parkování v ul. Marie Majerové

parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 16 črc 2014 22:09

Zdravím,

už mi to připadá jako když nějakej blbeček na městě zkouší co obyvatelé LTM vydrží. V průbehu posledního cca měsíce, konče "doufám" dneškem nám nějaký ignorat z města odebral už cca 12-15 parkovacích míst. Obvyatelé této lokalit se začínají bouřit, budeme sepisovat petici a tuto situaci již řešit. Já osobně bych to řešil osobní ruční domluvou s tím kreténem, netuší někdo jak se dotyčná osoba jmenuje?
Jak to vypadá v jiných lokalitách? Už se někde město postavilo čelem k takovému problému a začalo ho řešit?

Díky Honza

P1050633.jpg
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Lukino » 17 črc 2014 08:15

Tak zastavení v křižovatce je stejně zakázáno
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod elixdragon » 17 črc 2014 13:33

Zastavení v křižovatce se v Litoměřicích neřeší už tak 5 let - podívejte se do pokratic na ulice A.Muchy, Na Výsluní, Janáčkova, Fillova, Kubínova, U Kapličky apod. od žluté čáry je cca 50metrů vlevo oplocený areál pro parkování 350 kč/ měsíc, tak proč nevyužít tuto možnost dokud je místo.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 17 črc 2014 17:32

vcelku jednoduché odpovědi:

1. křižovatka je to dost velká a nikdy tady nikomu auta nepřekážely, naopak lidi měli kde parkovat
2. to placené "nehlídané" parkoviště má ve vlastnictví Protivův parchant a toho finančně určitě podporovat nebudu, navíc má parkoviště od hlavní brány cca 50m a to je pomalu stejné jako kdybych zaparkoval zdarma na Březince.

Zajímalo by mě, jetli ty naši úředníci dělají něco pro lidi ve městě, zda si jen honí nějaké body nebo se prostě jen nudí. Osobně si myslím, že jsou v tom jen prachy nebo nějací kamarádíčci.
Co bude dál? Auta se přesunou na Březinku a co udělají naši úředníci? Zakáží tam parkovat? Jak se má obyčejný občan domoci nějakých práv...
A co jsem zaslechl, cca před měsícem si byla sousedka stěžovat když nám tady zabrali cca 5 parkovacích míst, úřednice jí sdělila ať si koupí domek kde bude mít dost místa a parkuje si tam. Tak kde to žijeme?
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr » 17 črc 2014 17:51

Kde žijeme? Ve svobodné společnosti, kde si každý kluk a holka mohou za pár kaček koupit auto a 90ti procentům pobíračů sociálních dávek stojí také před domem. Kdejaká rodina má minimálně dvě... Takže to je dnes ten obyčejný člověk, který by nejraději viděl svého miláčka zaparkovaného hned pod svým oknem. Každý má stovky nápadů jak situaci řešit - ale jen ve vlastní prospěch. Město je hromosvod. ale jsou ještě místa na zemi, kde takový problém řešit nemusí. Chtěli byste měnit? Já tedy ne!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 17 črc 2014 18:57

Když už město vyvýjí nějakou iniciativu tak alespoň takovou aby nenapáchali víc škody, resp. aby problém neřešili jen ku prospěchu jedné strany, ale aby udrželi určitou stabilitu. Já tento příspěvek nepíšu jen za sebe, ale i za rozhořčené sousedy se kterýma jsem mluvil a kterých se tato věc týká.
Možná dojde i na to, že nesmyslně označí zákazy zastavení ulici A. Muchy a lidi se logicky také budou bouřit. Vždy je to problém pouze dotčených občanů, ostatní, kterých se problém netýká, mají vždy oboustrané názory, to plně chápu.
Berte tento příspěvek i jako nějaký krok nebo varování k tomu, aby se něco začalo dít a aby jste se ráno neprobudili a nechápavě koukali na botičku na autě.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Adson z Melku » 17 črc 2014 19:16

dobrý den, pokud nejste schopen dodržovat dopravní předpisy přirozeně, pak Vám a podobně rozhořčeným to holt musí někdo nakreslit, abyste to měl jednodušší a vyhnul se z nevědomosti botičce. Takhle to víte naprosto přesně, místo rozhořčení byste měl malířům poděkovat, chrání Vaši peněženku (za pokuty) a nám ostatním zdraví a majetek (v jinak nepřehledné zastavěné křižovatce) ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 17 črc 2014 23:04

ok, odpověď pro Adson:

k zákazu zastavení v těchto místech zde došlo celkem ve třech etapách a nikdy zde nebyla předem umístěna upozorňující značka, že dochází k nějaké úpravě, následně "neposlušné/nepozorné" řidiče začaly obtěžovat botičky. 2x se mi stalo, že jsem přijel z práce a po vystoupení z auta mě začali oslovovat sousedé, zda prý chci dostat botičku (dvě omezující etapy).

představte si, že u svého domu parkujete několik let a najenou máte na autě botičku... Myslím si, že jsem celkem vnímavý řidič, ale předpokládám, že si také každý den nevšímáte každé značky, obzvláště na Vámi známých místech.

Zpět k tématu, myslím si, že situace v Litoměřicích s parkováním je dost špatná a město by mělo něco začít dělat. Toto beru jako "podpásovku" a využívání vyšší moci. Už cca před rokem jsem slyšel o tom, že by se M. Majerové měla zjednosměrnit (nic proti tomu). Udělalo by se šikmé stání, parkovacích míst by přibylo a pak se může řešit zase nějaké to omezení. Proč tento stupidní postup?

Nezlobte se na mě, ale připadá mi, jako když sem píší příspěvky lidi, kteří ani nebydlí v Litoměřicích. Už několikrát jsem zde četl stížnosti na parkování (konkrétně třeba v A. Muchy) a ani netuším zda se tam něco změnilo.

Nechci prudit, jen chci nějakou spravedlnost, informovanost a pomoc občanům LTM. Chtěl bych aby Litoměřice bylo krásné a funkční město. Proč po tolika letech přišli s tím, že v Majerovce dají značky "Zákaz zastavení"? Já to prostě asi nechápu.... :cry:

Nicméně, my občané M. Majerové si pojedem po své lajně, podáme stížnost, uděláme petici, atd... a budeme doufat, že se situace nějak vyřeší. Těším se na příspěvky od ostatních občanů až se omezující značky objeví i ve vaší ulici, pak teprve pochopíte o čem tu píšu.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod winie » 18 črc 2014 10:11

zcela upřímně to chápu jako snahu nahnat obyvatele na to soukromé parkoviště - 350 měsíčně je dobrá cena za pohodlí mít kde každý den zaparkovat. Co se týká průjezdnosti křižovatky, tak tam ta auta nijak zvlášť nepřekážela. V LTM jsou daleko víc alarmující křižovatky. Nicméně je to pouze tím, že město neřeší nedostatek parkovacích míst - stačilo by i lepší rozvržení parkování v některých ulicích.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Adson z Melku » 18 črc 2014 10:34

upřímně, vidím za tím snahu o dodržování zákona ...


ZÁKON O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,


toť vše, jestli je křižovatka přehledná nebo není je absolutně mimo mísu ...
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 18 črc 2014 17:36

To sice máte pravdu, jenže oni se nejprve objevily značky zákazu v Nezvalově ulici mezi Březinkou a Majerovkou, dostatečně daleko od obou křižovatek. V tom asi zákon nehraje roli, co? Něco cíleného podle mě za tím bude.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod elixdragon » 18 črc 2014 19:49

Adson z Melku píše:upřímně, vidím za tím snahu o dodržování zákona ...


ZÁKON O PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH

§ 27

(1) Řidič nesmí zastavit a stát

d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,


toť vše, jestli je křižovatka přehledná nebo není je absolutně mimo mísu ...



no mimo mísu to je a není:

Ano stát by se tam podle zákona o provozu na pozemních komunikací vůbec nemělo, avšak proč to řeší, když se takhle úplně normálně stojí v celém městě resp. v Pokraticích? Pokud to je začátek řešení pro celé město, tak proč ne ale jen jedna ulice kde se normálně parkuje již dlouhá léta? Nikdy jsem tam neviděl nějakou autohavárii, takže je tam místo pravděpodobně přehledné.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod simi » 18 črc 2014 21:16

asi si stěžovatel neuvědomí, že touto ulicí a následnou křižovatkou projíždí MHD a to v intervalu čtyřikrát za hodinu a argumentovat dopravní nehodou, že se tam nic nestalo. Trochu soudnosti do vaší stížnosti a to , že si parkujete pod okny a nedodržujete zákony, neříká se tomu sobectví, bezohlednost atd. Sídliště se projektovalo v době, kdy osobní vozidlo v rodině bylo raritou a ne běžnou věcí. Je pravda, že město by mělo vyčlenit více peněz na parkování, a nutit nové stavebníky o řešení parkování u nových nemovitostech. Než psát sem do fóra, piště dopravní komisi, navrhujte řešení v souladu zákonnosti a možná se najde levné a dobré řešení pro všechny. Hezký večer a konstruktivní myšlení při řešení vašeho problému.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr Urbánek » 18 črc 2014 21:53

Mám obavu, že zde většina uživatelů řeší pouze důsledky existujících problémů a proto se nemohou shodnout. V obecné rovině mají svoji pravdu jak ti kdo podporují dodržování pravidel, tak ten kdo argumentuje potřebou nalézt parkovací místo v docházkové vzdálenosti od svého domu.

Jediným všeobecně akceptovatelným a dlouhodobě udržitelným řešením je tedy pravděpodobně vyřešení skutečné příčiny problému, kterou je naprosto zásadní nedostatek parkovacích míst na Litoměřických sídlištích. Z diskusí s mnoha spoluobčany se mi zdá, že je pro ně toto mnohem prioritnější nežli nákladná revitalizace Jiráskových sadů za 50 mil.Kč či jiné projekty prosazované současným vedením města.

Je zcela zřejmé, že tento problém nemá jednoduché, rychlé a levné řešení. To však neznamená, že by před ním mělo vedení města strkat hlavu do písku, ale mělo by na řešení začít co nejrychleji pracovat. Jednou z alternativ, kterou jako hnutí ANO ve svém programu navrhujeme, je vybudování bezplatných záchytných parkovišť či parkovacích domů v okolí sídlišť. Jsem si jist, že při veřejném projednávání tohoto tématu by byli občané města a následně i dopravní experti schopni navrhnout některé další alternativy z nichž by bylo možné po důkladné analýze vybrat vhodná konkrétní řešení a připravit plán, jenž by byl postupně realizován.

Proto bych na tomto fóru uvítal obsáhlejší diskusi ohledně nejakutnějších oblastí, možných řešení, jejich pro a proti atd. Výsledek takovéto konstruktivní diskuse by mohl celý proces nastartovat a posloužit jako podklad pro další veřejné projednávání.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr » 19 črc 2014 11:44

Opět ušlechtilá a rozumná slova. Realita je trochu odlišnější. Jak píše simi - v sobectví a neohleduplnosti lidí. I kdyby bylo bezplatné parkoviště cca 100 m od domu, pokud na něj majitel neuvidí z okna, nebude tam parkovat a raději bude dál porušovat předpisy a nadávat na strážníky a vedení města. Tak to prostě je a i zastupitel města bude chtít mít svůj plechový poklad na dohled (pokud nemá vlastní garáž či pozemek). Sám musím často parkovat jinde, ale taková je realita. Prostě mám smůlu...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr Urbánek » 19 črc 2014 12:34

Petr píše:Opět ušlechtilá a rozumná slova. Realita je trochu odlišnější. Jak píše simi - v sobectví a neohleduplnosti lidí. I kdyby bylo bezplatné parkoviště cca 100 m od domu, pokud na něj majitel neuvidí z okna, nebude tam parkovat a raději bude dál porušovat předpisy a nadávat na strážníky a vedení města. Tak to prostě je a i zastupitel města bude chtít mít svůj plechový poklad na dohled (pokud nemá vlastní garáž či pozemek). Sám musím často parkovat jinde, ale taková je realita. Prostě mám smůlu...


Vážený pane Petře ......,

v tom co jste napsal se shodneme. Pouze bych dodal, že pokud bude existovat pro zaparkování adekvátní alternativa, byť 100 metrů od místa bydliště, tak bude jakákoli sankce za porušování dopravních předpisů nejen zákonná, ale i zcela legitimní a bude působit "výchovně". Dokud však tato alternativa neexistuje a ten kdo přijede se svým autem na sídliště pozdě večer nemá žádnou šanci nalézt místo k zaparkování, působí jakákoli sankce na řidiče jako rudý hadr a ne jako výchovný prostředek napomáhající k tomu, aby příště dopravní předpisy dodržoval. Změna v přístupu řidičů samozřejmě nenastane okamžitě mávnutím kouzelného proutku, ale i postupná změna k lepšímu je lepší než rezignovanost.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod simi » 19 črc 2014 17:45

Zrovna v ul, M. Majerové chtělo město vybudovat parkoviště, a to sice na druhé straně ulice, v místě nevyužívaného hřiště. Lidé z ulice byli proti. To samé, místo staré benziny na Kocandě, lidé byli proti. Velmi špatně se budují parkoviště, když je někteří nechtějí a jiní chtějí parkovat jen a jen před vchodem. Tak komu ti politici a úředníci mají naslouchat? :?:
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod Petr Urbánek » 19 črc 2014 20:36

simi píše:Zrovna v ul, M. Majerové chtělo město vybudovat parkoviště, a to sice na druhé straně ulice, v místě nevyužívaného hřiště. Lidé z ulice byli proti. To samé, místo staré benziny na Kocandě, lidé byli proti. Velmi špatně se budují parkoviště, když je někteří nechtějí a jiní chtějí parkovat jen a jen před vchodem. Tak komu ti politici a úředníci mají naslouchat? :?:


Vážený Šimi,

já jsem z byznysu zvyklý hledat řešení problémů namísto akceptace důvodů či výmluv proč věci nejdou změnit (myšleno obecně, ne konkrétně na Vás či na tento případ). Někdy mohou být řešení složitá, drahá či je jejich realizace dlouhodobější (což je zcela jistě případ parkování v našem městě), ale vždy nějaká existují a je možné z nich vybírat to nejvhodnější. V některých případech nemusí získat řešení konkrétního problému dostatečnou prioritu mezi všemi dalšími akcemi připravenými k realizaci, ale poté musí být zvolené priority transparentně zdůvodnitelné.

Dle informací, které od občanů našeho města dostávám je vyřešení parkování na sídlištích jednou z jejich priorit (předem upozorňuji že nebydlím na sídlišti a proto se mně tento problém osobně vůbec netýká). Proto by se mělo vedení města tímto problémem zcela vážně zabývat a co nejrychleji připravit plán jak neutěšenou situaci alespoň začít řešit.

Rozumím, že získání podpory spoluobčanů pro realizaci některých řešení nemusí být jednoduché, protože zájmy různých jednotlivců se obvykle liší. Dle mých zkušeností však bývá největší problém v transparentnosti procesu a komunikaci, ne v řešení samotném. Pokud jsou všichni zainteresovaní dostatečně informováni, mají možnost se vyjádřit a všechny názory jsou v konečném řešení zohledněny (nerovná se automaticky akceptovány), tak je získání podpory podstatně reálnější než když je občanům předloženo pouze již konečné schválené řešení, obzvláště když mají zkušenost, že je množství rozhodnutí ovlivněno spíše něčími osobními zájmy a nikoli primárně veřejným zájmem.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod anonymys » 19 črc 2014 23:16

Zdravím,

opět se vložím do diskuze a napíšu zde svůj názor směřující k ulici M. Majerové:

Jak jsem již psal, zaslechl jsem, že se plánuje zjednosměrnění M. Majerové a Březinovy cesty (takový okruh). Pokud by se M. Majerové zjednosměrnila, tím by se mohlo z podelného stání udělat šikmé a na parkoviště by se vešlo více aut, já jsem pro. Pak teprve mohli omezit ulici Nezvalovou atd... Proč to nemohlo proběhnout v tomto sousledu? Proč nejprve obyvatele omezí a pak začnou hledat řešení? Pokud tedy vůbec?

Jestli někomu funguje logické myšlení, obzvláště před volbama tak si naplánuji akci tak aby to mělo pouze kladný dopad na obyvatele, jejich názory a celkově na soužití a životní prostředí.

Opět se zeptám, ví někdo, kdo má toto na svědomí a za kterou stranu "kope"?

Dík Honza
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: parkování v ul. Marie Majerové

Příspěvekod simi » 20 črc 2014 11:37

zjednosměrnění ulic Březinova cesta a M. Majerové: toto bylo aktuální již v roce 2011. Ale komise dopravy se neshodla, zda by přivedení aut z Březinovy Cesty blíže k novostavbám by byl dobrý nápad. Bylo zvažováno, že směr M.M. bude od Alberta do Nezvalovy ul. A tudíž lidé bydlící u Alberta by museli na konec ul. a celo B.C. No a to samé lidí u B.C. Také se musí vybudovat zastávka v M.M. pro MHD podle platných norem ( cca 50.000,-tis. min. ). A podélné parkování se šikmým není zas takový rozdíl. A to nemluvím, o živelném parkování, jak se tam stojí dnes. A ani se tam šikmé parkování všude nevejde, rozměry komunikace, průjezdnost 3 metry atd. Opravdu to v hospodě vypadá snadněji něž potom dodržet všechny zákony.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Další

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron