděl. Myslím za volantem.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Autobusové nádraží

Příspěvekod Llukas007 » 09 zář 2015 18:41

Tak mě osobně zaujalo dopravní značení nastříkané na zem. Proč se nejdřív nastříká značení a pak přes něj dodělávají spoje asfaltu?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

PředchozíDalší

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků