Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Příspěvekod laik » 06 čer 2024 17:21

Děkuji všem zainteresovaným za dlouhodobou přípravu a hledání optimálního řešení pro umožnění provedení nezbytně nutných oprav vodárenské a plynovodní infrastruktury ve městě. Dovolím si konstatovat, že přijatá řešení schvalují lidé, kteří v Litoměřicích nebydlí, problémy města je mnoho netíží a odborná erudice nebude na vysové úrovni. Naplánovat tolik uzavírek v krátkém časovém období při praktické paralizaci jednotlivých objízdných tras nemůže dělat odborník, ale člověk bez praktických zkušeností v oblasti dopravy. Dopravní značení je zpracováno polovičatě, mnohdy bez souvislostí a nutných návazností. Vyjadření správců sítí je alibistické a to za situace, kdy infrastruktura je mnohdy v řádu 100 let a více v havarijním stavu. Za uvedené situace není rozhodující, zda se oprava uskuteční v jednom roce nebo rozloží do více let s možností postupné revitalizace. Jsem si vědom, že můj názor nepotěší současné vedení města, ale jsem přesvedčen o tom, že vinou uvedených neprofesionálně připravených akcí bude vítězem někdo úplně jiný. Možná stojí za zamyšlení, zda to není cílem budoucích vítězů voleb.
laik
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Příspěvekod Rapid » 07 čer 2024 10:34

Chtěl bych touto cestou požádat příslušné úředníky města o zamyšlení se nad opatřením k zamezení shromažďováním í srážkových vod z oblasti Mostné hory konkrétně Zelenkovi ulice, která se při prudkém dešti stává stokou. Postupně dochází k hromaděn í písku a zeminy, která se usazuje po celé trase až k vlakovému nádraží, kde se vytváří pravidelně nebezpečná laguna přímo v komunikaci. Do tohoto místa se shromažďuje i voda i z dalších ulic. V úrovni křižovatky Kocanda se tlačí spodní voda, která zamezuje pravidelnému odvodu vody. dílčím Opatřením by mělo být dostatečné zpevnění komunikace ulice Zelenkova až k zahrádkám tak, aby se zamezilo usazování zeminy v síti po celé trase až k nádraží.
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Příspěvekod Rapid » 11 čer 2024 13:21

Dnes při odvozu dětí ze 5. ZŠ U Stadionu jsem by přítomen nejméně dvěma kritickým situacím v křížení ulic Topolčanská a U Stadionu. V tomto mstě byla již celá řada dopravních nehod, kdy ze směru Čechova přijíždějí velkou rychlostí auta, která ve špatně řešené křižovatce prudce brzdí před stojícími automobily před přechodem u školy. V zimních podmínkách je toto místo ještě nebezpečnější, ba přímo kritické! Žádám za všechny občany o vyřešení tohoto místa, kde se nacházejí děti a jejich rodiče.
Rapid
 
Příspěvky: 103
Registrován: 20 úno 2018 12:58

Re: Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Příspěvekod laik » 26 čer 2024 13:03

Je opravdu od dnešního dne průjezdná část ulice Stránského ve směru z města na nový most? odpovídá tomu dopravní značení? Jak je možné, že v ulici Družstevní je provoz obousměrný a vozidla parkují jako v jednosměrné ulici? Proč nekoná státní a městská policie obdobně jako v případě mrazíren? Je to celé smutný příběh.
laik
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 dub 2015 14:42

Re: Opravy inženýrské infrastruktury 2024

Příspěvekod laik » 06 črc 2024 09:15

Pouze slova uznání pro provedené uložení horkovodního potrubí při překonání páteřní komunikace města v ulici na Valech. Vhodně zvolený termín,
pracovní nasazení všech pracovníků, optimální řízení prací, dislokace potřebné techniky, rychlost provedení, zvolení optimálního dopravního značení a prakticky trvale průjezný profil v jedné polovině vozovky při možnosti využití celého profilu vozovky za jeden den. To byl vskutku koncert. Zde to bylo skutečně odpovědně a funkčně připravené. Po definitivním nahražení zámkové dlažby živičnou vrstvou práce na výbornou. Je škoda, že podobně se nepostupuje v řadě dalších příkladů bez ohledu na jejich rozsah.
laik
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 dub 2015 14:42


Zpět na Doprava a komunikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron