Parkování u bazénu

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Stanislav Hylán » 24 úno 2015 22:03

To samé je tam téměř každý víkend. Dnes jsem jel lehce po páté po ulici Osvobození, přede mnou dvě auta a najednou obě zamířila v klidu parkovat mezi stromy. Jestli vezla děti na pinčes nebo do haly nevím, každopádně na druhé straně byla minimálně tři místa volná. Jak jsem psal výše. Jednou to někdo zkusí, další ho následují, nic se neděje a po čase to vypadá tak, jak to v Osvobození vypadá. A nejen tam. A pokud to MP bude tolerovat u bazénu nebo u jídelny, tak za několik týdnů to bude vypadat jako by tam zeleň nikdy nebyla.
Naposledy upravil Stanislav Hylán dne 24 úno 2015 22:04, celkově upraveno 1
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Calib » 24 úno 2015 22:04

Dne 24.2.2015 okolo 20:00 hod. u bazénu řešeno stání na trávě formou "botičky" ze strany Mě Policie Ltm, viz foto příloha. Chci tím uvést, že se to zde řeší, ale samozřejmě ne každého přestupce se podaří odchytit a vyřešit.

Pokud nikomu z vás nejsou lhostejné tyto přestupky, nejjednodušší způsob je zatelefonovat na Mě Policii nebo linku 156 a oznámit skutek, tak se podaří odchytit a vyřešit více hříšníků. Rovněž je možno využít E-mailovou adresu: operacni.stredisko@litomerice.cz
kam můžete zaslat elektronicky i s fotodokumentací opět jakýkoliv skutek. E-mail je přímým spojením na operační středisko a lze tak ihned lokalizovat místo a zasáhnout.
Pomoc a oznámení každého je velkým přínosem nejen pro nás (Mě Policie Ltm), ale i pro vás, kdy každý může přispět k odhalení jakýchkoliv skutků a nebýt vůči svému okolí netečný.
DSCF2852-1a.jpg

DSCF2860-1a.jpg
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Llukas007 » 24 úno 2015 22:12

Nechápu proč by měla být veřejnost stavěna do role udavače a dělat práci za MP?! Kdyby MP místo spaní na mostné hoře a jejím okolí nebo na střeleckém ostrově projížděla město mohla by konat. Navíc mi nikdo nenakuká, že po dobu parkování 20ti aut v ulici osvobození nejela okolo jediná hlídka MP. A jestli nejela, pak je něco špatně! Buď jsou slepí nebo veletolerantní!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod kočka » 25 úno 2015 05:50

Kdo ničí trávník u centrálky ve Svojsíkově ul. opravdu nemusí nikdo udávat. Děje se tak každý den v době obědů. A několik let.Tady už domluva ztratila svůj výchovný smysl. Občas tam je tam v té době vidět auto MP. Jestli tam hlídkují, či jsou na obědě, toť otázka.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Petr » 25 úno 2015 17:13

Llukas007 píše:Nechápu proč by měla být veřejnost stavěna do role udavače a dělat práci za MP?! Kdyby MP místo spaní na mostné hoře a jejím okolí nebo na střeleckém ostrově projížděla město mohla by konat. Navíc mi nikdo nenakuká, že po dobu parkování 20ti aut v ulici osvobození nejela okolo jediná hlídka MP. A jestli nejela, pak je něco špatně! Buď jsou slepí nebo veletolerantní!


Když vám někdo zplundruje zahradu, poškrábe auto, vykrade byt a já budu svědkem, nikde nic nenahlásím - nechci být v roli udavače. Vždyť je to práce MP, ti mají být všude a ne chrápat na Masňáku! To je logika :twisted:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Llukas007 » 25 úno 2015 21:47

Petr píše:
Llukas007 píše:Nechápu proč by měla být veřejnost stavěna do role udavače a dělat práci za MP?! Kdyby MP místo spaní na mostné hoře a jejím okolí nebo na střeleckém ostrově projížděla město mohla by konat. Navíc mi nikdo nenakuká, že po dobu parkování 20ti aut v ulici osvobození nejela okolo jediná hlídka MP. A jestli nejela, pak je něco špatně! Buď jsou slepí nebo veletolerantní!


Když vám někdo zplundruje zahradu, poškrábe auto, vykrade byt a já budu svědkem, nikde nic nenahlásím - nechci být v roli udavače. Vždyť je to práce MP, ti mají být všude a ne chrápat na Masňáku! To je logika :twisted:


Pro kočku. Mp u jídelny nehlídá, max.jezdí na obědy. Pro Petra Máte pravdu. Nikdo nic hlásit nebude. Max.nějaký aktivní důchodce! V dnešní lhostejné době! Navíc proč bych měl dělat práci za MP? Kdo jí dělá za mě? Kdo dělá za mě mojí práci? Já! Je to logické! Nebo kdo dělá vaší práci za vás? Tedy jestli zrovna nechrápete na Masňáku? Přijde mi logické že ulicí Osvobození projede hlídka MP aspoň jednou denně. A vždy tam najde na chodníku či trávě auto! Jinak když mi někdo vykrade auto nebo vyrabuje zahradu tak se na mě každej vy....
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Stanislav Hylán » 25 úno 2015 22:13

Já si myslím, že pokud p. Hrubiško vydržel číst příspěvky, tak určitě zareaguje a zajistí zvýšení frekvence hlídek mj. v poledních hodinách u Centrálky, o víkendech-spíše v dopoledních hodinách- v ulici Osvobození, večer po sídlištích (např. u Luny, v oblasti U katovny/Stavbařů v oboustranném zákazu vjezdu atd.). Podnětů tu zaznělo dosti a netřeba to brát jako "rejpání" do práce MP.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Llukas007 » 26 úno 2015 20:48

Pan Hylán má pravdu. Ono vlastně navíc psaní o problému zde je taky forma udávání. ale asi se díky tomu blýská na lepší časy. Dnes večer jen jedno auto na trávě v Osvobození. Jinak nic. Jen tak dál! Děkuji
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Stanislav Hylán » 26 úno 2015 21:53

Já si nemyslím, že psát tady na fóru je taky forma udávání. Fórum je diskuse, ze které se dá čerpat téma či informace. Dneska jsem rovněž projížděl ulicí Osvobození, stálo tam po celou dobu mezi stromy auto (ačkoli na opačné straně bylo místo pro minimálně tři auta :). Zvyk je je prostě zvyk.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Llukas007 » 14 lis 2015 19:29

Tak v horní části ulice Osvobození se opět vesele parkuje na chodnících, trávnících a nikomu to nevadí. V odpoledních hodinách se po chodníku přes zaparkovaná auta nedá skoro projít. Je jen otázkou času, kdy na chodníku v tomto temném místě někdo někoho srazí. Bývalý travní pás oddělující chodník od silnice se změnil vlivem každodenního parkování na něm v rozježděné bahno. To opravdu mohu třeba autem vjet třeba do parku a nechat ho beztrestně na trávě parkovat celé odpoledne?!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Ivan Varchol » 16 lis 2015 09:03

Porušování zákazů zastavení a stání je problém nejen u bazénu, ale v celém městě.
Hlavní příčiny, proč se tak děje vidím v těchto oblastech :
1. Řidiči neví kde je podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zakázáno zastavení a stání.
2. Řidiči ví, kde je to zakázáno, ale z různých důvodů toto porušují - jsou líní jít pár kroků pěšky
- je jim to jedno, jsou bezohlední vůči ostatním řidičům i chodcům, i vůči zatravněným plochách
3. Vzhledem k šířce většiny komunikací je problém splnit to co požaduje zákon z hlediska zastavení a stání.
4. Neřešení všech těchto porušení vede k tomu, že se řidiči odváží takto zákon porušovat.
Ivan Varchol
 
Příspěvky: 104
Registrován: 02 bře 2015 13:16

Re: Parkování u bazénu

Příspěvekod Llukas007 » 17 lis 2015 12:49

Problém je v tom, že MP neřeší a nekoná!!! Koná a řeší jen ve dne za světla, snad aby je někdo nepřepadl?! Nebo řeší jen věci, které jsou snadné a chtějí je vidět?! A hlavně tam, kde jsou vidět! Dávat botičky v centru dopoledne je daleko pohodlnější nežli v odpoledních či večerních hodinách nebo po setmění někde v ulici Osvobození. Asi by si je totiž umazali od toho rozježděného bahna! To samé, proč někdy za tmy není vidět ve ztěmnělých Jiráskových sadech pěší hlídka MP ??? Navíc parkování na chodních a trávníkách v horní části ulice Osvobojení před gymnáziem je denním jevem, nic mimořádného! Je to asi o vůli a tady vůle není.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Předchozí

Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron