Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 09 říj 2015 12:10

Dámy a pánové, členové Tělovýchovné jednoty Litoměřice,
pane Ing. Černý Ph.D. v. r, b.f.l.m.p.s.v.z. tvrdíte, že máte 25 letou zkušenost s vedením oddílu, 20 let působíte v TJ, 3 roky ve výkonném výboru a rok řešíte potížisty. Budeme říkat, že je to moje přezdívka od vás. Nejdříve vás musím pochválit, že jste si dali říct a nové stanovy už autor vypracoval s ohledem na obecné normy. Stanovy už jsou přijatelné pro celou členskou základnu. Pochopil jste s Jaklem, že čl. I odst. 5 v předešlém návrhu stanov byl neudržitelný. Slavoj se nemůže skládat jen z právnických osob, ale to by Jakl měl vědět při jeho vzdělání. Dobře, chválím vás. No, je třeba popracovat hlavně na článku VIII odst. 1, 2, 8, 13. Jakl a vy určitě víte, proč a co je špatně. Neposílejte stále průzkumáky. Ministryně kultury vám jasně vzkázala, že rozdělení dotací nepůjde přes velké tělovýchovné jednoty, ale budou konkrétně směřovány do oddílů. Tak, abychom nechodili kolem Veslařského klubu a nemuseli se dívat, jak je nacpaný veslicemi po strop a ty úplně nejstarší vyhazují za plot. Nabídněte je do sportbazaru. Zato v bývalém jachetním oddíle jsou samé vraky. Tristní pohled a srovnání, jak hospodaříte s dotacemi.
Tak pane, a to nejdůležitější. Skutečně mě připadáte, jako v království křivých zrcadel. Návrh nových stanov 2015 není projednáván na členských schůzích se členy a pak na VH, ale je umístěn v koutě tenisového oddílu, aby ho nikdo nenašel. Na úvodní stránce TJ mohl viset už od května 2015. Co tam je dnes? Tvrdíte, jak dlouho už pracujete v TJ, takže OŘP víte, co znamená. Je třeba se polepšit a vše doladit.
Z vaší dílny a od VV tato věta zní hrozně: vést své členy a ostatní účastníky sportovní činnosti ve Slavoji k dodržování základních etických, estetických a mravních pravidel, umožnit jim širokou informovanost v oblasti tělesné kultury a kultury vůbec.
Hezkýýý. Nazval jste mě potížistou? Jistě si vzpomínáme na období po VH 2014, kde jste zrušili JO. Mikolášek lhal na VH o stavu v JO, věděl jste, že nemluví pravdu, a přesto jste nic neudělal a hlasoval s VV pro zrušení. Druhý den v areálu JO před svědky jsem se vás ptal, co to máte za morálku. Koukal jste, jak tvrdé Y. Další den jsem se dozvěděl, že jsem vás hrubě napadl. Takto si představujete morální, etické kvality pedagoga? V takových případech lidé dostávají přezdívky. Jako třeba Gladiátor, Cowley, Tykev, Houpačka, Helmut, Křivák…. Zjistěte si, jak vám v oddíle říkají, je to důležité z hlediska další vaší práce s lidmi v oblasti pedagogiky a práci s mládeží.
Příteli, dám vám jednu dobrou radu do života: Nezáleží, jak dlouho co děláte, ale jak to děláte.“
Protože ve své skromnosti nechcete seznámit veřejnost a sportovce s návrhem nových stanov udělám to za vás.

Stanovy 2015.pdf
(116.82 KiB) 1080 krát
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 18 říj 2015 22:00

Dámy a pánové, členové výkonného výboru TJ
váš souputník Černý mě nazval potížistou . Mě? Potíže, jste si přeci vytvořili sami, když jste dvěma amatérům dali zpracovat nové stanovy TJ. Přetvořit neziskovou organizaci v podnikatelský subjekt s cílem odklonit členy TJ v rozhodování. Jen jste nepočítali, že si stanovy 2013 někdo přečte, jak nebylo dříve zvykem. Ve své samolibosti jste odmítali jakoukoli diskusi a rady. Neříkejte, že jste netušili právní dopady, které mohou mít vaše kroky pro Slavoj a členy. Jaké palmáre jste vyplatili za obhajobu něčeho, co bylo od začátku špatně. Na MV leží stanovy, kterými jste podvedli členskou základnu i delegáty valné hromady v roce 2013. Celý rok jste veřejnosti lhali o jachtařích o nájemci a mě budete říkat, že já jsem potížista ? Zatím máte dost kamarádů. Stanovami 2013 jste zrušili všechny oddíly, včetně členské základny a postavili je mimo Slavoj Litoměřice. Nedej bože, aby přišel někdo chytrý a začal tvrdit, že na dotace v roce 2014,15 mají nárok jen kluby a spolky Slavoje. Stanovy odevzdané na MV jsou neplatné, nové stanovy 2015 musí schválit valná hromada. Schválila je? Zatím není důkaz. Chceme-li dodržet OZ, musí je schválit zástupci klubů a spolků, kteří jsou právoplatnými zástupci TJ, zároveň musíte znovu přijmout fyzické osoby třeba: Dvořákovou, Černého, Mikoláška, Stehlíka a oddíly zpět do TJ. Tenhle guláš jste si uvařili a já jsem potížista? Zajímá mě, jak právník a filosof najdou cestu z toho ven. Radši né. I když z peněz daňových poplatníků jde platit ledacos. Vážení, nestyďte se závěry VH z 7. 9. 2015 zveřejnit na stránkách Slavoj Litoměřice. Pochlubte se svojí prací. Nejste ilegální organizace? Prostředky, které získáváte vlastní činností, nestačí na pokrytí základních potřeb TJ, žijete z dotací, z peněz daňových poplatníků. Tak prodávejte své výsledky. Proč nenechám VV duchaplně přetvářet neziskovou organizaci? Protože v minulosti je hodně kostlivců a hodně nezodpovězených otázek. Místní statní orgány dělají, že se nic neděje a háji postoje, které jsou neslučitelné se zákony a morálkou. Z Olomouce do Litoměřic není zas tak daleko, někteří z vás vědí, o čem mluvím. Nemám důvěru v lidi, kteří zastupují TJ. Nechtěl bych, aby mě někdo jednou říkal: byl jsi u toho a počurali tě. Gladiátora? Kauliho? Lidé z VV jen spoléhali na to, že většina členů TJ si jde zasportovat, vyčistit hlavu a co se děje uvnitř TJ je vlastně nezajímá. VV toho využívají.
Vážení občané, Černý, Stehlík, Stejskal, Vahalík a další nám tvrdí, jak dlouho už řídí Slavoj Litoměřice. Já potížista, položím jednoduchou otázku. A doufám, že VV paměť neselže. Slavoj Litoměřice dostává smluvní roční nájemné z pozemku od firmy AGIP? Firma KAUFLAND platí komu? Třeba někdo z vás si vzpomene. Je potřeba, aby pomluvy, které kolují městem, VV Slavoje Litoměřice sám důvěryhodně vysvětlil. Protože vás znám, nevěřím.
A Černý, lituji toho, že jsem vás členy VV zdržoval od práce, že jste se rok museli zabývat potížisty. Vypadá to tak, že to hned tak neskončí, musím si vás ohlídat. Je cesta řešení?
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 19 říj 2015 19:48

Dámy a pánové, nyní přejdeme od filozofování nad stanovami ke kampani, kde si předvedem hospodaření TJ v praxi na jednotlivých případech. Dopředu upozorňuji, že ke všemu existují potřebné důkazy, které byly předloženy. Smůlu máme že lide, kteří to mají řešit jsou v utlumu. Doufám, že se jich brzy někdo bude ptát proč.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 03 lis 2015 16:58

Dámy a pánové, přátelé sportu a členové naší organizace,
nevím, jestli ještě mohu říkat naše organizace. Jistě si pánové Pecka, Vahalík, Stejskal, Peterka, Hamerník vzpomínají, že výbor veslařského klubu podal návrh na vyloučení mé osoby z řad TJ. Poslali dopis, nedali přednost osobnímu jednání. Vyzvali mě, abych se písemně obhájil, než mě jejich koncil pošle na hranici, protože jsem si dovolil je kritizovat za podvodné jednání na členské základně při sestavování nových stanov. Vrcholem bylo, že jsem je dokonce napadl, když porušili zákon o listovním tajemství. Je zvláštní, že člen výboru veslařského klubu Hamerník, který vše způsobil, a v jeho případě je to o to horší, že vedle etického, jde i o profesní selhání. Tak nikdo z vás nedal návrh na jeho vyloučení. Lidé ve veslařském klubu mají tolik odvahy, že se pasovali do role dávat lekce morálky a rozhodovat, kdo bude nebo nebude členem TJ. Kde je vaše morálka? Samozřejmě, že jsem svojí obhajobu odeslal, ale dodnes mě nebyli schopni odpovědět. Ono to ani ve skutečnosti nejde. Zase ty stanovy. Dodnes nevíme, které platí. Vyloučený mohu být pouze členskou základnou jachetního oddílu, který VV ve své rychlosti stihl zrušit. A umlčet tak oponenty. Jak naivní. Ted´ jen čekají ve VV, až nepošlu členský příspěvek TJ 100Kč a mé členství vyhnije. Mohu vás ubezpečit přátelé, že v takové organizaci a s takovými lidmi rozhodně nehodlám být a usmívat se na vás. Tady máte totiž zářný příklad klientelismu v praxi. Republika dnes žije aférou v Olomouci. Nedávno jsem napsal, že odtamtud k nám není daleko.  U nás se otevřel doporučený dopis, policie vám tvrdí, že se nic nestalo, GIPS vám říká, že se nic neděje a podle státního zastupitelství je vše v pořádku. Chudák odvolaný ředitel GIPS a další, který po něm přijde. Chyba není v systému, ale v lidech. V tomto případě přísloví, že ryba smrdí od hlavy, nesedí. Muselo by se uklízet zezdola. Jiříku, kdysi dávno jsi napsal, jestli jsme podali trestní oznámení. To víš, že jo. Bylo to kino. Kdybys je viděl, jak koktali. Řekl jsem, že mě neunaví, že si na ně dohlédnu. Do Prahy není daleko. Sobotku a Chovance, vím kde hledat. Dámy a pánové dne 7. 10. 2015 proběhla valná hromada. Delegáti byli zase sháněni na poslední chvíli, jako vždy. Čekal jsem, že mě Pecka nebo Dvořáková napíší, důvody mého vyloučení. Čekal jsem, že valná hromada mě vyloučí. Čekal jsem, že schválíte nové stanovy nových stanov. Vše marné. Podle rejstříkového soudu poslední změna proběhla 4. 3. 2014. Takže stanovy, které jste poskládali v roce 2015 jste zase zapomněli projednat s členskou základnou,  Díďo, ještě nejsou zaregistrovány. Na vašem místě bych nepodceňoval bezplatnou právní poradnu a metodické řízení, věřte zkušenému. Baví vás taková práce? Jste na sebe hrdí?
 
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 15 lis 2015 14:59

Přátelé, dámy a pánové
vztahy, chování některých osob ve vedení tělovýchovné jednoty v Litoměřicích je vlastně střípkem klimatu v naší společnosti, je odrazem jednání osob, zájmových skupin v prosazování svých vlastních zájmů, které se sportem nemají nic společného. V naší společnosti je úplně jedno, jestli to je v Olomouci, v Praze nebo v Litoměřicích. Všimněte si, kolik toho bylo napsáno jen v Litoměřickém fóru v jednotlivých diskusních sekcích, třeba volby 2014 nebo bezpečnost v našem městě a stále je to jako by si povídal Franta s Láďou. Podle hesla jen si povídejte, stejně si to uděláme podle svého. Osoby, které jsou povinné a odpovědné za dodržování norem a zákona radši přejdou na druhý chodník a dívají se do výkladní skříně. Dobře vědí, že by to tak nemělo být, ale jak? Když jsem v minulosti byl toho součástí. Radši mlčí a čekají, že je to mine. A pak je tu významná skupina lidí, která dohlíží na to, aby bylo vše tak, jak si domluvili a ovlivňují chod událostí přes své vybrané persony. Takže výkonný výbor zastupuje vlastně koho?  Zastupitel? Zastupuje?… Navenek to musí vypadat takto: Naším prvořadým úkolem je prosazovat harmonický rozvoj mladé generace, vést je k vlastenectví, prohlubovat jejich etické morálně volní vlastnosti…. To je pro obecenstvo a dál už to ví jen vítr, na čem jsou domluveni. Jiný příklad. Rozebíráte dlouhosáhle kruhové objezdy v našem městě, dopravní situaci. Diskutujete napříč politickou příslušností a denně se přitom posouváme kolonami vozidel tam i zpět po městě a těšíme se na otevření druhého mostu v bláhové naději, že bude líp. Proč to? Protože varianta přes kotlinu ke staré plynárně na Trnovany byla moc levná.  Co na tom, že jinde vytlačují dopravu z měst a obcí, my si jí naopak do města pošleme. My, opravdu věříte, že my?! Proto za nás necháme rozhodovat naše zvolené zástupce. A votom to je. Kdysi dávno mě jeden významný podnikatel říkal: Víš, Kájo, my podnikatelé máme problém, my musíme sponzorovat všechny významné politické strany, protože nevíme, kdo volby vyhraje. Víš, je to jako akvárium. My sedíme na okraji a pozorujeme, jak ruka státu sype krmení rybám, politickým stranám, dravcům a sledujeme drobečky, aby se dostaly do správné tlamy k nám, aby prostředky oni správně rozdělili a vždy navenek podle nejlepšího svědomí. Jaký je závěr? Všude je to stejné, jen těch nul je někde víc jinde míň. A i odměny. Cíl, my daňoví poplatníci, členové TJ, nemusíme chápat, ale můžeme si svobodně popovídat.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 29 lis 2015 17:51

Dámy a pánové, sportovci, čtyři hříchy pátera Amána.
Prví, fotbalové hřiště nepotřebuje atletickou dráhu a tréninková hřiště. Je to přeci fotbalový stadion. A co dál se stalo?, to ví jen vítr. Druhý?
Proč si nezavzpomínat na rok 2002, na povodně, které nás daňovým poplatníkům a občanům způsobily značné škody i na majetku TJ. Proč? Protože, nejsme schopni se poučit z chyb těch druhých a nečiníme opatření ke zmírnění škod. Když některým členům VV bylo řečeno, že je voda na náměstí v Budějovicích, aby se provedla opatření k ochraně majetku členů a organizace, nereagovali. Členové VV by museli mít organizační znalosti co v takových případech dělat. Omlouvá je, že povodně u nás nejsou tak časté. Ale neomlouvá je, že dodnes nejsou připraveny evakuační směrnice. Všichni seděli u televizí a sledovat, jak se voda k nám blíží. Né jenom oni, ale celé město, včetně odpovědných osob za bezpečnost, majetek a životy občanů. Slovo, organizovaná včasná evakuace majetku, osob je u nás cizí pojem. Zaměřím se na areál jachetního oddílu. Praha má svůj tunel Blanka, přejmenovaný na Zlatý důl. My máme hrbatý most a TJ má svůj jachetní oddíl. Nejsem zmatený stařík, abych nepochopil, proč voda vystoupala tak vysoko. Stačilo, sledovat na internetu hladiny vltavské kaskády v kritické dny. A bylo jasno. Takže, v hangáru v kritické době byly plachetnice, Voda, která stoupala a společně s ní i lodě, pomohla zvednout a posunout střechu. Společně způsobily destrukci objektu tak, že se musel postavit nový. Dobře, voda, škoda, pojišťovna. Nový hangár nám dnes závidí všichni jachtaři v širokém okolí. Ale! Takovou stavbu pořídíte á 5Mil., 800m2 Hebel střešní konstrukce 15x50m, krytina, žlaby, základy, viz nabídka internet. Kolik to stálo? To víte, sedí s vámi. Musíte si pomáhat. Tehdy byla těžká doba. Ale! Když otevřete vrata, nestačíte se divit, jak se dá zvedat cena prací, stavby vícenáklady. Na podlaze hangáru leží 10 závodních plachetnic pro mladé jachtaře. Mohl by někdo z VV prozradit, proč jste nechali udělat na údajný speciální beton potěr? Vypadá to jako lino. V létě je hangár prázdný a v zimě stojí lodě na kolech podvozku. Tak proč? Objekty v zátopové oblasti mají odvodňovací kanál, podlaha má sklon kvůli rychlému odtoku vody. Je tam? Proč je beton popraskaný? Je tam Kari síť? Možná jo, ale né asi na podložkách. Proč by byl teď v takovém stavu? A to nejlepší nakonec. Budova jachetního oddílu nemá zateplenou půdu, ale stěny budovy. Laik se diví, profesionál žasne. Každou povodeň je polystyrén pod hladinou. Jistě si dovedete představit, jak to zateplení funguje pod vodou. Je vůbec někdo ve VV kdo rozumí stavařině, protože jestli jo tak by snad tohle mrhání prostředky nedovolil. Ale zase na druhou stranu, nejde to z našich, ale vašich tak co.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 13 pro 2015 21:22

Dámy a pánové, bývalí kamarádi z TJ,
případy pátera Amána nám dokazují, že jestliže není důsledná občanská kontrola přes rozhodování uvnitř státních orgánů, organizací, potažmo neziskových organizací, tak to dopadá jako v TJ Litoměřice. Členové Výkonného výboru spolu dlouhá léta dohlíží na správné směřování podpory sportu, zejména toku financí. Proto v něm sedí a nehodlají přijmout jakýkoli dohled, kritiku ať je oprávněná. Ani se nesnaží nad výtkami zamyslet. Okamžitě to berou jako útok na jejich osoby, vědí proč. Vzájemně se podporují a vždy se jim podařilo vše dobře uklidit pod koberec před členskou základnou. Doplňují se, zajišťují si potřebnou loajalitu, jak u města ve sportovní komisi, tak na radnici. Když mluvím o hříších pátera Amána, někteří lidé z těchto institucí nemohou ani špitnout. Protože by jim mohlo být řečeno, ale, ale když jsi ty byl mezi námi, tak to bylo v pořádku? Takže teď nás podrž a mlč, mohl by to být i tvůj problém chlapečku. Ve skutečnosti nepotřebují nové tváře v TJ. Okamžitě, když zjistili ve VV, že se zajímáme o konkrétní věci, zareagovali hystericky. Nejprve podali trestní oznámení na pomluvu. Když to nevyšlo, rozpustili jachetní oddíl v domnění, že rebely tak umlčí, aby se členská základna, Valná hromada, nedozvěděla, o co v té hře jde, radši je nevpustili na jednání. Lhali, lžou dál na všechny světová strany. Apoštolská listy rozvěšené po městě toho byly důkazem. Proto tato organizace má dodnes troje stanovy a stále VV není rozhodnut, na které valné hromadě je schválí, členové by se mohli začít ptát. Dodnes mě policisté se státním zástupcem v Litoměřicích neodpověděli na konkrétní otázky, které jsem jim osobně položil, jsou zaprotokolovány, dnes si kladu otázku co dál. Jistě nebude vadit státnímu zástupci, když si budu vybírat poštu z jeho schránky, přečtu si, co mu píše babička. Ale nebojte se vážení, já jí zase vrátím do schránky. U prvního hříchu a druhého musí někdo, podotýkám někdo schopný, zjistit příběh smluv, na jakém základě vznikly a výsledný stav. To je to velice náročné? Nemyslím, že v našem městě je někdo ochoten, schopen tento úkol zvládnout. Zatím jsem takové nepotkal. A tak něco jednoduššího z jiného soudku. To by mohli zvládnout prověřit. Třetí hřích pátera Amána!… Každý rok provádí firmy vyúčtování plynu, elektřiny, vody, které spotřebovaly v minulém kalendářním roce. Vezměte se za ruce se statutárním zástupcem TJ, obejděte s ním podniky plynárny, elektrárny, vodárny. Vyžádáte si vyúčtování energii za 10 let zpět. Tak jako já. Porovnejte je podle peněžního deníku. Pak proveďte kontrolu, kdo je převzal, jak byly zaúčtovány, kdo uhradil jednotlivé částky plynu, elektřiny, vody. Ale musíte mít i vnitřní znalost vztahů ve firmě, kdo všechno využíval tyto zdroje energie a zdali na základě smluv o pronájmu byly energie přeúčtovány skutečnému uživateli a u koho se promítly, nebo měly promítnout v nákladech. Vím, je to náročné na čas, protože musíte vidět účetnictví pronajimatele objektu a nájemců. Tak, aby nemohlo dojít u neziskové organizace k neoprávněné podpoře podnikání z peněz daňových poplatníků. Jinak nejste schopni zjistit pravý stav věci. K tomu musíte mít znalosti, praxi a nebýt svázán systémem. Jinak z vás udělají hlupáky. Říkám jsou dvě možnosti. Tak jaká bude vaše? V Labi uteklo hodně vody za 10let, další povodeň v 2013, další škody zapříčiněny z části naši neschopností, zase se v TJ plavalo. A zase přišel o prostředky, které mohly být dány do sportu. Nejde o to, že někdo podvádí, krade, nebo dělá jiné hlouposti, ale jde o instituce a lidi v nich, které si za nemalý peníz platíme, aby nás před tím chránili. Když to neumějí, jsou terčem posměchu a pohrdání. Ale zase na druhou stranu je slyším. Z cizího krev neteče, vaše peníze to nejsou. Anebo jo. Zatím se chovají jako by byly. Dámo a chlapci z VV, jak dlouho si o tom povídáme? Vím, že tyto stránky nenavštěvují zaměstnanci Policie, FÚ, Státního zastupitelstva, jinak by ze zákona museli tyto poznatky, chcete-li informace prověřit. Mohl bych, chytrému napověz a … Ale rád bych touto cestou obzvláště poděkoval předsedovi revizní komise TJ v Litoměřicích za stav, který v této organizaci pod jeho vedením panuje.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 22 pro 2015 18:25

Tak, dámy a pánové, už to pomalu vydá, né na Bílou knihu, ale Hnědou knihu s nadpisem. Tak takhle né, občané!
rok si sdělujeme co se kolem nás, v našem městě děje, co se děje kolem sportu. Mohl jsem po vzoru mlčící většiny se otočit a dělat, že nic nevidím, ve skutečnosti se mě problémy v TJ netýkaly, mohl jsem se na ně usmívat a nepřidělávat si starosti. Jde to ale? Možná jo. Ale kdo by vás seznámil se ve skutečnosti děje v TJ. Někteří z nic dokonce radí starostovi, jak by měl řídit město po vzoru, jak oni řídí svoji TJ. Tak proč se nerozdělit o jejich zkušenosti a práci. Lidé z VV, kteří se tváří, jak jsou zapáleni do práce s mládeží, jak mají na srdci jen blaho občanů města, ve skutečnosti je to úplně jinak. Myslí si, že když začátkem prosince důchodcům dáme kávu s vánočkou, koncem prosince bezdomovcům hrachovku a 10. 3. vyvěsí Tibetskou vlajku, tak jsou demokraty, kteří mají sociální cítění? A co těch zbývajících 362 dní? Není vidět, že svoje gesta myslí vážně, není znát, že si slova Dalajlamy berou k srdci, aspoň jednou za rok, by si mohli sednout, přečíst si jeho citáty, třeba se jim pokusíte porozumět a pokusí se jimi řídit. Jeden za všechny. Žijte dobrý a čestný život. Až zestárnete a podíváte se zpátky, budete se moci radovat podruhé! Jinak je to pak jen divadélko. Podobně je tomu s vedením Slavoje, bytostně nesnáší hokejisty. Je jim úplně jedno, jaké úsilí musí trenéři a činovníci tohoto sportu vynaložit, je jim jedno kolik je mládeže v jednotlivých oddílech hokeje. Hlavně vidí peníze, které z koláče dostanou na sport. Nesnáší všechny, kteří by mohli chtít prostředky do jiného sportu než je jejich, veslování. Křivdil bych, čas od času, aby se neřeklo nadrobí i jinde. V jednom článku jsem se zmiňoval co dokáže jejich závist, nepřejícnost, lakota jaké prostředky dali třeba do jachtinku, kanoistiky za 25 let. Zbytečně bych se opakoval. V roce povodní 2013, kdy si všichni sportovci u Labe lízali rány, veslaři si nadělili nádherné špičkové sportovní nářadí, 4 veslice za 1mil. Pozvali bývalé členy TJ, pana starostu. Sám jsem tam byl. No, nebyl jsem pozván, jen se podívat. Jídla a pití bylo, na fotečky se dostalo. Nejdříve mě tvrdili, abych nezáviděl, že to zaplatili sponzoři, když viděli můj obličej, tak to opravili. Slavoj, půlku. Byla to dobrá povodeň, pomohla. Někomu pomohla jiní měli smůlu. Nevěřte, jako že výkonný ředitel TJ byl vybrán výběrovým řízením. Tak leda u Petříků. Nebo, asi před rokem jsem hovořil s jedním poslancem z krajského zastupitelstva v Ústí. Ptal se ho, jestli ví, co pořídíte za 60mil. jako dotaci do vodních sportů? A jestli ví, jaké máme vodní sporty v Čechách? Nevím, nevím odpověděl. Jak rozhodujete o dotacích, když nemáte základní informace a znalosti? Podle jména? Naštěstí odhlasovali jen polovinu! No i tak. Dámy a pánové do vodních sportů nepatří jen veslování a kanoistika, ale u nás na severu asi ano. Doufám, že pak na evidenčním listě nenajdete škrabka na vlny. Zklamal jsi mě, chlapče! Moc. Jako sportovec i jako člověk. Nehnul jsi prstem pro jachtaře. Od samého začátku jsi o všem věděl, celý problém vznikl na vaší výborové schůzi veslařů. Přitom, osobně jsem ti vše vysvětlil a ty? Nebýt soukromé truhlářské dílny jachetního oddílu, jejich vybavení a dvou truhlářů, jachtařů, kde bys dnes možná byl? Zapomínáš! Ale já ne. Já bláhový jsem se domníval, že se změnou předsedy TJ Litoměřice se změní organizace, řízení. Byla zvolena proto, že se postavila proti prodeji ubytovny Skalice svými kolegy z VV. To byl důvod, proč se stala předsedkyní, ani neví co dostala jmen v zákulisí. Dnes je zkrocená. Budova je vybydlená, chátrá, pojistka byla asi použita jinde. Kdo ví co bude. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zalistoval zápisy schůzí VV a zjistil kdo byl podepsán za VV pět let zpátky. Á, teď je řada na ní. U nás se tomu říká rotace kádrů. Poslední věc, osobně mne zajímá, kolik skutečných živých mladých sportovců vykazuje TJ v jachetním oddíle dnes, kolik je jich v TJ vůbec. Proč to píši, v nejmenované sportovní organizaci platili členské příspěvky za děti, které neexistovali. Protože se jim v organizaci dotace na jedno dítě od státu vyplatila. Doufám, že… zase se musí podívat někdo jiný a nechat je nastoupit, seznamy TJ jsou totiž PTZD. Já si myslím že brzy, až bude muset mít každý sportovec licenci, sportovní registraci, Ministerstvo školství zarazí černé duše. Dotace na sportovce přidělí na základě výsledkové listiny daného sportu. Příkladně, skutečně odjetých závodů, že Mikolášku. Dost přátelé pláče, posunem se k čtvrtému hříchu pátera Amána. Nebo až po vánocích? Na konci roku, si přejeme štěstí, lásku, zdraví a máme spoustu předsevzetí. Jaká si asi dají v TJ v Litoměřicích?
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 14 led 2016 20:55

Dámy, pánové a přátelé
čtyři hříchy pátera Amána jsou metaforou. Skutečný páter z kazatelny ke svým věřícím na bohoslužbách kázal vodu, v zákristii pak popíjel víno z kalicha svých mladých oveček ve jménu lásky, víry a porozumění. V našem případě není podobnost náhodná, mohly bychom pokračovat v dalších hříších. Kdysi, tomu říkali desátek. Který se k nám po období totality vrátil v jiné podobě. Pro pochopení jeden příklad. Nejmenovaná firma provedla zakázku na základě. "Výběrového řízení.“ Fakturuje podle smlouvy sedmdesát tisíc za jednu úpravu přechodu pro chodce. Práce je provedena včas, bez závad. Na účet však obdrží za upravený chodník částku jen deset tisíc, zbytek je mu vysvětleno. ,,Musíš rozdělit s prostředkovateli zakázky.“ A jak to udělat účetně? To je jejich problém. Chtěli přeci práci! Tamti dali nápad, za ten se platí. Jaké ponaučení si vezme FÚ v Litoměřicích a ministr financí? Bez důsledného párování faktur a ostatních dokladů jsou elektronické pokladny na nic. Slyšet to ticho! Jak to asi funguje tady? Zase se krčí, majíce z ostudy kabát a tiše z něho se strachem vykukují a čekají, co na ně vyplave na povrch za další nepoctivosti. Osobně bych si takové útoky nenechal líbit, nenechal bych se napadat, osočovat kdybych věděl, že pravdu kritik nemá. Státní zastupitelství ani orgány, které mají v povinnostech vyhledávat trestnou činnost a i radní se chovají stejně nenápadně a tiše. Dodnes nikdo nezměnil svá stanoviska. Aspoň mě neinformovali. Mlčí! Proto mě nezbývá po marných pokusech je rozhýbat, kdy kovaříček ohluchl a oslepl, musím ke kováři. Dámy a pánové, víte proč? Důkazy o chování určitých osob VV i jako celku jsou natolik průkazné, že radši jsou všechny zainteresované strany neviditelní. Po 127 krystýrech na Litoměřickém fóru už jen čekají a modlí se, kdy konečně Gladiátorovi dojdou písmenka, nebo se unaví ignorací. Dodržovali jsme zákony, které jsme si nevymysleli, ale byli jsme připraveni a ochotni je prosazovat i za cenu osobních problémů. Tak nikdo ode mne nemůže chtít, abych zavřel očí. Hluboce mě uráží jejich chování, né z VV TJ. Ale těch, kteří se jen tváří, že plní povinnosti, které jim ukládá zákon. Na co čekají, až je pošlou domů, nebo na cukr? Za ty se stydím před vámi občany. Vždyť čtvrtý hřích jsem osobně řešil na policii. Sami mě pozvali. Jako emeritní Vrchní rada jsem byl celý rozklepaný, nejhorší jsou pravdomluvní svědci. Jednání se zvrhlo na fakturaci za práce v povodních roku 2013. Odvezený materiál bez souhlasu majitelů do sběru, který nebyl v inventáři TJ, jachetního oddílu. Boiler s plynovým kotlem, který nedemontovali a nechali utopit. Elektronika byla včas z obou přístrojů vymontována, než přišla velká voda, přesto skončily, jak skončily. Kde? Dodnes nezodpovězené otázky jsou součástí protokolu. Přátelé, ani ostatní práce v areálu oddílu po povodních nemohly dosáhnout hodnoty 450tisíc. Myslíte, že se někdo kompetentní obtěžoval podívat do faktur zadavatele práce a dodavatele a dal podle zákona vědět. Ne! Pak vám pošlou nejasné vyrozumění. Co si o tom můžete myslet? K jinému případu, stal se 27. 11. Po měsíčním vyšetřování nebyl pachatel zjištěn, a proto se případ odkládá. Datum odeslání vyrozumění 12. 12. téhož roku. To není legrace, tak se u nás na venkově pracuje. Já vím, že policejní rok má 515dní, v civilu jen 365. Ale tohle, poslat mě, nemají strach. Měsíc nemá 16 dní? Tož, paní velitelko, co je moc je moc, nemyslíte? Klikou je, že jsem vytrénovaný dlouholetou praxí. Nedávno jedna dáma omlouvala pana starostu, že chodí na Tyršův most, sleduje harmonogram prací, že je jenom bývalý učitel, který tomu nemůže rozumět. Výkonný ředitel TJ je také jenom bývalý. Předsedkyně TJ je taky jenom, tak bychom vždycky mohli říkat, vždyť oni jsou jenom. To je omlouvá? Když mám něco kontrolovat a někoho řídit, musím tomu rozumět, jinak jsem pro parádu jako kašpárek. Proto snad mohou dělat nereálná, nekompetentní prohlášení, rozhodnutí, škody na majetku, organizační chyby? Za přihlížení nás občanů? A nebo si je tam někdo právě proto pěstuje? Dámy a pánové, jak říkal Lomikar. ,,Do roka a do dne!“ Nejsem Lomikar, ale Gladiátor, přezdívku jsem si nevymyslel, byla mě přidělena. Udělám si čas, vyrazím do Prahy za novým ředitelem GIPS a na Vrchní státní zastupitelství do Prahy, abych ověřil, jestli mají stejný názor, jako naši kovaříčkové, vezmu jejich dokumentaci, pochlubím se, jak se u nás na venkově pracuje. Blíží se volby, už se těším na jejich volební sliby a proklamace před občany, voliči od kecpultů. Možnou cestou by mohlo být zapřemýšlet a následovat příkladu pana Červíčka. Přesunout se do oblasti teorie, míň zkazíte.
Ještě poznámka! V případě, že na Tyršův most přijde dlažba, mohou práce pokračovat ve vánici. V případě, že bude živičný povrch, pro učitele dějepisu asfalt, musí Obalovny zahájit provoz. Nesmí ovšem v prosinci až březnu sněžit, nebo pršet, což v zimě většinou bývá. Jinak další posunutý termín svedeme na... že by bůh. A ještě jednu věc, prosil bych více vápence, aby asfalt nebyl jako houba až se oteplí. Bude na mostě! To by se koberec nenarovnal jako na tom vedle. Vždycky když u vás jedu přes most, tak si říkám, jak to přemostění dělali v Chuchli, dlouhé jak Lovosice a jak podle pravítka a u vás? No, není práce jako práce.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Ropovod » 15 led 2016 04:11

Nechybí vám pravidelný sex?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 15 led 2016 07:13

Zeptej se doma!
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod václav » 03 úno 2016 16:57

Ještě ke kauze Jachťák

Pan Němec píše, že podle dostupných informací se cena oprav po poslední povodni měla vyšplhat na částku kolem půl milionu, a to na budovách jachetního oddílu. Podle zjištěných informací se opravovalo:

výměna plynového kotle a boileru;
výměna 5ti skleněnných výplní oken;
oklepání omítky v JEDNÉ místnosti o rozměrech
5x4m do výšky 1,5m, toto bylo opět nahozeno a vymalováno;
postavena zeď u vrat 1,8m x 5m.

Po opadnutí vody byla svolaná brigáda na úklid, bohužel jen jedna. Úklid celého areálu zajišťoval nájemce.

Neříkejte, že tyto práce stáli kolem půl milionu Kč.
A to samé bylo na vesláku na kancelářích Slavoje.

Pan Ondra, možná alias p.Mayer, mi odpověděl:

od Ondra » 14 lis 2014 13:01
Pokud jste pan Václav, který pracoval ve Slavoji, tak s vámi asi všichni budou souhlasit. Já to nepamatuji, jsem příliš mlád. Měli bychom však dodat, že dobře informované zdroje vědí, že za Vás se ve Slavoji kradlo a podvádělo. To vše se ukázalo s nástupem nového vedení Slavoje a provedením důsledné kontroly. Výsledky jsou snad ještě někde uloženy. Chcete to dále rozvádět?
P.s.: Pokud nejste tenRe: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek pan Václav, kterého myslím, tak se Vám omlouvám.

Takže pane Ondro, nebo pane Mayere, pokud jste měl a patrně ještě máte důkazy o tom, že se ve Slavoji kradlo, pak bylo a je Vaší občanskou povinností je předat patřičným orgánům. Ne si je schovat a použít až se to hodí Vám.
Jak píše p.Němec, používáte jen to, co se Vám zdá prospěšné.
Pravda nebo lež, vše je dobré.

Ukázka jak jedná VV
Dotaz: kam přišli peníze které vybral Mikulášek..…
odpověď VV...nic
kam přišli peníze za soustruh.....................…
odpověď VV...nic
jaké platí stanovy?......................................…
odpověď VV...nic

A současnost nám náramně připomíná dobu minulou.

václav
václav
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2014 13:30

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 20 úno 2016 16:41

Milý Václave a ostatní, tohle je větší kino, než se navážet do hokejistů,
nedávno na stránkách LF jsem popisoval nešvary, které se týkají TJ a našeho města. Možná, že se někomu může zdát, že problémy, které zde otvíráme, spolu nesouvisí, Opak je pravda. Znáte to heslo. Já na bráchu, brácha na mě? Poslal jsem starostu a radní na Kalich, aby se sešli a dobře se dívali, proč ráno kolona aut odjíždí krok sun krok z města a odpoledne se stejný had plazí ulicemi do města. Už tam byli a přijali opatření? Není to tím, že je uzavřen Tyršův most, ale je to zdánlivě nekompetentním rozhodováním lidí, kteří sledují jen a jen vlastní záměry na úkor většiny, tak je tomu i v TJ. Vy jste si je zvolili v dobré víře, aby za úplatu se starali o zvelebování vašeho města. Jaké jsou výsledky? Vidíme je na každém kroku. Vždy, když dojde k diskusi, proč je to tak, jak je, říkám. Rozhlédněte se kolem sebe, řekněte, která výroba zmizela z našeho města a proč? Zaměstnávaly spoustu občanů. Kde jsou koželužny? Vysáňkovány! Kde jsou mrazírny? Byl někdo uvnitř, co v nich dnes je? Kde je Rybena? Kde je octárna? Kde je masokombinát? Kde je drůbežárna? Kde je městský pivovar? Poslouží jako příklad. Jeden rok vyráběl 176tis.Hl piva, jeho cena byla tehdy 64mil. Měl 263 odběrových míst po celé republice. A druhý rok? Ve žhavém létě, tanky prázdné. Když není pivo, není odbyt. Když není odbyt, přejdou zákazníci na jiný druh piva. Snížíme cenu pivovaru na 4mil. a za pár let povstane jako fénix z popela třeba za 30mil, to další v něm bude zadarmo? Každý jmenovaný objekt má svůj hodně smutný příběh, na kterém se někdo podepsal, který nás daňové poplatníky stál tolik, že za něj bychom si mohli dovolit postavit další most na Slavíku, máme dva, proč né tři. A dnes? Ukaž se Rejpovode, nahlédni do výpisu katastru a napiš do LF, komu patří budovy bývalého městského pivovaru, můžeš nás informovat. Můžeš nás třeba informovat, za kolik byla prodána stáčecí linka lahvového piva a kam. No! A ty si myslíš, Václave jako pivař, že my občané máme budovy odkoupit zpět? Začít znovu se značkou piva Kalich? Vybudovat odbytiště, vytlačit zaběhlé značky z města? Říkáte, že by bylo škoda nemít pivovar, vždyť pivovarnictví v našem městě mělo dlouholetou tradici, že i K. H. Mácha kvůli němu zemřel a to je let, co fungoval. Proto, že jste romantici, kupte si pivovar a zas jezděte dál za prací do Pardubic. Ti, kteří měli celé roky hlídat dodržování zákonů a měli dohlížet na dodržování pravidel, předpisů a přemýšlet, byli kde? … Myslí si, že nikdo o nich neví, ale stále jsou mezi námi. Dělají, že jsou neviditelní. Byly to podnikatelské neúspěchy, nebo dobře rozehraná partie? Dnes jezdíte přes hrbatý most, kolik měl stát a stál je jiný příběh. A ty, Václave promiň. Ty bys chtěl, aby někdo zasáhl a udělal pořádek? Vždyť ty občany zná půlka města, třičtvrtě města si o nich povídá po hospodách, jedno procento je mělo kontrolovat, ale protože těch devět ví jak nato, tak zase uslyšíš, slyšíš?… Ticho! Kdo se zabýval TJ Litoměřice? Policie, státní zastupitelství, město? Václave, nebuď bláhový! Čtení cizí korespondence, porušování listovního tajemství, zmaření podnikatelského záměru je blbost! Pozemky Kaufland. Nepovolená stavba horolezecké věže, stavební povolení a pochybné faktury je epizoda denního života, která nestojí za řeč. Před nimi jsou daleko důležitější úkoly. Víš o tom? U Prcků dělají výborné kotlety na houbách s knedlíkem, dejte si! Vidíš, ty bys chtěl něco změnit? Když budeš chtít, tak ti řeknu třetí zákon organizace řízení práce. Jak říkám. „Cesta k pravdě je dlouhá, trnitá, ale vy musíte říct dost. Ze mě si blázny nedělají!“
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 12 dub 2016 12:57

Dámy a pánové,
proč jsem vlastně vás seznamoval s činnost vedení Slavoje, chování členů výboru k zástupcům jednotlivých sportů? Předsedkyně TJ a zejména zástupci veslařů a basketbalu vytvořili atmosféru mlčící většiny v TJ pod heslem. „Sami máme málo a máme výsledky.“ Velmi rádi převzali rozhodovaní za sportovní kluby o financích v rámci TJ. Vytvořili nepoměr v rozdělování prostředků. Využili dlouhodobých pokřivených vztahů i uvnitř jachetního oddílu. Prostřednictvím předsedy, který záměrně s tichým souhlasem výboru TJ nepravdivě informoval členskou základnu o situaci.
Proč? Nezdravě jsme se zajímali o rozdělování peněz pro sportování mládeže a kritizovali nepoměr!
Dovolili jsme si vytknout bachaři a policistovi, že porušili zákon, že stali se organizátory a nositeli špatných mravů a příkladu pro ostatní.
A co dál? Nemám strach o sportovní odvětví jako je jachting, nezanikne díky lidem, jako je výbor TJ Litoměřice, Ale ze Slavoje musí mít dnes strach, jak teď budou v budoucnu čerpat finance?
Až ministerstvo školství začne rozdělovat prostředky sportovním svazům, tak nezbyde na královské platy, jak s oblibou říkám. „více náklady!“ Podmínky ve sportovních svazech jsou natolik průhledné, že těžko budou mrtvé duše. Peníze kluby dostanou, až za skutečné dosažené výsledky živých mladých sportovců.
Už to nebude, že ruka ministerstva nasype do akvária finance a na hladině čeká olympijský výbor, velké ryby a my dole u dna za dvacet let jachtaře v Litoměřicích nikdo nenakrmil, protože jsme moc hluboko u dna.
Už jsi pochopil LtmPavličku, proč jsem občany sáhodlouze informoval o dění uvnitř Slavoje? Proto aby oni se dozvěděli. „Navrchu huj, ve spod fuj!“
A že jachting jako součást vodních sportů je v Litoměřicích hluboko na dně. Víš!
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 23 kvě 2016 08:05

Přátelé sportu, voliči města, výbore TJ
nezbývá než pokračovat v monologu o této organizaci, stále nezměnili své postoje, svojí práci, prostě neudělali nic, aby v jachetním oddíle sportovala mládež ve sporty pro který byl vybudován. Uběhly dva roky, kdy výbor TJ včele s předsedkyní a některými členy brání, aby jachetní oddíl sloužil občanům, kteří mají zájem se věnovat tomuto sportu. Místo toho se vrátil se do starých kolejí před povodní. Posekaný trávník, kávička, žádné děti konečně nelítají po areálu, jako na chatě u vody. Hlavní vchod uzamčen. „Vstup jen pro vybrané!“ Prostě pohoda a to ticho! No, jeden den Tomíka vydržíme, zviditelníme se. Nebo se snad mýlím? Na Labi trénuje jachtařská mládež, která se připravuje na závody vypsané svazem?
Vzhledem k tomu, že jsem věděl, jak jachetní oddíl dopadne když se ozvu a co udělá výbor TJ, tak já bláhoví jsem se snažil nejdříve o problému informovat starostu, jako snad člena TJ. Předsedkyně společně s výborem TJ byly v té době tak vystrašení, že se rozhodli zbavit jachetního oddílu rozpuštěním. Šel jsem, šel. Víte co mě vzkázal starosta? Že je o situaci velmi dobře informován. Vůbec mu nevadilo, když byl tak dobře informován, že existuje §11 OZ, že osoby mají právo na ochranu osobnosti. Dle §12/1 OZ, že písemnosti osobní povahy mohou být otevřeny jen se svolením majitele. A když už nic jiného pane starosto, tak v každém případě se jednalo o přestupek proti občanskému soužití § 49/1 c) a určitě víte, že kdo úmyslně naruší občanské soužití hrubým způsobem, úmyslně se dostane před přestupkovou komisi. Byla? Byl jste informován! Konal jste ze své pozice?
Ale ani pro státní zastupitelstvo a policii v severočeském kraji není neoprávněná manipulace dle § 182 Tr.zák. s osobními písemnostmi případ, kterým by stálo zato se zabývat. A tak jako občan jsem šel za paní ředitelkou okresní policie a domníval se, že aspoň ona ze své autority případ nechá prošetří a dá vědět! Jsem trpělivý, čekám na signál.
Kolik lidí, odpovědných za dodržování zákona jsem vyjmenoval? Kdysi nás učili, že pro ustanovení pachatele je nutné zjistit naplnění skutkové podstaty trestného činu. Ve vašem městě je to jinak.
Ti, kteří porušili zákon si dělají z nás legraci. Aby zakryli své skutky umlčeli rebely i za cenu rozpuštění jachetního oddílu za asistence orgánů, odpovědných person, které jsem jmenoval. Horší je jiná věc. Nechuť se postavit k případu podle zákona. V tom je nebezpečí pro společnost. Vím o čem mluvím, kdysi jsem seděl v Ústí nad Labem na Lidickém náměstí v budově č.9 v druhém patře. Jen se divím co dokáží někteří představitelé, když je necháte a nezvládáte. Otázka zní proč!
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 30 čer 2016 14:18

Přátelé, občané města
blíží se volby. Brzy uslyšíme naše regionální politiky, jak se budou předhánět ve slibech co všechno udělali a udělají pro občany a sportovce našeho města, jak se budou starat o sportování mládeže a občany. Budou se zviditelňovat, aby přesvědčili voliče o svých přednostech. Proto vám připomenu dění kolem jachetního oddílu, sportovního klubu TJ a postoje politiků. Jako příkladu. Nevím, jestli slovo politik, vystihuje správně ty skupiny občanů.
V době, kdy hrozilo rozpuštění jachetního oddílu z důvodů vám všem známým, pokoušeli jsme se oslovit a požádat o pomoc politické strany sociální demokraty, komunisty a hnutí ANO. Klasická ukázka porušování zákonů, bratříčkování a zakrývání neschopnosti je nechala v klidu. Navštívili jsme i redakci litoměřických tiskovin. Nevím, čeho se všichni báli, hlavně koho a proč!
Vrchol arogance politiků zvolených na radnici bylo, že po námi předané petice občanů s 500 podpisy na radnici, že bude projednávána petice jsme se dozvěděli náhodou, den před jednáním zastupitelstva. Pro jistotu nás zapomněl starosta pozvat podle petičního zákona. Po příchodu do jednací síně jsem byl překvapen, kolik občanů mělo zájem o jednání zastupitelstva.
Společně s námi přišli jiní rozzlobení občané z jednoho domova pro seniory. Chtěli si poslechnout, jak představitel ODS starosta, kterého zvolili splní svůj slib, který dával, když potřeboval jejich hlasy do urny pro svojí stranu. Vysvětlil seniorům, že zatím můžou být v klidu. Kraj se bude dál podílet na provozu, už je nestrašil staříky. Škoda, že nebyl na schodišti když senioři odcházeli, cítili se obelháni a podvedeni. Těšíme se na vaše předvolební sliby pánové a dámy!
Pak na řadu přišel další bod zastupitelstva. Petice občanů! Už jak starosta zahájil. „Máme tady petici občanů a všichni.... bylo zřejmé, že v ruce drží košťátko a zvedá koberec. TJ v plné sestavě na bidýlku, asi pozvaná! Tančili před zastupiteli čardáš. Zástupci politických stran, které jsme oslovili se vypařili, vůbec je nezajímalo 500 občanů, proč něco takového podepsali. Jak petice dopadla? Jaká je současnost sport v našem městě si udělejte obrázek sami, až půjdete na procházku nebo za sportem na Střelecký ostrov. Výbor postupně zjišťuje, že situace kolem jachťáku začíná být neudržitelná a tak otevřel bránu, ale ne sportu!
Je pravda, že brána oddílu je už otevřená, otevřená dětem na skákací hrad, mohou běhat i po břehu v areálu jachetního oddílu, mohou doplňovat pitný režim, ale sportovat? Ne!
Výbor Slavoje se chová jako Potěmkin před tatíčkem Carem. Předvádějí sport na koupališti o dětský den, ale přitom vědí, že není na čem závodit. Prostě divadýlko pro občany. Jestli nemám pravdu, udělejte den otevřených dveří a předveďte kolik závodních lodí, ale proměřených máte, pro kolik dětí. Ukažte nám občanům tréninkový plán mládeže jachtingu, kde trénují. O tom je jachting Dvořáková a vy ostatní z TJ! Odpočinkových zón je ve městě spousta a bufíků taky.
A ještě jedna závažná věc! Petici starosto! Jsme předali vám do rady a zastupitelstva. Nedali jste je k nahlédnutí, dispozici výboru TJ? Protože se na mě obracejí občané, že se seznamy dostaly do nepovolaných rukou. Kdo povolil lustraci? Někteří členové TJ mají problémy, protože jejich jméno bylo na petičním archu! I to tu už bylo v roce 77! Hald časy se mění, ale lidi jsou pořád stejní! Nejhorší je, že vás kluky znám od školky. Doufám, že si občané vzpomenou a vystaví kartu u voleb.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 31 črc 2016 13:38

Tak přátelé, milý občané,
někdo si mohl všimnout, že problém s TJ nápadně podobá tomu, co se současně odehrává v naší politice kolem policie, pana Šlachty a státních zástupců. Je zvláštní, jak zdánlivě nesouvisející případy jsou si tak nápadně podobné! Proč?
Totiž strom, který je napaden červotočem je požírán vždy od kořenů kmene do koruny stromu.
Podobně je tomu ve společnosti. Za vším jsou lidé, kterým jsme kdysi uvěřili. Jejich slibům, krásným řečem. Občanům, kteří se tvářili jako spravedliví, dnes nedělají co hlásali z tribun. Ve skutečnosti prosazují zájmy své a svých partajníků. Vzniká konflikt mezi voliči občany a politiky po volbách. Politici a podnikatelé jsou dnes stále nervóznější, nemají dostatečné informace. Ne tady u nás. Nevědí co se šetří, jak a koho. Žádné informace neprosakují. To je znervózňuje, ohrožuje. Proto je potřeba z jejich strany udělat rázná opatření, využít kontaktů s lidmi, které jsme si do funkcí dlouhodobě připravili a pomalu je nechali dokráčet různých funkcí, třeba až do senátu.
U nás zrušení jachetního oddílu se postavil na lžích, obelhali zástupce oddílů. Založil nový bez členů, kteří ukazovali na nešvary uvnitř TJ. Dnes přesvědčují okolí jak dobře fungují, ale zase je to jen divadlo na diváky. Jinde se spojí útvary jako jediná cesta. Zase divadlo! Ne nadarmo se říkalo, že každý pořádný podnikatel má svého policajta. A politik? Pracuje pro podnikatelé, kteří ho zvolili.
Trochu historie neškodí, navštívili jsme okresní ředitelku policie. Do dnes se nenamáhala ani ozvat, státní úředník. Když jsme informovali státní zástupce. Udělali společně s vyšetřovateli z pachatelů trestného činu oběť. Sen každého obhájce! Když jsme navštívili politické strany a čekali oficiální stanovisko na zastupitelstvu, také nic! Co může říkat starosta a místostarosta představitelům TJ, také nic! Jsou lidé, kteří vědí proč!
A jiná skupina? Interaktivní novináři? Dokáží celé minuty s kamerou v zádech se past na neštěstí lidí, ale když by měl natočit bezpráví a aroganci moci, tak si radši rozloží lehátko na posekaném trávníku a tiše pozoruje zácpy na Tyršově mostě. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej! Tak bych mohl pokračovat do aleluja a jako ostatní se nechat unavit!
Víte, kdybych neměl pravdu, tak dávno ve schránce by byla obálka s modrým pruhem a podával bych vysvětlení. Ale zase! Nevědí, jaké konkrétní důkazy jsou ještě kolem TJ, propojení některých politiků, policistů, vnitřní služby o kterých ještě neví. A tak radši všichni dotčení mají z ostudy kabát a mlčí a mlčí!
Chodí mezi námi po městě, občané si na ně ukazují.
,,Hele, to jsou ti, o kterých se píše na Litoměřickém fóru!“
Najdou se lidé, kteří jim řeknou.
,,Běžte! Děláte ostudu, stejně to vedete od desíti k pěti!“ Nebo se necháme donekonečna ohlupovat.
Docela mě zarazilo, že na MČR ve veslování se zúčastnili jen čtyři mušketýři. Musím poblahopřát. Každý výsledek nás těší, když sportovci vzorně reprezentují město oddíl a sport. Pamatuji si, že na závody jezdil celý autobus veslařů z TJ. Rád bych četl v novinách. Naši jachtaři se probojovali na MČR. Zato brzy se objeví článek. Naši jachtaři TJ se zúčastnili týdenního etapového závodu na Barboře. Uliční přebor! Každoroční dovolená? Na MČR se nejezdí, není na čem! Zatím jen víme, kolik vydělá jachetní oddíl. Ne! TJ na pronájmu stánku, ubytování a přístavišti. TJ pod vedením Dvořákové dluží mladým jachetnímu oddílu á 300tis, které podle dohody měl být pro mládežnický jachting. Kde jsou ví bůh! Do čela TJ jí kdysi vyneslo, že se postavila proti prodeji budovu ubytovny Skalice. Překazila tím záměry svých kolegů. Ovšem vždy se najde cesta! Nešťastnou náhodou na ubytovně praskla v zimě voda. Vznikla škoda velkého rozsahu, určitě byla budova pojištěná, ale jak to bývá, prostředky byly asi odkloněny a budova ponechána svému osudu. Co s ní dál? Přeci podle původního plánu. Prodat! Co zábradlí v jachťáku? Bylo zaplaceno? Opraveno? Nebo čekáte až některý ovíněný občan na recepici nebo dítě se opře? Zeptejte se co hrozí odpovědnému při porušení bezpečnostních opatření, předpisů. A tak bych mohl pokračovat do aleluja, stále stejná písnička!
Vypadá to, že je třeba zasadit nový strom, ten napadený s červotočem pokácet! Ale zase dobře nám tak, rozhlédněte kolem sebe. Města rozprodaly, pronajaly svůj majetek. Pak ho za peníze daňových poplatníků kupují zpět. Areál mrazíren, městský pivovar. A stále stejní lidé jak v politice, tak i ve sportě! Sport v TJ? Funguje kde je loby. Dotace, které dostávají na sport mládeže putují jinam, kolik mají členů nikdo nezkoumá! Proč? Peníze přeci, dělají peníze a zavazují! Rudé hvězdy, TJ přestaly fungoval na bázi masovosti, peníze brání talentovaným dětem sportovat. Může průměrná česká rodina posílat dvakrát týdne své pohybově nadané děti na tréning? Odpovězte si sami. Mohl bych vám pro představu ukázat ceník za jednu hodinu tréninku, ale na to je čas a vůbec na financování sportu v TJ.
Brzy budete mít možnost to změnit. Nevěřte politikům, kteří vám říkají, že jste svobodní, že se svobodně můžete rozhodnout, jít nebo nejít k volbám. Ve skutečnosti vám říkají.
,,Nechoďte, seďte doma! My se zvolíme a kdyby přeci jste špatně občané volili máme koalice, v TJ dvoje stanovy!“
A na to přesně politici a vedení TJ čeká. ,,My jsme ti jediní pastýři, kteří vás správně vedeme, jen s námi dojdete osvícení. Ostatní jsou neznalci, rebelové, kterých je nutné se zbavit! My musíme přeci vědět co je a není správně!“
I to je demokracie!
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 07 zář 2016 16:46

Přátelé sportu, občané města,
skončila olympiáda v Riu, sportovci celého světa a naši zástupci bojovali o olympijské medaile ve snaze dosáhnout co nejlepších výsledků. Celá naše republika sledovala s napětím a zaujetím sportovní klání, drželi jsme palce každému z nich při boji v olympijských disciplínách o medaile. Na to, jaká jsme malá zemička se naši sportovci společně s trenéry nemuseli za dosažené výsledky vůbec stydět, každý výsledek, nebo pořadí je na olympiádě vítězstvím. V přímých přenosech jsme viděli jejich nasazení a touhu vzorně reprezentovat svůj sport a vlast, celé léta dřeli a dřeli, aby se probojovali spolu s ostatními do nominace. Cíl byl jediný splnit limity pro Rio, někteří neměli to štěstí se projít sítem. Zájem o Rio byl umocněna a vystupňován vybudovanými sportovními centry Lipno, Ostrava, Plzeň, kde každý občan mohl na vlastní kůži na vybudovaných sportovištích vyzkoušet olympijské s disciplíny.
Myslím si, že návštěvnost v těchto areálech překvapila organizátory jednotlivých svazu. Statisíce občanů ukázali, že nejen umí fandit z obýváků od televizorů, ale i sportovat. Svojí úlohu sehrála televize i rozhlas, vstupy, přenosy z těchto sportovišť a umožnili nám být s našimi sportovci při jejich výkonech.
Chce se mě věřit, že to nebyla jednorázová akce svazů, že zájemce o jednotlivé sporty brzy uvidíme na sportovištích našich měst. Začal školní rok, rodiče a mládež budou přemýšlet, jak aktivně vyplnit volný čas. V TJ na ně čekají zkušení trenéři. Ti hledají nové talenty mezi mládeží, budoucí olympioniky. Vždyť už při hodinách tělesné výchovy na základních školách se dají dosledovat pohybově nadané děti, které mohou být nasměrovány na sportoviště k profesionálním trenérům.
Sportoviště máme, schopné trenéry rovněž. Jak to kontrastuje s tím co budu psát dál. Jsou mezi nimi lidí, kterým nejde o rozvoj mládeže a sportu k dosažení co nejlepších výsledků svých svěřenců, ale motivací jsou peníze, které od rodičů malých sportovců dostanou za odcvrkané, podle mne odflákané hodiny bez ohledu na sportovní růst dětí. Tyto lidi nezajímá mladý sportovec, ale je prostředkem výdělku do své kapsy. Netvrdím, že trenér profesionál má pracovat zadarmo, ale plaťme je z prostředků oddílu nebo svazů. Kolik asi takový pseudotrenér platí za užívání sportoviště? Kolik asi stojí jedna hodina? Co na to Babiš? A ti talentované děti chudých rodičů?
Je strašidelné se díváte na trenéra tenisu, který nezvládává ani metodiku úderů natož podání, jako základu této hry. Co chce takový trenér naučit? Jen se stačí dívat přes plot jak přenáší své dovednosti na mládež a za kolik! Ale je přeci krásné se dívat, jak ty dětičky pobíhají mezi kuželkami a pinkají. Neva, že je nic nenaučí.
Nedávno mě prošel rukama chlapec sportovně nadaný, abnormálně na svých patnáct let svalově vyvinuty. Ideální veslař, jachtař. Víte co mu řekli v zdejších oddílech TJ? V jednom nemá na čem trénovat závodit a je starý! v druhém?
„Už jsi moc starej na náš sport!“ a poslali mladíka domů. Je starý? Ten trenér je bl... a měl by on jít domů a netrénovat mládež. Já tomu říkám hazardování s talenty. Kolik let je dnešním olympionikům ve veslování a jak dlouho museli trénovat než se dopracovali do Ria? Několikrát jsem byl svědkem tréninku mladých veslařů na kilometru 794,4. Uprostřed Labe si vyměňují místa, vytlačují se vesly a trenérská skvadra? Vůbec nevědí co se jim na vodě odehrává po celý rok. Nevytáhnete na veslici sportovce v bezvědomí! Můj kolega říká. „Jeli se vyprdět, zablbnout.“ I to je potřeba, dokud....Už vás slyším. „Do dnes se nic nestalo, tak co!“ Mě učili, že trénink má být organizovaný, plánovitý a stále zvyšovat zátěž!
A teď čemu si myslím, že rozumím! Jachting v Litoměřicích v TJ? Mladí závodníci netrénují. Je jich 9. Až na závodech a někteří možná na nich! Přál bych vám vidět tréninky mládeže na Nechranicích, na Jesenici malých jachtařů. Všechno je totiž ve vedení TJ, organizaci a zájmu lidí o to co dělají. Proč to píšu!
Jachetní oddíl TJ v Litoměřicích podle dostupné dokumentace svazu jachtingu se k dnešku zúčastnil papírově 15 závodů, 56 startů a získali 14 610 bodů. Jsou v žebříčku oddílu na 78. Docela by to bylo dobrý ze 100 klubů za předpokladu, kdyby starty byly skutečné a né jen napsané. Předsedo a trenére! Skutečně všichni závodníci ve vašem oddíle získali body, včetně vás, že projeli startem na závodní plachetnici a dojeli do cíle v rozjížďce? A na jaké? Tady nejde o vás, že děláte, že děláte. Ale vy a parta kolem vás skreslujete výsledky celého svazu jachtingu České republiky. Ani vítěz na takovém závodě nemůže být na celostátním žebříčku tam kde je nyní. Takhle učíte mládež sportovat a vážit si svých dosažených výsledků? Proč dáváme prostředky tam kde nevíme, jak s nimi naloží? Pro koho to děláte? Stejně nikdo neví, že existujete. Výsledky stejně nemáte, tak proč? Výbore TJ víte, že vedení jachtingu u vás se potácí ve lžích, ale tohle! To je skutečně silná káva.
Laik žasne, profesionál kroutí hlavou. Už se zase těším, až budete s vypnutými prsy hodnotit dosažené výsledky před sportovní komisí a představiteli vašeho města, kamarády. Rád si to přečtu! Z mých kritických řádků si nic nedělejte, stejně to neovlivní ani předseda, ani členové výboru TJ! To mohou lidé, kteří tomu rozumí a mají potřebné zkušenosti.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod Lubomír Brejník » 07 zář 2016 18:40

Hlavně že ty tomu rozumíš :lol:
Lubomír Brejník
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2014 22:01

Re: Slavoj Litoměřice, zapsaný spolek

Příspěvekod gladiátor » 03 říj 2016 06:38

Vážení čtenáři, občané města, trenéři a sportovci,
co odpovědět na holou větu člena výboru jachetního oddílu Brejníka je snadné. Jeho smajlík sám vyjadřuje atmosféru uvnitř TJ v Litoměřicích. Nenávistné oči a úšklebek tvářící se jako úsměv je ve skutečnosti škleb, který ukazuje jen na jedno, že takové sportování které provádí nikam nevede. Jde jen o přetvářku, tváření se, že sportují. Vážení věřte, že u TJ v Litoměřicích to skutečně tak probíhá, přesně tak, jak jsem v příspěvku uvedl. Jak říká klasik. „Život je velké divadlo a my jsme jeho herci!“ Dobře vědí ve výboru, že s nimi nikdo nic neudělá. Stanovy, které si vedení v TJ vytvořilo jim zajišťují neodvolatelnost, takřka nesmrtelnost. Ve skutečnosti je to parta amatérů, která improvizuje. Pod heslem z cizího krev neteče vesele hospodaří a jako sportují, aniž by se museli komukoli zpovídat a když? Umně zdůvodní cokoli. Abych nechodil kolem horké kaše. Zeptal se někdo, kolik stojí vozový park a jak je využíván? Proč ročně musí výbor TJ vyčlenit částku na řídící jednotku v čele s výkonným ředitelem? S jeho pracovní náplní....?! Nebo, proč tenisté nehrají na nových kurtech, které TJ nechala a musela dvakrát vybudovat? Proč veslice, které jsou vyhozeny za budovou veslařského oddílu nenabídnou k prodeji soukromím osobám do bazaru. Tam hnijí! Za ně můžete koupit lodě mladým jachtařům, aby mohli konečně už důstojně závodit! Já jsem od vás už jednu koupil a dodnes na ní děti veslují!
Vážení rodiče, zjistit, že moje dítě jsem odvezl na jachtařské závody a to sedělo celou dobu závodů na břehu, přičemž trenér moc dobře věděl, že nebude závodit, protože nemá na čem, tak bych se trenéra a předsedy oddílu zeptal jak si představují sportování, proč na závody jsem je vlastně vezl. Trval bych, aby zaplatila TJ náklady na dopravu. Vrcholem pokrytectví je pořídit skupinovou fotografii dítěte se sportovci, kteří skutečně závodili a dokonce mu přiřadit body za závod, který neabsolvoval. Nebo pane Brejník si vymýšlím? Jistě skupinovou fotografii použijete na propagaci do vitríny jak se u vás v TJ sportuje. Vaše nástěnka je plná takových úspěchů!
V příspěvku jsem napsal. „Že si myslím, že jachtingu rozumím!“ Je hodně věcí, kterým skutečně rozumím a k tomu patří mimo jiné příprava sportovců na závodní činnost. Na co jste se zmohli vy? „Hlavně, že tomu rozumíš ty! Ano, já to co vyvádíte klasifikuji jako podvody! A to odhlížím od toho co si myslí o vás děti, rodiče a občané když ten článek čtou. Jak dlouho si myslíte, že ti sportovci budou ve vaší organizaci pí Dvořáková? Vlastně jinak, jak dlouho vás tam členové ještě nechají! Ale vám je to stejně jedno, že! Máte jeden hlas ve výboru a tak nemůžete stejně nic dělat. Proto to tak vypadá v TJ . Proto jste předsedkyní! To kdyby něco! S ubytovnou to byla dobrá finta, škoda že to nevyšlo! Mohlo to být jako s fotbalovým stadionem. Ale, kdo si počká ten se dočká! No nic snad příště vám to vyjde!
Rodiče! Podívejte se někdy, jak vaše děti trénují v TJ za nemalé vaše peníze, které vynakládáte do sportu, který si vaše ratolest vybralo. Mladý sportovec by se měl aspoň půl hodiny před tréninkem na sportovišti rozcvičit, rozhýbat, rozehrát, rozjezdit už pod vedením trenéra. Nejvíce sportovních úrazů je z nerozcvičení! Podle sportu, kterým se zabývá, pak trenér přistoupí k tréninku kdy se mladým sportovcům plně věnuje. Po tréninku formou hry uplatňují sportovci co se v trénincích dosud naučili. Dítě neodkládáte na hodinu do sportovního areálu, ale společně s trenérem zajišťujete jeho pohybovou kulturu, sportovní růst, zároveň se učí chovat ve sportovním kolektivu. Tak by měl trénink vypadat Brejníku. Rodiče, sledujte plnění cílů pro které jste dítě přivedli do oddílu. Za hodinu tréninku se dítě po pul hodině teprve rozehraje, rozhýbe a za další je už konec tréninku. Jaký cíl byl splněn? Další-í-í!
Občané města, výbore TJ a pane Brejník. Vy sami si řekněte, jestli vaše dítě a sportovci takto trénují za prostředky, které dostáváte od nás rodičů a daňových poplatníků. Jestli postupujete s vašimi svěřenci stejně jako trenéři v Čechách v jiných sportovních klubech. Ale jsem klidný, v TJ je to jak když házíte hrách na zeď!
Historická věta zkušeného trenéra Brejníka ve zdejší TJ.
„My! Trénujeme na závodech, po startu jeďte za nimi!“
Už se přiblížíte tomuhle. „Udělejte to tak, já nevím jak, ale aby to bylo!“
Dámo a pánové z TJ, dnes už na každý váš výsledek se musíme dívat skrz prsty. Kam jste se to dopracovali? Ale jinak navenek, vypadáte dobře.
gladiátor
 
Příspěvky: 81
Registrován: 24 zář 2014 19:46

PředchozíDalší

Zpět na Sport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron